Keresés

Részletes keresés

toody Creative Commons License 2018.07.29 0 0 267

Neked is a facebook csoportot ajánlom, ott kapsz segítséget.

Előzmény: Nono790407 (266)
Nono790407 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 266

Sziaaztok 

 

Szeretnék elkezdeni horvátul tanulni. Könyvet keresnék hozzá ha lenne vkinek. 

 

Köszönettel 

toody Creative Commons License 2018.03.11 0 0 265

Szia, nézz be a 257. hozzászólásban említett facebook csoportba.

Előzmény: AntalffyAkos (264)
AntalffyAkos Creative Commons License 2018.03.02 0 1 264

Üdv!

 

Valakinek nincs meg véletlenül "Janja Zivkovic - Horvát nyelv alapfokon" könyvhöz tartozó hanganyag? 

toody Creative Commons License 2018.02.02 0 0 263

Ezt egyszer már szerintem belinkeltem:

Croatian Morphological Lexicon: http://hml.ffzg.hr/hml/?lang=en

 

Csak mostanra sikerült kisilabizálni a használatát. Ha jól értem:

 

  Lemma - ez a címszó/alapkategória (valami ilyesmi, nem vagyok nyelvész...)
  Token - ez meg a generált ragozott alakok = szóalak
  MSD - ez a szóalak jellemzőinek kódolt leírása (morphosyntactic description)
    Ezeket a rövidítéseknek a jelentését ez alapján lehet megfejteni: http://nl.ijs.si/ME/V4/msd/html/msd-hr.html

 

Ha tudom az alapszót, akkor Lemma a beállítás. Utána Submit-ra kattintva kiadja a ragozott alakokat.
Pl.: vrijeme -> vremenom : Ncnsi (= főnév, köznév, semlegesnem, egyes szám, ins. eset)

 

Ha találunk egy szövegben egy szót és nem tudjuk mi az alap, akkor meg a Token-re kell állítani.
Pl.: idete -> ići : Vmip2p (ige, főige, kijelentő mód, jelenidő, második személy, többes szám)

KLári Jámbor Creative Commons License 2018.01.17 0 0 262

Sziasztok feleslegessé vált horvát nyelvkönyvem van: Janja Zivkovic-Mandic:Hrvatski jezik. Munkafüzettel együtt6Radna biljeznica/ 3000 FT. Teljesen új. Irj : jakarika@gmail.com

toody Creative Commons License 2017.12.28 0 0 261

Ha ez még nem lett volna:

Magyar - horvát kezdőknek | magyar - horvát Audio nyelvleckék

 

http://www.goethe-verlag.com/book2/HU/HUHR/HUHR002.HTM

toody Creative Commons License 2017.12.28 0 0 260
toody Creative Commons License 2017.08.20 0 0 259
toody Creative Commons License 2017.08.20 0 0 258
toody Creative Commons License 2017.08.06 0 1 257
Előzmény: eszter1982 (256)
eszter1982 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 256

Lehet csak telefonról nem tudom. Nyilvánossá tettem, hátha segít.

toody Creative Commons License 2017.08.06 0 0 255

Igen. Hanganyagot is. Abból kiindulva, hogy az előző kiadást is milyen nehéz volt megszerezni a többieknek. Legyen meg inkább, ha most még nem is tudom használni.

Előzmény: eszter1982 (253)
toody Creative Commons License 2017.08.06 0 0 254

Nem adta ki nekem. (Ha zárt, lehet nem is kereshető.)

Ha benne vagy a csoportban, akkor valami olyasmi url-t kell látnod a böngészőben: www.facebook.com/groups/ és egy hosszú szám utána.

Ez kellene nekem.

 

 

Előzmény: eszter1982 (252)
eszter1982 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 253

Te megvetted?

Előzmény: toody (250)
eszter1982 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 252

Nincs url, hol tudom kimásolni? Ha beírod a keresőbe, nem adja ki?

toody Creative Commons License 2017.08.06 0 0 251

Bővebb, színes-szagos :-)

 

Tavaly januárban kezdtem neki a tanulásnak. Nyaralásig bemagoltam egy útiszótárat, amennyire tudtam. Utána megvettem a Complete Croatian-t, de csak idén januártól volt megint időm. Abban a könyvben 18 lecke van. 12-ig jutottam el az idei nyaralásig, remélem ősszel be tudom fejezni.

A magyar könyvbe még nem kezdtem bele.

Előzmény: eszter1982 (248)
toody Creative Commons License 2017.08.06 0 0 250

És mi az url?

 

Előzmény: eszter1982 (249)
eszter1982 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 249

A Horvátul szeretnék tanulni! Fb oldala létrejött. Várunk mindenkit aki már tud, vagy szeretne. A csopi zárt egyenlőre, gyertek, jelentkezzetek! E.

eszter1982 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 248

Akartam, de ahhoz valakit ha jól láttam fel kell venni. Azért megpróbálom. Az uj könyv jobb, mint a régi? Miben más? Elkezdtem a régit már. Te hol tartasz? Én is a nyaralás miatt is és meg  tetszett. És én sem tudom jó e a feladatmegoldásom.

toody Creative Commons License 2017.08.06 0 0 247

Ajánlom az új kiadást, nem drága: http://webshop.kello.hu/search?Cid=0&DetailedSearch.Name=hrvatski+jezik

(a régit is lehet kapni a könyvesboltjukban - 500-600 Ft körül volt, ha jól emlékszem -, de nem láttam értelmét megvenni)

Egy bajom van a magyar könyvvel, hogy nincs hozzá feladatmegoldás. (Ezért kezdtem angol könyvből tanulni, meg a hr4eu oldalt is nézni.)

Ha belekezdtek és lesz aki kijavítja a feladatmegoldásaimat, megosztom majd valahogy. Addig meg a nyelvtani leírásokat tudom használni a könyvből.

 

Fb csoportról nem tudok (eléggé használhatatlannak tartom a fb keresőjét, egy idő után meguntam...)

Csinálj egyet :-)

Ugyanazon a néven, mint ez a fórum és akkor könnyű lesz megtalálni.

 

Ha visszaolvasol a fórumban, van aki vállal oktatást.

 

Én nyaralás(ok) miatt kezdtem neki tanulni, meg jó lenne későbbiekben hosszabb időt is kint lenni.

Előzmény: eszter1982 (246)
eszter1982 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 246

Nekem a régit sikerült letölteni mfüzettel, és mp3mal. Fb csoport nincs véletlen? Mert nekem ez macerás.

És tanul még valaki  horvátul? Én szerettem volna gyakorlólapokat kérni valakitől, aki ezzel a könyvvel tanult. Vagy akitől kérdezhetek, mert van ahol nem értem miért úgy van, amikor szerintem másképp (birt. névmás).

És az után is érdeklődtem volna, hogy kik tanulnak még ezen a nyelven, és miért?

toody Creative Commons License 2017.08.06 0 0 245

Szia!

Ha az idei hozzászólásokat nézem a fórumban, attól félek, aktívan csak én... Régebben jobb volt a helyzet. Te melyik kiadású könyvből tanulsz? A régebbi vagy az új (2015)?

Előzmény: eszter1982 (244)
eszter1982 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 244

Sziasztok!

Örültem, hogy rátaláltam erre a fórumra. A közösségi oldalon senkit nem találtam.

Sokan vagyunk, akik tanulunk? Én 2 hete kezdtem a Horvát nyelven alapfokon könyvvel, mftel és hanganyaggal.

Bármilyen segítséget elfogadok, és keresem Feladatgyűjtemény az alapfokú szóbeli horvát nyelvvizsgákhoz (Könyv)Író: Jakimovski S. Judit; letölthető könyvét. Elkapott a gépszíj, ahogy hazaértünk Horvátországból. Üdv.: Eszter

toody Creative Commons License 2017.08.02 0 1 243

Találtam egy ilyet: Croatian pronunciation dictionary

Nem teljesen az ami neked kell, de kis segítség lehet.

Előzmény: benanna (240)
toody Creative Commons License 2017.07.31 0 1 242

Kis pontosítás:
A Croatica-nak (VI. ker., Nagymező utca 68.) horvát-magyar szótára van. A magyar-horvát az a Zágrábi 2013-as kiadású, amit említettem korábban, csak ők is árulják.
A horvát-magyar ára 8400 Ft, a magyar-horvát 9000 Ft. A horvát-magyarból van kisebb alakú kiadás is (tartalom elvileg ugyanaz), annak az árát nem tudom.

Előzmény: toody (239)
toody Creative Commons License 2017.07.23 0 0 241

Sajna nem találtam még. A google translate robothang. Az Anićev szótár jelöli a kiejtést ezeket a jelöléseket használva:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Serbo-Croatian_phonology
e     non-tonic short vowel
ē     non-tonic long vowel
è     short vowel with rising tone
é     long vowel with rising tone
ȅ     short vowel with falling tone
ȇ     long vowel with falling tone

 

(Egyszerűbb példaoldal: https://en.wikibooks.org/wiki/Croatian/Main_Contents/Level_1/Lesson_1)

Előzmény: benanna (240)
benanna Creative Commons License 2017.07.22 0 0 240

Üdv. Tudtok e olyan online szótárt, amelyik miután lefordít egy szót, azt meg is lehet hangosan hallgatni? Magyar->horvát vagy angol->horvát viszonylatban.

toody Creative Commons License 2017.07.10 0 0 239

Kis zágrábi összefoglaló:

 

Knjižara Ljevak
Az IHJJ-féle 2013-as Mađarsko-hrvatski rječnik-et láttam.
Kiderült, hogy van horvát-magyar nagyszótár is (Croatica kiadó), 400 kn.
(Elvileg a kiadónak van magyar-horvát nagyszótára is).
Eléggé drágák, meg nem biztos, hogy hasznosak kezdőknek. Szerintem.

Ezt viszont megvettem: Vinko Grubišić: Croatian grammar (2007).
Kb. 250 oldal, 385 pontba szedve tárgyal egy-egy nyelvtani témát. Remélem jó lesz.

Anićev školski rječnik is volt (akciós).

 

Školska knjiga
Azt mondták a Dobro Došli 1 elfogyott, lesz utánnyomás.
Meg hogy a "Hrvatske za početnike" lehet jobb, abból többet adnak el :-)
Kb. feleannyiba kerül, mint itt.

Nem szoktam nulláról más véleményét elfogadni, de ez elgondolkodtatott: http://horvat.blog.hu/2009/05/02/olvassatok_ti_is_horvat_krimiket_goran_tribuson
Van egy kisebb boltjuk is a Bogovićeva utcában, ott kapható volt még 4 belőlük.
(Ha tévedtem volna, eladóak lesznek :-))

Van még egy nagyobb boltjuk a Masarykova utcában (a Nemzeti Színház felőli sarok)

 

Ami viszont utána jutott eszembe, hogy lehet olyan horvát könyvet kellene olvasni, ami megvan magyarul/angolul is (így párhuzamosan össze lehetne vetni), és egyszerű a nyelvezete is.
Planetopija Knjižara-ban (Ilica 70) nagyon kedvesek voltak, mondtak ötleteket. Megvettem A galaxis útikalauz stopposoknakot :-)))
(Van Esterházy Péter, Nádas Péter, Szabó Magda is, de gondolom azok nyelvezete "irodalmibb", nem biztos, hogy kezdőknek jó... Meg természetesen Harry Potter, Trónok harca, stb. De ott is ugyanez lehet a gond.)

tutimagantanar (X) 2017.06.23 0 0 238

Sziasztok!

 

Ha horvát nyelvtanárt kerestek, nézzetek szét a TUTI magántanár-közvetítőn:

 

www.tutimagantanar.hu

 

Egyszerűen, gyorsan, ingyenesen, regisztráció nélkül lehet magántanárt keresni az oldalon.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!