Keresés

Részletes keresés

netizen Creative Commons License 2001.07.31 0 0 15
Nekem az a homorú tapasztalatom, hogy a defrag-ek hosszútávon nem segítenek. Átlag 10. futásuk után nehogy javítanának, hanem mintegy rontanak a helyzeten. Számomra az a tanulság, hogy nem biztos hogy az a jó, ha a file-ok folytonosak a lemezen, hanem inkább az, ha a file típus 1 tipikus részlete egyben van ellenben a gyakran használt file-ok blokkja nincsenek túl messze egymástól. Azt hiszem, hogy a dolog kulcsa sokkal inkább 1 furnyékos blokk-allokációs algoritmus mint a defragolás. A win2k fastfat.sys-e ilyen. állítom, hogy akár 20%-os fragmentáció mellet is gyorsabb a szubjektív file-elérés mint 1 soxor defragolt és tuningbeállítással abcugolt NU-val macerált lemezen...
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.07.31 0 0 14
ökörség a defrag. Ha rendszeresen használod a gépedet, pár napon belül ismét romokban hever a vinyód.
rozsoma1 Creative Commons License 2001.07.31 0 0 13
Sziasztok. Nekem NU2001 van fenn WinME-vel, egész jól működik.1 problémám van: hol lehet beállitani azt az opciót, hogy a Windows speed diskje helyett a NU Speed diskje induljon, ha "véletlenül" resettel kell kiszálnom?
Köszi.
patrona Creative Commons License 2001.07.31 0 0 12
Megpróbálom egy kicsit feltámasztani a topicot egy kérdéssel:

Eddig Norton Utilities-t használtam a gépemen, leggyakrabban a Speed discet. de mióta kicseréltem az alaplapot a DiscDoktor, és a speed disc nem akar elindulni(a többi cucc megy):-((
Valami hibaüzenetet ad, és hivatkorik a Readme.txt-re, hogy ott majd okosabb leszek. Hát nem lettem....
Annyi kiderült, hogy a BIOSban kell valamit állítani. De mit????
Tud valaki segíteni, hogy mit állítsak be, és hogy?
Ja, ABIT BH6-os alaplapom van 2000-es BIOS-al.

ToM Creative Commons License 2000.09.16 0 0 11
Nos utánanéztem. NU2000 Win95 és 98-hoz jó.
ToM Creative Commons License 2000.09.11 0 0 10
Nekem Win95 alatt megy a Norton Utilities 4.0 .
Nem vagyok szakértő, de meg kellene próbálnod a Norton Utilities 2000-et, az lehet, hogy jó a 98 alá. Vagyis jó kell, hogy legyen, mert nem hiszem, hogy csak 95 alá fejlesztenének.
". És ráadásul még azt is hallottam, hogy a Speed Disk tönkreteheti a FAT táblát... Ehhez mit szólsz?"
Hát ehhez annyit, hogy évek óta használom és semmi problémám nem volt vele.
Innen letöltheted:
http://www.extra.hu/nightmare/
A direct download oldalon...

ToM

Előzmény: DjSzaky (9)
DjSzaky Creative Commons License 2000.09.09 0 0 9
És azt honnan tudom megszerezni? Mert a Norton honlapról csak NT alá lehet letölteni. Nekem meg Win98 van. És ráadásul még azt is hallottam, hogy a Speed Disk tönkreteheti a FAT táblát... Ehhez mit szólsz?
Előzmény: ToM (8)
ToM Creative Commons License 2000.09.08 0 0 8
Üdv!
Hát csak nézek mint a moziban és csodálkozok.
Nekem a Norton Spedd Diskkel egy 2.1-es partíció max 15-20 percet vesz igénybe, de ekkor már nagyon töredezettnek kell lennie. A win sajátja sokkal lassúbb volt, ezért is váltottam át rá.
DjSzaky Creative Commons License 2000.09.07 0 0 7
Hmmm... Azért az a 80 mega memo nem kevés :-)
(Nekem csak 32 van, igaz, a proci 300 MHz-s.) Azonban mire a 4,5 gigás HDD-vel végez, addigra az idegeim már égnek állnak... :-)
Előzmény: Advantech (5)
Thas Creative Commons License 2000.09.07 0 0 6
Én pl. elalvás előtt bekapcsolom és mire felkelek biztosan kész, hacsak nem talál útközben hibát a vinyón, meg persze ilyenkor nem mehet a háttérben letöltés :(
Advantech Creative Commons License 2000.09.07 0 0 5
A sebesseg tobbek kozott attol is fugg, hogy mennyi szabad hely van a particion.
A 1,5 ora egyaltalan nem sok, nekem ennel tobb szokott lenni ugy, hogy 650MB a particio. Igaz 100-as proci es 80 MB ram van.

A.

xyron Creative Commons License 2000.09.06 0 0 4
Üdv
Ha a vinyó teli van és defragnál elfelejted kitörölni a pipát a "Programfájlok átrendezése, így..." jelölőnégyzetből, akkor az a 1,5 óra nem is olyan sok.
Előzmény: DjSzaky (3)
DjSzaky Creative Commons License 2000.09.06 0 0 3
Hmmm... A Win 98 saját defragja nekem nagyon lassú. A C meghajtót (ami ugye a Win "lakhelye") 1,5 órán keresztül noszogatja (2,1 GB-os partíció)... Ez nem kevés. Állítólag van ettől gyorsabb is. :-)
Előzmény: Törölt nick (0)
slaci Creative Commons License 2000.09.05 0 0 2
A Norton SystemWorks 2000-ben lévő speeddisk szerintem nagyon jó, bár nem ingyenes :(
Előzmény: DjSzaky (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.05 0 0 1
Ötlet!

www.download.com- on defrag*-ra keresvén 14 db találat van.

PowerDefrag 1.0 freeware, de a verziószám óvatosságra int.

Nem próbáltam ki. Ha megteszed, akkor számolj be légyszi a tapasztalatról.

Üdv.
resetgomb

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.05 0 0 0
Kollégákkal megtárgyaltuk és az első kérdés az volt, hogy miért nem jó az, ami a Win98-ban benne van. Egy kolléga azt monta, hogy a hangsúly a "gyors és jó"-n van.
Valóban ez a helyzet?

Üdv.
ResetGomb

Előzmény: DjSzaky (-)
DjSzaky Creative Commons License 2000.09.04 0 0 topiknyitó
Szisztok!
Nagyon megköszönném ha valaki tudna nekem egy gyors és jó töredezettség-mentesítőt ajánlani. Régen volt egy Norton Speed Disk nevű jószág, de az Win98 alá nem jó, csak NT-s változatot találtam.
Ötlet?
Kössz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!