Keresés

Részletes keresés

erlebte Rede Creative Commons License 2000.09.12 0 0 6
bajog,

1. De, az.
2. Úgy jön ide, hogy Pásztörperc szövegéről ez jutott eszembe. (Félre ne érts, a regény tetszett.)
3. Nem akarok, nem dőlök.

Előzmény: bajog (5)
bajog Creative Commons License 2000.09.12 0 0 5
Kedves erlebte Rede,

1. A nicked nem "innerer Monolog" véletlenül?
2. Én olvastam W. A. regényét, de hogy jön ez ide?
3. Nem akarsz rizst klikkelni a népeknek? Nem dőlsz be az éhes gyerek képével reklámozó cégeknek?

Előzmény: erlebte Rede (4)
erlebte Rede Creative Commons License 2000.09.12 0 0 4
Pásztörperc,

Az egy regény. A kb. 100 évvel ezelőtti Erdélyben, a Maros völgyében főleg oláhok lakta vidéken játszódik. Az ilyen nyomorról mindig ez jut az eszembe. Kicsit szentimentális, de tudja, hogy mi a jó és mi a rossz. Sokszor nem tudsz mást tenni -- mert nem éhezhetsz az etióp gyerek HELYETT, legfeljebb vele együtt --, mint ilyet olvasol (vagy írsz).

Előzmény: Pásztörperc (2)
Töfröcsó Creative Commons License 2000.09.12 0 0 3
Ez egy baromi jó reklámfogás!
Ne dolj be neki.
Ha a kis kezeddel odaviszed a rizsát az éhezo gyerekek közé akkor esetleg nem halnak éhen.
Ez egy undorító reklámfogás - a te jóhiszemu, jóakaratoddal élnek vissza. Közben nagyot kaszálnak a reklámbevétellel.
Én még gyermekkoromban nagyon sok zsebpénzemet áldoztam a Nemzeti Szinház téglajegyeire + emlékbélyegeire - Na azóta felnottem és nem hiszek el semmi ilyesmit.
Előzmény: Pásztörperc (-)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.09.12 0 0 2
Nem. Mi az?
Előzmény: erlebte Rede (1)
erlebte Rede Creative Commons License 2000.09.12 0 0 1
Pásztörperc,

Jajistenem. Olvastad Wass Albert "A funtineli boszorkány"-át?

Előzmény: Pásztörperc (0)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.09.12 0 0 0
Affeneessen bele! Átnéztem 2*, persze, hogy rossz lett:

2. www.therainforestsite.com

Előzmény: Pásztörperc (-)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.09.12 0 0 topiknyitó
Van itten két cím:

1. www.thehungersite.com
2. www.therainforest.com

Aki ezek vmelyikét meglátogatja, talál a nyitólap közepén egy "Donate" gombot. Ha rákattint, egy reklámoldalon találja magát.

Az elso esetben ezzel annyiszor 1/4 csésze rizshez juttatta a (nem eléggé) "fejlodo" világban éhezoket, ahány cég reklámja éppen szerepel a lapon.

A második esetben ezzel annyiszor 2,4 négyzetlábnyi (durván 1/4 négyzetméternyi) erdot mentett meg a leirtástól, ahány cég reklámja éppen szerepel a lapon.

Keressük fel naponta 1* ezeket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!