Keresés

Részletes keresés

97ótaArsenalfan Creative Commons License 16 órája -1 0 206836

Kimmich már szimpatikus. Aki azt a patkány kukurejját így letarolja, gond nélkül jöhet.

ligula Creative Commons License 5 napja 0 1 206835

Saka lett az angol válogatott balhátvédje :) 

97ótaArsenalfan Creative Commons License 2024.06.19 0 0 206834

Úgy hozza a helyzet, hogy a nyitómeccsre szeretnék venni négy jegyet. Van esetleg tapasztalatotok a jegyvásárlásban?

adamskij Creative Commons License 2024.06.11 0 0 206833

óafenébe :( kétségtelen, hogy sérülékeny, viszont nagyon jó szélső. de miért pont a Chelsea-be? 

Sesko úgy fest, marad Lipcsében.

Előzmény: FreshPrince (206832)
FreshPrince Creative Commons License 2024.06.11 0 0 206832

Nagyon nem örülök:

 

Chelsea have agreed personal terms with France Under-21 winger Michael Olise, 22, and are set to discuss scheduling payments to meet his release clause at Crystal Palace.

adamskij Creative Commons License 2024.05.28 0 1 206831

a ManU váratlan, de üdvözlendő kupasikere okán a Newcastle épp lecsúszott az európai szereplésről. így talán nőhet az esélye Isak vagy/és Bruno G távozásának? hátha. Alex úgyis jól ismeri Martint a Real Sociedadból.

97ótaArsenalfan Creative Commons License 2024.05.24 0 0 206830

Zincsenkót és Jesust is eldöntötte annó. Aztán a végén mégis padoztatta őket, mert kiderült, hogy kevesek a klub céljaihoz. Raya is így jár hamar. Nem elég ő arra szintre, ahova tart a klub. Erre Atreta is rá fog jönni előbb-utóbb.

Előzmény: adamskij (206829)
adamskij Creative Commons License 2024.05.24 0 0 206829

még ha így is van, Arteta eldöntötte: ő Rayát akarja elsőszámú kapusként.

lehet széllel szemben pisálni persze.

Előzmény: 97ótaArsenalfan (206826)
adamskij Creative Commons License 2024.05.24 0 0 206828

abszolút így van; nem csak játékosok, edzők számára is poisoned chalice a Chelsea.

Poch biztos nem a legrosszabb az épp elérhető edzők közül; valamint a keret se a legrosszabb (bár lenne rajta mit alakítani játékrendszer szerint).

Előzmény: FreshPrince (206825)
97ótaArsenalfan Creative Commons License 2024.05.23 0 0 206827

nem ellene, hanem előtte

Előzmény: 97ótaArsenalfan (206826)
97ótaArsenalfan Creative Commons License 2024.05.23 0 0 206826

Mindenki a golden gloveval jön. De könyörgöm, a PL legjobb CB párosa és a legjobban szervezett védekezése van ellene.

Van itt egy beszédes adat:

https://fbref.com/en/comps/9/keepersadv/Premier-League-Stats

PSxG+/-

Ez a védéi hatékonyság az xG adatok alapján.

Összesen 27 kapus védett legalább 10 meccset, ezek közül Raya a 18. helyen áll. Szerintem ez katasztofálisan rossz. Ederson a 9. Az adata +1,2, Rayáé -2,6. Hatalmas különbség. Éppen mondjuk egy megnyert meccsnyi legalább. Szóval simán igaz, hogy hibáa van kiemelkedően jó védelmünk, de a kapusunk átlag alatti. A Gólszerzéssen nincs gond, a borzasztó szezont futó Jesus teljesítményét lehetett kompenzálni, de a gyenge kapusét nem. Ez döntő különbség volt.

Előzmény: adamskij (206824)
FreshPrince Creative Commons License 2024.05.23 0 1 206825

Szerintem a Chelseanél totál ostobák ülnek odafent. Már november 1-től nézve is a top 4-ben lennének. Ha pedig januártól vizsgáljuk, a Chelsea úgy lenne 4. hogy csak 2 ponttal gyűjtött kevesebbet, mint a Liverpool. Én nem azt mondom, hogy frenetikusak és jaj de jó a kékeknél minden, hanem, hogy valamennyire kezdett összeállni a keret és csapattá kovácsolódni ez a szedett-vedett banda. Erre kirúgják Pochettinót!?! Szerintem érdemes lett volna neki még időt adni, hogy folytatódik vagy legalább stabilizálódik-e ez a tendencia.

 

Hát jó. 

Előzmény: 97ótaArsenalfan (206817)
adamskij Creative Commons License 2024.05.22 0 1 206824

Golden Glove, legtöbb clean sheet, legkevesebb kapott kapura lövés.

Arteta lehetett volna öszintébb ősszel.

 

szvsz egy jobb vagy újabb profilú csatár; egy fasza fiatal terhelhető DM (pl Onana az Evertonból) és egy elsősorban left winger többet segítene nekünk.

 

ui: a lentebbi keret alakításnál kihagytam a kölcsön adottakat; pl Lokonga, Tavares - rajtuk túl kell adni.

Előzmény: 97ótaArsenalfan (206823)
97ótaArsenalfan Creative Commons License 2024.05.22 0 0 206823

Kapuskérdés.

Szerintem nem kérdés. Raya nem elég jó. A statisztika egyértelmű. Megdöbbentően átlagos teljesítményt nyújtott. Nagyjából ezen ment el a PL győzelem.

https://fbref.com/en/comps/9/keepersadv/Premier-League-Stats

adamskij Creative Commons License 2024.05.21 0 0 206822

nehogy! maradjon csak ETH töltse ki a 3. szezonját is. hátha sikerül alulmúlnia a 13. helyezést is, az lenne az igazi, all-time rekord döntés.


Boehly & Co. milyen álomvilágban élnek? ez alapján szerintük 6.nál előrébb kellene végeznie ennek a Chelseanek a jelenlegi mezőnyben? mégis hogyan?

a legrosszabb amerikaiakkal szembeni sztereotípiákat erősítik; ha úgy viselkednek, mint ahogy egy nagy és eredményes klub viselkedne hasonló helyzetben, akkor ők is nagy és eredményes klub lennének? ugyan már. csak a Brighton és a WHU összeesése mentette meg őket a midtable helyezéstől.

Előzmény: 97ótaArsenalfan (206817)
adamskij Creative Commons License 2024.05.21 0 1 206821

ugyan nem néztem utána, de fejből csak Saka volt ott.

a mostani csapatnak, Artetának és a klubnak is szüksége van egy trófeára. akár “csak” egy ligakupára - ha tényleg annyira értéktelen, akkor mégis miért nem tudjuk megnyerni emlékezet óta?

Előzmény: Blicckrieg (206819)
Fatboy Slim Creative Commons License 2024.05.21 0 1 206820

Abszolut ertelmetlen amit a Chelsea menedzsmentje muvel. 

Attol csak egy gagyibb letezik: Man Utd-e

Előzmény: 97ótaArsenalfan (206817)
Blicckrieg Creative Commons License 2024.05.21 0 1 206819

Ja, csak most nézem hogy abból a kezdőből akik a döntőben játszottak 3 éve, senki nem maradt mára, durva...  Ilyen értelemben még tényleg nem nyert serleget Arteta a jelenlegi csapatával.

Előzmény: Blicckrieg (206818)
Blicckrieg Creative Commons License 2024.05.21 0 0 206818

Mi az hogy "végre"?  A 2020-as fakupa talán nem az ő érdeme? :) 

Előzmény: adamskij (206816)
97ótaArsenalfan Creative Commons License 2024.05.21 0 1 206817

Poch out.

Felkészül ten Hag.

adamskij Creative Commons License 2024.05.20 0 0 206816

mint elvárás a következő szezontól: szerezzen bármilyen ezüsttálat Mikel a csapattal!
akár egy mikiegér kupát is, csak nyerjenek valamit együtt végre.

adamskij Creative Commons License 2024.05.20 0 0 206815

keret '24 --» '25

https://www.transfermarkt.at/fc-arsenal/kader/verein/11/saison_id/2023/plus/1

 

lejáró szerződések

Cédric

Elneny

Karl Hein (3.számú kapus volt)

illetve David Raya kölcsön szerződése; őt még meg kell venniük a Brentfordtól

 

1 év múlva jár le » most lehet őket eladni

Partey » őt bizony el is kellene, visszaesett

 

2 év múlva jár le

Ramsdale - nehéz szívvel, de menjen. megérdemli a kezdőt máshol

Zincsenkó - menjen

Smith-Rowe - erős a gyanúm hogy bal 8-asként vagy Odegaard cseréjéként használná Mikel; legfeljebb padon maradhat. ha ez neki kevés, akkor fizessen a vevő

Trossard - még egy év simán benne van, padról impactként erősebb, false 9 is jól állt neki

 

3 év múlva jár le - '27

Nketiah - adjuk el, neki is kell a heti meccs terhelés

Nelson - adjuk el, jobb helye lesz máshol

Jesus - maradjon még egy évet, mint impact sub, illetve Saka cseréjének

Vieira - fene tudja, ha valaki pénzzel jönne érte, adjuk el

Gabriel - nyilván maradjon!

Saliba - szintén

 

és a többieknek már a 27-28as szezon végéig szól a szerződése.

Kiwiornak is, aki eredetileg center half csere és mint ballábas, Gabriel cseréje lenne. szvsz mint hagyományos full back egész szépen helytállt. Mikel sem számolt azzal, hogy az invert LB helyre egyszerre sérül le Zini, Tomi na meg egy szezonra esik ki Jurrien Timber.

 

 

 

 

 

adamskij Creative Commons License 2024.05.20 0 0 206814

+1 a minőségi cserék megállapításhoz; tulajdonképp 14 játékossal küzdött Arteta Pep 20-22es keretével szemben.

Előzmény: albi08 (206810)
adamskij Creative Commons License 2024.05.20 0 0 206813

így van, szerintem is azon a két meccsen múlt.

illetve a Villától csak 1 pontot hoztunk a lehetséges 6-ból, ráadásul az Emiratesben kaptunk ki (a két Bayern BL meccs között).
fel lehet még hozni a Newcastle roppant fura ítélettel megadott gólt; ám attól tartok a jelen bírói vezetés mellett ilyen szarvas hiba elkerülhetetlen, legfeljebb óriási szerencsével nem minket sújt legközelebb (és azon a meccsen is hozunk pontot).

a City ezúttal 91 ponttal lett bajnok, leszámítva a 100-as hihetetlen szezonjukat legfeljebb 93 pontot értek el.

ez pedig azt jelenti, hogy legfeljebb 3-4 meccset veszíthet el, aki őket sarokba akarja szorítani (29-6-3 vagy 30-4-4).

Előzmény: FreshPrince (206812)
FreshPrince Creative Commons License 2024.05.20 0 2 206812

Átnyálaztam, és mivel nagyon jó szezont futottunk, nem volt nehéz megtalálni hol ,,ment el" a hajó. Fejből is ment volna, mert emlékszem rá , élénken:

 

19. és 20. fordulóban 6 pontot szórtak el a fiúk. A West Ham ellen otthon kaptak ki 0:2-re, míg a Fulham ellen idegenben 1:2-re. Teszem hozzá, hogy akkor a WestHam sokkal jobb formában volt.

Ha megnézzük a szezon végét a City pont hogy hozta ezeket a mérkőzéseket. Ez nem fanyalgás, nem elégedetlenség, őszintén nem az. Picin múlt. Ezek közül az egyik volt az a pici. Meglátjuk van-e feljebb, vagy a Citynek lejjebb. Nekem 1-2 tippem volna kivel mélyíthetnénk a keretet / erősíthetnénk a kezdőt! Nem sok, mert nem követem már úgy világpiacot, de ligán belül is vannak igazán szép gyémántok. Persze aranyáron. 

Előzmény: Fatboy Slim (206811)
Fatboy Slim Creative Commons License 2024.05.20 0 1 206811

Peet tollabol:

 

""Ne legyetek elégedettek. Ennél többet akarunk, és meg is fogjuk szerezni."Mikel Arteta szavaiban pontosan ott van az a mentalitás, amellyel az elmúlt években az Arsenal egy diszfunkcionális, rosszul működő klubból egy folyamatosan fejlődő, mások számára is követendő példának tekinthető projektté tudott válni.Egészen döbbenetes visszanézni az elmúlt szezonokat, ahogy egy teljesen világos játékmodell, és az annak megfelelő játékoskiválasztási elvekkel az Arsenal fokozatosan fejlődve, szépen lassan odaért a legjobbak mellé.A csapatok játékának a minőségét legjobban leíró, és jövőbeli teljesítményét is egészen jól prediktáló xG differencia kilencven perces átlagban így néz ki az Arsenal esetében Mikel Arteta első teljes szezonjától kezdve:

20/21: +0.23

21/22: +0.39

22/23: +0.79

23/24: +1.27

Utóbbi az egész Premier League mezőnyben a legjobb, és amíg egy szezonnal korábban az Arsenal úgy tudott versenybe szállni a bajnoki címért, hogy erőn felül kellett teljesítenie, a most végetérő idényben játékminőséget tekintve sikerült felkapaszkodni a Manchester City mellé, amely kiegyensúlyozottságban az elmúlt hét évben egyértelműen a világ legjobb csapata.Eközben a pályáralépő játékosok átlagéletkorát tekintve az Arsenal még mindig a 3. legfiatalabb csapat a Premier League mezőnyében, és számos olyan pont van akár a keretét összetételét tekintve, akár taktikai sokoldalúságot tekintve, ahol van tér a további előrelépéshez.Ebben a szezonban elképesztő pici különbségek döntöttek a bajnoki címről, és a legjobbakkal versenyezve éppen ezeknek a pici különbségeknek az eltüntetése a legnehezebb feladat, és egy gyengébb félidő, vagy egyetlen kihagyott helyzet is dönthet a végeredményről egy olyan sportban, ahol éppen ilyen helyzetekben a szerencse szerepe óriási.Éppen ezért érdemes mindig folyamatokban gondolkodni: az Arsenal hihetetlenül jó úton jár, és hogyha ezen az úton képesek továbbmenni, akkor valóban nagyon kicsi a valószínűsége, hogy ez a csapat a következő években ne nyerjen fontos trófeákat. Amíg ez nem történik meg, addig a klubnál senki sem lesz elégedett."

albi08 Creative Commons License 2024.05.20 0 1 206810

Nagyjából egyetértek. A csapatra nem lehet panasz, 2024-ben egy vereség, egy döntetlen bele kéne hogy férjen, csak sajnos egy City volt az ellenfél. Harmadik éve hallom hogy Arteta kihozta a maximumot a csapatból, utóbbi két alkalommal alaposan rácáfolt erre mert mindig tudtunk javulni. Jövőre 90+ pont legyen a cél, Arteta is mondta hogy ennyi kell ebben a mezőnyben a bajnoki címhez, a gyakorlatban meg láttuk hogy a Poolnak 97 is kevés volt.

 

Zincsenko szerintem fixen távozni fog, balbekket pedig hozni fogunk mert szembetűnő a lyuk a kezdőben. Ha a Sesko-hírek igazak, csatárposzton projektben gondolkozunk inkább, ami annak a fényében érthető hogy Havertz borzasztó kezdéssel is összehozott egy 13 gól + 7 gólpasszos szezont. Bal oldali nyolcas egyértelműen célpont lesz szerintem, viszont Jesust én nem tartanám meg. Ekkora fizetéssel luxus rotációban tartani egy játékost. Hátha a szaúdiakkal tudunk üzletelni.

 

Innen fejlődni véleményem szerint úgy tudnánk, ha minőségi cserékkel mélyítenénk a keretet. A City és mi közöttünk a legnagyobb különbség hogy náluk Rodrin kívül nincs is játékos aki végigjátssza az idényt, nálunk pedig 6-7 is. Ennek köszönhető a decemberi formahanyatlás.

Előzmény: 97ótaArsenalfan (206809)
97ótaArsenalfan Creative Commons License 2024.05.19 0 1 206809

Kevéssel a szezonzáró után, talán még a várakozás hevében sem vagyok csalódott. Sőt! Kiváló teljesítmény volt összességében. A keret erjén felül teljesített, szerintem ehhez nem férhet kétség.

Kell egy jó kapus, egy balbekk, egy baloldali belső középpályás és egy 20+ gólos csatár. Azért Havertz nekem még így sem a legmeggyőzőbb, hogy ő a megfelelő ember.

Elneny, Nketiah, Ramsdale biztosan távozik, de esélyes Nelson is. Jesust én megtartanám backupnak és kompetítornak a szélekre.

A kezdő DMC nálam Rice, a balbelsőbe kell egy húzóember. A támadósor meglenne így, Vieira sorsa kérdéses. Eddig sokat nem mutatott, tőlem mehet, de Arteta knows.

Zincsenkó szerintem haszontalan, legfeljebb backup, középpályára is gyenge. Balbekkben lesz Timber? White-ot nem tenném ki a kezdőből. Tomi jó backup mindkét oldalra. Kiwior átmeneti megoldásnak jó, backupnak maradhat. Kérdés, hogy belső bekkben mi legyen. A kezdő párunk zseniális, de mögöttük White, Timber, Tomi? Nekem létszámban kevésnek tűnik. De ha mindkét CB egészséges, akkor meg nem játszik a tartalék.

Nehéz ügy egy keret összeállítása.

Mr Reacher Creative Commons License 2024.05.19 -1 0 206808

Én megsüvegelem ezt a bajnoki eredményt.

adamskij Creative Commons License 2024.05.19 0 0 206807

nem volt egy könnyű sétagalopp; Trossard különösen gyenge volt és Partey is messze elmaradt az elvárttól.

Jurrien Timber ezalatt a 20 perc alatt is megmutatta, miért szerezték meg Artetáék.

ESRnek mégis lehet jövője a csapatnál, viszont a padosok jelentős része távozhat nyáron.


89 pontot szereztünk, 28 győzelmet - ez az Invincibles szintje, ráadásul több győzelemmel.
a City helyében visszafogottabban ünnepelnék - ott van az az eddig 115 eset.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!