Keresés

Részletes keresés

capacete Creative Commons License 45 perce 0 0 54464

Az valamelyik régi Galaktikában volt, hű, most kedvem támadt az összeset újraolvasni az elejétől! :) A Nagy kereszteshadjárat egyébként 1960-as, úgyhogy sanszos, hogy az volt az első. 

Előzmény: Inner Circle (54463)
Inner Circle Creative Commons License 2 órája 0 0 54463

Most eléggé bosszant, hogy nem jut eszembe egy másik novella címe, amit már eleve nagy nehezen találtam meg magyarukl... szerintem az még korábbi, és röviden arról szól, hogy két idegen lény csatázik egy bolygón, és miután mindenféle szupersugarat egymásra hajigáltak, mindketten elterülnek a bennszülöttek nyilaitól :D

Előzmény: capacete (54460)
Mantis Screamer Creative Commons License 2 órája 0 0 54462

Vagy sokat játszott a Civilization 1-gyel, amelyben dárdások leszedték a bombázógépeket. Vagy egy lovag egy csapással kicsinált nyolc tankot. Már érthető is az ewok győzelem.

Előzmény: capacete (54460)
Mantis Screamer Creative Commons License 2 órája 0 0 54461

Persze nem csak az SW-ben lehet logikai marhaságokat találni. Goldberg család, a kiscsákó az apjával ujra akarja forgatni az Alient_

- Ez egy idegen űrhajó lesz ! Apu ! Te egyedül fogsz bemenni és leereszkedni az alagsorába.

- Egyedül ? Dehogy megyek, nem vagyok hülye.

- De ez a dolgod.

- De miért ? Nincs erre egy robot vagy egy kutya ?

- Nincs. Szóval bemész és egy idegen lény rá fog tapadni az arcodra és embriót rak beléd !

- Na ezért nem megyek be abba az űrhajóba, főleg egyedül, hagyjál békén fiam a marhaságaiddal !

capacete Creative Commons License 2 órája 0 0 54460

Ez utóbbit szerintem egyik kedvenc könyvemből, A nagy kereszteshadjáratból vette (Paul Anderson), amiben a földönkívüliek nagy bajba kerülnek a középkori Angliában, mert a pajzsaikat sugárfegyverek ellen tervezték, a páncélos lovagok pedig szépen átszáguldanak rajta és miszlikbe aprítják őket. :)

Előzmény: Inner Circle (54457)
Mantis Screamer Creative Commons License 2 órája 0 0 54459

De mondjuk ez érthető, terveket aktatáskákban meg pendrájvon is lehet lopni.....

Előzmény: Mantis Screamer (54458)
Mantis Screamer Creative Commons License 2 órája 0 0 54458

Na de a HCS1 pajzs is ezekre hajazott, hogy kis dolgok jöhetnek.

De később már a Hoth és a HCS2 pajzs nem ilyen volt. Mondjuk a Scarifé sem.....

Előzmény: Inner Circle (54457)
Inner Circle Creative Commons License 2 órája 0 0 54457

Azt nem hiszem hogy ezúttal is semmire, valamire csak gondolt.

Szerintem pont annyira gondolkozott a témán, mint amikor a gunganok ellen a fém tankok a nehézfegyverrel nem tudtak átlőni a pajzson, ezért fém robotokat tettek le, amik átsétáltak és könnyűfegyverekkel nyitottak tüzet.

Vagy amikor a teherhordó állatok szintjén hadat viselő gunganoknak olyan pajzsuk volt a víz alatt, ami a vizet kinn tartotta, de a kétharmadrészt vízből álló embereket nem.

Előzmény: Mantis Screamer (54456)
Mantis Screamer Creative Commons License 3 órája 0 0 54456

"(Még Vaderék se álltak neki kívülről feltörni a Hoth pajzsát, pedig egész mások voltak az erőviszonyok.)"

Mert valahogy még sem védte az egész bolygót a pajzs, különben hogy szálltak le. Val'szeg "minden pajzsenergiát a bázis fölé" volt a parancs. És ez a pajzs bár rohadt erős volt, mégis ellenállt kisgépeknek is..... Jobb technológia mint a HCS1-é volt.

Tegnap volt megint a Family Guy-os SW.

Leia: "bármelyik irányba menekülhetnénk a bolygóról de csak arra megyünk ahol a csillagrombolók vannak".

Na most ha ez marhaság és tényleg csak arra mehettek akkor az egész vaderi ötletes pajzsmegkerüléses leszállós dolognak lehet értelme. Persze Lucas mire gondolt mikor ezt kitalálta sose tudjuk meg. Azt nem hiszem hogy ezúttal is semmire, valamire csak gondolt. Azok után hogy a birodalmiak tudták hogy a lázadók tudták hogy lebuktak, még se volt mindegy milyen messze jött ki az SD flotta az űrből.

Előzmény: Inner Circle (54455)
Inner Circle Creative Commons License 3 órája 0 0 54455

A pajzskapun is van olyan dóm, mint a rombolókon.

Végülis, magát a pajzskaput is védeni kell, hiszen a scarifi pajzs látható (szép kék), és láthatóan nem terjed ki magára a szerkezetre. Azokat védi a dómok által generált pajzs, ami a hagyományos csillaghajók pajzsához hasonlóan láthatatlan.

Emlékszik valaki, hogy a szerkezetet támadták-e egyáltalán? Nekem csak a generált pajzs bombázása rémlik. Persze minek is lőtték volna a szerkezetet, ha védi egy pajzs - ennek a bombázásával nem valódi pusztítást okoznak, csak az energiát fogyasztják le - ahol meg egy egész bolygót lefedő pajzsra elegendő energiával zsonglőrködnek, ott ez aligha jelent problémát. (Még Vaderék se álltak neki kívülről feltörni a Hoth pajzsát, pedig egész mások voltak az erőviszonyok.)

Ja és a pajzskapuból felszállt egy csomó TIE, ugye azok se kenődtek szét a pajzson - a bolygó pajzsa fölül szálltak fel, a másik meg ezek szerint nem zavarta őket. Azt nem hiszem, hogy az egészet kikapcsolták volna, szóval vagy átrepülhető, vagy helyenként is ki-be kapcsolható. (Mondjuk a Scarif pajzsán meg volt egy látható kapu, de ennek lehettek praktikus okai is.)

Anakin is berepült a TF anyahajó hangárjába az EP1-ben, később az EP3-ban Grievous hajójára is - ott már észbe kaptak, hogy túlságosan nyitva hagyják az ajtót a kóbor Erő-gyermekeknek, és ebből baj lesz. Úgyhogy ott már szét kellett lőni a lokális pajzs generátorát (ami ismét csak nem védte saját magát) és csak utána lehetett berepülni. Aztán a fene tudja, hogy ezeknek a hajóknak épp volt-e pajzsa. A keselyűdroidok elég vidáman felugráltak róla (persze azoknak is kinyithatták).

Előzmény: Stratonicus84 (54360)
Mantis Screamer Creative Commons License 4 órája -1 1 54454

Szerintem ez az Új Köztásaság bukása a korrupció... Kormányhaveri cégek olyan űrhajókat  gyártattak amibe már kell az üzemanyag. Jó sok. És ők adták el a gyerekeik/vejeik cégén keresztül az Ellenállásnak is... Aztán mikor a Napszopó szétlötte a fő bolygókat nem volt aki fogadja teljesítésigazolásaikat a számlákhoz és nem volt aki bengát küldjön az Ellenállásnak is.

A kis Kylo ott rágott be hogy nem az ő cége nyerte anno a tendert ezért állt át. Bezzeg a Retard Légiónak a rengeteg nagy hajóhoz volt elég üzemanyaga.

Előzmény: Vata967 (54453)
Vata967 Creative Commons License 4 órája 0 0 54453

Az úgy van, hogy régen nem kellett. Csak aztán csináltak egy új fejlesztést így most már kell.

Előzmény: Hiryu-reload (54451)
Inner Circle Creative Commons License 16 órája 0 0 54452

Szerintem máshol is van anyag, a kesseli inkább olyan, mint az ukrán benzin a 90-es években: ott játszható ki az ellenőrzés, és ettől lesz gazdaságos alternatíva.

Előzmény: Hiryu-reload (54451)
Hiryu-reload Creative Commons License 17 órája 0 0 54451

Ronin.. meg kell néznem megint...

Ha már űrüzemanyag, ami kifogy.... x ezer éve épülnek, hajók a cucc a Kesselen van egyedül meg az űrbálnák heréjében...Akkor hogy a francba nem fogyott még el????

Stratonicus84 Creative Commons License 1 napja 0 1 54450

Ezt biztosan szeretni fogják itt páran:

https://youtu.be/sXNc-5X6xpw

Stratonicus84 Creative Commons License 1 napja 0 0 54449

A fojtogatós vukiról ez a kép ugrott be:

Itt Michael Kingma (Tarfful jelmezében) Dave Elseyt ragadja meg.
2003. szeptember 16.

Előzmény: Jani-wan. (54442)
Stratonicus84 Creative Commons License 1 napja 0 0 54448

Pedig van. Keresd! ;)

Előzmény: Hiryu-reload (54447)
Hiryu-reload Creative Commons License 1 napja 0 0 54447

Boba Fett van? mert nemtalálom.

Lada79 Creative Commons License 2 napja 0 0 54446

A Csillagkapunál kik integetnek?

Mantis Screamer Creative Commons License 2 napja 0 0 54445

Ez jó, köszi :)

Előzmény: Stratonicus84 (54437)
Mantis Screamer Creative Commons License 2 napja 0 0 54444

Cylon nőcik is vannak ?

Előzmény: Inner Circle (54443)
Inner Circle Creative Commons License 2 napja 0 0 54443

A Támadás a Krull bolygó ellen-ből a csillag alakú fegyver is ott van a pult fölött.

Jani-wan. Creative Commons License 2 napja 0 0 54442

Rögtön az előtérben a bárpult körül
Mork Orkról (Robin Williams)
körülötte a Babylon 5 csapat néhány tagja: Ivanova, Delen, Londo és G'Kar
G'Kar fölött a pulton Támad a Mars, Londo fölött 1 Mogway és Groot
G'Kar lábánál Dr. Who robotkutyája, aki előtt a beszélő MIB kutya

Quark előtt Deckard és Rachel a Szárnyas fejvadászból
Rachel mellet az szerintem Morena Baccarin a Fireflyból
mellette Jude Law szerintem a Gattacaból
majd nem tudom ki a csaj, aki mögött egy Xindi harcos áll

nem ismerem fel a vukit aki aki egy marslakót fojtogat

a Xindi melletti bárpultos csajt sem ismerem fel

a Xindi fölött a kutyával a kezében az talán Paul Atreides? (itt már nekem nagyon homályos a kép.)
De az mellette biztos hogy Gul Dukat

Majd Star Wars pofájú a Star Wars-ból, aki fölött egy Jem Hadar katona van
A tartóoszlop mögött Morn támasztja a pultot szokásos pozíciójában

Előzmény: RazorX911 (54432)
Vata967 Creative Commons License 2 napja 0 0 54441

No, a fiamnál végleg eldôlt, beállt rohamoszinak. Egyelôre konyhai szolgálatra van beosztva, de úgy hisszük, határ a csillagos ég.

Jani-wan. Creative Commons License 2 napja 0 0 54440

Az én felbontásom ennyire nem jó. Nem is láttam a színét. Honnan szedted le?

Előzmény: Stratonicus84 (54430)
Jani-wan. Creative Commons License 2 napja 0 0 54439

"Lehet, hogy közismert, de én nem vágom. :)"

Star Trek DS9:
Morn állandóan ott van Quark bárjában.

Quark: Rule of Acquisition Number Two-eighty-six: When Morn leaves, it's all over.
Rom: There is no such rule!
Quark: There should be.

https://en.wikiquote.org/wiki/Star_Trek:_Deep_Space_Nine#The_House_of_Quark_.5B3.3.5D

https://www.markallenshepherd.com/morn-facts/

Előzmény: Stratonicus84 (54429)
mindenki senkije Creative Commons License 2 napja 0 0 54438

Csak hogy a feltett kérdésedre is válaszoljon valaki: igen, vótmá

:D

Előzmény: Stratonicus84 (54424)
Stratonicus84 Creative Commons License 2 napja 0 0 54437
Előzmény: Mantis Screamer (54433)
Mantis Screamer Creative Commons License 2 napja 0 0 54436

Pedig már megint sivatag, pont mint 40 éve, 20 éve és 4 éve

Előzmény: kannibál Kovács (54435)
kannibál Kovács Creative Commons License 2 napja 0 0 54435

Engem érdekel.

Szép dolog az öregemberes nosztalgiázás, de én már nagyom várom a friss árut!

Előzmény: Vata967 (54400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!