Keresés

Részletes keresés

seva1971 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 24

Nagyon egyszerűen fennmaradhat. A beültetett műlencse nem mindig ad tökéletes látást. Lehet, hogy kell egy gyenge szemüveg.

Előzmény: Szilona17 (23)
Szilona17 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 23

Szürke hályog műtét után másfél hónappal homályos látás előfordult már valakinek?

Köszönöm a segítséget!

húsvétinyuszi Creative Commons License 2009.11.28 0 0 21
Édesanyám 75 éves, a szemész doki egy üzletben talt nála szürkehályogot.
Kérdésem tud valaki olyan oldalt ahol összehasonlíthatók az árak? Vagy van keresőszó ami segít?(Fóleg az Acry Soft lencse beültetés, meg az állami finanszírozás érdekelne. (úgy tűnik van ahol a műtétetet elvégzik SZTK alapon, csak a csodalencsét kell fizetnie a paciensnek)
sarga_rozsa Creative Commons License 2009.09.24 0 0 19
Ezt tanúsítani tudom! A nagymamámat is lézeres technológiával műtötték, és azóta szerencsére már olvasni is lát. A felépülési idő nagyon gyors volt. Mi egy pesti klinikát választottunk, a neve Saint James ( http://bit.ly/pmdVn ). Előtte jól nézz körül, és olvass utána. Mi nem bántuk meg, hogy őket választottuk. Nagyon meg voltunk elégedve.
high_resolution Creative Commons License 2009.09.24 0 0 18
Szia pali! Én megértem, hogy izgulsz, de az egészség az első. Ha nem értik meg, akkor talán jobb is neked ha nem ott dolgozol. Azt tudom neked tanácsolni, hogy nézz utána a lézeres technológiának, mert ott nagyon gyors a felépülési idő, mivel nagyon kis sebet ejtenek.
Előzmény: pali1965 (17)
pali1965 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 17
Sziasztok! Nekem is szürke hályogom van, és nagyon meg kellene műteni a szemem, mert romlik a látásom. Félek, hogy hosszú lesz a felépülési idő, és ez a legnagyobb ok, ami miatt nem indultam még neki, mert nem tudom mit szólna hozzá a munkahelyem :S. Már annyi embert elküldtek létszám leépítés miatt :(. Féltem az állásom
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 15
Igaz, amit írtál
Előzmény: urizoli (7)
giuska Creative Commons License 2003.06.12 0 0 14
Nekem a spenotos tetszett....
Előzmény: Epikurosz (13)
Epikurosz Creative Commons License 2003.06.12 0 0 13
Komolyra fordítva a szót:

Íme egy cikk, amely szerint a spenót segíthet megelőzni a szürkehályogot:
http://www.origo.hu/tudomany/elet/20010301aszembetegsegek.html

...és egy másik, amely teljesen megcáfolja a Ralph J. MacFadyen: Dobd el a szemüveged! c. könyvben leírtakat a szem "napoztatásáról":

http://www.osski.hu/sugeu/niso/UVFact2.htm

Epikurosz Creative Commons License 2003.06.11 0 0 12
"Rendszeres mozgás nem segít?"

Te kis huncut, te már tudsz valamit :-)

A többi hozzászólásra reagálva: a genetikában lehet vmi, mert apámnak is volt, igaz neki 70 éves kora után alakult ki. 30 év különbség...

A szemkontrollon beszélgettem egy ürgével, ő is velem kb. egyidős volt, és már műlencsét tetek be ugyanezen okból kifolyólag.

A műtét persze ne sikerült 100%-osan, mert ha oldalra feküdt, akkor duplán látott.
Erre 2 javaslatom volt számára:
1. ne feküdjön oldalt
2. ha mégis, akkor ilyenkor nézzen e pénztárcájába :-)

És ez még nem minden: a buszon ülve beszédbe keveredtem egy kb. 60+ nénikével. Szintén zenész. Neki is műlencse be, siker no. Szintén Uzsoki.
Namármost, nekem azt javasolták, hogy no Uzsoki, ha mégis, inkább valamelyik budai műintézmény.
Persze úgy 10 év múlva, addig remélem nem egyesülnek a pontok, és a műtéti technika is talán fejlődik.

Előzmény: fizimiska (9)
giuska Creative Commons License 2003.06.11 0 0 11
Kialakulasat nem tudod igazan megakadalyozni csak idoben eszrevenni es orvoshoz fordulni
Előzmény: Epikurosz (6)
giuska Creative Commons License 2003.06.11 0 0 10
A szürkehályog egy homály, vagy nem átlátszó terület a normálisan teljesen áttetszö szemlencsében. Ahogy ez a homály vastagodik, a fény egyre nehezebben tud áthatolni a szemlencsén, és egyre kevésbé jut el a retinára, vagy látóhártyára, a szem fényérzékeny részére.
A szürkehályog pontos oka nem ismert, de sok olyan okot ismerünk, amely elösegíthetik a kialakulását. Ezek közül a legfontosabb az életkor, idösebb életkorban mind gyakoribb ez a betegség. Egyéb okok lehetnek: dohányzás, cukorbetegség, nagyfokú napsugárzás
Meg valami, ha az apa veleszuletett szurkehalyogban szenved akkor a gyermekek is oroklik
Előzmény: urizoli (7)
fizimiska Creative Commons License 2003.06.11 0 0 9
Rendszeres mozgás nem segít?
Előzmény: Epikurosz (8)
Epikurosz Creative Commons License 2003.06.11 0 0 8
Valszeg összefügg a magas koleszterinnel, és ahogy az erek falán lerakódik, ugyanúgy az üvegtestben is...

Nekem egyébként 5,4 a kolszim.

Namármost a kolszint kellene csökkenteni, de hogyan?

A sok fokhagyma kifúrja a beled, az azspirin dettó. A vörösbortól fáj a fejem.
Egyes kolszintcsökkentő drogokba bele lehet halni, de minimum a vese vagy a máj megszívja.
Disznóhúst nem eszem, ezt a legkönnyebb betartani. (Muzulmánok rulez!)

A diéta is rulez, olyan jól érzed magad tőle, le is fogysz, már-már szárnyaid nőnek, csak egyetlen baja van: nem áll fel tőle a farkad. Élsz. De minek?

Előzmény: urizoli (7)
urizoli Creative Commons License 2003.06.11 0 0 7
Sziasztok

azthiszem ez örökletes betegség lehet, bár ezt az orvos nem erősítette meg, azt mondta hogy nemtudni mitől van pontosan. A tény az hogy családunkban, apai ágon mindenkinek (férfiaknak és nőknek is) volt, apámat 8 éve operálták meg. A műtétet a Szabolcs utcában (ha jól emlékszem) a HIETE klinikájában végezték (ha valakit érdekel, hogy melyik orvos akkor email-ben...nagyon dicsérték a dokit)
A műtét tényleg rutin, 3 napot volt kórházban, azóta jól lát, szemüveg nélkül vezet autót, az csak olvasáshoz kell. Ja... apám 45 éves volt akkor, lehet hogy nekem is lesz ilyen bajom, de annyira nem félek tőle. Egész nap monitort bámulok, de ha jól tudom nincs olyan módszer amivel el lehetne kerülni ezt a betegséget.

-Z

Előzmény: afintha (4)
Epikurosz Creative Commons License 2003.06.11 0 0 6
Mit mondott? Semmit.

Ez ma már nem meglepő.

Valaki mondja meg, hogy mivel lehet megakadályozni a szürkeH kialakulást, mert ha nem Kökény Mihálybó' VEREM KI!!!

Előzmény: afintha (4)
Epikurosz Creative Commons License 2003.06.11 0 0 5
Mit mondott? Semmit.

Ez ma már nem meglepő.

Valaki mondja meg, hogy mivel lehet megakadályozni a szürkeH kialakulást, mert ha nem Kökény Mihályból VEREM KI!!!

Előzmény: afintha (4)
afintha Creative Commons License 2003.06.10 0 0 4
elso kerdes, mit mondott a szemeszorvos a diagnozison kivul?
Előzmény: Epikurosz (3)
Epikurosz Creative Commons License 2003.06.10 0 0 3
A szemészorvos nekem (42 év) most diagnosztizálta ezt:
1. "A lencsében néhány pontszerű kérgi homály." és
2. "Hátsó üvegtesti leválás alakult ki a gél collapsusával."

Ha jól sejtem az 1-es pontból lesz a szürkehályog.

Mit lehet ez ellen tenni?

c9200 Creative Commons License 2002.12.06 0 0 2
Megműtötték. Tökéletesen lát!
:-)
c9200 Creative Commons License 2002.12.04 0 0 1
Anyukámat holnap műtik :-( eléggé féltem, de állítólag rutinműtét. Tudna valaki mesélni róla?
Vegetable Creative Commons License 2001.03.06 0 0 0
Szerencsére nem v0lt rá szükségünk... J0bban van már?
Előzmény: hukker (-)
hukker Creative Commons License 2000.09.09 0 0 topiknyitó
A segítségeteket szeretném kérni. Édesanyámnak szürkehályog támadta me a szemét és meg kell műteni. Több kórházban is végeznek ilyen műtéteket.
Melyik közűlük a legjobb? Hová érdemes menni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!