Keresés

Részletes keresés

Bateman Creative Commons License 3 órája 0 0 75168

nekem is kedvemre való ötlet, főleg, ha ez az OT idejében játszódik.

Előzmény: Biga Cubensis (75167)
Biga Cubensis Creative Commons License 4 órája 0 0 75167

Nő vagy sem a rendező, nekem ez a Rogue Squadron szimpatikus projekt. Talán már szóba is került itt is, hogy a faterja szolgált a vietnami háborúban és sok inspirációt merített innen, szóval ez még lehet egy "tökös" űrcsatás sori, amit én személy szerint szívesen néznék. Nekem amúgy is kedvenc részeim az űrcsaták, amiből a filmekben ritkán kapunk pár percet, ebből meg lehetne egy olyan sori, aminek a részei egy nagy űrcsata/küldetés köré épülnének. Aki meg nagyobb lélegzetvételű sztorikra kíváncsi, az meg úgyis nézi a Mandót, Ahsokát, Obi-wan-t. 
Egyébként lesz itt mit nézni az SW világban, bizakodó vagyok, persze biztos lesz ami nem üti meg a szintet/csalódás lesz, de legalább lesz miből válogatni. :)

Előzmény: Bateman (75162)
12 voltos Creative Commons License 5 órája 0 0 75166

de egy nővé operált nemiszerv-csonkított férfi el tudná!

Előzmény: Bateman (75165)
Bateman Creative Commons License 7 órája 0 0 75165

Van azért jó hír is!

James Bond producer Barbara Broccoli stands by her belief that "I don’t think a woman should play James Bond."

Bateman Creative Commons License 19 órája 0 1 75164

ez a Disney ilyen kiöregedő, karrierista/feminista nők szektája lesz.

Előzmény: Inner Circle (75163)
Inner Circle Creative Commons License 20 órája 0 0 75163

Nagyszerű, ha máshol sikeres rendezők nem tudtak jó SW filmet csinálni, akkor próbálkozzunk máshol megbukottakkal. Ez teljesen logikus. Garantáltan szar színészek is kellenének. Valahol biztos van itt még valami érték, amit el lehet pusztítani.

Előzmény: Bateman (75162)
Bateman Creative Commons License 22 órája 0 0 75162

Patty Jenkins' Rogue Squadron Movie Is Back In Play

Following the massive success of directing Marvel series The Falcon and the Winter Soldier, Kari Skogland looks to have found her next film project and will be teaming up with another superhero star in the process. Sources tell Deadline that Skogland is set to direct Paramount’s Cleopatra, starring Gal Gadot.

Skogland steps in for Patty Jenkins, who was attached to direct and is pivoting to a producing role. Jenkins fell off as director so she could focus on her next two projects: Wonder Woman 3 and Star Wars: Rogue Squadron.

Inner Circle Creative Commons License 23 órája 0 0 75161

Először azt hittem, balszélen is egy droid, amit végül kivágtak a filmből, és mindenki senkijének biztos megvan legalább két méretben :D

Utóbbiban a Panavision felirat ismeretében is biztos vagyok :D

Előzmény: Bateman (75160)
Bateman Creative Commons License 25 órája 0 0 75160

a téglás alátámasztás milyen?:)

Bateman Creative Commons License 25 órája 0 0 75159

full girl power van a Disney-nél. amivel nincs baj, csak az előzmények ismeretében félelmet keltő már.

Előzmény: Inner Circle (75158)
Inner Circle Creative Commons License 29 órája 0 0 75158

És Kathleen-nel már hosszabbítottak... persze én nem vagyok az ellen, hogy KK-t hosszútávra bebetonozzák, csak a technikai részletekkel nem értek egyet...

Előzmény: Bateman (75157)
Bateman Creative Commons License 1 napja 0 0 75157

Új elnök a Disney élén

Susan Arnold 14 éve tagja az igazgatótanácsnak, de közben komoly távozási hullám tarol a felsővezetésben. Fennállása óta először került női elnök a Disney élére Susan Arnold (67) személyében - Sokan töltötték már be ezt a pozíciót a cég történetében, köztük maga Walt Disney, a cég alapítója is. Tőle a halála után bátyja, Roy vette át a vezetést, a 2000-es években pedig George Mitchell, ex-szenátor, John Pepper, a Procter and Gamble korábbi elnöke, illetve Bob Iger, a most leköszönt elnök irányították a céget. Iger 2012-től egy ideig egyszemélyben töltötte be az elnöki és a vezérigazgatói posztot, ami miatt sok kritika érte őt a cégen belül. Ebben hozott most változást Susan Arnold elnöki kinevezése – hiszen a vezérigazgató mindeközben Bob Chapek maradt.

Stratonicus84 Creative Commons License 1 napja 0 0 75156

Szerintem ez is visszaemlékezés lesz. Fett a baktatartályban.

Előzmény: Stratonicus84 (74998)
Bateman Creative Commons License 2 napja 0 0 75155

engedd ezt el:))

Előzmény: Inner Circle (75154)
Inner Circle Creative Commons License 2 napja 0 0 75154

Múltkor volt róla szó, hogy mit lehetne az ST-vel csinálni, már ha nem a szemétre vágni az egészet... afféle kihívás: ezekből az elemekből ki tud normális trilógiát összelegózni? Én az elejére, az EP7-be tenném Palpit: fú, feltámadt, rohadtgonosz, lekellgyőzni. Le is győzik, csak hát ez qrvára nem az "igazi", értve ezalatt, hogy az bizony meghalt az EP6-ben, ez meg az EP6 lilasapkásai által összetákolt nyamvadt klón volt, aki tudott kicsit villámozni, de ennyi. Csak arra szánták, hogy odacsalogassanak egy igazán durva potenciállal bíró Erő-használót. Ez lehet Kylo, aki lecsapja a klónt a végén. EP8: az igazi fenyegetés Snoke, akit a lilakabátosok szolgálnak (a lilák Snoke értelmiségi kasztja, a Ren lovagok meg a fogdmegjei - előbbiek követségben voltak Palpinál az EP6-ban). Snoke befejezi a Napszopót és lenullázza az Új Köztársaságot, megöli Han Solót és/vagy Luke-ot és/vagy Leiát. Kylo erre bepöccen és Snoke-ot is megmakkantja, csak hát az eddigiek némileg nyomot hagytak rajta, és nemigen akarja kiadni a kezéből a hatalmat. EP3 vége, csak Anakin győzött... Színre lép Rey. EP9: Rey próbálja megmenteni Kylót.

Előzmény: Biga Cubensis (75153)
Biga Cubensis Creative Commons License 2 napja 0 0 75153

Harrison Ford elegánsan kimentette magát az ST-ből. Ő legalább elmondhatja, hogy szépen szállt ki a történetből.

Giccses/megható vagy sem, de nekem kb ez az egyetlen komolyan vehető drámai elem volt az ST-ben.

De valahogy ezután kezdett lejtmenetbe az egész, és kezdett elpárologni az érdeklődésem. Ennek volt még némi súlya, de aztán a többinél már legyintettem, Snoke-nak annyi, Palpi megjelent/megmurdelt again, Luke távozása nekem erőtlen volt, és szegény Carrie Fisher pedig valóságosan is elment. Amikor lement az EpIX hype és jött a valóság, akkor realizáltam, hogy az SW-t kiherélték, a nosztalgián kívül nem sok maradt benne. (De persze örülnék, ha majd egy jó rendező/forgatókönyvíró megcáfolna és lehetne még jó jövőbeli SW történet.)

Előzmény: 12 voltos (75152)
12 voltos Creative Commons License 2 napja 0 0 75152

eszembe jut a jelenet amikor a fiú megöli apját. döbbenetesen megható, MÉLY és tragikus volt, a disney marketinges szakemberei nagyon profi jelenetet csináltak!

XD

Előzmény: Bateman (75151)
Bateman Creative Commons License 2 napja 0 1 75151

:)

Inner Circle Creative Commons License 3 napja 0 0 75150

Sokadik fun fact: nekem Dr Spengler mindig "Egon" volt, ebben a filmben "Ígon". A Wiki szerint Harold Ramis osztálytársáról kapta a nevét, aki magyar emigráns volt, azaz az eredeti mégiscsak "Egon" :D

Előzmény: Mlle. Grenelle (75138)
d333 Creative Commons License 3 napja 0 0 75149

Ezekkel a lányos vonásokkal és hosszú hajjal?

Előzmény: Mantis Screamer (75136)
Inner Circle Creative Commons License 3 napja 0 0 75148

- Rombolóval vuáááá fel kellenne grrr szállni, kell graarh légitámogatás, csata grrraarr vuááá!

- Pillanat, Csubi, van itt, GPS szerint űrbenzinkút...

- Graarrgh, az szárnyas vukirepülőknek szolgál ki légiszénát, roaarrhh.

- Életbe, qrva... Klónparancsnok, hosszútávra rendezkedjünk itt, be.

Előzmény: Biga Cubensis (75147)
Biga Cubensis Creative Commons License 3 napja 0 0 75147

-Csuvi, hajómat letenni kéne valahol.

-Semmi gond arghh vauuh rakunk rá gallyakat álcázásul.

-Egy Venator ez, Csuvi nem a kapszulám.

-Ööö arhhh krhhm akkor nem lenne jobb orbitális pályán parkolni vele?

-Űrhajózáshoz nem érteni, Csuvi, a GPS idehozta hajót...

Előzmény: Inner Circle (75146)
Inner Circle Creative Commons License 3 napja 0 0 75146

A súlya meg az egymillió tonnás nagyságrendben lehet (egy mai repülőgép-hordozó százezer tonna körül van, ez meg jóval több, mint tízszer akkora térfogat), jó lehetett leszállni a dzsungelben.

Előzmény: Jani-wan. (75145)
Jani-wan. Creative Commons License 4 napja 0 0 75145

Nem tudom melyik "zseni" ötlete volt odatenni, a forgatókönyvben ugyanis nincs benne, de semmi értelme hogy ott "ücsörög a földön" az erős fegyverzetével a csata előtt 2 perccel.

Előzmény: Stratonicus84 (75144)
Stratonicus84 Creative Commons License 4 napja 0 0 75144

Én meg csak most vettem észre, hogy az a Venator, ami Yodát elszállította a Kashyyyk bolygóra, ott parkol a fák mögött.

Inner Circle Creative Commons License 4 napja 0 0 75143

OFF

rövidítésnek-becézésnek hittem - mondjuk mivel a szereplő a tudományok iránt érdeklődik, Φ-B-nek

Ehhez még annyit, hogy amikor Gruberson panaszkodik, hogy nem tudta kiháromszögelni a földrengések helyét (egyébként A) miért nem? B) a helyiek által elátkozottnak hitt, elhagyott BÁNYÁBAN A FÖLD ALATT nézte már?) és Phoebe rávágja, hogy "Nemcsak egy szög lehet tompa", én arra asszociáltam, hogy Grubreson síkban rajzolta fel a térképet, és a síkháromszögnek csak egy szöge lehet tompa; de ha Phoebe zseni, akkor a felrajzolt koncentrikus körökből biztos azonnal gömböt képezett, és a gömbfelületen a háromszögek belső szögeinek összege lehet 180 foknál több, azaz lehet több szöge is tompaszög. Két másodperccel később kiderült, hogy erről szó sincs, csak Phoebe szar viccet mondott :D

Előzmény: Inner Circle (75139)
12 voltos Creative Commons License 4 napja 0 0 75142
Jani-wan. Creative Commons License 5 napja 0 0 75141

James Luceno: Cloak of Deception

https://starwars.fandom.com/wiki/Cloak_of_Deception

Előzmény: Inner Circle (75140)
Inner Circle Creative Commons License 5 napja 0 0 75140

Azon gondolkoztam, hogy a PT-ből egyértelmű, hogy a Szeparatisták valódi (vagy valódinak látszó) problémáik miatt akarnak kilépni a Köztársaságból. Hogy ez miért csak háború útján lehetséges, az egy másik kérdés - pláne, hogy az EP2 elején a Köztársaságnak nincs is központi hadserege. Ha a Szeparatisták azt mondják, hogy holnaptól nem vagyunk tagok, és kész, akkor a legjobb tudomásuk szerint (és a Köztársaság legjobb tudomása szerint is) a Köztársaság legfeljebb csúnyán nézhet, de nincs mivel megtorolni, pláne kikényszeríteni, hogy a Szeparatisták világai a Köztársaságban maradjanak (már ha egyáltalán lenne jogalap katonai erővel fellépni). Nem hiszem, hogy pl. a Naboo hajlandó lenne a néhány sárga vadászgépével megtámadni a Geonosis-t, azt pláne nem, hogy lenne valami eredménye.

De mindegy, valójában az a kérdés, hogy a Szeparatistáknak van egy vezérkara, aki a világok valódi (vagy valódinak látszó) problémáit akarja megoldani háború útján. Ugyanakkor Sidious zsoldjában állnak és el akarják veszíteni a háborút. Dooku Sith és átráz mindenkit, vele ne is számoljunk. De a Szeparatisták többi vezére, a szárnyas Poggle, a Sokol rádió meg a többiek, ők egyszerűen hazaárulók? Mármint nem a Köztársaság, hanem a saját rendszereik (illetve szervezeteik, a bankárok, a kereskedők meg a többiek) árulói? És mire játszanak? Hiszen eleve ők vezetik a világaikat / szervezeteiket, az nem lehet rossz pozíció. Miután háborúba vezették a népeiket, borzalmas pusztítás után a háborút elvesztették, ráadásul a droidseregek letették a fegyvert, akkor Sidious (még ha nem is öleti őket halomra) mégis milyen pozíciót tud nekik ajánlani, ami bármennyire is összemérhető lenne azzal, hogy a háború előtt békés, prosperáló világok megbecsült vezetői voltak?

Inner Circle Creative Commons License 5 napja 0 0 75139

McKenna Grace színésznő, mindenhol nőként hivatkoznak rá

McKenna Grace nincs a filmben, Phoebe van, akire nem hivatkoznak nőként. Eredetiben nyilván már az első jelenetben elhangzik, hogy she, a magyar nyelvben nincsenek ilyen extrák. (Ettől eltekintve sem ajánlom a szinkront.) Az már csak hab a tortán, hogy a McKenna keresztnévből nemigen lehet eldönteni, férfi vagy nő viseli.

és a filmben is női nevet visel (Phoebe)...

A barátját meg Podcast-nek hívják, az férfi vagy női név?... A Phoebe-t "Fíbí"-nek ejtik, és mivel a karakternek semmilyen nőies vagy lányos tulajdonsága nincsen (két lányt nevelek...), rövidítésnek-becézésnek hittem - mondjuk mivel a szereplő a tudományok iránt érdeklődik, Φ-B-nek.

Előzmény: Mlle. Grenelle (75138)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!