Keresés

Részletes keresés

jo_munkasember_ Creative Commons License 2005.04.22 0 0 20
Nekem a NortonSystemworks Speed Disk-jével vannak nagyon rossz tapasztalatim. Pedig régen még olyan jó kis progikat gyártott a Symantec. Mostanában meg már a Windowsba beépített programok is jobbak (és így ráadásul nem kell plusz pénzt kiadni, hisz a Win meg úgyis kell). Sajna így van ez a Speed Disk-el is. Egy darabig töredezettség mentesít, utána egyszer csak nem halad tovább a számláló és közben azzal múlatja az időt (órák hosszat), hogy még jobban széttördeli a legnagyobb fájlokat. A Windows Defraggal meg az a bajom, hogy a szabad helyet nem töredezettségmentesíti. Így amint elkezdek felmásolni ezt-azt, újra ugyanott vagyok, mint előtte :( Ti mit használtok?
patrona Creative Commons License 2001.08.12 0 0 19
Egész pontosan ezt írja ki:

Dive C: may not be configured correctly. Norton Disc Doctor(vagy Speed Disc) cannot run on this drive.

Please consult the ReadMe TXT. file for more information on this problem

Így már van ötleted?

Előzmény: zORRO (17)
ricsip Creative Commons License 2001.08.11 0 0 18
A windóz beépített "segédprogramjaitól" ments meg uram minket...
zORRO Creative Commons License 2001.08.10 0 0 17
ehhez kéne a pontos hibaüzenet. akkor talán. azzal nem megyünk sokra, hogy a readme-re hivatkozik. ez kb olyan, mint ha nem indul az autód, azt mondják, hivd a szervizt. de annak, hogy nem indul, 1001 dolog lehet az oka.
Előzmény: patrona (16)
patrona Creative Commons License 2001.08.01 0 0 16
Pedig video digizés előtt ajánlott, hisz ha töredezett a vinyó, akkor sok lehet a dropped frame, mert amíg a gép keresi az üses foltokat a vinyón, a film még fut tovább.....
Meg ha egyszerre sok cuccost teszek a vincsire mindíg lefuttattam(amíg működött:-(((( ), hogy kicsit rendbehozzam a felületet.

De tényleg nincs senkinek tippje, hogy miért nem indul el nálam a Norton Speed disc?

Előzmény: netizen (15)
netizen Creative Commons License 2001.07.31 0 0 15
Nekem az a homorú tapasztalatom, hogy a defrag-ek hosszútávon nem segítenek. Átlag 10. futásuk után nehogy javítanának, hanem mintegy rontanak a helyzeten. Számomra az a tanulság, hogy nem biztos hogy az a jó, ha a file-ok folytonosak a lemezen, hanem inkább az, ha a file típus 1 tipikus részlete egyben van ellenben a gyakran használt file-ok blokkja nincsenek túl messze egymástól. Azt hiszem, hogy a dolog kulcsa sokkal inkább 1 furnyékos blokk-allokációs algoritmus mint a defragolás. A win2k fastfat.sys-e ilyen. állítom, hogy akár 20%-os fragmentáció mellet is gyorsabb a szubjektív file-elérés mint 1 soxor defragolt és tuningbeállítással abcugolt NU-val macerált lemezen...
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.07.31 0 0 14
ökörség a defrag. Ha rendszeresen használod a gépedet, pár napon belül ismét romokban hever a vinyód.
rozsoma1 Creative Commons License 2001.07.31 0 0 13
Sziasztok. Nekem NU2001 van fenn WinME-vel, egész jól működik.1 problémám van: hol lehet beállitani azt az opciót, hogy a Windows speed diskje helyett a NU Speed diskje induljon, ha "véletlenül" resettel kell kiszálnom?
Köszi.
patrona Creative Commons License 2001.07.31 0 0 12
Megpróbálom egy kicsit feltámasztani a topicot egy kérdéssel:

Eddig Norton Utilities-t használtam a gépemen, leggyakrabban a Speed discet. de mióta kicseréltem az alaplapot a DiscDoktor, és a speed disc nem akar elindulni(a többi cucc megy):-((
Valami hibaüzenetet ad, és hivatkorik a Readme.txt-re, hogy ott majd okosabb leszek. Hát nem lettem....
Annyi kiderült, hogy a BIOSban kell valamit állítani. De mit????
Tud valaki segíteni, hogy mit állítsak be, és hogy?
Ja, ABIT BH6-os alaplapom van 2000-es BIOS-al.

ToM Creative Commons License 2000.09.16 0 0 11
Nos utánanéztem. NU2000 Win95 és 98-hoz jó.
ToM Creative Commons License 2000.09.11 0 0 10
Nekem Win95 alatt megy a Norton Utilities 4.0 .
Nem vagyok szakértő, de meg kellene próbálnod a Norton Utilities 2000-et, az lehet, hogy jó a 98 alá. Vagyis jó kell, hogy legyen, mert nem hiszem, hogy csak 95 alá fejlesztenének.
". És ráadásul még azt is hallottam, hogy a Speed Disk tönkreteheti a FAT táblát... Ehhez mit szólsz?"
Hát ehhez annyit, hogy évek óta használom és semmi problémám nem volt vele.
Innen letöltheted:
http://www.extra.hu/nightmare/
A direct download oldalon...

ToM

Előzmény: DjSzaky (9)
DjSzaky Creative Commons License 2000.09.09 0 0 9
És azt honnan tudom megszerezni? Mert a Norton honlapról csak NT alá lehet letölteni. Nekem meg Win98 van. És ráadásul még azt is hallottam, hogy a Speed Disk tönkreteheti a FAT táblát... Ehhez mit szólsz?
Előzmény: ToM (8)
ToM Creative Commons License 2000.09.08 0 0 8
Üdv!
Hát csak nézek mint a moziban és csodálkozok.
Nekem a Norton Spedd Diskkel egy 2.1-es partíció max 15-20 percet vesz igénybe, de ekkor már nagyon töredezettnek kell lennie. A win sajátja sokkal lassúbb volt, ezért is váltottam át rá.
DjSzaky Creative Commons License 2000.09.07 0 0 7
Hmmm... Azért az a 80 mega memo nem kevés :-)
(Nekem csak 32 van, igaz, a proci 300 MHz-s.) Azonban mire a 4,5 gigás HDD-vel végez, addigra az idegeim már égnek állnak... :-)
Előzmény: Advantech (5)
Thas Creative Commons License 2000.09.07 0 0 6
Én pl. elalvás előtt bekapcsolom és mire felkelek biztosan kész, hacsak nem talál útközben hibát a vinyón, meg persze ilyenkor nem mehet a háttérben letöltés :(
Advantech Creative Commons License 2000.09.07 0 0 5
A sebesseg tobbek kozott attol is fugg, hogy mennyi szabad hely van a particion.
A 1,5 ora egyaltalan nem sok, nekem ennel tobb szokott lenni ugy, hogy 650MB a particio. Igaz 100-as proci es 80 MB ram van.

A.

xyron Creative Commons License 2000.09.06 0 0 4
Üdv
Ha a vinyó teli van és defragnál elfelejted kitörölni a pipát a "Programfájlok átrendezése, így..." jelölőnégyzetből, akkor az a 1,5 óra nem is olyan sok.
Előzmény: DjSzaky (3)
DjSzaky Creative Commons License 2000.09.06 0 0 3
Hmmm... A Win 98 saját defragja nekem nagyon lassú. A C meghajtót (ami ugye a Win "lakhelye") 1,5 órán keresztül noszogatja (2,1 GB-os partíció)... Ez nem kevés. Állítólag van ettől gyorsabb is. :-)
Előzmény: Törölt nick (0)
slaci Creative Commons License 2000.09.05 0 0 2
A Norton SystemWorks 2000-ben lévő speeddisk szerintem nagyon jó, bár nem ingyenes :(
Előzmény: DjSzaky (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.05 0 0 1
Ötlet!

www.download.com- on defrag*-ra keresvén 14 db találat van.

PowerDefrag 1.0 freeware, de a verziószám óvatosságra int.

Nem próbáltam ki. Ha megteszed, akkor számolj be légyszi a tapasztalatról.

Üdv.
resetgomb

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.05 0 0 0
Kollégákkal megtárgyaltuk és az első kérdés az volt, hogy miért nem jó az, ami a Win98-ban benne van. Egy kolléga azt monta, hogy a hangsúly a "gyors és jó"-n van.
Valóban ez a helyzet?

Üdv.
ResetGomb

Előzmény: DjSzaky (-)
DjSzaky Creative Commons License 2000.09.04 0 0 topiknyitó
Szisztok!
Nagyon megköszönném ha valaki tudna nekem egy gyors és jó töredezettség-mentesítőt ajánlani. Régen volt egy Norton Speed Disk nevű jószág, de az Win98 alá nem jó, csak NT-s változatot találtam.
Ötlet?
Kössz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!