Keresés

Részletes keresés

Lo-Gin Creative Commons License 2005.10.10 0 0 10
Üdv Mindenki!

Elnézést, de a programozáshoz csak némi 80-as évek végi commodor-os Basic-eléssel kapcsolódó földi halandó esedezik a programozó istenségek kegyéért, hogy halgassák meg kérését. :)

Néhány egyszerű kis makrót csinálok Word alá, hogy könnyebben tudjak használni egy DOS-os programot (a lényeg, hogy átkonvertáljak DOS-ba bizonyos szövegeket). A lényeg megy is, de az egyik makróba olyat szeretnék beletenni, hogy egy kis táblázat-cellába beírt számsor legyen az file név, amin elmenti. Sajna képtelen vagyok rájönni, még a Visual Basic helpjének olvasgatása után is, hogy hogyan tudnék a file név helyére olyan változót beilleszteni, ami a fenti mezőből ki copy-zott számsornak felel meg.

Ha ebben tudna valaki segíteni, legyen szíves, ne tartsa vissza magát... :)

Hálás köszönet előre is!

Üdv!

Lo-Gin
NevemTeve Creative Commons License 2005.10.09 0 0 9
A kérdés második felét nem is értem, az első kb így megy:

for i=1 to 8
&nbsb;a(i)=i
next i
for i=1 to 4
 r=random(1..8+1-i)
 b(i)=a(r)
 a(r)=a(8+1-i)
next i

ha jól írtam, akkor b(1).. b(4) a négy különböző véletlenszám
Előzmény: Ogre87 (8)
Ogre87 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 8

Hello mindenki!

 

Kéne egy kis segítség. Csinálok egy Master Mind programot, és elég sok problémám van vele.

Először is az első problémám hogy a színgenerálás már megvan, vagyis generálja a 4 színt a 8-ból, csak azt nem tudom egyszerűen megcsinálni, hogy ne generáljon egy színt többször.

Második probléma az, hogy nem ha rákattintok egy Shape-re, akkor amien színű aza Shape oan legyen egy másik Shape is kattintásra.(Ez esetben van 8 különböző színű Shape, és 4 alapszínű, amire mindig az aktuális tipp megy, szal, erre a 4-re menne a kattintásra a szín).Csak azért kéne ehhez a segítség, mert nem tudok egyszerűen kiigazodni a Helpben leírtakon.

 

Köszi előre is a segítséget.

kalap_ur Creative Commons License 2005.08.19 0 0 7
A régi threadhez szólva, elég szomorú, hogy szoftverekre is több évtizedes szerzői jogok vonatkoznak. 5, max 10 év bőven elég lenne. :((
kalap_ur Creative Commons License 2005.08.19 0 0 6
Előzmény: zocimike (5)
zocimike Creative Commons License 2005.08.18 0 0 5

Sziasztok

Tud valaki pár szóban segíteni abban, hogyan tudok egy egyszerű weblapot elindítani a freewebnél? Már be vagyok jelentkezve ott, csak nem tudom mik az első lépések mondjuk egy oldal létrehozásához.

(Lehet roszz topicban érdeklődöm?)

cs_geza Creative Commons License 2000.08.16 0 0 4
Egyetemista korom ota nem foxproztam (ott is csak gyakorlatokon) de ha keresel egy infoszakos egyetemistat, tuti hogy 1 nap alatt halasz az iskolai halorol. Egyebkent elkepzelheto, hogy kaphato, sok fejlesztes van a mai napig ra....:(
Előzmény: Cyroo (3)
Cyroo Creative Commons License 2000.08.16 0 0 3
Szerinted mennyi annak az esélye, hogy Magyarországon forgalmaznak ilyen elavult 6-7 éves DOS alapú szoftvert? A mai visual-os okosságok világában (VFP6 - megvettem $78.000+áfa) semmi sem késztet arra, hogy 30-40eFt-ot fizessek egy feledésbe merült szoftverért! Azért kösz! :(
Előzmény: cs_geza (2)
cs_geza Creative Commons License 2000.08.16 0 0 2
Marnemazertde _megvenni_ probaltad?
Előzmény: Cyroo (-)
Cyroo Creative Commons License 2000.08.16 0 0 1
Thanx!
Előzmény: AniMe (0)
AniMe Creative Commons License 2000.08.16 0 0 0
00000100010000010001010111000000 :-))
Cyroo Creative Commons License 2000.08.16 0 0 topiknyitó
Hi mindenkinek!

Pliiiiiiiz! Segítsetek! Összesen 3 darab hónapja üldözöm a foxpro 2.5 ill. 2.6 DOS(!!!!!!!!!!) változatot, de senki nem tudta ezt a rendelkezésemre bocsátani. A windows-os változatból már van 12db, de nekem akkor is a DOS-os kell! sós!!! Egy DOS-os változatért mindenre hajlandó vagyok (homo, bizarr kizárva) :-)))) Köksz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!