Keresés

Részletes keresés

Benyahmin Creative Commons License 5 napja 0 0 2334

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni attól aki rendszeresen szokott pingpongozni melyik a tartósabb  ütő borítás a 3 közül?

 

Yasaka mark v hps soft

 

Nittaku fastarc g1 

 

Buttefly tenergie 05

 

Persze nem feltétlenül várok választ,mert látom már régen volt bejegyzés😉

Rece Fice Bumm Creative Commons License 2022.11.27 0 0 2333

2.5.7. Ütés az, amikor a játékos az ütőt tartó kézben lévő ütővel, vagy az ütőt tartó kéz csukló alatti részével érinti a labdát.

Előzmény: jancsopanza (2332)
jancsopanza Creative Commons License 2022.07.06 0 0 2332

Hölgyek, Urak!

Elolvastam a szabálykönyvet oda-vissza, de még mindig nem vagyok nyugodt afelől, hogy vesztett pontnak minősül-e, ha az az ütőt fogó kezemről, ujjamról pattan vissza érvényes felületre a labda.

Ebben találtam meg a számomra nem egyértelmű szabályt a kérdésre: https://docplayer.hu/6365488-A-nemzetkozi-asztalitenisz-szovetseg-jatek-es-versenyszabalyai.html

A 2.10-es fejezet szól a pontszerzésről, annak az egyik alpontja:

 

„2.10.1.7.ha az ellenfél olyan ütőfelülettel üti meg a labdát, amelynek felülete nem felel meg a 2.4.3, 2.4.4 és 2.4.5 pontban foglalt követelményeknek;”

 

A hivatkozott paragrafusok szerint pedig:

 

2.4.3. Az ütőlapnak az ütéshez használt oldalát vagy szokványos szemcsés gumival kell borítani szemcsével kifelé, a ragasztóanyaggal  együtt  legfeljebb 2 mm vastagságban, vagy pedig szendvicsgumival, azaz szofttal, szemcsével akár kifelé, akár befelé, a ragasztóanyaggal együtt legfeljebb 4 mm vastagságban.

2.4.3.1. A szemcsés gumiborítás egy olyan, nem szivacstartalmú természetes vagy műanyag gumi, amelynek egész felületét egyenletesen borítják a szemcsék, négyzetcentiméterenként legalább 10, de legfeljebb 30 darabos sűrűséggel.

2.4.3.2.A szendvicsgumi borítás, azaz szoft egy szivacsgumi réteg, külső felületén szemcsés gumiborítással. A szemcsés gumiréteg vastagsága nem haladhatja meg a 2 mm-t.

2.4.4. A borításnak az ütőlapot teljesen be kell fednie, de nem nyúlhat túl az ütő szélén. Az ütőlapnak a nyélhez legközelebbi része, melyet az ujjak érintenek, lehet borítatlan, vagy bármilyen anyaggal fedett.

2.4.5. Az ütőlapnak és az ütőlap bármely rétegének, valamint az ütőt borító ragasztónak és anyagoknak folyamatosnak és egyenletes vastagságúnak kell lennie az ütőlap ütésre használt felületén.

 

Várom valaki, vagy valakik segítségét, előre is köszi!

beardyman Creative Commons License 2021.12.03 0 0 2331

Hi Leslie!

 

Valami nagyon hasonlót éltem át csak 46 évesen :)

Nekem is Hanoi ütőm volt és imádtam, kb 30 év kihagyás után idén márciusban kezdtem újra játszani egy low end-es cornilleau ütővel ez szinte kopogós a hanoihoz képest és 2 hónap után hiányzott a régi soft érzés. Vettem utánna Joola Spider Light- gyárilag összeállított ütőt, amivel meglett a plusz pörgés de a régi magabiztosság és labda biztonság nem. Elkezdtem egy hobbi csoportal játszani (én vagyok a legfiatalabb)

és láttam az öregek durva nyeséseit, háló mellett pörgetett ütéseiket és kifakadtam, hogy a rég elveszett Hanoi ütőmmel ilyet én is tudtam... Ekkor a szervező srác játszott velem pár alkalommal, és felajánlotta, hogy segít a stílusomhoz passzoló ütőfát és borítást választani.

 A szerényebb falsról az időközben 38mm-ről 40,2mm-re hízott új szabványú labdák tehetnek aminek az anyagát celluloidról műanyagra változtatták ennek is volt egy evolúciója és ma már egészen jók az abs anyagúak, de ugyanaz sohasem lesz. (személyes kedvencem a Joola Flash 40+)

A mostani ütőm egy kínai ütőfára épül, egy német borítással. Az ütőfa egy legendás butterfly fa jó minőségű másolata negyed áron, a borítás egy pörgetésre kihegyezett puha " rugószivacsos" modell. Mikor a labda becsapódik hasonló az érzés a szép zöld hanoi-hoz, viszonylag hosszú a labda tartózkodási ideje az ütőn, és egészen megbocsájtó a nem tökéletes technikával kivitelezett ütésekkel szemben. Szóval ha nem is 100%-ban ugyanaz mint ifjú koromban de az élvezeti értéke visszatért :) és mióta szokom az ütőt  gyakran hallom a másik oldalról : -ezt is visszaadta baffmeg :D, - ez meg milyen ívben jött?!...

Yinhe V14Pro+Andro Rasanter r42 

Az említett LOKI-t nem ismerem, tegnap este megkérdeztem az öltözőben, senki nem használt még olyat

Azt viszont egybehangzóan állítják, hogy a saját ragasztott ütők, 3x jobbak mint a készen vett modellek.

Üdv. Keep ponging! :D

Előzmény: Leslie0013 (2330)
Leslie0013 Creative Commons License 2021.11.30 0 0 2330

Soha sem foglalkoztam az ütőimmel ,vagy jó vagy nem ...régen mikor aktívan amatőr szinten nyomtuk falusi csapatban totálisan elégedett voltam a HANOY régi puha támadó ütőmmel.Ez kb 70.70,70 .nek felelt meg ...Ma külföldön magyar haverokkal kezdtük 50 évesen s valami baj van .Vagy megöregedtünk vagy ezek a mai ütők túl amatőr dolgok vagy a kezem rossz ,sem a pörgetés sem nyesés nem olyan. Egy öreg angol említette -tudom mit akarsz de azzal nem megy . 5 star ütők lehet nem nekem valók Striga 3 star,Yoola 5 star ....mind gyenge . Ma rendeltem LOKI 9 star ütőt remélem a pörgetés ezzel elérem s a régi olcsó Kóreai Hanoy szintén lesszek ezekkel a sok csillagos ütőkkel. Mit tudtok erről az ütőről ...

Kajmi0510 Creative Commons License 2021.08.17 0 0 2329

Sziasztok. Szeretnék keresni magamnak játékost akivel tudnék járni ütögetni. Budapesti vagyok. 
Korábban voltam vidéken egyesületi tag. Csak felköltöztem pestre így abbahagytam. Most újra hobbyszinten szeretnék játszani mert hiányzik a ping pong. Valaki esetleg nem

keres hasonlóképpen? Kösziii a válaszokat. Üdv Zsolt

_ata_ Creative Commons License 2021.06.14 0 0 2328

Válaszolok magamnak :)

Ma elmentem a Decathlonba egy mérőszalaggal és lemértem. Szabványos. A weboldalon valószínűleg a teljes szélesség van megadva, beleértve a kilógó kerekeket is. 

Előzmény: _ata_ (2327)
_ata_ Creative Commons License 2021.06.14 0 0 2327

Sziasztok!

 

Pingpongasztalt szeretnék venni, és már rég kinéztem valamelyik decathlonos kültéri modellt, de nem szabványos a méretük: pl 169, v épp 173 cm szélesek a 152,5 helyett. Ez mennyire lehet zavaró? Nekem valószínűleg mindegy lenne, mert rég nem játszottam, de aki esetleg komolyabban gondolja és később szeretne versenyszerűen sportolni, nem okoz rossz beidegződést?

LehoczkiMartin Creative Commons License 2021.04.10 0 0 2326

Sziasztok.
Véleményeteket szeretném kérni, hogy mit szólnátok az én új termékemhez.

Egyetemen kaptunk 1 feladatot, hogy találjunk ki 1 új, innovatív terméket.

Ez a termék a Lightpong, ami azt jelenti, hogy kivilágított pingpongasztal.
Írjátok le a véleményeteket, hogy mit szóltok hozzá, hisz nagyon érdekel, hogy mi a többiek véleménye.

Szerintetek működhet ez a vállalkozás?

Ide linkelem az oldalam: https://lightpong.webnode.hu/

Termék logója

Gery06 Creative Commons License 2020.11.07 0 0 2325

Sziasztok! 

Nittaku Shake Defence ütőfát keresek megvételre. .2018 előtti fehér nyeles verzió érdekel eredeti fejmérettel.

Írjatok ha van valakinek és megválna tőle. gy.gergely06@gmail.com

Joeykr16 Creative Commons License 2020.11.06 0 0 2324

Szia!

 

Hagytál elég időt magadnak és az ütőnek? Mert szokni kell rendesen az újat, meg kell neki időt adni amíg beüti az ember rendesen. Ezek a kínai gyors ütők igazán a pörgetésre vannak kihegyezve, de ahhoz kell azért technikai tudás is. A lassú ütők meg inkább kontrollosak, nem pörgetősek. Esetleg próbáld ki azt, hogy tegyél rá másik gumikat amik puhábbak, könnyebbek. 10-20grammok is sokat számítanak. Mérd meg az ütő súlyát, hogy most mennyi, aztán úgy venni rá másik gumikat.

Kjanos82 Creative Commons License 2020.10.20 0 0 2323

Sziasztok! 

 

Otthoni használatra szeretnék vásárolni pingpong ütőt. Vettem korábban aliexpress-ről Huieson 6 star ütőt, de nem vált be, mert nekem az gyors és nem is lehet vele eléggé pörgetni. Tehát olyan ütőt szeretnék, ami inkább védekező játékhoz való és nagyon jól lehet vele pörgetni. Árban olyan 10-12K körül szánnék rá. Van ennyiért valami bestbuy ütő? Csak hobbi szintre kellene. 

 

Köszi a válaszokat!

csurek Creative Commons License 2020.06.17 0 0 2322

Hello!

Ha nem tanultad a játékot akkor akár készíthetsz is magadnak ütőt. Én anno , nyeles vágódeszkából csináltam. Ha , olyan ütőt  akarsz, amiről gyorsul a labda , és kiszámítható, irányítható, akkor összeállított ütőt javaslok. Mennyi rá a keret? 

Előzmény: ÖRWEIN (2321)
ÖRWEIN Creative Commons License 2020.04.28 0 0 2321

Sziasztok!

Kérdezném a hozzáértőket, hogy milyen hobby ütőket javasolnátok, napi szinten használatos, de viszonylag kezdő szinten. Sajnos a dechatlonos ütők szélei nagyon kopnak, ezért szeretnék valami tartósabbat. Kültéri asztalon használnánk. Ezeket néztem például: Cornilleau Sport 300, Garlando Cyclone, vagy az ütő is legyen kültéri? 

  • Add to Phrasebook
    • No word lists for Hungarian -> Hungarian...
    • Create a new word list...
  • Copy
  • Add to Phrasebook
    • No word lists for Hungarian -> Hungarian...
    • Create a new word list...
  • Copy
csurek Creative Commons License 2020.04.01 0 0 2320

Én 10000 ft-ból rendeltem egy verseny fát, és egy alig használt  borítás tegyik oldalra. Vannak pingpong oldalak facebookon. Pingpong market pl., de jófogás.hu is jó. Ki lehet fogni. Ha nem tanultál játszani, allroundos olcsó fával is kezdhetsz, és két bármilyen borítás , ha támadni szeretsz akkor támadó. Szívesen segítek választani. 

Üdv.!

Előzmény: ZoltánFab (2311)
csurek Creative Commons License 2020.04.01 0 0 2319

Szia!  

Hogy haladsz a fejlődéssel? 

Én is sokat gyakorlok egyedül. Véleményem, a ráfordított idő függvénye hova tudsz eljutni. Honnan írsz, hogy hogy ott nincs partner?

Üdv.! András

Előzmény: lonaklara (2308)
napoli008 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 2318

joola 1000 típusút tudnám ajánlani. Az egy nagyon jó asztal és már nem "horror" áron is lehet venni.

Előzmény: dez1 (2317)
dez1 Creative Commons License 2020.03.27 0 0 2317

Sziasztok! 

Tudnátok tanácsot adni milyen pinpongasutalt érdemes venni?  Egy fűtetlen de száraz garázsban lenne tárolva és a garázs előtt kint tudnánk játszani.

Olcsóbb árkategória full kezdő család. Jelige: Korona....

Előre is köszi

napoli008 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 2316

Szia!

Nem ismerlek, azt sem tudom merre vagy. 

Az ütő választás szerintem nagyban függ a kortól, egészségi állapottól. Kezdetben biztos nem karbonos gyors ütőt választanék, hanem egy lassabbat. Persze függ attól is, hogy milyen terveid vannak és milyen szintre szeretnél eljutni eme sportban!

Azt ajánlom, hogy a szűkebb környezetedben található, már láthatóan jobban, esetleg rutinnal rendelkezőket keresd meg és kérj tőlük ilyen jellegű segítséget.

Nem lerázni akarlak és ütőm nincs amit el szeretnék adni :)

Előzmény: ZoltánFab (2315)
ZoltánFab Creative Commons License 2020.01.30 0 0 2315

Hali, köszi a választ!

 

Esetleg tudsz jobbat így komplettbe?

Előzmény: napoli008 (2314)
napoli008 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 2314

Szia.

Lehet, hogy jó lesz. Ezt csak te fogod érezni használat közben.

A carbonos fa általában gyors szokott lenni. 

Lehet kezdetnek valami off-os fa jobb lenne, de ezt látatlanba nehéz eldönteni, ezért segíteni is.

Mivel nem egy ökör ára, ha megveszed és nem tetszik a fa, de a boritás jó majd veszel másikat.

Előzmény: ZoltánFab (2313)
ZoltánFab Creative Commons License 2020.01.29 0 0 2313
Előzmény: napoli008 (2312)
napoli008 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 2312

Facebokoon kerres pingpong adásvételi csoportokat, ott szoktak ajánlani komplett összerakott ütőket, bár játszani ezekkel fogsz e majd tudni.......?

Előzmény: ZoltánFab (2311)
ZoltánFab Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2311

Sziasztok,

 

Olyan 10e-ig tudnátok ütőt javasolni, leginkább suliba szoktunk ütögetni, de már elég régóta? Inkább kevesebb legyen, mint 10.

napoli008 Creative Commons License 2020.01.27 0 0 2310

Szia.

Szerintem soha nem romlk meg. Hallani több tíz éves fák csereberéjéről!

Ha nem éri nedvesség, akkor örökélet +1 év :)

Előzmény: Istvanvik (2309)
Istvanvik Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2309

Sziasztok.megszeretnèm kèrdezni hogy egy ütőfa mikor romlik meg vagy mi lehet az èlet tartama.hogyan èrzed hogy vège.köszi a válaszokat.

 

lonaklara Creative Commons License 2019.08.14 0 1 2308

Sziasztok! Szerintetek egy olcsó 70-90 -ezer forintos adogatógéppel meddig lehet fejlődni? Egyedül játszom és nem tudom mennyire gyenge egy ilyen kezdő gép? Mert ha nagyon hamar ki lehet "nőni" egy ilyen gépet, akkor beruháznék egy erősebbre is. Ha pár hónap után már nem megfelelő, akkor nagyobbal kezdenék, de ha sokáig lehet fejlődni egy kezdővel, akkor elég lenne nekem egy olcsóbb is. Szeretek játszani, de nincs kivel, ezért tervezek egy ilyet. Akinek van tapasztalata szívesen venném melyiket érdemes megvásárolni. Köszönöm előre is a válaszokat.  Üdv.

csurek Creative Commons License 2018.11.15 0 0 2307

Helló!

Általában a tenyeres oldalon van a márkajelzés ablak a nyélen. Másképp meg kopogtatással szerintem rá lehet jönni. A tenyeres oldalon bele van építve két merev, gyors réteg, a fonákon meg puhább lassabb. Az én parasztlogikámmal, tenyeresen jobban kopog, a keményebb fa, fonákon inkább elnyeli a hangot a puha réteg. 

Üdv.! 

A.

Előzmény: Drakibá (2306)
Drakibá Creative Commons License 2018.11.12 0 0 2306

Sziasztok. 

Ismeri valaki a Donic Alligator combi ütőfát? Ragasztanék rá, de nincs jelölve melyik az all és melyik a def oldala?

Ha van valakinek, kérem segítsen. Köszi.

csurek Creative Commons License 2018.10.28 0 0 2305

Szia ! 

Mennyire offensive a fa ? Egy off pluszhoz képest kérdem. 

Köszi a választ!

Előzmény: jokojoko (2304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!