Keresés

Részletes keresés

Darwin Creative Commons License 2016.11.08 0 0 568
Előzmény: quad (567)
quad Creative Commons License 2015.01.04 0 0 567

A kalinyingrádi 72 órás vízum január elsejével megszünt.

Előzmény: CFR1 (558)
krasnaja_ Creative Commons License 2014.12.10 0 0 566

Sziasztok!

 

Látom, egy picit kihűlt a topik, de azért bekörmölöm az útvonalamat, hátha olvassa valaki. Záhonyig MÁV, jellemző, hogy ezen a viszonylaton szedtem össze a legtöbb késést egész úton. Aztán Csop, Lvov, Odessza, Kijev, Moszkva, Szentpétervár, Vologda, Arhangelszk, Jaroszlavl. Eddig végig plackart. A Kijev-Moszkva vonalon vigyázni kell, hogy az ukránoktól vegyél jegyet, mert ha az oroszoktól veszel, akkor csak az ő területükön tudnád átváltani a kuponodat, ami elég nehezen kivitelezhető. Aztán Kosztroma személyvonattal (maga a csoda!), utána busszal Ivanovo, Szuzdal, Vlagyimir. Onnan meg vissza Moszkvába a csodálatos Szapszannal, aztán Vnukovo és Ferihegy. Mindez 25 nap alatt. Ha van kérdés, szívesen válaszolok.

alicoins Creative Commons License 2014.08.31 0 0 565
Előzmény: alicoins (564)
alicoins Creative Commons License 2014.06.22 0 0 564
alicoins Creative Commons License 2014.04.07 0 0 563

köszönöm, de Kínában pár napot leszek csak, arra nem hiszem, hogy kell előre is bármit foglalnom. Nem Kínára van kihegyezve az út :)

Előzmény: leveling (562)
leveling Creative Commons License 2014.04.07 0 0 562

Szép kis program :)

 

Kb. 2 hónappal előtted megyek Kínába, szóval ha kell valami infó, segítség, jegy, akármi, amit helyben kell/lehet/olcsóbb beszerezni, szólj!

Előzmény: alicoins (561)
alicoins Creative Commons License 2014.04.06 0 0 561

ez lenne z útvonal. a Dropboxból letölthető az előzetes terv, hogy mit szeretnék megnézni. Az majd helyben eldől, hogy mi valósul meg. 

 

https://www.dropbox.com/sh/u213dl3uajbu365/YeJPTTadU1

Előzmény: W.L. (560)
W.L. Creative Commons License 2014.04.05 0 0 560

A tervezgetesnel tartsd eszben, hogy a legjobb helyek szinte mind tulkepp a vasuttol tavol vannak!

Jo utat. En is mennek meg (legalabb) egyszer...

Előzmény: alicoins (559)
alicoins Creative Commons License 2014.04.05 0 0 559

nem tudom, hogy él e még a topic, de nyáron végül összejön a transszibériai. Június 19-én indulok, és augusztus 20-án tervezem a hazautat. :)

ha még aktuális, beszámolok előtte a tervekről. 

CFR1 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 558

http://www.kaliningrad.mid.ru/eng/acc_002.html

 

Volt valaki Kalinyingrádban 72 órás vízummal? Tudnivalók? A linkelt utazási irodák honlapjánál barátságosabb, konkrétabb infó? 1000 Út nem tud erről semmit, hát ROTFL!

176c Creative Commons License 2012.03.29 0 0 557

Oroszországban élő személyt keresek, aki tudna segíteni orosz mobil feltöltésében. 176c@176c.com

Newmi Creative Commons License 2012.01.06 0 0 556

Kedves fórumozok, a következő ügyben szeretném kérni szíves segítségeteket.

 

Keresem a kapcsolatot olyan személlyel, aki időnként/rendszeresen utazik Moszkvába, vagy ott él, a képen látható Makita 1002BA típusú, rönkházépítésnél használatos elektromos kézi gép beszerzésének céljából. Én ugyanis rönkházépítéshez www.ronkhazepites.hu forgalmazok szerszámokat, gépeket, szakirodalmat, rendszeresen keresik ezt a gépet is nálam, folyamatosan szükségem lenne rá. A hivatalos Makita márkaképviselet sajnos nem forgalmazza ezt a típust, sem Magyarországon sem egész Európában, és a beszerzésben sincsenek érdekelve.

Legközelebb Oroszországban van kereskedelmi forgalomban, ott szinte minden kereskedőnél megvásárolható. A gép 5,5 kg, ára 8.000,- rubel körül mozog, és méretei sem jelentősek, egy utazótáskában is el lehet hozni. Jelenleg 3db –ra van igényem, de alkalmanként és személyenként csak 1 db –ot kellene hozni, vagy esetleg csomagban elküldeni, mivel EUR 300,- ig vámmentesen lehet behozni. Természetesen megfizetném a személyes közreműködést.

 

Elárhetőségem: 20/3333-480 , neumerker@neumerker.hu

 

Yogi Creative Commons License 2011.12.08 0 0 555
Yogi Creative Commons License 2011.12.05 0 0 554

Akkor ugyanaz, mint a kínai belföldi osztályozás volt, csak akkor még nem volt ilyen hard sleeper a Transsziben. Viszont Kantonból Pekingbe azzal mentünk. Odafele meg hard seaten, az volt a legviccesebb.

Előzmény: Matuska1985 (553)
Matuska1985 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 553

Hard sleeper azt jelenti hogy az egész vagon egy fekvőhelyes kocsi. Úgy kell elképzelni mint a magyar fülkés másodosztályú kocsikat. Egy fülkében van 6 át három három egymással szemben és így tovább viszont fülke nincs vagyis az egész kocsi egy légterű, a soft a négy ágyas fülkés, míg a delux a kétágyas

Előzmény: Yogi (552)
Yogi Creative Commons License 2011.12.05 0 0 552

Ezek az osztályok mit jelentenek pontosan? Húsz éve csak sima első- és másodosztály volt (két- és négyágyas kupék), úgy emlészem.

Előzmény: Matuska1985 (551)
Matuska1985 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 551

Pekingben utána néztem mennyi a vonat hazafelé. Az árak a következők.

Pekingből Moszkvába transzmandzsúriain keresztül: 4473 juan (jelenlegi árfolyam 1 jüan = 34 Ft)

Pekingből Moszkvába transzmongolon keresztül: 4049 jüan 

Ezek hard sleeper osztályra szólnak. Van csoportos jegy is az 3157 jüan.

A soft sleeper-re: 5962 jüan, csoportnak: 4625 jüan

Delux-ra: 6529 jüan a mandzsúriain keresztül, míg a mongolon keresztül 6953 jüan a csoportos pedig 5190 jüan.

Prüngyike Creative Commons License 2011.11.06 0 0 550

Udvozlok mindenkit!

Szep estet mindenkinek!

 

En egy 33 eves fiatalember vagyok,azer irok erre a forumra mert segitseget szeretnek kerni barkitol aki tud segiteni.

 

Irom problemamat.

 

Megismerkedtem egy orosz lannyal kb 12 honapja ''nagymamaja itt lakott tatabanyan,sajnos azota elhalalozott'' az illeto holgy Alatyrba lakik.

 

Nem epp itt van sajnos!

Tervezunk egy utazast,vagy en megyek oda vagy o jon Magyarorszagra meg nincs eldontve ez kb.az ev elejere tervezzuk.Mivel en meg nem voltam Oroszorszagban,nagyon szivesen vennek minden tanacsot segitseget hogy mire kell figyelni esetleg hogy lenne olcsobb az ut utazasi irodaval vagy esetleg,ha egyedul megy az ember,vizum intezessel es utlevellel kapcsolatban.Tehat minden ide tartozo valaszt segitseget szivesen vennenk es nagyon halas lennek erte.

 

Meg olyan dolog is erdekelne hogy ha az illeto holgy szerene magyarorszagon munkat vallalni,hogy lehetne mi szukseges hozza.

?Hol lehetne erdemes keresgelni stb.. szoval minden erdekelne.

 

E-mail cimem:csomor.sandor@gmail.com vagy csomors.@t-online.hu

 

Minden segitseget koszonok elore is!

 

Tisztelettel:Csomor Sandor

aminus Creative Commons License 2011.11.06 0 0 549

Kedve alicoins!

 

 

Valóban úgy gondolod, h a januári látogatás után ismét elmennél nyáron is Moszkva-Szentpétervár-i kirándulásra? Bár én örülnék, ha lenne vki vállalkozó szellemű akivel eljutnék oda..szó se róla! És vannak esetleges tervek már? Bár ha januárban konferenciára kell menned, úgyis tervezgeted-szervezgeted.. A másik: nem mellésen felmerült bennem az a kérdés, ha a munkád kapcsán kell kimenni Oroszországba, nem gondolom h az anyagi egzisztenciánk egyenlőre azonos szinten lenne, korlátozottak az anyagi lehetőségeim. Neked milyen jellegű utazás felel meg?

Előzmény: alicoins (548)
alicoins Creative Commons License 2011.11.06 0 0 548

január végén megyek Moszkvába és leszek kint egy hetet. Sajna időjárásilag nem a legjobb, de konferenciára hívtak, így ekkor kell menni.

nyáron tervezek egy Moszkva - Szentpétervár utat, habár a nagyobb szibériai utat nem tom még h mikor tudom megvalósítani.

Előzmény: aminus (547)
aminus Creative Commons License 2011.11.06 0 0 547

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, h néhány hónap múlva tervezek kis moszkvai kiruccanást és az érdekelne, h egy dolgozó egyetemistának milyen infóval tudnátok szolgálni árat/olcsó szállást stb. illetően? Esetleg utazó partnert is szívesen látnék, egyenlőre nincs olyan ismerősöm aki kijönne velem. Vonatos kiránduláson gondolkodom, talán árban ez a legmegfelelőbb. Tudnátok ajánlani olyan kint élő magyarokat, akik szívesen látnának átutazókat - természetesen nem ingyen -, és ellátnak kis idegenvezetéssel? Nagyon szuper lenne úgy megszervezni, h gazdaságilag is megérje.. Szívesen vennék minél több hozzászólást ill. segítséget! Köszönöm szépen a válaszokat!

W.L. Creative Commons License 2011.10.26 0 0 546

Pesten pl az 1000 Ut orosz utazasi irodanal erdeklodj.

http://www.1000ut.hu/

Anugy szerintem erdemesebb egy turistavizumot felvenni (ebben az 1000ut szinten segithet), es azzal kinnt megvenni a jegyet szakoszonkent, tobb orosz megallot beiktatva.

Előzmény: Matuska1985 (545)
Matuska1985 Creative Commons License 2011.10.22 -1 0 545

Álohá.

Nem jött össze Venezuela. Úgyhogy megyünk Pekingbe vonattal. Nov 12-e környékén indulánánk még nincs eldöntve száz százalékba de vagy odafele vonattal vagy visszafele jövünk vonattal (transzmandzsúriai). Esetleg valaki tud abba segíteni, hogy ha odafele megyünk hol lehetne megvenni a jegyet (tranzit vízum miatt)?

 

alicoins Creative Commons License 2011.09.05 0 0 544

a teljes terv még nem állt össze. egy ismerősöm Moszkvában él, vele mennék. Tervben van északra esőbb területek, meg mások megnézése is, de mivel most h csúszik az út az egyetem miatt, így nem foglalkoztam vele többet.

Előzmény: W.L. (543)
W.L. Creative Commons License 2011.09.05 0 0 543

Kamcsatka az én kívánságlistámon is előkelő helyen áll, amúgy az én terveim igen mások lennének. USA-val pl nem keverném Oroszországot, de Szibériában sem a nagyobb városok érdekelnek.

Én most is a "szokásos" irányba.

Előzmény: alicoins (542)
alicoins Creative Commons License 2011.09.05 0 0 542

sziasztok

 

kicsit késve, de írok. (közben megejtettem 2 hátig egy balkáni utat, így ezért nem tudtam eddig írni. tegnap jöttem haza).

 

az én elképzelésem, hogy a "rendes" trannsziben végigmenni, azaz Vlagyivosztokig. De közben a nagyobb városokban megállnék, 1-1 napokra. Mint pl. Jekatyerinbirg, Perm, nah meg persze sokkal több idő a Bajkálon. Az igazi csemege a végén lenne. Vlagyivosztokból fel Kamcsatkába. Onnan pedig a Bering Air-rel, ha megy akkor Alaszka, és LAX-on keresztül haza.

 

Kamcsatkára kell spec. engedély, de annak beszerzése nem probléma. Sok infót összegyűjtöttem, szinte minden összeállt már, így ha kell valakinek, akkor átküldöm.

 

sajnos a PhD védésem miatt jövőre az út tuti h nem jön össze, mert 2012 őszén védenem kell, így nem tok elmenni hetekre. De kb. 2 és fél - 3 hónap körül számolom. Az oroszt is emiatt kezdem most tanulni.

 

OFF: WL, merre mész most?

Előzmény: leveling (522)
W.L. Creative Commons License 2011.08.25 0 0 541

Ismerős a szitu.

Én is kivártam Hongkonggal a vízummentességet.

A ruszkiknál pedig először 3x voltam még csak meghívóval (a régi szép idők!) aztán pont a leghosszabb úton, Szibérián át, már asszem 160 dolcsit kellett a 3 hónapos üzleti vízumért (kenőpénzzel) leperkálnom Mongóliában. De azért sem hibáztattam őket, tudom hogy mi vezettük be előbb az EU csatlakozásra készülve.

Előzmény: Yogi (540)
Yogi Creative Commons License 2011.08.25 0 0 540

Semennyiért nem kellett se orosz, se kínai vízum.

(Hongkongi kellett volna, de az nem volt, és nem is adtak.)

Előzmény: W.L. (537)
W.L. Creative Commons License 2011.08.25 0 0 539

Kabult illetőleg nekem most nem éppen a vízum lenne a legfőbb aggályom...

Amúgy Afganisztán nélkül is végigjárható a Közel-Kelet > Kína változat, Irán > Türkmenisztán > Üzbegisztán > Kirgizisztán/Kazahsztán > Kína vonalon.

Egyébként tudtommal "igazi" Selyemút nincs, csak "Selyemutak".

Általános tervezgetésre/álmodozásra az egész útvonalról ez egy jó (inspirálóbb) könyv:

http://www.amazon.com/Silk-Road-Insight-Guides/dp/981258840X/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1314245655&sr=8-1

Vagy ez (gyakorlatiasabb):

http://www.amazon.com/Silk-Roads-3rd-Turkmenistan-Trailblazer/dp/1905864329/ref=pd_sim_b_4

Előzmény: leveling (536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!