Keresés

Részletes keresés

hoppaaa Creative Commons License 2000.09.05 0 0 10
Jó a térdrögzítö, csak tegyél mind a két térdedre, mert máskülönben hajlamos leszel túlterhelni az ép térdedet, és akkor ott vagy, ahol a part (szalag) szakad. :) H
Rsüni Creative Commons License 2000.09.04 0 0 9
Buli: kb 10 nappal a hathetes gipsz után nulla izomzattal leugrottam kb. egy méter magasból. Aztán úgy maradtam 10 percig. Úgy éreztem, hogy valaki belevert egy ácskapcsot a térdembe.
Balek. :-)
Előzmény: wzindbad (7)
Rsüni Creative Commons License 2000.09.04 0 0 8
Tényleg az. Én az utolsó naptól mindig tartottam. Ezért írtam le a térdem már az elso napon. :-)
Mit tett be az olasz doki? Saját anyagot, vagy muanyagot?
Ne add fel!
Vannak ismeroseim, aki 2-3 szalag nélkül síznek, boardoznak vígan és még versenyeznek.
Előzmény: wzindbad (7)
wzindbad Creative Commons License 2000.09.04 0 0 7
Utolsó napi eset (ez állítólag típushiba - mármint az utsónapi):
olaszországi köd s buckáról repülés után érkező - időben nem roggyantott láb - kicsavarodása le nem oldódott léccel.....

eredmény: első kereszt + oldalszalag-szak. / másfél nap múlva hajnali operáció

majd sportkórházi rehab penzum --- gyógytorna kezdete nagyon sötét volt (mondja most utólag gyógytornászom - le a kalappal előttük!!!!)

bicikli, úszás dettó (gyors tempó + hátúszást /mármint a kéztempóit/ most tanulom...) --- kéne még állítólag lépcsőgépet használni / futni csak tornateremben egyelőre...

az utóbbi két táncos buli után gyóntam a gyógytornászomnál, ki erősen hümmögött, s mondta az ugrándozást még hagyagolnom kellene (lépjek vissza két mezőt :)

---------------------------------------------

Olaszországban közvetlen a baleset után a sí-ortopéd doki mutatott oly szerkentyűket, úgy mondta ezekkel már jövőre síelhetnék ....... de egyelőre erős kétségeim vannak az időpont tekintetében

Előzmény: Rsüni (5)
Rsüni Creative Commons License 2000.09.04 0 0 6
A rohamos javulást felejtsd el! Min. egy év szvsz.
Előzmény: wzindbad (4)
Rsüni Creative Commons License 2000.09.04 0 0 5
Engem nem operáltak. Jelenleg nincs hátsó keresztszalagom. Szerdán voltam kontroll vizsgálaton, nagyon meg volt elégedve a doki. Nincs akadás hajlításkor, nincs instabilitás. Azt mondta, hogy mehet a snowboard tovább egy térdrögzítovel. Ezeket azért írom, hogy ne add fel!
A nyujtás-hajlításra kell rámenni és természetesen az izomzat megerosítésére. A gyógytornán felül gyorsúszás lábtempó, kerékpározás, de ezeket gondolom neked is mondták.
Már futhatnék, de azt nem szeretek. Én még gépekkel is erosítek.

Veled mi volt pontosan?

Előzmény: wzindbad (4)
wzindbad Creative Commons License 2000.09.04 0 0 4
Eddig úgy ca. fél balatonnyi úszás volt max. sikerélményem (persze a tiltott mellúszással spékelve)

futás -- kevésbé látványos előrehaladás.....

két hónappal előttem jársz -- látszik-e ROHAMOS javulás???????

Előzmény: Rsüni (1)
Rsüni Creative Commons License 2000.09.04 0 0 3
Üdv!
Mongya kollega!
Előzmény: GroundZero (2)
GroundZero Creative Commons License 2000.09.04 0 0 2
rsüni, de rég botlottam beléd! Azóta sem vitatkoztam senkivel olyan jót!!! Hiányzol :)

Amúgy ismerősöm elég érdekes sísebesülést szerzett: összevagdosott talpak. Ha érdekel valakit, elmondom, hogyan.

Előzmény: Rsüni (1)
Rsüni Creative Commons License 2000.09.04 0 0 1
Februar 11. Egy szalag teljesen, egy részlegesen. Mi érdekel?
Előzmény: wzindbad (-)
nickwarren Creative Commons License 2000.09.04 0 0 0
sakk a hegytetőn?
hálistennek eddig 0-szor szakadtak el a belső huzaljaim

viszont nem irigyellek az biztos :(
nem lehet túl rózsavirágos a váltás

Előzmény: wzindbad (-)
wzindbad Creative Commons License 2000.09.04 0 0 topiknyitó
Megtaláltam a kedvenc sportom --- magasság, hó, napsüti, lesiklás...... (így indult kb. 4 éve)
míg végül az idén tavasszal alulnézeti tepsiből is végigpásztázhattam a pályát... némi szabászat á la Péterfy ....

s azóta majdnem félév heti 3x-i mozgás -- ja ez már a gyógytorna rész ...

hogy meddig, arról nem szól a fáma...

de azért érdekelne, van-é tapasztalt térdszalag-szakító, s vissza lehet-e onnan térni ilyen alpesi sportokhoz??? (Egy taxisoför már javasolta bobot :) )

wzindbad

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!