Keresés

Részletes keresés

apple22 Creative Commons License 11 órája 0 0 205612

a premier leaguet melyik csatorna adja majd?

Előzmény: setzer (205611)
setzer Creative Commons License 4 napja 0 0 205611
Mr Reacher Creative Commons License 4 napja 0 0 205610
Mr Reacher Creative Commons License 6 napja 0 0 205609
Mr Reacher Creative Commons License 2022.06.21 0 1 205608
Blicckrieg Creative Commons License 2022.06.21 0 0 205607

Bellerin ránézésre eléggé jól érzi magát a Betisnél, ha kölcsönös a szerelem akkor szerintem meg fognak egyezni.

Előzmény: albi08 (205606)
albi08 Creative Commons License 2022.06.21 0 0 205606

Sajnos még mindig van bőven ilyen játékosunk.

Lucastól például nagyon tartok, hogy rajtunk marad. Pofátlanság, hogy a Fiorentina eladta télen Vlahovicot horror pénzért, majd nyáron nem hajlandók kifizetni 15 milliót az egyik legjobban teljesítő játékosukért, helyette ideállítanak egy hétmilliós ajánlattal. Én is beintettem volna nekik.

Emellett a Betis is garasoskodik Bellerin esetében, holott ők is szemrebbenés nélkül kiadtak tízmilliót már egy 30 éves játékosra.

És értük legalább volt érdeklődés, Pepéről semmit nem olvastam a kósza PSG-pletykákon kívül, ami szerintem kamu. Egy német vagy egy francia középcsapatban ász lehetne, de ahogy írtad is, egyelőre nem fog lemondani a fizetéséről.

Előzmény: Blicckrieg (205604)
albi08 Creative Commons License 2022.06.21 0 0 205605

Martinez, Jesus, Tielemans lenne nálam a prioritás.

Ezek közül érzésem szerint Jesus már le van zsírozva, csak a válogatottal volt, most meg elment nyaralni meg gyereke is született.

Tielemans esetében én sem hallottam más kérőről, viszonylag olcsón meg is lehetne szerezni.

Martinez azért lenne fontos, mert Partey-t és Tierney-t is tudná pótolni sérülés esetén, emellett LCB-ként is kiváló (szvsz idővel kiszoríthatná Gabrielt is).

Raphinha szerintem abszolút luxusigazolás, a BL-lel járó pénzzel ő lenne az a plusz, akit meg tudnánk venni. BL nélkül a hírek szerint a Leeds által kért 55 millió + bónuszok azért elég vaskos, még ha a PL egyik legjobban presszingelő, 1v1-ező szélsőjéről is beszélünk. Az e heti hírek szerint igencsak teperünk érte, remélem azért mert Jesusért és Tielemansért már nem kell. Nyilván ha jönne, az nem lenne ellenemre, de ne azon az áron, hogy maradjanak egyértelműbb lyukak a keretben.

Bissouma és Tielemans között meg szvsz pont az a különbség, mint Conte és Arteta futballfilozófiája között. Szerintem ide jobban illene a belga.

Előzmény: adamskij (205603)
Blicckrieg Creative Commons License 2022.06.21 0 0 205604

Ez a szokásos csapdahelyzet a többéves szerződésbe "bebetonozott", túlfizetett játékosokkal. Még ha a klub bele is törődik hogy több tízmilliót kidobott az ablakon és jelképes összegért túladna rajta, akkor is ott marad az irreálisan magas fizetése mint buktató, Pepe valószínűleg nem fog lemondani a heti >100k jövedelméről, csak azért hogy rebootolhassa a karrierjét. 

Előzmény: albi08 (205602)
adamskij Creative Commons License 2022.06.21 0 1 205603

Pepe szvsz biztos távozó.

Fábio Vieira pedig Lisandro Martinezzel együtt nyer értelmet (ill Ødegård és Saka cseréje lehet).

Tielemans előtt nincs más kérő állítólag, Jesus számára sem (a Spurs link erősen kérdéses, miért menne bárki Kane és Son mögé harmadiknak). Raphinha érdekes target, neki igencsak örülnék.

Bissouma sosem volt target, amikor tavaly nyáron sem nyúlt érte Edu és Arteta akkor kiderült h nem fizetnek senkinek pl felárat.

albi08 Creative Commons License 2022.06.20 0 0 205602

Xhakától én sem szabadulnék meg, Tielemansszal együtt is bőven kapnának lehetőséget, annyi meccsünk lesz.

Pepe igazából mindegy hogy van-e vagy nincs, mert Arteta 5 percekre dobja be, ha egyáltalán becseréli.

A gond az, hogy valószínűleg legalább annyit szeretnénk visszakapni az árából, amennyit még nem fizettünk ki a Lille-nek. Ennyit viszont senki nem fog kifizetni érte, hacsak nem a PSG-ben Campos nem viszi át di Maria helyére.

Előzmény: Blicckrieg (205601)
Blicckrieg Creative Commons License 2022.06.20 0 0 205601

Bocs hogy így kívülállóként értetlenkedem, de miért szabadulnátok Pepétől és Xhakától, ha a fő probléma épp az volt hogy túl rövid volt a pad a szezon végefelé? Értem én hogy visszatekintve mindkettő "flop" kategória, na de jelenleg csak nagyon nyomott áron vinné őket bárki, legjobb esetben valami csoró francia vagy német klub. És ugye ez a szezon kutyahosszú lesz, pluszban EL is lesz tavalyhoz képest.

Előzmény: albi08 (205600)
albi08 Creative Commons License 2022.06.20 0 1 205600

Nekem az a tippem, hogy Jesust és Lisandro Martinezt még megpróbáljuk leigazolni. Ha az sikerül, utána döntünk a további célpontokról (Tielemans, Raphinha, Zinchenko). Illetve a további érkezők nyilván az esetleges eladásoktól is függnek (pl. Pepe vagy Xhaka).

Előzmény: apple22 (205599)
apple22 Creative Commons License 2022.06.20 0 0 205599

kikre mennyi esély van , h jönnek?  (jesús, tielemans, zinchenko, stb. ?)

Mr Reacher Creative Commons License 2022.06.18 0 0 205598
97ótaArsenalfan Creative Commons License 2022.06.10 -3 0 205597

Totál idióták ezek, hogy a női és férfi csapat játékosait összekeverik? (Menjenek a fenébe a térdeplő majmokkal együtt!)

https://www.arsenal.com/news/club-announces-out-contract-players

97ótaArsenalfan Creative Commons License 2022.06.09 0 0 205596

Lacazette visszatért Lyonba. Kicsit érdemes összegezni a teljesítményét.

Tipikusan harmadik kalapos játékos volt, amikor megvettük. Ez az a típus, aki igazán nagy csapatnál szóba sem jöhet, hiába termelte egész jól a gólokat Fro-ban. De még nagy pénzű, újgazdag, feltörekvő kluboknak sem kellett. Ilyenkor jönnek képbe a nagy múltú, viszonylag gazdag, de szerényebb jelenű klubok, mint a miénk. Az egész jó fro-i teljesítménye miatt borzasztóan, majdnem duplájára túlárazva sikerült megvenni.

A teljesítményével igazolta, hogy miért nem kellett a legnagyobbaknak. Még Wenger sem tudott kihozni belőle 20 gólos szezont, a bajnokságban sem érte el a 15-öt, ami elég vérszegény tekintve, hogy fix kezdő középcsatárról beszélünk. A személyét tekintve szimpatikus, hajtós, küzdős, gürizős játékot mutatott be, a hozzáállása is kifejezetten jó volt, a fiataloknak tényleg példát mutatott. De ez az alap, extrát erre sohasem tudott rátenni.

Az utolsó szezonja katasztófa volt, méltatlan a klubhoz. Talán a régi-új klubjában virágzik még egy utolsót, de igazán gólerős sohasem lesz már.

Minden esetre köszönöm a teljesítményét a klubban! Ennek ellenére nem lesz az játékos, aki sok emléket hagy maga után, inkább szájhúzást...

Mr Reacher Creative Commons License 2022.06.03 0 1 205595
adamskij Creative Commons License 2022.05.28 0 1 205594

kell bizony egy tapasztalt és merész gólgyáros előre, Nketiah szvsz csak beugrónak és könnyebb európai, kupa ellenfelekre jó. Scamacca nevét is hallani. Isakért különösen örülök h nem csengettünk ki januárban hetven misi felett, gyenge nagyon Martin nélkül.

az eddigi jelöltek közül Jesust azonnal hoznám Manchesterből, úgyis eleget nyert már, most jöhet a munka.

Előzmény: albi08 (205593)
albi08 Creative Commons License 2022.05.25 0 1 205593

Nketiah követi a hírek szerint. Jó deal nekünk mindegyik, de kell egy csatár a kezdőbe így is.

Előzmény: Mr Reacher (205592)
Mr Reacher Creative Commons License 2022.05.25 0 0 205592
adamskij Creative Commons License 2022.05.25 0 1 205591

Tifo vlogokat & podcastokat erősen ajánlom, ezúttal James McNicholas (Gunnerblog / Athletic) közreműködésével:

https://youtu.be/XwFcGAPdLJo

97ótaArsenalfan Creative Commons License 2022.05.23 0 1 205590

Ebben a keretben ennyi volt. Illetve még ennyi sem. A MU kerete is jobb, tehát a 6. hely a papírforma. Mondhatjuk, hogy felülteljesített a csapat.

A keretben megint lesz változás, kell is. Sok kell. A ballaszt többségétől már megszabadultunk, most már csak a maradéktól (Cedric, Torreira, Pepe) kell. Viszont muszáj lesz 6-8 új játékos, mert vékony lesz ez a keret. Ráadásul Partey mellé kellene még egy nála jobb box-to-box MC is a topcsatár mellett. Csereszélsők, cserecsatár, csereMC, csereszélsővédő. Nem lesz egyszerű.

Phoenix15 Creative Commons License 2022.05.22 0 1 205589

Ha tiszta fejjel végiggondoljuk, akkor elmondhatjuk, hogy reális eremény született, de így hogy a kezünkben volt a sorsunk... csalódott vagyok. A régi jó menteally strong csapat.

Egyébként amit a csatár poszttal művelt Arteta az valami borzalom.

albi08 Creative Commons License 2022.05.22 0 1 205588

Szép győzelemmel zártunk legalább. Sajnos kevés esély volt a csodára, ami nem is történt meg.

A keretek erősségét elnézve még így is túlteljesítettünk a szezonban. Csatárposzton sokat kell erősödni mert meggyőződésem, hogy a végén az döntött hogy Kane és Son hozta a gólokat, a mieink pedig mintha pályán sem lettek volna.

Kíváncsian várom az átigazolási időszakot és remélem, jövőre valamilyen módon sikerül kivívni a BL-indulást.

Fatboy Slim Creative Commons License 2022.05.22 0 0 205587

pedig milyen szep volt a mai...

adamskij Creative Commons License 2022.05.17 0 2 205586

Spurs-Arsenal
sajnos van érdemi különbség a két keret között, ezek pedig Kane és Son, meg a góljaik száma. az az igazság, hogy ezt a két klasszist leszámítva a Spurs kerete szvsz még gyengébb is egy hajszállal az Arsenalénál; csak hát a focit gólra játsszák és Conte legalább annyira dörzsölt, gyorsan eredményeket hozó edző, mint amennyire alattomos és nagy teherbírású középpályás volt (adódik a párhuzam Simeonével).

Arteta és stábja, azon túl, hogy tapasztalatlan és az idei PL legfiatalabb keretét irányítja; még a tulajdonos KSE spúrságával is meg van "áldva". tök egyértelmű, hogy Kroenkéék nem ölnek sok pénzt a keretbe; még az elmúlt évekhez képest (lásd: Pepe) sem. szóval az általában csődöt mondó játékosokat még Wenger, vagy Emery alatt hozták a csapathoz. egyenként:

Rob Holding - szvsz egy midtable PL csapatban simán jól teljesít, viszont BL helyekre törő csapatban nincs számára hely. jelzem, ő a segéd kapitány; szóval Arteta megbízik benne. a Newcastle tavaly még vitte volna, most a geordiek már előlünk halásszák el a jobb játékosokat. esetleg a Soton vagy a feljutók közül valakinek le leheten passzolni.

Tomiyasu - itt nem értek egyet, szerintem a japán roppant jó és okos igazolás volt. bevethető rb/lb/cb-ként is, jó a pozíciós érzéke is és előre passzol, nem hátra. én a jövő gerincét látom benne.

Xhaka - már ebben a szezonban is csak Arteta kedvéért maradt. amúgy a kettős pivot helyett a bal oldalt feltolt, támadást segítő szerepkörben egyértelműen jobb és a svájci tizenegyben is ugyanezen a poszton játszik. ennek ellenére ő már a múlt embere, nem rá kell építeni (sem a piros lapjaira).

Pepe - nem volt akkora flop, mint Werner vagy Lukaku; ám itt meg is állt az erényeinek listája. nyilvánvaló h már Ł30millió is sok lett volna érte, ennek több mint dupláját sikerült Kia Joorabchianon át fizetni érte. ebből legalább egy rendes középpályást is vehetett volna Arteta. ezzel szemben itt veszteség minimalizálás érdekében el kell dobni Champóba vagy vissza a Ligue 1-be.

korábban írtam egy jó hosszú posztot a teljes Arsenal keretről, szerződéseik lejárata szerint bontva. azt a posztot továbbra is tartom.

a következő 2 szezon jó esetben EL-ről szól; miközben kiderül, mi lesz a Chelsea-vel és a Ten Haag vezette Uniteddel illetve milyen gyorsan emelkedik fel a Newcastle, hogyan szedi magát össze a Villa, a Palace, meg a Brighton.

Előzmény: apple22 (205584)
apple22 Creative Commons License 2022.05.17 0 0 205585

keret*

apple22 Creative Commons License 2022.05.17 0 0 205584

A két keres (Spurs-Arsenal) kb. hasonló, a különbséget az edző jelenti. (legalább ennyivel jobb Conte mint Arteta.) 

Amíg Holding, Tomiyasu, Xhaka, Pépé  rendszeres lehetőséget kap, addig lehetetlen, hogy 1-4-ben legyen a csapat.

Saint Maximin úgy forgatta Tomit, hogy szerintem még mindig szédül.  Nem csoda, hogy cserét kért.

Holding iszonyú tehetségtelen, Xhaka idegbeteg, és buta.    Pépé a világ legnagyobb flopja 80 mioért, ilyen rossz mentalitású focistát még nem láttam.

adamskij Creative Commons License 2022.05.17 0 2 205583

nagyon jó kérdés, hogy a tegnapi volt-e a szezon legfontosabb meccse. vagy pedig az eddig elveszített 13 közül kellett / lehetett volna nyerni párat és máris nem Newcastle-ben kellett volna győzni foghíjas kerettel.

időrendileg visszafelé:

Soton 1-0 *

Brighton 2-1 *

Palace 3-0 *

Pool 2-0

Burnley 0-0 *

City 2-1

Everton 2-1 *

ManU 3-2 *

Pool 4-0

Palace 2-2 *

Brighton 0-0 *

City 5-0

Chelsea 2-0

Brentford 2-0 *

összesen 9 olyan vesztes meccsünk volt eddig a szezonban, amikor gyengébb ellenféllel játszottunk és mégis kikaptunk. ha csak ezek felén - oké, csak 4-en - nem feltartott kézzel kapunk ki, hanem hajtunk a döntetlenért és sikerült volna 1-1 pontokat szereznünk ott, akkor 4 ponttal többel állnánk és a Spurs be sem tudott volna fogni minket; simán BL helyen végeznénk.

bár az az igazság, hogy sem a keret, sem az edző nem kész BL-re; még az EL is kemény feladat Artetának (hiszen Emery is lazán kiverte).

Előzmény: albi08 (205581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!