Keresés

Részletes keresés

Első István Creative Commons License 2000.11.29 0 0 32
Sziasztok!

Rockwell modem megint!

A bajom az, hogy a modemem v.90 és Kflex modot is tudja, de ezt autimatice választja, ami azt jelenti, hogy állandóan Kflexezni akar, de a másik oldalon meg csak V90-nel megy jól a dolog.

Hol tudom megaszondani neki, hogy csak V90-nel menjen.
A log fájlban van egy sor amit ki kéne cerélni, de melyik fájlban van leírva, hogy amodem mit csináljon, mert ott tudnám kijavítani.

Az extrasettingsbe nem tudom beirni, mert akkor inditáskor azt irja ki, hogy a port már mrg van nyitva, ha kitörlöm akkor megy de rosszul.

Egyébként ezt találtam ki:
AT+MS=V90,0,75,32000,75,56000

DE HOVA IRJAM?

Előzmény: KRETA (31)
KRETA Creative Commons License 2000.11.11 0 0 31
Talán segíthet: hasonló gondok után kihívtam a MATÁV illetékesét, aki megállapította, hogy a T dugó bizonytalanul illeszkedik:-)) Kicserélte azóta nincs ilyen probléma. A sebesség ugyancsak erre vezethető vissza (no meg a MATÁV-ra, mert mint kiderült a multiplexált vonalon max 23-28 K val lehet közlekedni csak akko mé kérnek ugyanannyi díjat érte?)
KRETA
Előzmény: akarkiislehetek (29)
gekmage Creative Commons License 2000.11.10 0 0 30
Próbáld meg a tárcsázási Spec. beállításoknál (modem+vez.pult)
AT+MS=V90,1,75,33600,75,56000
vagy
ATZS3=255+MS=V90,1,75,33600,75,56000

És a "kapcsolódáshoz szükséges"t a modemek tulajdonságánál jelöld be , restart, aztán
...bízz magadban..

Előzmény: akarkiislehetek (29)
akarkiislehetek Creative Commons License 2000.11.09 0 0 29
joestet. uj problemma. vagyis nem uj meg nem problemma nekem megis az es most aktualis.
56K-s belso PCI modemrol van szo. a kapcsolat letrejotte utan siman bont vonalat amikor neki tetszik es nemtom hogy lehetne kikuszobolni ezen bosszanto problemat. a driverben nem talaltam olyat ahol a kapcsolodasi sebesseget lehetne visszafogni vagy ilyesmi... mitevo legyek? vagy inkabb mit vevo?
elore is kosz ha otlet van.
.akarki.
KRETA Creative Commons License 2000.11.08 0 0 28
Mind hangkártyába dugva, mind modenhez, lehet vele felvételeket készíteni.
KRETA
Előzmény: Andreas (26)
Andreas Creative Commons License 2000.11.07 0 0 27
Ja bocs most látom hogy üzenetrögzítővel.
Előzmény: Andreas (26)
Andreas Creative Commons License 2000.11.07 0 0 26
Akkor 99% hogy elektrét mikrofon. Ezek feszültséget igényelnek a müködésükhöz, az én hangkártyámmal és voice modememmel meg se mukkannak. A felvételt hogy készítetted vele? A hangkártyába volt dugva?
Előzmény: KRETA (25)
KRETA Creative Commons License 2000.11.07 0 0 25
Mezei fejhalgatóra szerelt microfon. (1000 Ft)
Próbáltam a modemre és a hangkártyára is csatolni.

Felvételeket Pl. üzenet rögzítőhöz simán lehet vele készíteni. Csak a tel vonalra nem jut ki a hang.
Köszi
KRETA

Előzmény: Andreas (24)
Andreas Creative Commons License 2000.11.06 0 0 24
Milyen mikrofont használsz és hova csatlakoztattad?
Előzmény: KRETA (23)
KRETA Creative Commons License 2000.11.06 0 0 23
Sziasztok!
Én egy más jellegű problémához kérek ötleteket:
DIALCOM külső modem.
Szeretném, ha az esetlegesen beérkező hívásokat tudnám fogadni. A modem belső hangszóróján hallom a vonal túlsó oldalát, de hívó fél számára süket a vonal.
Próbáltam már sokféleképpen beállítani a mikrofont, de nem eredmény sehol.
A wave device elméletileg normálisan müxik, nem akad semmivel.
Próbáltam a hangot a hangkártya felé irányítani, de ilyen opciót sehol sem találtam.
Köszi az ötleteket.
KRETA
Abszolút Nulla Creative Commons License 2000.11.06 0 0 22
kábeleket nézd meg, mozgasd meg, installálj új drájvert (okos tanácsok, mi?)... aztán nézd meg a 17-es hozzászólásomat. nekem ugyanilyen volt, és egyszer csak működött minden átmenet nélkül, és müxik máig is. más gépben kipróbálás sem egy utolsó ötlet!:-)
Előzmény: capi (21)
capi Creative Commons License 2000.11.05 0 0 21
Ez egy belső modem, két telefoncsatlakozója van egy line(szerintem oda megy a telefonvonal) és egy phone (szerintem oda megy tovább az asztali telefon. Ha igy van bekötve az asztali telefon él a modem viszont ennek ellenére nem tárcsáz a win98 kiírja nincs tárcsahang. Ha megcserélem uez a helyzet, ha nem rakok be asztali telcsit akkor is. Nem értem. Meg a tököm is tele van vele!
Előzmény: xyron (20)
xyron Creative Commons License 2000.11.03 0 0 20
Üdv
Telefonálni tudsz arról az ajzatról, ahova a modemet kötöd?
Előzmény: capi (19)
capi Creative Commons License 2000.11.02 0 0 19
Segítsetek kurva nagy a problémám!
Bakker van egy Acorp Rockwell chipsettes modemem fel tudom installálni a COM3ra. De utána hiába akarok tárcsázni csak kattan egyet és kiírja hogy nincs tárcsahang. Mitől lehet ez??????
Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2000.10.07 0 0 18
Néha azért bejön :)))
Előzmény: Abszolút Nulla (17)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2000.10.07 0 0 17
csak úgy mondom, mert fel voltam háborodva rohadtul, hogy ma vért pisáltam, mire fölraktam egy PCI-os modemet... szépen föltelepült az egész, aztán vagy nem volt ott a modem mégsem (miután beszólt, hogy a telepítés rendben lezajlott), vagy (későbbi fázis) nem válaszolt, amikor tárcsázni kellett volna. Aztán egyszer csak fölment szépen, és most muzsikál. Hogy miért, mitől... nem tettem semmi extrát, csak szidtam a bilgéct, mint a bokrot. Lehet, hogy ez használt?:-)
freep Creative Commons License 2000.10.04 0 0 16
Üdv!
Szerintem is a port a probléma.
A modem installálásához, ha nem egyből installálod win telepítésekor, hanem utánna: Előbb el kell távolítani a windowsb vezérlőpult rendszereszközökből a modemre utaló jeleket! Különben lesz modem1,modem2,modem..., Az újabb modemekhez adott driver lemezeken már megtalálható ennek automatizált változata, a modem remover, amit legelőször kell elindítani, és csak utánna a rendes telepítést
Bye: freep
gekmage Creative Commons License 2000.10.03 0 0 15
Persze külön be kell állítani a modemnek a "Hálózati kötéseket", és a Control Panel
/MOdems listáról
a COM2-est el kell távolítani...!!

Előzmény: gekmage (14)
gekmage Creative Commons License 2000.10.03 0 0 14
Az NT feltelepítése után szintébn még egyszer a
modem vezérlőCD "Setup" paranccsal /"CTR21"~Európa/ fel kell telepíten mégegyszer ekkor lesz egy COM3-as portod,
és azt már mindenki felismeri...

Az NT Install közben hiába teszed fel a "drivert", mert a portot (COM3)
csak NT install után tudod felrakni...

Üdv Conexant HCF Solution Rockwell Chipsets TAICOM 56K
stabil, egészséges, csendes jó kis modem winfosból..

Előzmény: hagara (13)
hagara Creative Commons License 2000.10.03 0 0 13
Sziasztok!

Csatlakoznék a belső Rockwell modemesek problémás táborához. A találós kérdés a következő:
EGér: a Com1-en van.
Win98 alatt a modem install minden további nélkül lezajlott, a modem a fax programmal karöltve hihetetlen módon, de MÜKÖDIK (!).
A WinNT modem install közben kizárólag a Com2-t kínálja fel. A modem install (gyári CD NT meghatjóval) sikeresen zárul. A modem a Control Panel/Modems-ben kiválóan látszik. A fax program installjának véleménye a dologról ugyanakkor annyi, hogy egyetlen porton sem talál modemet.
Ismer valaki hasonló klinikai esetet?
Netán a megoldást is tudja (persze azon kívül, hogy modem vissza a feladóhoz)?

Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2000.10.03 0 0 12
hm.... eserossz....

Nekem egyik napról a másikra megoldódott a probléma, azóta is csendben van.... Esküszöm, hogy nem tudom, most miért műxik, de az biztos, hogy hozzá nem nyúlok, amíg megy! :)))

Ezek a rokkvellek elég kiszámíthatatlanok :/

Előzmény: mmimr (11)
mmimr Creative Commons License 2000.10.02 0 0 11
Nekem is Rockwell modemem van igaz külső.
Ez a mocsok meg az adja elő, hogy újra telepítés után a Windows felismeri.
De ha akkor lusta vagyok betelepíteni, akkor jönnek a gondok.
Minden indítás után megtalálja, ha betelepítettem, ha nem.
Ha betelepítem, akkor minden indítás után betelepíti újra modem#1,modem#2 és így tovább.
Erről csak úgy tudom lebeszélni, ha egyből betelepítem ahogy rátalál elöször.


Üdv:Mmimr

wow78 Creative Commons License 2000.10.01 0 0 10
Lehet hogy már megoldódott a problémád, de mi van ha nem a modem újra installal / felismertetésével próbálkozol hanem a porttal.

Nekem nem működött egyszer egy NT (NetBEUI) hálón egy w98-as gép. Mindent kicseréltem rajta csak az egér maradt.
(Most azt tudni kell hogy a gép egyéniben tökéletesen működött)
Ezután a soros egeret lecseréltem PS/2-re és kapásból mindem működik.

Ide tartozik az a furcsaság még, hogy:
a modem a com2-ről átmászott az com1-re.

wow78

Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2000.08.28 0 0 9
Köszönöm a tanácsokat, ma este megpróbálom! :)

Ha nem jön össze, úgyis megest itt kötök ki :/

www.end.hu Creative Commons License 2000.08.28 0 0 8
az volt már, hogy nálam bejött! (nálad ís úgy installtam eccer, és ment) BIOS setupban a com 1 címét a com3-ra felcserélni. és talán a 3-ra installni? nem emlékszem, régend volt
Gona Creative Commons License 2000.08.28 0 0 7
Az nem egészséges hogy a win mindíg elfelejti a modemet. Lehet hogy mégis a portokkal van a gond! Próbáld letiltani az alaplap saját com1-ét a biosban, és utána telepítsd újra a modemet. Ha nem jön be én kipróbálnék egy szabványos Rockwell vagy egy szabványos modem drivert a win sajátjai közül.

Üdv: Gona

Előzmény: Jéggé dermedt enemies (5)
Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2000.08.27 0 0 5
Köszi a segítséget, de alapvetően nem a portokkal van a probléma. Tehát újrainstallálásnál kanyar nélkül veszi az 1-est is, vagy 3-ast (mert ugye a 2-esen az egér figyel).
Hanem a modem saját illesztőprogramjai szállnak el minden újraindításnál... vagy magát a modemet felejti el, s akkor közli velem az Ablax, hogy ugye új hardvert talált :((((
Előzmény: Törölt nick (4)
Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2000.08.27 0 0 3
:)))) köszönöm end épületes hozzászólásodat a témához...

Az install biztos, hogy lyó!
Nem először teszem már... sajnos.

Előzmény: www.end.hu (2)
www.end.hu Creative Commons License 2000.08.27 0 0 2
mi volt egy éven keresztül? install? esetleg vmit nem jól installtál?
lehet, hogy a FIDESZ a hibás!
Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2000.08.27 0 0 1
Akkor miért volt egy éven keresztül?
Előzmény: www.end.hu (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!