Keresés

Részletes keresés

nézek Creative Commons License 2016.10.14 0 0 149

Nos megtaláltam a fészküket...féltem...

nézek Creative Commons License 2016.10.14 0 0 148

Előzmény: nézek (147)
nézek Creative Commons License 2016.10.14 0 0 147

Van remény!  Sőt eredmény is!  Igaz, hogy az idén(augusztus óta) már a tizedik darázsírtó szprét használtam el...sajnos csak most találtam meg a fészküket.  Nagyon tudnak rejtőzködni...

 

Egyszer csípett meg egy, de attól napokig járásképtelen voltam. Azóta résen vagyok, nincs kegyelem. Ennyi bajom még nem volt soha a darazsak miatt. 

A baj az, hogy eddig csak a hangyák okoztak fejfájást, a múlt év óta a darazsak is...  Bezzeg méhecske az alig volt.  Virágzás idején néha egész nap csak két-három szédelgett a virágzó fákon.

 

Cifra világ jön.

Kisfiatal Creative Commons License 2016.10.04 0 0 146

 

 

Valakinek ötlet? Erre gondolom kevés egy darázsírtó? Főleg, hogy nincs is tele.. Vagy várjam meg a hideg időt és kidöglenek?

molandi Creative Commons License 2016.09.17 0 0 145

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy ha már befészkeltek a darazsak (nem régen jöttek, így valószínűleg nem nagy létszámú kolónia van még a tető alatt) , érdemes e kitenni akár mű fészket v annak egyszerűbb változatát, a felfújt papírzacskót, el fogják e hagyni így a területet? Köszönöm ha megválaszolják a tapasztaltak.

balibaba1 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 144

hopp a kép lemaradt

balibaba1 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 143

Sziasztok, 

 

Kora reggel fozóztam, mozdulatlanok. Ez azt jelenti hogy a fészek ott van a közelben? 

 

Valami tipp hogy mit tegyek velük? Köszi előre is

 

Gréti60 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 142

Sziasztok topik társak. A darázs témához szeretnék hozzá szólni.Mi is találtunk a fa ház egyik résébe be mászó óriás nem tudom milyen darazsakat.A fiam a következőt csinálta.Reggeli órákban  közönséges hajlakkot fújt a lukba.Ettől össze ragadt a szárnyuk,így nem tudtak repülni, majd a lukat be tömte szilóval.Egyenlőre egyetlen egy darázs jár vissza reménykedve,keresve a többit. Aztán,hogy mennyi van a tető alatt,azt nem tudom.Pár hónapja vettem a nyaralót,még a felderítés stádiumában vagyunk..

 

harzol Creative Commons License 2015.08.17 0 0 141

Nálunk végül 15-ért irtottak, de elsőre én is mindenkitől minimum 20-25 körüli árat kaptam. Ráadásul azoknál az volt az érzésem, hogy szerencsevadász amatőrök, aki ha heti 1 melójuk van, akkor már örülnek.

 

No, de végül 15-ért teljes a siker. Igaz valami olyan módszert alkalmaztak, amivel 1 hétig potyogtak a dögök, de nem maradt belőlük, így célt értünk.

Megérdemel a cég egy linket: http://fedora.hu/

Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.16 0 0 140

Hála isten szert tettünk egy lódarázs fészekre. De ma úgy néz ki sikerült likvidálnom a bandát. Egy fa melléképületbe vették be magukat. Egy kb 15cm függőleges résben építettek 40-50 cm hosszú fészket. Én a vape darázs-sprayből vettem kettőt, amivel a helyszínen tartózkodókat elintéztem, fészket szétzúztam. A hazatérőket meg furnérlapra kent egérfogóval vártam. Mivel éjjel-nappal aktívak hiába kezdtem kora reggel az akciót, a visszatérők talán még többen voltak mint az első körben elesettek. Az egész délelőtt ráment, de talán eredményes a dolog. Már nem nagyon látni új visszatérőt, mindenki a ragacsban tartózkodik. Nem néztem a dögcédulákat, de remélem a királynő is elesett az ütközet elején.

A spray jó, de nem kell elhinni, hogy képes 6 méterre spriccelni, max talán 1,5-2 m-re. Szóval arra ne alapozzon senki, hogy messziről lerendezi őket. Én speciel marhára beöltöztem, nehogy megcsípjenek. Erre nagyon vigyázzon mindenki. A saját irtás mellet azután döntöttem, hogy két cégtől is 20-25eFt-os ajánlatot kaptam.

Bryan27 Creative Commons License 2015.08.04 0 0 139

Féktisztító aerosol! 600 ft körüli összegért beszerezhető az autós boltokban, elvisz akár két méterre is és a magas alkohol tartalma miatt azonnal ledermed tőle darázs még röptében is és többé nem mozdul  sokkal gyorsabban hat mint akár melyik permetszer, és nem utolsó sorban pár perc alatt szagtalanul és visszamaradó folt nélkül szárad bármelyik felületről nekem nagyon bevált már évek óta küzdök a darazsakkal én is!

 

csakesz2 Creative Commons License 2015.07.31 0 0 138

Mi már kb. fél éve próbálkoztunk házilagos darázsirtással. Ennek nem sok eredménye volt (pedig kitartóan próbálkoztunk), ezért szétnéztünk szakember után kutatva.

Ennek eredményeképpen találtuk meg Goldner Zoltánt és csapatát, akik kijöttek hozzánk, és a darázsfészkek feltérképezése után kb. 1 óra alatt lefolytatták a porozásos darázsirtást, és elláttak minket jó tanácsokkal, elmondták a jó darázscsapda készítésének módszerét.

Ajánlom őket: (30) 552 1071

Weboldal: http://darazsirtasa.hupont.hu/

 

Sok sikert, eredményes darázsirtást kívánok mindenkinek!

szucsl57 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 137

Az én mérkőzésem eredménye a darazsakkal, 2:0 a javamra.

(A szürke vödör 20 literes.)

Régi vályogház alsó és felső deszkázata közé építették.

ördöghal Creative Commons License 2015.03.09 0 0 136

Ja, így néz ki:

ördöghal Creative Commons License 2015.03.09 0 0 135

Sziasztok!

Ma találtam a padláson egy baromi nagy darázsfészket. Olyan jó 15cm az átmérője, az egyik szarufára építették rá. Valami folyik belőle, mert alatta el van ázva a hőszigetelés. Jól látható helyen van, darazsat nem látok a közelben. Mit lehetne vele tenni? Nem szeretném felgyújtani a tetőt, de valahogy el kell tüntetni.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.07 0 0 134

 

Mandinka* Creative Commons License 2014.06.07 0 0 133

Ki kell irtani mind!

raiff Creative Commons License 2013.05.17 0 0 132

Egész véletlenül te vagy a cégnél az igazgató ?!

Előzmény: starreka (131)
starreka Creative Commons License 2013.05.17 0 0 131

Sziasztok!

 

Kétszintes kertes házban lakunk a családommal. A kertben mindig is voltak darazsak, de két éve azt vettük észre, hogy a tetőtér körül szállnak folyamatosan. Az elején nem törődtünk velük de aztán egyre többen lettek. Végül úgy döntöttünk, hogy profi rovarirtókhoz fordulunk, akik alapos munkát végeznek. Otthoni irtásra nem is gondoltunk, mert félünk a darazsaktól, lányom ráadásul allergiás is a csípésükre. Végül az Irtójóirtás Kft. szolgálgatását vettük igénybe. Elpusztították a darázsfészket és azóta nincsenek darazsak a házunkban. Akik az irtást végezték, nagyon jó fejek voltak és több tanáccsal is elláttak a darazsakat illetően. Ami a legfontosabb volt az az, hogy soha ne végezzünk otthoni darázsirtást. Amellett, hogy veszélyes nem is tudhatjuk biztosan, hogy sikerrel jártunk-e. Ezt csak azok tudják felmérni, akik tapasztaltak ilyen téren. Ajánlom nektek is a céget, remélem segíthettem!

http://www.irtojoirtas.hu/darazsirtas.html

Scholl4 Creative Commons License 2012.11.06 -1 0 130

A mi cégünk ennél lényegesen olcsóbban vállalja a munkát, amennyiben a fővárosról vagy környékéről van szó.
A tartós mínusz lenne ami megoldaná a problémát, addig folyamatosan szivárognak be a lakásba - életveszélyes lehet ott aludni.
Ha gondolod, keress meg minket: Darázsirtás Pest megyében.

Előzmény: maxi6 (129)
maxi6 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 129

MIért is kell a darzsakat irtani?

Tudtam, hogy a padláson darazsak vannak. Legfeljebb nem mentem föl a tetőtérbe

amit raktárnak használunk. Ha egy-egy darázs  betévedt a szobába finoman kitessékeltük.

Körülbelül egy hónap múlva nyiottam ki a faházat téli víztelenítés céljából. Soha nem tapasztalt jelenséget tapasztaltam.

A padlót és  a bútorokat  döglött, és kábult darazsak ezrei borították. Eddig évtizedekig a lakótérben 1 -2 db

darázsnál több sohasem volt. Kiderült, hogy a mennyezetet ( fa, pozdorja, farostlemez ) több helyen

átrágták és itt özönlöttek a lakótérbe. Agresszívek voltak. Lányomat meg is csípték.

Az interneten talált darázsirtó szakember 30 000 Ft -ért vállalná az irtást. Gondoltam házi irtásra is.

Méhészeti védőruha 13 000 Ft  ( szakember szerint csak valószinüleg véd a darazsak ellen.) Porozó

készülék: 45 000 Ft, vagy nem nagynyomású  7000-8000, az interneten láttam  3000 Ft ért is.

Egy szakember azt javasolta, hogy várjam meg a tartós hideget, (10 fok alatt több napon át,) a darazsak

elpusztulnak, és veszély nélkül lehet a fészket megsemmisíteni. Persze akkor addig is folytatódik a károkozás, és a faházat addig sem lehet használni.

 

 

Előzmény: maszületett (102)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 128

Ezt meg kinek ítrad?

Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.17 0 0 127

Nem kell elhinni, amit modasz, mert egy spammelő kereskedő vagy. Sumák cigánykodás amit csinálsz, szerintem takarodj. 

Előzmény: Törölt nick (126)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.04 0 0 124

Én tényleg a madár alakú szarkákra céloztam !

Előzmény: kod1111 (123)
kod1111 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 123

Áramot a kerítésbe. :-)

Előzmény: Törölt nick (122)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.04 0 0 122

Szarkák ellen mit lehet tenni?

Évek óta lezabálják a csemege kukoricámat, szőlőmet és a sárgabarackomat.

Valóban védett faj ez a dúvad?

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.27 0 0 120

"Most találtam egy másik topikban (milyen rovar ez?) irást és fotót a 7cm-es darazsadról. A neve: sárgagyürüs fadarázs."

 

Én viszont nem találtam meg. (Itt)

De Mártélyon éveken át találkoztam 5-6 cm testhosszúságú, barnás színű darazsakkal. Nem lódarázs, de mi? Láttam olyan nyaralót - azok ott általában lábasházak, az évenkénti árvíz miatt - amelybe 10-20 centiméter átmérőjű lyukakat rágtak.

Hm, és csípni tudnak.

Egy szaletliban támadtak meg, ahol a horgászkukoricát tartottam. Odabent fészkeltek, az ajtó felett, amelyen csak guggolva lehetett bemászni. Amire be- meg kiértem, kaptam tőlük 3-4-et.

Viszont a házban volt két flakon rovarirtó.

Egy sem élte túl, de a tarkóm napokig fájt, pedig több ecetet tettünk rá, mint az uborkasalátára.

Előzmény: piromániás (112)
moonshadow Creative Commons License 2011.08.27 0 0 119

Úgy tapasztaltam éjszaka nem szállnak fel, akkor sem ha elemlámpával rávilágítasz.

Simán lefújható a fészek szimpla légyirtóval és lepotyog az összes.

Így nem kell nappal hadakozni velük.

A fészket utána le lehet venni.

frenkelp Creative Commons License 2011.08.26 0 0 118

A  cikk a Pilisről és  a Budai-hegységről szól. Tudja valaki, hogy mi a helyzet a Börzsönyben?

Veszélyesen elszaporodtak a lódarazsak az erdőkben

A Budai-hegységben és a Pilisben kell nagyon vigyázni. Tovább »

forrás: Index.hu

batman1 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 117

Helló!

A kertünkben váratlanul, hirtelen, megjelentek a darazsak. Fűnyírás után mintha a földből/fűből özönlöttek volna elő.
Kb. minden négyzetméterre jutott belőlük 1. Nem egy kupacban, hanem szépen szétoszolva repkedtek.
Nem vagyok a rovar lélektan nagy ismerője, de nem tűntek túl aggresszívnek. Inkább lelkesnek. Mintha kerestek volna valamit a fűben.
Időnként leszálltak, megnézték mi van a fűszálak alatt, azután ujra elkezdtek döngicsélni. Még órákkal a délutáni fűnyírás után, már estefelé, is a fűszálak magasságában körözgettek.
Darázsfészket nem találtam. Egyébként sem verődtek csapatokba. Mintha mindegyiknek meglett volna a saját területe.
Mit csináltak a fűben? Vadásztak? Én mindig azt hittem, hogy ezek telepekben laknak és mindenkit megcsípnek aki zavargatja őket.
(gyerekkoromban én is piszkáltam őket és meg is csíptek)
Azért nem szeretném, ha a gyereket megcsipdesnék. Mit lehet tenni? Vagy ezek nem csípős darazsak?

Kösz!

Batman!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!