Keresés

Részletes keresés

kannibál Kovács Creative Commons License 30 perce 0 0 76129

A Boba Fett-sorozatról.

Sajnos a színvonal tovább romlott, vagyis rosszat tesz a szériának, ha nem Rodriguez rendezi. Akkor legalább pörög a cselekmény, most viszont átment az egész egy dűnés unalomtömegbe.

Az a legnagyobb baj, hogy egyszerűen nincs benne rokonszenves karakter. Igazából nem értem, hogy nekem miért kellene szurkolni Boba Fettnek, aki a klasszikus trilógiában egy alattomos gazember volt és A Jedi visszatérben éppen odakerült, ahová való.

Ebből adódóan hajrá Sarlacc!

Hiryu27 Creative Commons License 6 órája 0 0 76128

izé--- ugye nem sokat tudsz a stresszhelyzet alatti beszűkült tudatállapotról? hidd el nekem IRL is simán hihető a viselkedése...

Előzmény: Stratonicus84 (76125)
Hiryu27 Creative Commons License 6 órája 0 0 76127
capacete Creative Commons License 10 órája 0 0 76126

Ahogy lejjebb írtam, már annak sincs értelme, hogy a homokból mászott ki páncélban, de igen, nyilván teljesen értelmetlen az is, hogy utána a Sarlacc gyomrában keresi a páncélját. Ilyen ez, amikor a gombokhoz varrják a kabátot, látványtervekhez írnak sztorit...

Előzmény: Stratonicus84 (76125)
Stratonicus84 Creative Commons License 10 órája 0 0 76125

Boba Fett kimászik.

Nem vesz le magáról egyetlen ruhadarabot sem.

Hanem elájul.

Este jönnek a jawák, nekiállnak levetkőztetni.

Fett erre magához tér, és megragadja az egyik jawa lábát! Jawánk ekkor puskatussal odasóz neki, mire újfent elájul.

Vagyis két dolog biztosan megállapítható:

1. Fett kurvára magánál volt, amikor javában vetkőztették (érted, javában, haha).

2. Így semmiképp nem menthető a páncélkeresős jelenet, ezt egyszerűen elkúrták sajnos.

Biga Cubensis Creative Commons License 13 órája 0 3 76124

napi cukiság (ilyen rajongó generáció is létezik) :)

Bateman Creative Commons License 21 órája 0 1 76123

kutyás jó reggelt:)

https://fb.watch/aHv3lD7GeB/

capacete Creative Commons License 1 napja 0 0 76122

Azért, mert volt egy ismert Parks and Recreation jelenet, amiben Patton Oswalt így írja le Boba szökését és ezt forgatták le, ahelyett, hogy értelmes megoldást kerestek volna...

https://www.ign.com/articles/patton-oswalt-predicted-the-opening-of-the-book-of-boba-fett-in-parks-and-recreation-years-ago

Előzmény: Mlle. Grenelle (76121)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 1 napja -1 0 76121

Nah jah, azt tényleg nem tudom, miért nem úgy robbantotta ki magát a sarlaccból...

Előzmény: capacete (76118)
capacete Creative Commons License 1 napja 0 0 76120

Nem, nekem úgy tűnt, hogy azt tudták, hogy általában hogy kik a jedik, de az egyes jedi lovagok nem voltak híresek.

Előzmény: Mlle. Grenelle (76109)
Biga Cubensis Creative Commons License 1 napja 0 0 76119

Az zavaró, hogy a bakta-tartályos vonallal azt sugallták, legalábbis nekem, hogy ezek az ő visszaemlékezései. Így tényleg fura, hogy nem emlékszik a saját visszaemlékezéseire :) De felfogom úgy, hogy ez a terápia része volt, és nem minden emlék maradt meg benne.

Előzmény: Mlle. Grenelle (76113)
capacete Creative Commons License 1 napja 0 0 76118

Igen, a Disney-nél mindig a gombhoz varrják a kabátot. Előszednek néhány cool látványelemet és utólag próbálják megindokolni, hogy ezért miért volna lehetséges, nem pedig a történetből következik. Ezért ássa ki magát Boba a homokból, ahelyett, hogy kirepülne a Sarlacc száján, pedig az előbbi igazából lehetetlen.

Előzmény: Bateman (76110)
mindenki senkije Creative Commons License 1 napja 0 0 76117

Nem volt rossz elgondolás, jobb híján. 

De egy film ne arról szóljon, hogy majd mi itt találgatjuk, hogy hogyan is volna értelmes, hanem álljon meg a saját lábán.

Előzmény: Mlle. Grenelle (76113)
Bateman Creative Commons License 1 napja 0 0 76116

ezek tényleg kiírtottak maguk körül minden értelmes, kreatív gondolkodót.

Előzmény: Jani-wan. (76114)
Bateman Creative Commons License 1 napja 0 0 76115

sonic

seismic

Jani-wan. Creative Commons License 1 napja 0 0 76114

"... szerintem ez volt az alapgondolkodás"

Szerintem ez volt az összes elgondolás. És meg is valósították! De meg ám.

Mlle. Grenelle Creative Commons License 1 napja -1 0 76113

Én gyártottam egy többé-kevésbé logikus magyarázatot, próbáltam Boba Fett fejével gondolkodni.

Így sikerült.

Amúgy nem sokan másztak még ki sarlaccból, honnan tudnánk, hogy az emberünk mi mindent hallucinált össze onnan, hogy kiásta magát, addig, míg a taszkenek felszedték...

Előzmény: capacete (76103)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 1 napja -1 0 76112

A galaxisban több trilliárdnyian laknak, nem hinném, hogy tényleg mindenki felismer egy jó kopott mandalori páncélt, ha keresztülesik egyen a sivatagban.

Előzmény: capacete (76104)
Bateman Creative Commons License 1 napja 0 0 76111

neeee:)

Előzmény: Biga Cubensis (76108)
Bateman Creative Commons License 1 napja 0 0 76110

mert volt egy ötlet, hogy mennyi cool lenne, ha a slave-1 ott lebegne a sarlacc felett és egy sonic bombával leküldenék mélyebbre. szerintem ez volt az alapgondolkodás.

Előzmény: capacete (76103)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 1 napja -1 0 76109

Tudták is.

A könyvekből meg az előzmény-trilógiából egyértelműen ez jön le.

Előzmény: capacete (76105)
Biga Cubensis Creative Commons License 1 napja 0 0 76108

Genepil, az utolsó mongol királynő

Bateman Creative Commons License 1 napja 0 0 76107

ez a galaxisunk egy kis falu rém ostoba megközelítés. sajna ezt kaptuk, pedig pont ebben van spiritusz, ezt kibontani, növeszteni olyan színvonalon, ahogy Lucas elindította.

Előzmény: capacete (76105)
Bateman Creative Commons License 1 napja 0 0 76106

ki fog lőni azt mondod?

Előzmény: mindenki senkije (76063)
capacete Creative Commons License 1 napja 0 0 76105

A Mandalorianből az derült ki, hogy van galaxis híradó, amin közösen nézik holoneten a kocsmában a Halálcsillag felrobbantását. Szerintem ez egy végtelenül ostoba retcon, mert akkor pl. a fő jediknek is galaxisszerte híreseknek kellett volna lenniük, mindenkinek tudnia kellett volna, hogy kicsoda Yoda, Kenobi na és persze később Luke.

Előzmény: Biga Cubensis (76072)
capacete Creative Commons License 1 napja 0 0 76104

A Mandalorianból egyértelműen kiderül, hogy az egész galaxisban mindenki ismeri a mandalóriaiakat és pontosan tudja, hogy milyen értékes a páncéljuk. 

Előzmény: Mlle. Grenelle (76096)
capacete Creative Commons License 1 napja 0 0 76103

Ez hülyeség, tudnia kell, hogy páncélban mászott ki, amikor magához tért, akkor pedig már nem volt rajta. Miért dobálta volna bele a páncélját a Sarlacc szájába?

Előzmény: Mlle. Grenelle (76092)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 1 napja 0 0 76102

Nukleáris töltetet még nem robbantottak (elvileg) a világűrben, úgyhogy nem tudjuk, milyen a hatása.

De föld alatt már igen, és az nagyjából ilyen.

Bár tudja fenyő...

Előzmény: Jani-wan. (76101)
Jani-wan. Creative Commons License 1 napja 0 0 76101

"proramozhatóhat hatóóerő"

Igen ha előre be van állítva akkor rendben lenne. De mégis ki készül arra előre, hogy majd az orra előtt robbantsa fel a töltetet? Senki! Ez tipikusan "fire and forget" és menj minél messzebb fegyver. Szóval kizárt az előre beállítás. Mármint az értelmes univerzumban.

És azzal biztosan nem programozta, hogy kétségbeesve megnyomta a kioldó gombot.

"vagy zéró g-re tervezték, gravitációs mezőben mimimális a hatása"

Egy szeizmikus töltetnek?

Ezt nem gondoltad át és csak mondasz valamit hátha más sem gondol bele? A rezgés ereje az epicentrumban pont ugyanakkora. Azaz elporlaszt egy aszteroidát.

"vagy adatkapcsolat az űrhajóval, biztonsági távolságon belül csak az indítótöltet működik el"

Ennek lenne is értelme, mint a tengeralattjáróknál csak bizonyos távolság után élesíti magát, viszont az indítótöltet meg nem csinál ilyen robbanást. Tehát ez sem nyert.

Persze ha úgy nézzük ez csak egy mese, itt minden lehetséges, csakhogy mi sokan nem úgy nézzük, legfeljebb olyanok akiknek az a fontos egy történetben hogy aurabesh-t olvashassanak valami falon. A videóból kiderül hogy nekik csináltak egy csomó olvasnivalót.

Előzmény: Hiryu27 (76093)
mindenki senkije Creative Commons License 1 napja 0 0 76100

Dehát nem ez történt. Nem kezdte el leszedni magáról, hanem egy rövid mászás után elájult. Majd pedig éjszaka jöttek a jawák.

Jabba bárkáját azóta minden bizonnyal kibelezték, minden használhatót elhordtak onnan, csak egy haszontalan váz maradt belőle.

Előzmény: Mlle. Grenelle (76099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!