Keresés

Részletes keresés

közgazdász Creative Commons License 2000.08.14 0 0 6
En nagy cegnel dolgozom, de kicsinel is dolgoztam. A kicsi kockazatosabb, viszont ha jol megy tobbet kereshetsz. Az igaz, hogy tobbnyire szurke ez a penz (szamlazas, zsebbe, stb), mig nagy cegnel nem kell okoskodni. Ennek van elonye (gondolj csak egy lakashitel-kerelemre barmely banknal, vagy a magannyugdijpanztari szamladon gyulo penzre). Kis cegnel is vannak unalmas es rutinmunkak...
Előzmény: stamina (-)
stamina Creative Commons License 2000.08.14 0 0 5
Egy nagy cégnél is baszogat a főnököd

Ez igaz, de nem mindegy, hogy a szomszed szobabol tart-e szemmel, vagy a szomszed epuletbol. :)

Előzmény: Medikus (1)
stamina Creative Commons License 2000.08.14 0 0 4
A túlórát viszont igenis kihajtják belőled, a munkaidő fogalma megszűnik létezni és még csak nem is (vagy ritkán) dotálják.

Dotalas nelkul belolem ugyan nem hajtjak ki. Ilyennel nem probalkoztak meg, de vennem is egybol a kalapomat.

Előzmény: alexandrosz (2)
stamina Creative Commons License 2000.08.14 0 0 3
A főnök valóban nem áll a hátad mögött egy nagy cégnél, kivéve ha nem fehérnégerként egy szerelőcsarnokban kulizol. Bár gondolom erről szó sincs.

Nem, nem. Egyszeru ketkezi informatikus munkas vagyok.

Előzmény: alexandrosz (2)
alexandrosz Creative Commons License 2000.08.14 0 0 2
Komoly észrevételeim:

- A főnök valóban nem áll a hátad mögött egy nagy cégnél, kivéve ha nem fehérnégerként egy szerelőcsarnokban kulizol. Bár gondolom erről szó sincs.

- A túlórát viszont igenis kihajtják belőled, a munkaidő fogalma megszűnik létezni és még csak nem is (vagy ritkán) dotálják...

Erről eléggé sok topic született már, talán azokban is találsz egy-két jó hozzászólást...

Előzmény: stamina (-)
Medikus Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1
Egy nagy cégnél is baszogat a főnököd, viszont kisebb cégnél esetleg családias a hangulat,
ha pedig jól megy a business akkor még szép hogy jól is keresel, van tanulási lehetőséged, stb...

Csak általában kis céghez kapcsolat kell...

alexandrosz Creative Commons License 2000.08.14 0 0 0
A lényeg, hogy a fizu jó sok nullából álljon, de az első számjegy azért más legyen:o))))
Előzmény: stamina (-)
stamina Creative Commons License 2000.08.14 0 0 topiknyitó
Én nagy cégnél dolgozom. Kicsinél még nem voltam és gondolkodom, hogy ha esetleg váltanék, akkor hova lenne érdemes menni.

Amennyire én tudom a nagy cég előnye az, hogy nem áll mindig a főnök a hátad mögött, lazábbak a viszonyok, adnak meleg ételt cégen belül, kevésbé hajtják ki belőled a túlórát, stb.

A kis cég viszont jobban fizethet, munkaidő kötetlenebb lehet, nem érzed azt, hogy csak egy csavar vagy a gépezetben, stb.

Kinek milyen tapasztalata van erről?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!