Keresés

Részletes keresés

Stanlex Creative Commons License 2007.11.27 0 0 18
elvileg néhány százalék mozgás is elég egy nap, nem kell nagyon nagy.
Előzmény: bugmenot (17)
bugmenot Creative Commons License 2007.11.27 0 0 17
Elméletileg lehet, csak ahhoz sok lóvét kell megmozgatni, hiszen napon belül ritkák az akkor kilengések, hogy önmagában megérje a játék, ha meg igen, akkor meg --legalább is itthon-- úgyis felfüggesztik a kereskedést.
Előzmény: Törölt nick (12)
manta-z Creative Commons License 2007.11.25 0 0 16
fél éve
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.25 0 0 15
miota?
marmint milyen hosszu ideje hasznalod?
Előzmény: manta-z (14)
manta-z Creative Commons License 2007.11.25 0 0 14
Lehet, sőt, azzal lehet igazán pénzt keresni. pl az ausztrál tőzsdén, opciózásra szoktuk használni.
Előzmény: Törölt nick (12)
Stanlex Creative Commons License 2007.11.21 0 0 13

hát a magyar tőzsdén nem nagyon.

De talán az USA tőzsdén igen.

Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.18 0 0 12
lehet olyat?
sokat nyerni daytrade-el? :)

hallottal mar ilyenrol?
Előzmény: Stanlex (11)
Stanlex Creative Commons License 2007.11.15 0 0 11
jó lenne sokat nyerni daytrade-del
Nonó Creative Commons License 2000.09.01 0 0 10
A new york-i ár 5 db részvényre vonatkozik
HangyaBoy Creative Commons License 2000.08.31 0 0 9
Valaki megmondaná, hogy a MTA esetén hogyan jön ki a NYSE oldalán található árfolyamból a Forintban kifejezett érték, pl. tegnapi zárás, 27 14/16 vs 1617?
turorudi Creative Commons License 2000.08.31 0 0 8
tözsdetörpeharcsa
nem vagy te túlságosab pesszimista?!?
Előzmény: tozsdetörpeharcsa (7)
tozsdetörpeharcsa Creative Commons License 2000.08.31 0 0 7
a déjtréd az ojan mint a rulett.
piros vagy fekete, páros vagy páratlan, fifti-fifti.
halfogo öcsém, nem akarsz inkább kaszinóba járni?
na hello tth
Nonó Creative Commons License 2000.08.31 0 0 6
Milyen értéken zárt a Matáv NY-ban és a TVK Lnondonban?
turorudi Creative Commons License 2000.08.30 0 0 5
Hello PG75
Day-trade nélkül a tőzsdék nem müködnének. Olvastam a technikádat, igaz hogy kétszer is neki kellett futnom, de utána számoltam és működik. Én eddig csak fent eladtam és alatta visszavettem, de ez egy elég kőkorszaki technika és nem mindig nyereséges. Azért a te elképzelésedhez is egy közepes likviditás kell, mert ha a Mol csak 40 Ftot mozdul napon belül az nem elég. Egyébként én is kipróbálom. Én is megszállott day-trader vagyok és szerintem is nagy segítség lenne, ha veszteség esetén egy hitelezési technikával át lehetne vinni a zárást a következő nap(ok)ra.
Előzmény: PG75 (-)
PG75 Creative Commons License 2000.08.30 0 0 4
Kedves Halfogo!

A 60 m Ft-os nyitott pozíciót egy úgynevezett Technikai Daytrade segítségével tudtam megnyitni, mivel rendelkeztem 12 m Ft fedezettel. A Technikai Daytrade bizonyos esetekben ötszörös tőkeáttételt engedélyez.

A technikai daytrade-t csak egy cég nyújtja ma Magyarországon.

"Én úgy csinálom, hogy csak akár heti egyszer tradelek..."

Azért nem igazán értek egyet a dologgal, mert így a kockázatod növekszik, így még arra is ügyelned kell, hogy a megfelelő napot jól válaszd ki.

Mi alapján határozod meg, hogy a nap jó vagy sem.

Üdv: PG75

Előzmény: halfogo (0)
halfogo Creative Commons License 2000.08.30 0 0 3
reggelente (9-10körül)az index.hu/tozsde rövidhíreiből,
Előzmény: bugmaker (2)
bugmaker Creative Commons License 2000.08.30 0 0 2
Honnan lehet megtudni, hogy mennyivel zárt a Matáv New-Yorkban?
halfogo Creative Commons License 2000.08.30 0 0 1
PG75 írta:
"DAYTRADE ORIÁSI ELŐNYE NYUGODTAN ALHAT AZ EMBER, mert már napvégén tudja az aznapi egyenlegét függetlenül attól, hogy melyik államfőt tették el lábalol."

28 perc van a kereskedésből és a mati még 1637-en van, azért most egy kicsit sza*ok.
halfogo

Előzmény: halfogo (0)
halfogo Creative Commons License 2000.08.30 0 0 0
Kedves PG75,
a brókercég hitelez neked 60 millát?
vagy hogyan mozgatsz ekkora lét.

Jómagam kb. 2évig szinte csak tradeltem.
Tapasztalatom szerint csak úgy lehet nyerni, ha nem kaszinós vénával nyomom: nem kötelező jelleggel kell megjáccani a Molt, ha minimális mozgás van benne.

Csak óvatosan, úgy ahogy mondod.

Ebben az esetben pedig szerintem a sok kicsi (nyereség) sokra megy felfogás nem életképes: ugyanis lehet hogy pár millert mozgatsz a piacon és csak 10 000 nyereséged lesz. Ebben az esetben pl. nem éri meg az izgalamat.

Ha azt mondod, hogy "De hát ezt az elején nem tudhatod" : ez így van, a day trade inkább szerencsejáték. Pontosan ezért írtam azt, hogy mégsem szabad kaszinós vénával játszani.

Én úgy csinlom, hogy csak akár heti egyszer tradelek, de akkor sokkal és csak olyankor ha nyomós okot találok: ma a Matáv amerikában 1639-en zárt, képtelenségnek tartottam, hogy itthon a tegnapi 1690-et megtartsa. 1658-on nyitottam be eladással (short) és még nem zártam a pozit. Most 1632-őn állok bent vételemmel, hátha leosztják ismét (31 már olt).

Előzmény: PG75 (-)
PG75 Creative Commons License 2000.08.29 0 0 topiknyitó
Mint azt a dörzsöltebb tőzsdések tudják a daytrade a napon belüli spekulációt jelenti.

Amerikában a kereskedés több mint 40%-át Daytradek adják.

Szerintetek ez hány % a BÉT-en?

Mit gondoltok a Daytrade-del lehet nyerni is?

Milyen daytrade technikákat ismertek?

ELMODNOK EGYET, amit saját kútfőből merítettem és kipróbáltam, de idővel feladtam.

Nap elején elhatározom, hogy melyik likvid - nagy forgalmú papír - részvény(ek)ben nyitok daytrade pozíciót. / Maximum 3 lehet, ez az elmúlt 7 év tapasztalata. /

Ha sikerül kiválasztani az áldozatot, akkor eldöntöm, hogy Eladással vagy Vétellel kezdek, eddig minden azonos más technikákkal, de ha rossz lóra tettem és Eladással kezdek és a papír ára folyamatosan emelkedik, akkor jön csak az ötlet.

A folyamtatos emelkedést ez esetek döntő többségében csökkenés követi, mivel aki alacsonyan vett az realizálja a hasznot, tehát eladások jönnek a piacra, az eladás pedig árfolyam csökkenést eredményez.

Az ötlet: vegyük a Mol ma 4050 Ft-on nyitott és Eladással kezdek mert már napok óta emelkedik és csak pár nagyobb cég vásárolta, piaci hírek szerint.

Eladok 500 db-ot nyító áron 4045 Ft-on, de az ár emelkedik és eléri a 4070 Ft-ot, ahol ismét Eladok, DE dupla tétet. A dupla eladás eredményeként az eladói átlagáram ((500*4045)+(1000*4070))/1500=4061,66 Ft + brókerdíj, ha 0,15%-os díjjal bonyolítom daytrade ügyleteimet, akkor 4049,52 Ft azaz ár ahol 0,15%-os díjjal számolva 0 Ft eredménnyel zárni tudom a pozícióm.

Tehát eldöntöttem, hogy 25 Ft-os emelkedésenként eladok dupla darabszámot abban bízva, hogy megjön az eladói nyomás a piacra. Ügyelek arra, hogy kerek ársávon nem adok el, csak alatta ( pl: 4100 Ft).

Az ár 10:30-40 között eléri a 4095 Ft-ot ( napi maximum ), ahol ismét eladok 2000 db részvényt.
Eladói átlagáram így 4080,71 Ft lesz.
Brókerdíjat figyelembe véve 4068,5 Ft alatti vásárlás már nyereséget hoz.

Minden eladáskor gondoskodni, kell a záró pozícióról is ezért elhatározom, hogy ha 25 Ft-ként adok el akkor a (25*1,5)=37,5 Ft-tal ( kerekítés bátorság kérdése ) alacsonyabb áron adok vételi megbízást mint a maximális eladói áram.

Tehát 4045 Ft-nál vételi limit: 4010 Ft
500 db-bal számított eredmény: 13960 Ft Nettó brókerdíj levonás után.

4070 Ft-os eladás és 4035 Ft-os vétel esetén a nyereség: 24292 Ft

4095 Ft-os eladás és 4060 Ft-os vétel esetén a nyereség: 32289 Ft

Itt jegyzem meg, hogy a 0,15%-os brókerdíj a brókercégnek 42742 Ft-ot hozott a konyhájára.

A fenti elméletet azért kellett feladnom, mert egy hisztérikus napon pl.: a Richter akár 600 Ft-ot is emelkedhet és amikor 60 m Ft érétkű pozíció van nyitva, az már nem gyerek játék.

Ilyenkor is lenne megoldás, a másnapi pozíció zárás, ami már egy másik műfaj az már nem daytrade.

DAYTRADE ORIÁSI ELŐNYE NYUGODTAN ALHAT AZ EMBER, mert már napvégén tudja az aznapi egyenlegét függetlenül attól, hogy melyik államfőt tették el lábalol.

Sok sikert, és legyetek óvatosak.

Üdv: PG

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!