Keresés

Részletes keresés

Ali-bá Creative Commons License 2015.05.27 0 0 61

Nekem a Bigarró már érett, a Szomolyai és a Jabulai piros, de még nem érett.

Előzmény: Törölt nick (58)
Ali-bá Creative Commons License 2012.09.06 0 0 60

Keresed még? Szívesen segítek, csak írj.

Előzmény: rabida (55)
hatenvagyok Creative Commons License 2012.09.06 0 0 59

Búbos lonc (Lonicera periclymenum)

RendszertanRend:Mácsonyavirágúak (Dipsacales)Család:Loncfélék (Caprifoliaceae)Nemzetség:Lonc (Lonicera)Faj:Búbos lonc (Lonicera periclymenum)Élőhely, származás

Előfordulása mérsékelt éghajlatú területeken jellemző.

 

Élettani hatások

A növény termése mérgező.

Előzmény: iroman (54)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 58

Piroslik a cseresznyénk - tavaly, a fotók tanúsága szerint már 20-án leszedtük, most kicsit késésben van. Több lenne, mint tavaly, de egyrészt kirepedtek a szemek a sok eső miatt, másrészt:

Jönnek a madarak. Ma már láttunk a fán a szokásos seregély és veréb mellett szarkát és egy sárgarigópárt is. Terítve van az alja félérett, félig megevett cseresznyével.

Egyedül a szomszéd padlásán évek óta fészkelő seregélypár képes lenne lepusztítani a fát. A kicsik már kikeltek, de még nem repültek ki. Tavaly a seregélyfiókák is hamarabb kirepültek, részt vettek a cseresznyénk pusztításában. NAgyon testhezállóan a cseresznyefánk mellett van a szomszéd házán egy törött cserép, ott bújnak be a madarak a fészkeléshez. Aztán kiülnek a ház ormára, és onnan hívogatják a többi seregélyt - most még nem érnek rá, etetni kell a kicsiket...

Gyalogakác Creative Commons License 2009.09.02 0 0 56

Itt jártatok már?

www.agrarforum.lapunk.hu

a ,,fórumok"-ra kell kattintani

rabida Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55
sziasztok!

Sárga cseresznye csemetét keresek, az édesapámnak ajándékba. Ha valakinek van ötlete, hogy honnan lehet beszerezni, kérem írjatok!
köszi
iroman Creative Commons License 2007.07.30 0 0 54
Ez ugyan nem egy klasszikus gyümölcs, és azt sem tudom ehető-e (bevallom, én megnyaltam, édes) de a búbos loncom - Lonicera periclymenum - ilyet termett:




Lonicera periclymenum termése.Lonicera periclymenum termése.
Vork12 Creative Commons License 2007.05.29 0 0 53

Sziasztok!!!

 

Itt az ideje, hogy ismét működésbe lépjen ez a topic. Nálam már szedni lehet a meggyet. Nem tudom milyen fajta. A nagybátyám oltotta vagy 20 éve ilyentályt érik, az idén korábban. Kellemes meggy íze van, enyhén savanykásan édeskés. Kellemes az utó íze.

 

 Hétvégén teszek fel képet róla. A cseresznyém is szépen pirosodik jó 10 napot saccolok néki.

 Lessz belőle bőven nem tudom, hogy mit csináljak vele.

 

 Jó szüretet mindenkinek. Vork12

Flanell Creative Commons License 2006.06.15 0 0 52

Ez meg a mai állapot.

A normálnak nevezhető 12-étől csak 3 napot késett.

Még nem szotyós éppen, kicsit ropog is az egyik oldala, de édes.

Előzmény: Flanell (49)
Flanell Creative Commons License 2006.06.01 0 0 51

Idén először kellett fára másznom.

Még nem igazi, de az a biztos, ami itthon van. (Meggy: Korai meteor.)

Nagyon érzékeny fajta, szokás szerint sok moníliás szem van rajta.

A gyümölcsök szárán és a leveleken rengeteg a fekete levéltetű, egy hete még alig láttam párat.

Már a seregély is kóstolgatja, és az indiánok is lassan hadiösvényre lépnek.

 

Flanell Creative Commons License 2006.05.14 0 0 50

Na ugye, hogy ugye.

Flanell Creative Commons License 2006.05.14 0 0 49

Ez egy pénteki kép egy őszibarackfáról.

Ilyenkor alig tudom elhinni, hogy egy hónap múlva már érik.

Legkorábban június 10-én tudtam belőle enni (mármint, érettet :)), most a késői tavasz miatt valószínűleg késik majd pár napot.

kiwancsi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 48

 

Hogyan tudnám megvédeni a gyönyörű(30 dkg-os darabok, 90 kg.) almatermésemet az egértől?

 

Bement a garázsba, és ott lakik vagy bejár, már minden általam elképzelhetőt megpróbáltam. Lyukak felfedezése, méreg,(nem eszi), ragacs(nem megy bele), üvegcserép(széttúrja)

 

Valamit csak csinálnak máshol is!

 

Kérlek! Ha ötletetek van osszátok meg velem!

Nem volt jobb ötletem hogy hova írjam, de ha van ilyen topic azt is áruljátok el! :-)

 

köszi

Kiw.

Zitka Creative Commons License 2004.08.18 0 0 47

Sziasztok!

Nem biztos, hogy a legjobb helyen kopogok, de nem találtam más gyümölcsfás topicot első blikkre....

Az őszibarackkal kapcsolatosan lenne egy kérdésem.  Elég szépen érik (fehérhúsú, de nem champion, szép pirospozsgás színe van), de az ágak között rengeteg magra rámumifikálódott termést találtam. Aztán egyik napról a másikra látom, hogy 4-5 szemen barna folt lesz, és iszonyú gyorsan bepenészedik. Gyk. csupa ilyet szedek le, a többi még nem elég érett.

Az előzményekhez: tavasszal néhány ágat elkapott a tafrina - kikezeltem. Aztán volt tetvesedés is, ezt is sikerült leküzdenem. Amikor kb. nagyobb diónagyságúak voltak a szemek, rendesen leritkítottam (bár még jobban kellett volna...), de akkor is volt egy érdekesség: néhány zöld szemen fura feketedés volt.

Nos, tudtok vmi biztatót mondani? Mi ez a titokzatos rohadás? Gondolom, ilyenkor már nem szabad permetezni, és nem is lenne értelme...

Köszi előre is! :-)

KTa Creative Commons License 2003.05.07 0 0 46
Az első évben nem szabad hagyni termést, mert tényleg nagyon sokat kivesz a fából. A kajszi pedig elég kényes. Egyet-kettőt azért hagyhatsz kíváncsiságból.
Előzmény: rizo (45)
rizo Creative Commons License 2003.05.06 0 0 45
Érdeklődnék, hogy egy tavaly tavasszal ültetett kajszin kell-e "csökkenteni" a termést?
jelenleg ~30 barack kezdemény van 3 vékonyka "vesszőn", és nem akarom, hogy belerokkanjon...
a "metszés abc-je" nem ad tanácsot...

R.

Julo Creative Commons License 2002.02.12 0 0 42
Akkor igyekszem. ;O)
Én csak abból tudok kiindulni, ami az anyuék telkén van: semmi árnyék, olyan dél-délkeleti fekvés, lejtős hegyoldalban, ebből következően tűz rá a nap délutánig, meszes talaj, de a málnának meg se szottyan. (Egyébként ezzel a saját telkemet is leírtam, mert ugyanott van.) Amikor locsolnak, nem hiszem, hogy pont a málna lenne az, ami sok vizet kap, mert van ott mindenféle más is, amiknek jobban kell.
Előzmény: Lord Iffy (40)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.02.12 0 0 41
ha jól sikerül a málnatelepités, meghivom a két kedves segitőmet egy kis málnafalásra.:O))))
ugyhogy igyekezzetek jó málnát ajánlani.:O))

ja és még kérdezném hogy kell e sokat locsolni vagysem? és továbbra is árnyékot szeret vagynem?

Lord Iffy Creative Commons License 2002.02.12 0 0 40
gondolod? :O))))
Előzmény: Julo (39)
Julo Creative Commons License 2002.02.12 0 0 39
Lordom, szerintem te imádod a málnát! ;O)
Előzmény: Lord Iffy (38)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.02.12 0 0 38
arra számitunk hogy mankót kell neki csinálni.:O))
kétszertermő? az mit jelent? hogy egy évben 2x terem. lezabálom és utánna megint ujranőnek? :O)))) fúúú ez nagyon jó lenne. engem spec csak a piros érdekel... abból is a jó nagy szemü. ez a Fertődi?
ha idén tavasszal ültetek, mikor fog teremni?
Előzmény: Komárom- (37)
Komárom- Creative Commons License 2002.02.12 0 0 37
Lord Iffy
-- Általában támrendszert igényel. Tavasszal is ültetheted. Nagy valószínűséggel szabadgyökérrel kapod. Vannak "--(már megint... hagyományos" )pl. Malling.. Fertődi és vannak kétszertermő változatai Pl. Blissy, Golden Bliss, ez utóbbi sárga színű. Mindkettő június végétől októberig terem, de drágább, mint az előző két fajta.
Előzmény: Lord Iffy (33)
Julo Creative Commons License 2002.02.11 0 0 36
Hát, előfordulok. ;O)

Az 100%, hogy többfajta málna van. Mi egyszer augusztusban vettünk ajándékba málnatöveket az egyik lerakatban, de szerintem olyan földlabdás ilyenkor is kell, hogy legyen.
Majd a szakik felhomályosítanak, én csak itt okoskodok... ;O)

Előzmény: Lord Iffy (35)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.02.11 0 0 35
szija. mindenhol te vagy? :O))))
a tejfölöspoharak köszönik jól vannak. úgydöntöttem hogy megkisérlem egyenlőre nélkülük a sövényesitést idén tavasszal. ha egy-két hónapon belül látom hogy kaputt és kihaltak, akkor poharazok.:O))

mivel málnás ismerősöm nincs, igy kertészetből fogom beszerezni. csak még aztnemtom honnan...:O)))

Gurulós málna??? de az ilyen fagyasztott, nem? ;O)

Előzmény: Julo (34)
Julo Creative Commons License 2002.02.11 0 0 34
Szia, Iffy, hogy vannak a tejfölöspoharak?

Én csak mint laikus tudok a málnához hozzászólni: én is akartam már idén tavasszal, mire anyámék felhomályosítottak, hogy tavasszal már nem tudok telepíteni, csak kora ősszel. Ez persze azért van, mert én kapok tőlük, amikor metszik (vagy micsinyának) ősszel. Egyébiránt ha kertészetből szerzed be, akkor úgy tudom, tavasszal is ültethető és sok fajtája van, nem rémlik? GURULÓS málna, stb.

Előzmény: Lord Iffy (33)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.02.11 0 0 33
hejjhó!
megmondanátok nagy kertésztudós barátaim:O)) egy ilyen lámának mint én, hogyaszongya...:
málnát szeretnék. imádom a málnát.:O))
mikor kell ültetni? melyik a legjobb málna, vagy csak egyféle van? milyen helyet szeret? (árnyék, fény, félárnyék...mittomén)
na más most nincs egyenlőre.:O))
Komárom- Creative Commons License 2002.02.07 0 0 32
tibor0322
Nem baj, dehogyis, ...
De vannak ujabb fajták is és ezek nálunk nem igazán terjednek...
--- A faiskolánkban nagyon sokan Germersdorfi cseresznyét keresnek és találnak is, hisz egy jó fajta ...
De sokan tiltakoznak, amikor megemlítem a többi fajtát (köztük a Katalint is)
Ugy tudom, hogy ez a fajta valamivel jobb a germersdorfi klónoknál.
Más: !! Nasi - japán körte
Nyugaton már elterjedt, nálunk meg 10-15 db-ot tudtam csak eladni eddig !
Hagyománytisztelet miatt???

Előzmény: tibor0322 (30)
Julo Creative Commons License 2002.02.06 0 0 31
Olyan kész oltványra gondolsz, amilyenről beszéltünk, hogy több fajta? Olyat is lehet kapni?

Germersdorfi az én kertemben nincs, úgyhogy hozzám az is jöhet! ;O)

Előzmény: Komárom- (28)
tibor0322 Creative Commons License 2002.02.06 0 0 30
> mert minden kertben van
- az miért baj (most konkrétan, meg úgy általában)? Ez nem azt jelenti, hogy a növény bevált, ezért mindenki szereti, könnyű karbantartani, stb.
(bocs a fogalmazásért, elvileg rendszergazda vagyok, és úgy látom ez szakmailag megártott :)
Előzmény: Komárom- (28)
Komárom- Creative Commons License 2002.02.06 0 0 29
Mivel tavaly állítólag több mint 8 millió oltvány került a lerakatokba, ezért mindenki talál olcsó gyümölcsfát, még tavasszal is.
Mi is akciózunk !!! Már 750 Ft/db-tól kaphatók gyümölcsfák, még naspolya is ...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!