Keresés

Részletes keresés

mondial Creative Commons License 2008.03.24 0 0 55
most kezdtem el nézni és gondoltam rákukkantok a stáblistára az imdb-n
hát nem kicsit megdöbbentem
a kis Tru 2 éve meghalt szívrohamban:( 21 évesen. érdekes lesz így tovább nézni(egyelőre Curry mellett ő a kedvenc karakterem)
tassika Creative Commons License 2008.02.12 0 0 54
Azt hiszem lemaradtam róla! :-)
Alice Creative Commons License 2001.08.26 0 0 53
Aki esetleg nem tudná, annak elárulom, hogy megint adja az RTL Klub a Föld 2-t, szombatonként déli 1 óra körül. :O)))
Pont egy év telt el azóta, hogy először láthattuk magyarul.

A folytatásról annyit olvastam nemrég, hogy azért nem forgattak új részeket, mert az season 2-t mások alkották volna, mint az elsőt. Nagyon növelni akarták a nézettséget, ezért mindenfélét kitaláltak, amivel (szerintük) jobbá tehetik a sorozatot. Az új széria előzetes tervei olyan iszonyatosra sikerültek, hogy egyik csatorna sem vállalta, hogy támogatja.
Lehet, hogy jobb is! Majdnem szívrohamot kaptam, amikor elolvastam, milyen ötleteik támadtak. Pl. a terriánok nem fértek a képbe, soha többet nem láthattuk volna őket. :O/ Aztán egy csomó szereplőt kinyiffantottak, stb.
Akit érdekel, itt olvastam mindezt:

The cancellation of Earth 2

Részemről nagyon várom a szombatokat :O)

Herb-Atea Creative Commons License 2001.02.14 0 0 52
Nagyon köszi az infókat!

Konkrétan arra voltam kíváncsi, hogy 1., valóban végetért-e ez a remek sorozat a 21. résszel...?
Nos, úgy tűnik, sajnos igen...
És 2., létezik-e folytatása ennek a konkrét sztorinak bármilyen formában...? Úgy értem, biztosan megírták előre az egészet, amikor még nem tudták, hogy csak egy részét fogják megfilmesíteni....

Előzmény: szgyp1 (51)
szgyp1 Creative Commons License 2001.02.14 0 0 51
Kedves Herb!

Magyar nyelvu konyv-valtozat legjobb tudomasom szerint nem letezik, de rengeteg mindent olvashatsz a sorozatrol az alabbi ket website-on:

http:bailiwick.lib.uiowa.edu/earth2/lynx/index.html

es a

http://bailiwick.lib.uiowa.edu/earth2/index.html

Letezik egy harmadik is, ami neha mukodik, neha nem:
http://shell5.ba.best.com/_ftmexpat/e2/ariadne/index.html

En szemely szerint a masodik linket ajanlom. Elolvashato az Appendices/Episode summaries/Ariadne's scene by scene summary
cimszo alatt reszletesen leirva a teljes sorozat.

Mindemelett jojjon egy lista, ami a sorozattal kapcsolatban levo konyveket tartalmazza:

Cohen, Anthony P. 1985. The Symbolic Construction of Community. Edited by Peter Hamilton. Key Ideas. London: Routledge.

Duggan, Michael. 1994. The Church of Morgan: Amblin/Universal TV.

Kumar, Krishan. 1978. Phrophecy and Progress: the Sociology of Industrial and Post-Industrial Society. Middlesex, England: Penguin Books.

Margulis, Lynn and Gregory Hinkle. 1991. The Biota and Gaia: 150 Years of Support for Environmental Sciences. In Scientists on Gaia, ed. Stephen Henry. Schneider, Penelope J. Boston, and American Geophysical Union.:11-18. Cambridge: MIT Press.

Simmonds, P. K. 1994. Better Living Through Morganite, Part 2: Amblin/Universal Entertainment.

szgyp

Előzmény: Herb-Atea (48)
Alice Creative Commons License 2001.02.13 0 0 50
Alonzo Solace = Antonio Sabato jr.
Nem kétséges, hogy rá gondolsz. :O) Az előbbi a sorozatbéli neve, utóbbi a sajátja. Egyébként olasz származású.

Kíváncsi leszek, milyen ez az új sorozat, amit az Earth2 helyett adnak majd vasárnaponként. Amazon vagy mi a címe. Soha nem hallottam róla, de több ismerős jáccik benne.

Előzmény: u2girl (49)
u2girl Creative Commons License 2001.02.13 0 0 49
Hi!
Van ott egy jócsávó egy olyan latinos pasi...na őt hogy hívják...????
Köszi!
Egyébként tökre bírom a sorozatot! Végre valami értelmes!
Kata
Herb-Atea Creative Commons License 2001.02.12 0 0 48
Van ennek a sorozatnak valahol, valamilyen könyv-változata...?
Tud erről valaki valamit...?
Előzmény: Alice (47)
Alice Creative Commons License 2001.02.12 0 0 47
Egyértelmű, hogy nem befejezték, hanem abbahagyták. :O(
Úgy tudom, hogy nem készült folytatás, és mivel a tegnap leadott rész forgatása óta öt-hat év eltelt, szerintem semmi jót nem remélhetünk e téren. :O((((
Huhh, ez az utolsó rész (főleg a Devonnal történtek) nagyon kiütött, mert a többivel ellentétben még csak most láttam először. Nem túl szívderítő befejezést (ill. abbahagyást) kaptunk...
Előzmény: Herb-Atea (46)
Herb-Atea Creative Commons License 2001.02.11 0 0 46
Ennyi...?
Rettenetesen sajnálom, hogy vége van...
Ennek a sorozatnak tejesen egyedi hangulata volt. A szereplők szimpatikusak, meglepőek. Sok-sok furcsaság, és a végén semmi sem derül ki.
Tudja valaki, mi az a nagy titok, amiért az emberek nem élhetnek azon a bolygón...?
Lesz-e, csináltak-e folytatást...?
Nagy kár, hogy végetért ez a remek sorozat...
Mendark Creative Commons License 2000.12.06 0 0 45
Sajnos nem láttam a legutóbbi részt.(dec. 3.)
Valaki légyszives írja le a tartalmát! (Morganitkő 2.rész)
GALA Creative Commons License 2000.11.16 0 0 44
ezért mondtam,hogy nem dolgozták ki ezt a szálat
Előzmény: GALA (41)
alric Creative Commons License 2000.11.15 0 0 43
Fel kell készülniük a betegek fogadására, meg valamit építeni is akarnak.
Előzmény: micimacho (42)
micimacho Creative Commons License 2000.11.15 0 0 42
De nem hiszem,, hogy alvajárva fognak leszállni. Előtte nekik is fel
kell majd kelni. Akkor meg mindegy, hoyg tesznek-e még fél kört
mielőtt landolnak...
GALA Creative Commons License 2000.11.15 0 0 41
mélyalvásban
de nem dolgozták ki amennyire figyelem
Előzmény: micimacho (40)
micimacho Creative Commons License 2000.11.15 0 0 40
Azért a rádiózás a majdani leszállás előtt egyszerűbb megoldás lett volna...
De akkor miről szólna a film?
GALA Creative Commons License 2000.11.15 0 0 39
mert eredezileg oda kellett volna leszállniuk - azt pedig azért mert a fő csapat is oda fog leszállni ( ha ).
Előzmény: frej (38)
frej Creative Commons License 2000.11.15 0 0 38
EbiHall

Köszi az infót, hogy a topic már létezik!
Akkor már csak azt nem értem, hogy mi történt október 10 óta, hogy senki sem nyilvánult meg.
Ez csak azért érdekes, mert én kb. azóta nézem.
Egyébként még arra lennék kiváncsi, hogy a kényszerleszállás után a csapat elindult a bolygó másik felére, nemtudom hány ezer mérföldes úton. Miért? Mi van ott? Erről nem esett szó mióta nézem.
frej

Herb-Atea Creative Commons License 2000.10.10 0 0 37
Nagyo köszi!

Nem biztos, hogy Gaal elpusztult...?

Előzmény: micimacho (34)
alric Creative Commons License 2000.10.10 0 0 36
Remélem Gaal nem nyiffant ki, ő volt a sorozat legjobb karaktere.
Előzmény: micimacho (34)
Mr_Fusion Creative Commons License 2000.10.10 0 0 35
Akár spoiler, akár nem...
Nem földi kísérleti telep (illetve bizonyos értelemben mégis, de nem úgy, ahogy te gondolod), egész másról van szó. A németek által adott nagyon találó alcím magyarra fordítva kb így hangzik: 'Ahol mi vagyunk a földönkívüliek.'
Előzmény: micimacho (34)
micimacho Creative Commons License 2000.10.10 0 0 34
Herb

Dióhélyban (minthogy nem igen történik több dolog egy-egy részben....)
Gaal két Terriánt talált, egyet megbilincselt a nyakán, de egy elemenekült. Az segítséget kért a pilótától, miközben rohamosan romlott a kissrác állapota. Azt ígérte az álmokban a Terrián, hogy meggyógyítja a kissrácot, ha segítenek nekik. Követték a Terriánt, meglátták, hogy Gaal őt is megbilincseli. A kislány közreműködésével (engedetlenségével - hogy miért nem teszi helyre az apja....) elkapták Gaalt, felszabadították a Terriánokat, és happy end. (kissrác meggyógyul, meg ilyesmi, terriánok el, gaalt vitték magukkal uzsira.)

(Sajnos már nem hozza fel a felszólalásokat amikor ír az ember így nem tudom megnézni, hogy ki írta, ) de lehet abban valami, hogy itt még a falevél sem esik le ok nélkül. Csak nem valami emberi kísérleti telep ez itten? Nagyon racionális minden. (A kísérleti telepet úgy értem, hogy ember teremtette világ...)

Üdv.
Mm.

Herb-Atea Creative Commons License 2000.10.09 0 0 33
A legutóbbi részt tegnap néztem meg, videóról, és eszembe jutott, hogy az előző részt nem láttam, így azt sem tudom, mi történt a kedves, antipatikus fiatalemberrel, Gaal-lal... Aki tudja az előző rész tartalmát (nem a legutóbbiét), legyen olyan szíves írja meg nekem, akár az email-címemre...
Mayan Creative Commons License 2000.10.09 0 0 32
Koszi a valaszokat.

Belekotesekre nem emlekszem, ugyhogy ez meg valoszinu a focim elott volt.

Vajon hagyott Morgan-en valamit, vagy mindent leszedett rola? :)

Előzmény: Mr_Fusion (30)
Alice Creative Commons License 2000.10.09 0 0 31
teccett neki Morgan inge+gatyója, azért követte :O)))
Előzmény: Mayan (29)
Mr_Fusion Creative Commons License 2000.10.09 0 0 30
Morgan Martin.
Nem volt látható oka, de azon a bolygón még egy levél sem hullik le ok nélkül, csak ha akarja
'valaki'.
Majd a végére megértitek, mire gondolok.

Egyébként Yale-t asszem nem bízták meg, hogy nyomozzon, csak mindenki kezdett egymás agyára menni. Danziger összeszalatt Martinnal, aztán meg Solace kötött bele Danzigerbe (vagy ez már a főcím után volt?), ezért Yale úgy gondolta, jobb, ha megpróbálja kideríteni, mi az igazság, mielőtt végképp kitör a balhé.
Meg a grandler(?) idegesítette Martint, azzal kezdődött a dolog, hogy nem hagyta, hogy nyugodtan meglátogassa egy bokor félreeső oldalát.

Előzmény: Mayan (29)
Mayan Creative Commons License 2000.10.09 0 0 29
Lemaradtam a focim elotti reszrol. Le tudna valaki irni, hogy mi tortent? Gondolom a negert megbiztak, hogy nyomozzon, de ezen kivul mi volt? A kormanyzati urget (neveket meg nem sikerult megjegyeznem) miert kovette folyton az a grandler (igy irjak?) ?
GALA Creative Commons License 2000.09.19 0 0 28
aaaahhhaaaa
Előzmény: Mr_Fusion (27)
Mr_Fusion Creative Commons License 2000.09.19 0 0 27
Veg:
Ott a pont. :)
Bár én alapvetően a filmre gondoltam azzal a megjegyzéssel, a sorozatot nem volt szerencsém látni (legalábbis nem tudok róla). Hiába, no, fiatalka vagyok még. :)

GALA:
Bár ez már majdnem(?) spoiler, de azt kell mondanom, a látszat csal. Jön még kutyára (Gaalra) teherautó.
És ha nem epizódszerelő lenne, nem Special Appareance-ként szerepelne, hanem a fő stáblistában. Már ez is egy áruló momentum. :)

(Nem szabad elfelejteni, én úgy beszélek a sorozatról, hogy már kétszer láttam 'végig', úgyhogy én azt is tudom, mi lesz, nem csak azt, hogy mi van.)

Vegetable Creative Commons License 2000.09.19 0 0 26
Hali Mr.F.!
"Nem! (Még csak az kéne. :) ... ahogy te is, a klasszikus SF-et ismerők egyből ... a régi azonos című sorozatra, amiből a filmfeldolgozás készült "
Az infot köszi. :) A megjegyzéshez annyit, hogy valaki nagyon morgott, hogy leszolják kedves Föld2-ét, akárhol jár... Nem ismered az illetőt??? :( Részemről szerettem azt a régi sorozatot. (Sajnos nem sokat láttam, de akkor is!)
Veg
Előzmény: Mr_Fusion (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!