Keresés

Részletes keresés

mansin.poika Creative Commons License 2012.01.04 0 0 19

Sziasztok!

Szükségem lenne: Anu Kippasto – Nagy Judit: Észt nyelvkönyv - re.

Esetleg van itt olyan, akinek megvan és eladná?

 

Előre is köszönöm

 

Numola Creative Commons License 2008.03.24 0 0 18

Tervist!

 

Igen, az a baj, hogy a 2 könyv együtt jó lenne, de még akkor is kellene hozzá tanár!

 

Én is csak azt tudom ajánlani, hogy ki kell menni Eestisse, aztán ott már nem veszik el az ember, ha van egy kis angol tudása, mégha észt nincs is.

 

Egyébként nem tudom, tudjátok-e, de készülőben van az észt-magyar, magyar-észt szótár, úgyhogy drukkoljunk szegény, szorgos munkásoknak!

 

Nägemist!

Előzmény: Ainult Mina (17)
Ainult Mina Creative Commons License 2008.03.24 0 0 17
Tere!

E nagu Eesti nagyon ambiciozus, sajnos ha valaki egyedul tanul, nem jo. Anu Kippasto konyve eleg eletszerutlen, de ha valaki azon vegigmegy, kozepfokon mar tud olvasni, ha segitseget nem is kapott tanulashoz.

Koltozni kell Eestibe es sokkal konnyebben megy :-)
Előzmény: Numola (15)
Kollegah Creative Commons License 2008.03.23 0 0 16
Én csak azt tudom, hogy Terviseks, és az nem egyenlő azzal, hogy terve seks :)
Numola Creative Commons License 2008.03.23 0 0 15

Hát elég régóta nem írt ide senki! Miért?

 

Az a könyv jó, de nagyon tömény, szinte csak nyelvtan az egész, ráadásul a szövegek nem túl észtesek benne, nyelvtanilag helyesek, de nem igazán fogják őket megérteni.

 

Én az E nagu Eesti könyvet ajánlanám, de ezt csak egyetemeken lehet beszerezni szerintem. TEA-s könyvek, ebben viszont a nyelvtan rendezetlene egy kicsit.

 

Ha valakit érdekel bővebb info, írjon, segítek szívesen, Szegeden vagyok finnugor szakos, és történetesen észtet tanulok.

buta adófizető Creative Commons License 2007.04.05 0 0 14
Létezik Magyarországon kiadott észt nyelvkönyv is. Anu Kipasto írta és a Bíbor Kiadó adta ki , tavaly még az ELTE jegyzetboltjában kapható volt.
Előzmény: 14-69 páncélvonat (13)
14-69 páncélvonat Creative Commons License 2007.04.03 0 0 13
Én nem tudok észtül,  finnül tanultam az egyetemen ( JATE ) magánszorgalomból, mert csinos volt a lektornő. Jártam is Finnországban 1982-ben. Akkor viszonylag sokat tudtam. Gondoltam elkezdem az észtet. Írtam a tartui egyetemre, hogy tudnának e észt nyelvkönyvet küldeni. Becsületükre legyen mondva küldtek orosz magyarázattal ami jó volt mert orosz szakon végeztem. Kiitos.
buta adófizető Creative Commons License 2007.04.01 0 0 12
Tere tulemast! Isten hozott!

Ha érdelek Észtország látogasd meg a http://kalev.extra.hu honalpon a Magyar-Észt Társaság honlapját.
mandala30 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 11

sziasztok!

 

azt a tippet kaptam h itt biztos találok vkit aki segit nekem.

észt házidolgozatom megoldására keresek vkit!elsös,levelezös,magyaros vagyok-kiegészitőn.minimál a feladat, de nincs időm elmerülni benne..kétszer 4óránk volt,tehát alap dolgokról van szó.kaptunk egy feladatlapot azt kell kitölteni.

ha vkinek lenne rá ideje(aki ért hozzá,pikk-pakk megcsinálja) ,jelentkezzen.

mohacsi.moni@freemail.hu

nagyon köszönöm elöre is!

 

Ratkóci Sándor Creative Commons License 2000.08.24 0 0 9
Köszönöm az új E-mail címet. Már írtam egy új E-mailt. Remélem célba ér
Előzmény: Werner Zsolt (8)
Ratkóci Sándor Creative Commons License 2000.08.20 0 0 7
köszönöm a jelentkezésedet,küldtem egy E-mail,
hoy milyen könyvek érdekelnének.
Sándor
Előzmény: Werner Zsolt (6)
bubus Creative Commons License 2000.08.19 0 0 5
de igen

ölu = sör

nem biztos hogy irják le, de igy mondják.

üdv PinaBubus

Előzmény: GroundZero (4)
GroundZero Creative Commons License 2000.08.18 0 0 4
üksz ölu
kaksz ölu
kolm ölu
neli ölu stb.

Ez 1, 2, 3, 4 micsoda??? Nekem a sör ugrana be, de gondolom, nem az...
Csak, mert a sör norvégül öl, svédül is, ha jól emléxem, finnül meg olut, asszem....
Szal, mi az az ölu?

Én mordvinul tanultam kemény fél évet az egyetemet, de a barátném finnugoros, őrá is ragadt valami...

Előzmény: bubus (2)
NextVictim Creative Commons License 2000.08.18 0 0 3
Jenü kükü mutie jelfasz.
maro kurne almo kapie utize ha.

almo Hacsek kukováci.

Esztu rulezu.:)

bubus Creative Commons License 2000.08.18 0 0 2
Én persze csak néhány szót tudok észtül, azok is inkább dalrészletek. Még diákként töltöttem ott egy nyáron 3 hetet.
Észt diáklényok tanitottak olyan kifejezésekre mint:

Anna mussi ka
vagy
Szundle min druttu.

lehet hogy már nem jól irom le ezeket, mert csak a kiejtés maradt meg.

Aztán persze alapkifejezések:

üksz ölu
kaksz ölu
kolm ölu
neli ölu stb.

És persze néhány dalrészlet.

kopp kopp lahti té
metsas tuli jahumé
jones tuppa tule sa
anna mussi ka

vagy egy másik

Türa persze ja pusnuga silma
elma seleta me lada ej sa
szünna licimaja elamu li löhe
kust nu vana isi tripperi kord sai

miután régen hallottam persze már az irott alak nem biztos hogy jó, a kiejtés és a dallam maradt meg bennem.
Azt hiszem ez a másik dal , még hivatalos műforditásban nem jelent meg, sőt lehet hogy a moderátorok is kiszednék ha értenének észtül.

üdv PinaBubus

Előzmény: Ratkóci Sándor (-)
GroundZero Creative Commons License 2000.08.18 0 0 1
Ez ügyes! Itt is, a kultúrában is!

Észt... Szép nyelv. sajna nem vagyok a birtokában, max a Kalevipoeg jut eszembe...

Törölt nick Creative Commons License 2000.08.18 0 0 0
én meg nullás topkokat
:-))

valéptech

Ratkóci Sándor Creative Commons License 2000.08.18 0 0 topiknyitó
Keresek észtül beszélőket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!