Keresés

Részletes keresés

Stratonicus84 Creative Commons License 2 órája 0 0 56784

Most én is megnéztem, kikockázva. :)

Igazad van.

Pedig nekem tetszett volna, ha az van, hogy Kylo lövi le a wingmant, amiért megölte az anyját.

Előzmény: smile64 (56781)
Stratonicus84 Creative Commons License 2 órája 0 0 56783

Én nem tudom. Javaslom, hogy a kérdésedet a cikk alatt tedd fel, lehet oda kommentárt írni.

Előzmény: RazorX911 (56782)
RazorX911 Creative Commons License 4 órája 0 0 56782

Fantasztikus írás!! ;-)

A cikkből, jól olvasom ki, hogy akár már '78-ban elkészülhetett, a magyar feliratozásos kópiája a filmnek? (A leges-legelső még sorszámozott változat?)

Előzmény: Stratonicus84 (56753)
smile64 Creative Commons License 9 órája 0 0 56781

Most megnéztem. Az egyik wingman Kylo mellett van, oldalt, amikor felrobban. A másik kicsivel mögötte. Egész biztos, hogy nem Kylo lőtte ki őket.

Előzmény: Stratonicus84 (56779)
Inner Circle Creative Commons License 10 órája 0 0 56780

Szerintem is.

Kylóhoz nem is illene, hogy haragjában / gyászában lelövi a wingmant, aztán illedelmesen hazarepül. Ahelyett hogy felaprítaná az Ellenállás többi részét, akiket tényleg ki akar csinálni, vagy legalább dühösen repülne haza.

Az viszont OK, hogy teljesen össze van zavarodva - már megint hívta, sőt befolyásolta az a rohadt világos oldal, ráadásul egy gyüttment pilóta lépett közbe a nagy Kylo helyett -, így valójában örül, hogy engedelmesnek tűnik az, hogy hazamegy depizni.

Előzmény: Vuduman (56777)
Stratonicus84 Creative Commons License 10 órája 0 0 56779

Esküszöm, én mindig úgy látom azt a jelenetet, hogy:

- Kylo keze az elsütőgombon

- Leia néz

- Kylo vívódik

- Leia néz

- Kylo meggondolja magát

- wingman lő

- it's a wrap

- Kylo mérgesen lelövi a wingmant, és hazamegy

Előzmény: Vuduman (56777)
Vuduman Creative Commons License 18 órája 0 0 56778

Mindkettőt lelőtték.

Előzmény: Inner Circle (56775)
Vuduman Creative Commons License 18 órája 0 0 56777

Nem. A kisérőket az Ellenállás hajói lövik le.

Előzmény: Stratonicus84 (56776)
Stratonicus84 Creative Commons License 19 órája 0 0 56776

Kylo wingmanjait nem Kylo szedte le? Haragból, amiért kinyírták az anyját.

Előzmény: Inner Circle (56775)
Inner Circle Creative Commons License 19 órája 0 0 56775

Hivatalosan azért fordultak vissza a vadászok, mert az Ellenállás hajói kikerültek a lőtávolból és így nem tudták a Supremacy-ről fedezni őket. Kylo 2 wingmenjét egyből le is szedték. (Mondták a filmben.)

Előzmény: capacete (56770)
KidM Creative Commons License 24 órája 0 0 56774

"...2022. december 16-án, 2024. december 20-án és 2026. december 18-án kerül moziba a következő 3 Star Wars-film, amiket Benioff/Weiss duó fog jelezni." 

Ez a mondat nem felel meg a valóságnak. Iger azt mondta, hogy csak ez első film B&W, a többiről nem nyilatkozott még sem ő, sem a Lucasfilm. Talán jövő héten már többet tudunk...

Előzmény: Vuduman (56773)
Vuduman Creative Commons License 26 órája 0 1 56773
Mantis Screamer Creative Commons License 29 órája 0 0 56772

Náluk a lézer fogyott el.

Előzmény: capacete (56770)
Bateman Creative Commons License 30 órája 0 0 56771

"Semmi baj sem lenne a Star Wars új ciklusával, ha nem lenne olyan iszonyatos ellentábora."

Semmi baj sem lenne, sem ellentábor, ha a Star Wars új ciklusa, nem lenne olyan iszonyatos.

Előzmény: kannibál Kovács (56754)
capacete Creative Commons License 30 órája 0 0 56770

Azóta se fogom megérteni, hogy ha egyszer Kylo-ék szétlőtték a vadászgépeikkel a megmaradt lázadó flotta nagy részét, kiirtották a teljes vezérkart, akkor utána miért fordultak vissza és nem fejezték be, amit elkezdtek? Volt erre valami magyarázat a filmben?

Előzmény: Biga Cubensis (56768)
Bateman Creative Commons License 30 órája 0 0 56769

bizonyára valamelyik fejes újranézte a BSG-t és az első évad The Hand of God részénél leesett neki, hogy mi hiányzik igazán a SW univerzumból:)

Előzmény: capacete (56766)
Biga Cubensis Creative Commons License 30 órája 0 0 56768

Egyébként a TLJ-ben valószínűleg First Order flottában is üzemanyaghiány állt fenn. A megagigaromboló elitta az összes bengát.

Azon gondolkoztam, hogy Poe milyen lazán szétlőtte Kylo rombolójának fél ütegsorát egy szimpla Tie Fighter-el még az Ep 7-ben, mit csináltak a lajhárüldözés közben a försztorder vadászok, bombázók?
Kb 1:10000 lehetett a vadászok aránya javukra, de nem támadták a cirkálót... gyanítom, a kantinban ittak és röhögtek, hogy milyen bénán céloz a tüzérség...

Mantis Screamer Creative Commons License 30 órája 0 0 56767

Kaptál tőlem egy marha nagy pluszt

capacete Creative Commons License 1 napja 0 2 56766

Egyébként megnéztem a Star Wars: Resistance új trailerét és újra bebizonyosodott, hogy a Disney végre megfejtette, hogy a SW sikerének a kulcsa az üzemanyag! Itt is hangsúlyozzák, hogy vészesen fogy és nyilván a cselekmény egy része akörül fog forogni, hogy honnan szerezzék meg. 

Jó látni, hogy a TLJ és a Solo után újra központi szerepet kap ez a kérdés, nem is értem, hogy működött eddig a messzi-messzi galaxis enélkül...

mindenki senkije Creative Commons License 1 napja 0 1 56765

ZOKOGOK! :D

capacete Creative Commons License 1 napja 0 0 56764

Igen, annyira rajonganak a SW-fanok az ST-ért, hogy a Disney épp most jelentette be a 3. olyan sorozatát, ami az OT-hez kötődik. 

Teljesen érthetetlen, amikor a tömegek a vállalat kapuját ostromolják azért, hogy kikényszerítsenek egy Maz Kanata sorozatot! (Egyébként annyira jó karakter, hogy még a neve sem jutott eszembe, meg kellett gugliznom "orange Yoda" alatt, így rögtön meg is találtam.)

Ahogy nézem, előbb lesz itt élő szereplős Clone Wars show, mint a "Rise of the First Order"...

Egyébként az Obi-sorozat kapcsán egy dolog érdekes lesz. Amennyire tudom, az új SW-képregényekben elég sok volt Obi Wan Tattoine-on töltött idejéről + a Rebelsben mutatják Obi és Darth Maul utolsó összecsapását. Vajon mennyire tartják magukat ahhoz, hogy ez mind kánon, vagy elkezdik beismerni, hogy csak az számít igazán, amit filmen látunk? (A Clone Warshoz viszont ne nyúljanak, az túl jól sikerült.)

Jani-wan. Creative Commons License 1 napja 0 0 56763

"(dizni warsz) Semmivel sem rosszabbak, mint a piacon lévő többi blockbuster."

De rosszabbak. Sokkal.

Előzmény: kannibál Kovács (56759)
Jani-wan. Creative Commons License 1 napja 0 0 56762

Precíz érvelés.
Teljesen egyetértek.

Előzmény: Inner Circle (56756)
Biga Cubensis Creative Commons License 1 napja 0 0 56761

"Semmivel sem rosszabbak, mint a piacon lévő többi blockbuster"

Pont erről beszéltem nemrég. Ez az új SW standard: "annyira nem is szar!"
Hát én ettől többet vártam mindig is az SW-től. Ne legyen pont csak olyan, mint a többi blockbuster.

Mantis Screamer Creative Commons License 1 napja -1 0 56760

Feminizmust totál félreérted, gondolom direkt ezt is, hogy a MM 4-gyel hozod párhuzamba.

Luke-ot hogy teheted egy lapra Munnyval aki fiatalkorában vagonszám irtotta a nőket és gyerekeket ?

A többit meg te találod ki hogy ezért rossz az új trilógia.

Az új trilógia azért rossz mert nincs benne koncepció se meg filozófia se, csak ötletbörze meg legyen forradalom.

kannibál Kovács Creative Commons License 1 napja -3 0 56759

Semmivel sem rosszabbak, mint a piacon lévő többi blockbuster. Amit pedig kritizálnak rajta, azok a jelenségek más filmekben is benne vannak.

Feminizmus? Pl. a Mad Max Fury Road is az (meg manapság szinte minden tömegfilm), mégse csinált miatta senki cirkuszt.

Multikulti szereplőgárda? Melyik hollywoodi szuperfilm nem az? (beleértve a prequel-trilógiát is)

Luke meggyalázása? Az önmagát sárba taposó, öregedő ex-hős klasszikus karaktertípus, filmek tömkelege használta már (legutóbb az Avengers 4 Thor kapcsán). Clint Eastwood a Nincs bocsánattal egy rakás Oscart is összeszedett magának.

Meghalnak a régi hősök? A Star Wars eddig is shakespeare-i mennyiségű elhalálozást hordozott, miért csak most lett mindez baj?

Rey mint Mary Sue? Ezt képtelen vagyok értelmezni, pláne, hogy a történetének még nincs is vége.

Előzmény: Inner Circle (56756)
Mantis Screamer Creative Commons License 1 napja 0 0 56758

"Semmi baj sem lenne a Star Wars új ciklusával, ha nem lenne olyan iszonyatos ellentábora."

Felvillanyoztad ezt a reggelt :))))))

Egy csomó eszmére is mondták ugyanezt...

Érdekes hogy pont az SW új részeket utálják oly sokan ok nélkül. Pusztán mert pont rájuk pikkel Thalia.

Mantis Screamer Creative Commons License 1 napja 0 0 56757

A történelmi filmekben ha a vitorlás hajók nem a parttal párhuzamosan parkoltak a kikötőben hanem merőlegesen akkor mindig orral befele.

A repülőgépeket is úgy tolják ki felszálláskor, hátrafele tolják őket. Oké ez nem katonai téma, de ez van.

A Tie Fighterben a vadászokat teleszkóppal nyomták le a SD hasa alá.

Előzmény: Inner Circle (56750)
Inner Circle Creative Commons License 1 napja 0 0 56756

Hányszor mondod ezt még el? Ha a filmek szuperek lennének, nem kéne magyarázkodni. Más kérdés hogy a kritikák részben marhaságok és a kritikusoknak se az önkritika az erőssége, de ez a jogos kritikákat nem érvényteleníti (csak nehezebb észrevenni őket).

Inner Circle Creative Commons License 1 napja 0 0 56755

Igen, ők tudják, mit beszélnek.

Előzmény: Stratonicus84 (56753)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!