Keresés

Részletes keresés

Both Creative Commons License 2022.12.17 0 0 393

Tisztelt jogi fórum !

 

Azzal a kérdéssel fordulok önökhöz, hogy húgomnak van egy A hitele a bankban azt közölték velem mivel meghatalmazást nem áll módjukban adni nekem részletfizetésre más nem járhat el az ő ügyében önhibáján kívül lett munkanélküli jelenleg külföldön van egészségi állapota ami neki van társfüggőség állapota miatt nem tud meghatalmazást adni az ingatlan ahova be van jelentve a végrehajtó felkereste lehet-e ebből valami probléma ? Semmi nincsen a nevén mivel nem dolgozik közmunkára vagy börtönbüntetést kaphat-e jelenlegi tartozása 369 000 Ft.

 

Köszönöm a válaszukat !       

dr. Katona Csaba Creative Commons License 2022.07.26 0 0 392

Tisztelt Fórumozók!

Büntetőjogi kérdésben forduljanak hozzám:

 

https://www.drkatonacsaba.hu/buntetojog/2021/07/18/legjobb-buntetojogi-ugyved-bunteto-ugyved-budapest/

cubiga Creative Commons License 2019.08.05 0 0 391

Ebben a kérdésben én is Dr. Király Enikő ügyvédet keresném meg!!

Kábítószeres bűnügyekkel, erőszakos személy elleni bűncselekményekkel, meg ittas vezetéssel kapcsolatos eljárásokban tud hatékonyan segíteni. Érdemes őt keresni, ha ügyvédre van szükség.

 

www.drkiralyeniko.com

 

Előzmény: Tibi Szoke Tibi (390)
Tibi Szoke Tibi Creative Commons License 2017.11.08 0 1 390
erdeklodnek kabitoszar birtoklas miat kaptam elterelot igazolast le adtam ugyeseg lezarta az ugyem akor mi az oka hogy most 1 ev 4 honapja nyomozok kovetnek minden hova medig mehet ez ugyet lezartak nem jogktalan mar a kovetes mert kezdek mar ko keszulni mi a tehendo ilyenkor
Rsztm Creative Commons License 2016.11.24 0 0 389

Szeretnék választ kapni egy igen fontos kérdésre. Kábítószer birtoklással vádolnak. A történet röviden annyi hogy elhívtak dolgozni egy telephelyre brikettet gyártani és gombakomposztot. Jöttek oda külföldi emberek és hoztak oda mindenféle száraz növényt zsákokba. Volt egy ember aki elmondta kinek mi lesz a feladata. elkezdtünk dolgozni és 2 nap után kijöttek a rendőrök és mindenkit elvittek. Most jelentős mennyiségű kábítószer birtoklással vádolnak. A kérdésem az lenne hogy ebben az esetben milyen büntetésre lehet számítani,de úgy hogy nem tudtuk mit csinálunk.?

kasonkore Creative Commons License 2015.05.23 0 0 387

Üdvözlet!

 

Az alábbi linken jogi szakemberek válaszolnak a jogi probléma fevetésekre!

 

http://jogero.hu/forums/

 

Tisztelettel!

dr_ius Creative Commons License 2011.11.26 0 0 386

Igen erre emlékszem. A szabstv. tényleg nem ad lehetőséget, ill. elég fura a megfogamazása, majd meglátjuk az új törvényben mi lesz.

Nézd ezt - nem én mondom- ez egy örök iszapbírkózás, megszerezték, aztán ráfogják egy fedett hrforrásra... teljesen mindegy. Az hogy meg kell semmisíteni, tényszerűen igaz, de ekkor már mindegy, és a mindennapi gyakorlat e téren mit mutat nem tudom, de nem azt amit a biztos szeretne.)

Előzmény: Törölt nick (385)
dr_ius Creative Commons License 2011.11.25 0 0 384

A célhozkötöttség egy alapelv, amit igyekezneknének a büntetőeljárásban alkalmazni az adatvédők, de a eljárási törvény ezt nem ismeri, és nyilván a nyomozáshoz szükséges körben az adatok lekérhetőek. Mivel ott mindenki anonim, így általában általános lekérdezést alkalmaznak, hogy elérjenek eredményt, de pontosan nem ismerjük a megkeresés tartamát, de tegyél panaszt és akkor választ kapsz:)

Olyat nem mondtam, hogy az ilyenfajta "gyógyszerforgalmazás" maga bűncselekmény.

Előzmény: Törölt nick (383)
dr_ius Creative Commons License 2011.11.25 0 0 382

Magad leírod, hogy jogellenes. Akkor a rendőrség fellépése ezzel a jelenséggel szemben miért is lenne jogellenes?

De jogilag: jogszerű, hogy a büntetőeljárás keretében adatokat gyűjtenek, majd az eljárás során a vizsgálat részét képezi majd az, hogy ki lesz gyanúsított, vagy közig eljárásban ügyfél (pl. bírságolás), ki lesz eljárás alá vont szabálysértő, és ki lesz tanú.

Előzmény: Törölt nick (381)
ez olyan hirtelen jött Creative Commons License 2011.01.20 0 0 380

bocsánat a figyelmetlenségemért!

Kedves Andrea :-)

ez olyan hirtelen jött Creative Commons License 2011.01.20 0 0 379

Kedves Anna!

 

Hétfőre kaptam egy idézést a rendőrségtől,mint tanu!Tudom is miért hívnak,hívtam egy bizonyos embert aki terjesztéssel megbukott!És a kérdésem az lenne, h tudtában vagyok annak h tanuként nem vagyok köteles vízeletet adni,de akkor meggyanúsíthat egyből,vmi oknál fogva(mondjuk a híváslista alapján) és ugye akkor már kötelező adnom,vagy ha nem adok vizeletet akkor elvihet vérvételre?hogy járnék jobban?

köszönöm válaszát!

GiorgioH Creative Commons License 2010.11.11 0 0 378

Hehe :)

 

Még annyit árulj el nekem: ezeket szokás pakkban (fél pakkban, negyed pakkban) is fogyasztani?

Előzmény: Siphersh (377)
Siphersh Creative Commons License 2010.11.10 0 0 377

Az alkoholt.

 

Egyéb elnevezések: vodkanarancs, pia, itóka.

Előzmény: GiorgioH (376)
GiorgioH Creative Commons License 2010.11.09 0 0 376

Üdv!

 

Volna egy egyelőre gugli által megválaszolatlan kérdésem. Tudja-e valaki, hogy melyik drogot hívja a szleng aktuálisan pezsgőnek?

dr1juris Creative Commons License 2010.11.05 0 0 375

Ez valószínúleg nem hogy nem súlyos, de még könnyű testi sértés sem lesz (vagy esetleg az), inkább csak tettleges becsületsértés. Ez elvileg egy évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető, de csak elvben; a gyakorlatban ilyenkor legfeljebb egy megrovást vagy próbára bocsátást szoktak alkalmazni a bíróságok (ha az illető nem visszaeső). Ez magánindítványra üldözenő bűncselekmény (a feljelentés joghatályos magánindítványnak tekintendő), továbbá magánvádas is, vagyis a bíróság előtt a sértettnek kell képviselnie a vádat, ha a bírósági titkár felhívására nem békülnek ki. Nincs érdemi jogkövetkezménye a dolognak.

Előzmény: nqwengdan (372)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 373
A két pofon az nem valószínű, hogy 8 napon túl gyógyuló, kivéve ha olyan sérülést okoz, de ehhez kell látlelet. Így csak egy szabálysértés, de a leírtakkal kell érvelni majd az eljárásban. Tekintve, hogy itt egy családi problémáról van szó, így mondom, hogy senki nem köteles tanúvallomást tenni, amellyel magát vagy hozzátartozóját bűncselekmény/szabálysértés elkövetésével vádolná.
Előzmény: nqwengdan (372)
nqwengdan Creative Commons License 2010.10.29 0 0 372
Tisztelt Jogász!
Az lenne a kérdésem hogy a nővérem provokálta és nekiment anyunak bátyám meg felment és megvédte egy pofont adott neki tenyérrel, kicsi pirosas csík látszik a szeme alatt. Ő elment feljelenteni és az a kérdés ha súlyos testi sértés akkor mi lesz belőle de én nem hiszem mivel egy pofont adott neki és azt is tenyérrel és nem nagy erővel és 2-szer szólt neki hogy fejezze be erre ő mért mi lesz meg ilyenek megy gyere-gyere akkor.Amúgy civilben polgár őrködik és nem volt még büntetve soha még gyorshajtásért sem a kérdésem az lenne hogy ezek lehetnek-e enyhítőbb körülmények hogy ő csak az édesanyját védte. Továbbá engem a párjával megfenyegettek telefonon de engem nem tudtak kihozni a sodromból és nem fenyegettem vissza.Ez már nem az első eset volt többször nekiment anyunak megharapta megrugdosta és ezt ment oda megelőzni bátyám noha tanú nincs mert csak anyu,nővérem és bátyám voltak ott, most ő meg hazudozik összevissza. A kérdésem hogy mi lehet az ügyből a leírtak alapján???
Kérem mi előbbi válaszát mert ez alapján lépnék!
Válaszát előre is köszönöm?
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.27 0 0 371
Elviekben azzal is lehet, ha nem tévedek, de iylet általában hajókon, és más komoly munkahelyen szoktak, de nem látok a fejükbe.

Önmagában ez nem kirúgási ok, persze kérdés mi van a munkaszerződésban meg próbaidő alatt indokolni se kell.
Előzmény: trojan123 (370)
trojan123 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 370
Elvileg elküldenek majd valahova, gondolom ahol üzemorvosi szolgáltatásokat adnak.
Akkor kevés esélye van, hogy mondjuk egy gyorsteszttel vizsgálják?
Előzmény: Törölt nick (369)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.27 0 0 369
Munkahelyfüggő, általában iylet nem vizsgálnak, csak vizeletcukor, fajsúly, stb. azt külön laborban tudják vizsgálni.

A THC folyamatosan átalakul, különböző hasonló formákba (vajsavas), és a zsírszövetekben tárolódik, így akár 3-6 hónap után is kimutatható valamelyik formája.
Előzmény: trojan123 (368)
trojan123 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 368
Kedves Olvasók!

Egy olyan problémám lenne, hogy a jövőhéten egy üzemorvosi vizsgálatra kellene mennem, és nem tudom mit fognak vizsgálni.
Mivel első munkahely (egy multi cégnél, diplomás munka), foggalmam sincs mire terjed ki a vizsgálat. Körülbelül két hete határoztam el, hogy soha többet nem használok marihuanat, de nem tudom ez az idő elég volt e, hogy mondjuk, ha vizelet vizsgálnak, ez kimutatható legyen.

Köszönöm a válasz(ok)at.

Üdv
dr1juris Creative Commons License 2010.10.24 0 0 367
Ha tényleg nincs ilyen benne, akkor az természetesen nem lehet felmondási ok.
Előzmény: 85-ös (365)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.24 0 0 366
dr1juris mindigy figyel a részletekre ott a pont!:)
Előzmény: dr1juris (364)
85-ös Creative Commons License 2010.10.24 0 0 365
Ilyen nem szerepel benne, amúgy is mindenki ismer, kedvelnek, és 110%-on teljesítek a munkjaidőm nagyrészében...
dr1juris Creative Commons License 2010.10.24 0 0 364
Attól függ, mi van a munkaszerződésben. Sok munkaszerződésbe tesznek be ugyanis olyan általános kitételeket, miszerint köteles a munkahelyen kívül is a hivatásához/foglalkozásához méltó magatartást tanúsítani/életmódot folytatni, és ilyen kikötés esetén felmondási ok lehet pl. a kábítószer-fogyasztás is. Nézze meg a munkaszerződését, hogy van-e benne hasonló rendelkezés; ha van, akkor igen, felmondhatnak Önnek. (A kórház pl. könnyen lehet olyan munkáltató, amely ilyen munkaszerződéseket köt.)
Előzmény: 85-ös (361)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.24 0 0 363
Elviekben nem derül ki, erkölcsit meg kapsz. A jogesetek általában a jogerősen lezárt büntetőeljárás esetében adnak lehetőséget, egy iylen esetet olvastam, de nem találom, így részletre nem emlékszem. Szerintem emiatt nem mondanak fel.
Előzmény: 85-ös (361)
85-ös Creative Commons License 2010.10.24 0 0 362
Más vétségem soha nem volt az előzőhöz hozzászólva tehát ez az 1 ügyem van...
85-ös Creative Commons License 2010.10.24 0 0 361
Értelek, és köszönöm a választ... Igazából a nyáron kattantunk rá, de én már nyár végén le akartam tenni mert sokkal több rosszat adott mint jót... Aztis tudom hogy azon a napon mielőtt jöttek házkutatásra, akkor szívtam életemben utoljára... Van rendes családom, barátaim, sportolok és szeretnék normálisan élni és fogok is, és nem szeretném ha egy ilyen kis botlás miatt bélyegeznének meg... Viszont arról nem esett szó hogy a melóhellyel mi lesz? Van esély rá hogy kirúgnak ha kitudódik? A tárgyalásra járogatás menni fog mert nagyon rugalmas a beosztásom, meg tudom oldani... Lényeg hogy szerintem is úgy lesz ahogyan írtad, csak a melóhelyemre van szükségem... Mennyi esélyt látsz pro kontra?
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.24 0 0 360
A függőség megállapítása alkalmi fogyasztók esetében - elviekben - nem lehetséges, az orvosszakértői gyakorlat szerint, ahhoz több tényezőnek kell fennállnia. Önmagában, hogy vágyok rá, az fozastó, szenvedélyebeteg, de orvosi értelemben nem drogfüggő.

Tehát marad a bünti...
Nem tudom pontosan mi volt egy fogyasztáson kívül, de vélhetően fogsz erkölcsi bizonyítványt kapni, de ugye jársz majd tárgyalásra, stb, de ha az ügy megítélése egyszerű, lehet a tárgyalás mellőzését is kérni.
Előzmény: 85-ös (359)
85-ös Creative Commons License 2010.10.24 0 0 359
Sziasztok! Lenne 1 kérdésem... Kicsit összetett... Fogyasztásért vittek be, volt házkutatás is, persze semmit nem találtak, csak valaki mondta a nevemet, ezért jöttek ki... Pisi volt, előtte nap szívtam is amit elismertem, tehát fogyasztásban vagyok csak vétkes... Viszont egy kórházban dolgozom, mint diszpécser, előzőleg semmilyen ügyem nem volt a rendőrséggel, és az lenne a konkrét kérdésem hogy ez esetben számíthatok-e arra hogy kirúgnak, vagy ilyen veszély nem áll fenn? Továbbá mire számíthatok? Vizsgálat még nem volt hogy függő vagyok-e vagy sem, gondolom ez az ügy is el fog húzódni rendesen... Remélem valaki hozzáértőbb válaszol a dologra! Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!