Keresés

Részletes keresés

polovcev Creative Commons License 18 órája 0 0 2516

Ez tipikusan vihar a biliben sztori amit a sajtó fúj fel. Ha egy éve történik senki nem szól semmit, de most a Frankfurti drukkerek egy része pénzt akar kicsikarni a Herthabol. Bobic szerződése még 2023-ig fut, de ha menni akar nem érdemes tartóztatni. 

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (2515)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 20 órája 0 0 2515

Nagy kavarodás a Hertha háza táján:

Freddy Bobic, korábbi Hertha játékos de jelenleg az elmúlt 2-3 évben igen sikeres Eintracht Frankfurt sportigazgatója belengette, hogy év végén eljön onnen és a Herthához vált:

https://www.kicker.de/das-reizt-bobic-am-projekt-hertha-798699/artikel

Az Eintracht egyből vereséget is szenvedett.

Khedira másfél meccs után lesérült.

Komolyan mondom, a Szomszédokban kevesebb kavarás volt, mint itt.

Nem egyszerűsödik Dárdai dolga.

Repülőrepülőgép Creative Commons License 26 órája 0 0 2514

Ami tény; a Hertha két volt nyugdíjasának, a Kalounak és az Ibinek a mozgása bár alaposan megkopott, de az elvitathatatlan, hogy mozgó labdából képesek voltak eltalálni legalább az alapvonalat! Az amúgy ritkán adódó gólhelyzeteiket pedig magas százalékban voltak képesek kihasználni.

Sajnos mindez a Hertha mai játékosairól nem mondható el.  A helyzetkihasználásuk szánalmas. Elrugdossák  a vakvilágba a labdákat, gólhelyzetből. És ez nem kizárólag a képességek hiánya!

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (2513)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2 napja 0 0 2513

Azt nézegettem, hogy a legtöbb csapatánál a fejesgólok, a rögzített helyzetekből elért gólok aránya csaknem közelít az 50%-hoz.

Ha még ehhez a távoli lövéseket is hozzáadom, akkor meg is haladja.

Ehhez képest a Hertha-ban ilyenek nincsenek, a lehetséges gólszerzési eséyek nagyon limitáltak.

Így igen, nehéz, nincsenek jó beadások, nincsenek jól érkező játékosok, senki nem tud 30-ról jól kapura zúdítani egy labdát, így a védelem tudja, ha betömörül, akkor már csak egy erőtlen tititoli-t kell kibekkelni és máris felszabadult a kapu.

Plattenhard visszatéréséhez fűzök reményeket, mert ő jó pontrúgó játékos.

A többit gondolom Dárdai is látja és meg kell oldania.

Repülőrepülőgép Creative Commons License 2 napja 0 0 2512

A Dortmund elleni meccs kivételével mostmár kellene valamit alkotni! Mert a hátralevő ellenfelek jobbára a mezőny második felébe tartoznak, ahol némileg jobb pozíciót szeretnének elfoglalni a berliniek is.

Ami nyilvánvaló; a helyzetkihasználásuk nulla! És ez nemcsak a Pionteknek köszönhető, bár az ő teljesítménye is feledhető!

Mert az elkövetkező meccsek java 6 pontos! És a többi veszélyeztetett helyen toporgó ellenfeleknek is lesz bőven kiesési rangadójuk és az egymás elleni döntetlenek is a Hertha malmára hajtják a vizet.

Az persze szánalmas, hogy ilyen számolgatással kell a bajnokság utolsó harmadában törődni, de ez van.

És hogy mi lesz a vége? Szerintem realitás, hogy az utolsó fordulókban már osztályozósnál jobb helyen lesznek, mert folyamatosan javul – az eredmények ellenére – a játékuk. Át kell lendülni a holtponton – könnyű ezt mondani – és akkor van felfelé!

Vagy ez csak túlzott optimizmus?

Repülőrepülőgép Creative Commons License 2 napja 0 0 2511

Ááá, én is csak a félórás összefoglalót láttam, és ettől támadtak a magvas gondolataim! :)

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (2510)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 3 napja 0 0 2510

Sorry, de én csak olvastam róla. :-)

Te hol láttad a meccset?

Előzmény: Repülőrepülőgép (2509)
Repülőrepülőgép Creative Commons License 3 napja 0 0 2509

Ha még visszaemlékezel az előző Dárdai érára, akkor esetleg egyetértesz azzal, hogy egy egész szezonban nem ”játszott” annyit a csapat, mint pl ma! Mert nem a “foggal-körömmel”- en volt a hangsúly, hanem játszottak! Volt jónéhány szép akciójuk, gólhelyzetük, benne kihagyhatatlanok is, de valahogy... ki fog itt végre gólokat lőni!

Ma valóban – szerintem – jók voltak! A tabella 3. ellen! Akik egy nyomorult öngóllal vezették végig a meccset! 

Elfogult lennék? És ezért látom rosszul? Vagy mégis alakul a csapat? És majd az alsóház ellen bizonyítanak? Nagyon remélem!

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (2508)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 3 napja 0 0 2508

0:2

Összességében nem volt olyan rossz, az alapján amit látok és olvastam.

A hatékonyabb ellenfél vezetést szerez (szerencsés öngóllal? Állítólag a Wolfsburg első veszélyesebb kapura küldött labdájába Klünter szerencsétlenül nyúlt bele.) és a Hertha a végén kitámad és bekasszíroz még egy gólt. 

Ilyen már volt szerintem mostanában is.

A szerencse momentum nem fordult még meg, de Hertha jobbnak tűnik, mint a közvetlen ellenlábasok.

Egyébként, amikor Dárdai 2015-ben idény közben átvette a Herthát, abban az idényben egy hideglelős 0:0-lal tudtak bent maradni az utolsó fordulóban, ha az akkor 0:1, akkor kiesnek 2015-ben.

Kell az a közös nyári felkészülés, varázsolni nem olyan könnyű.

Repülőrepülőgép Creative Commons License 3 napja 0 0 2507

Talán mégse!

Előzmény: Törölt nick (2506)
Repülőrepülőgép Creative Commons License 3 napja 0 0 2505

“Szerintem a Lukebakkio tehetséges, jó barátságban van a labdával. Csak az agykapacitása a tengeriuborkáéval azonos.

A szegény lengyel barátunknak meg valahogy semmi nem jön össze. Pontosabban nem is volt észrevehető. Bár ebben vastagon benne volt a középpálya is.

Guendouzi pedig hmmm elhibázott cserének bizonyult. Két hiba, két gól.

Pedig 0:1 - nél még szerintem volt esély, hiszen kb azonos számú komoly gólhelyzetet dolgozott ki a két csapat! “

Kb várható volt, hogy Lukebakkioból es Guendouziból ennyi elég volt, és sajna a Piotekből is. A Netzet sajnálom!

Remélem, hogy bejön a változtatás! Kár, hogy a meccset nem láthatom élőben!

Előzmény: Repülőrepülőgép (2483)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 3 napja 0 0 2504

Közben én azt hallottam/olvastam, hogy Lustenberger (Young Boys) és Ibisevic (most talán Stuttgart?) is bejelentkezett, hogy szeretne ismét a Hertha kötelékébe tartozni, amikor meghallották, hogy Dárdai az edző:)

Várható kezdőcsapat:

Jarstein - PekarikStarkM. DardaiMittelstädt - TousartS. Khedira - LukebakioMatheus CunhaRadonjic - Piatek

Kispad:
N.-J. KörberSchwolowAldereteKlünterNetzZeefuikAscacibarDaridaGuendouziLöwenCordobaNgankamRedan

Cordoba akár vissza is térhet.

JusticeForCarano Creative Commons License 3 napja 0 1 2502

A papírforma az sima cumi, de én azért nem adnám fel már meccs előtt. Szervezett játékkal, és kis szerencsével a Bayern, Lipcse, Dortmund trió kivételével bárki ellen összejöhet egy iksz.

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (2500)
Repülőrepülőgép Creative Commons License 3 napja 0 0 2501

... vagy akár egy kicsúszott meccs is lehet! Elvileg.

A Dárdai meg elég racionálisan gondolkodik. Tudja, hogy mi a cél és hogy oda miként lehet elérni.

Ha sikerülne a középpályát rendbe tenni, akkor már akár ma is nyerhetnek!

Agy ez csak egy hagymázas álom?

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (2500)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 4 napja 0 0 2500

Ezt a meccset még lehet, hogy le kell húzni a WC-n, szerintem akár egy nagyobb vereség is benne lehet.

Összességében azonban szerintem hamarosan beindul a szekér és nem esnek ki.

Kérdés, hogy megtalálják-e a saját célfocijukat, mert pusztán kreatív ötleteléssel nem jutnak sehová.

Harc az biztos lesz, 11 harcosra van szükség:)

Előzmény: Repülőrepülőgép (2499)
Repülőrepülőgép Creative Commons License 5 napja 0 0 2499

Na, szombaton az esélytelenek nyugalmával és a kiesés rémétől fenyegetve léphetnek pályára a Wolfsburg ellen. Ellentmondásos helyzet? Az hát.  Kb erre lehetett számítani.Aztán egyszer vége lesz a topcsapatok sorának és azután meg a győzelmi kényszer következik. Vagy a kiesés!

És mostmár a vezetőségnek nincs lehetősége a változtatásra. Mert már akkor is végzetes késésben voltak, amikor a Dárdait rávették! Ma pedig már nincs, aki bármi mást el tudna érni, mint a Pali! Mert az idő beszorította a Herthát. Dehát ez mindenki látja.

Lesz, ami lesz.

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 5 napja 0 1 2498

Foglalhat, semmi gondom nincs vele, csak én meg a magam részéről érteni szeretném, mi miért történik:)

Én is szeretem a Queen és számos más zenész muzsikáját, elismerem a tehetségüket.

De ha a net és a média a nyilatkozataiktól lett volna hangos, nem pedig attól, amit zenei téren létrehoztak, akkor ugyanolyan furcsán éreztem volna magamat, mint most.

Jó tudni, hogy DFL kezdeményezés, ezt nem tudtam.

Előzmény: polovcev (2495)
rich.mond Creative Commons License 5 napja 0 0 2497

Jó, azért túlzásokba ne essünk, sorolhatnám azokat a játékosokat, akik jó focisták voltak ÉS azon felül is téma volt magánvéleményük, pályán kívüli cselekedeteik.

Egyébként sem teljesen saját kútfőből jött az ötlet, ez egy DFB kezdeményezés.

Előzmény: JusticeForCarano (2496)
JusticeForCarano Creative Commons License 5 napja 0 1 2496

Talán azért, mert EURÓPÁBAN már eljutottak odáig, hogy nem a szexuális hovatartozás alapján ítélnek meg/ ítélnek el valakit. Nem érzem úgy, hogy lelkes heteroszexuálisként mostantól törölnöm kéne a Queen, Erasure, vagy akár a korai Michael Jackson számokat a zenekönyvtáramból.

Gulácsi egy futballista, mi meg szurkolók vagyunk. A játékával kellene foglalkoznunk. Mit számít, hogy ő mit gondol egy politikai kérdésről, vagy bármilyen szexuális tevékenységről? Nem párttársunkként, vagy szexpartnerünkként tekintünk rá, hanem futballistaként. Na, ott csak a játéktudása számít... normálisabb körökben.

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (2494)
polovcev Creative Commons License 5 napja 0 1 2495

Miért ne foglalhatna állást? Ugyanaz a szitu, mint amikor a 2000-es évek elején Koko és Egerszegi rendszeresen ott ültek a Viktor mögött Fidesz naggyűléseken.Magánemberként kiáll valamiért, amiben hisz.

Színészek, zenészek és egyéb celebek évtizedek óta szólalnak fel különböző társadalmi, politikai kérdésekben. Ráadásul a közösségi média elterjedése óta minden sportoló közszereplő lett. Harminc éve még ledöbtak egy sört edzés után, most már azért is bünteti őket a klub, ha posztolnak egy party képet. Példaképek lettek, ami jár bizonyos felelősséggel.

"ez olyan, mint összekeverni a szezont a fazonnal"

Talán, de ilyen alapon mindenki csak olyan kérdésben nyilvánulhatna meg, amiben szakértő.  Tehát én sem foglalhatok állást a pedofília kérdésében mivel sem nem zaklattam gyerekeket, sem pedig én nem voltam zaklatva gyermekként. 

Arról nem is beszélve, hogy ez  a fórum is meghalna, hiszen egyetlen exprofi vagy sportigazgató sem ír ide, holott ők értenek a témához, mi meg csak vaktában vagdalkozunk.

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (2494)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 5 napja 0 0 2494

Nem értem, hogy a sok focista, pl. Gulácsi miért gondolja úgy, hogy állást kell foglalnia a szivárványnak nevezett családok ügyében.

Biztos velem nem stimmel valami, de ez olyan, mint összekeverni a szezont a fazonnal.

Hacsak!

Ha csak nem megy a nagy kavarás az öltözőkben és a zuhanyzókban az egyneműek között.

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.02.22 0 0 2493

Igen, ezt én is néztem, hogy mióta ott játszik, azóta a Vidi mintha vesszőfutásban lenne.

Reméljük, hogy ez csak a körülmények szerencsétlen összjátéka:)

Előzmény: utefun2021 (2492)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.02.22 0 1 2491

Ha megfelelő teljesítmény van mögötte, akkor ezzel nincs gond.

Jól teljesített a Hertha korosztályos csapataiban, megfelelt a teszteken és a felkészülés során és ott ül fél éve a kispadon.

Kétszer talán már csereként esélyt is kapott Labbadia-ától is.

Itt vannak a Kicker pontszámok, nem lógott ki a csapatból, átlagos pontszám:

https://www.kicker.de/hertha-gegen-leipzig-2021-bundesliga-4667250/aufstellung

A Goendouzzi csere sokkal rosszabbul sült el, Khedirának talán nem kellett volna kezdenie még.

Racilaci Creative Commons License 2021.02.22 0 0 2490

Szerintem ez kifejezetten visszatetsző dolog. Itt van néhány hete és beteszi az egyébként még sosem játszott fiát a csapatba akkor, amikor minden pontra szükség lenne. Ezzel többet ártott magának, mint használt. Persze lehet, a fiának nem, s ez számított. De azért erre szerintem nem nagyon lehetünk büszkék.

Előzmény: IVan (2489)
IVan Creative Commons License 2021.02.22 0 0 2489

Pali immáron 2 fiát is be tudta rakni a csapatába. És nem a megye 2-ben, hanem egy topligában, ráadásul külföldiként. Vajon hányszor esett meg ilyen a futball történelmében?

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.02.22 0 1 2488

Ezt nehéz alátámasztani, lehet egyik ebben jó, a másik abban.

Bognár-t úgy tudom igen sok helyről kritizálták.

Dárdai már többször bizonyított, igaz ez a jelenlegi kerete nem hasonlít egyetlen korábbira sem.

Ilyen értelemben ismeretlen úton jár.

Viszont jó tudni, hogy van idehaza is titkos tartalék és favorit, aki be tudna ugorni mondjuk Marco Rossi helyére :-)

Még csak annyit szeretnék mondani, hogy Cunha engem most veszettül idegesít.

Amíg nem képes eltalálni a kaput, addig ne akarjon varázsolni.

Előzmény: utefun2021 (2487)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.02.22 0 0 2486

Ebben teljesen egyetértek.

Azok a csapatok, amelyek jelenleg a Hertha fölé nőni látszanak, elsősorban azért jobbak, mert jobban meg tudják valósítani a hatékony cél-focit.

A korábbi Hertha, Kanu-val és Ibiseviccsel szintén ebben volt jó, ezek -igaz lassúak voltak és nem művész figurák - viszont, ha kapu elé kerültek, akkor az már fél gól volt.

Nehéz egy 26 fős keretből, ahol többeknek művész allűrjeik vannak, de egyetlen Pelé sincs, olyan hatékony csapatot összerakni, amely a jól működő cél foci ellen több gólt rúg, mint kap.

És mellesleg Pelé se lehetett volna Pelé, ha nem egy olyan csapatban játszik, amelyik dominálja a középpályát.

Előzmény: DrazsenPetrovics (2484)
Repülőrepülőgép Creative Commons License 2021.02.22 0 0 2485

Igaz.

Amikor kirúgták a Dárdait, akkor egy szerény képességű keretből jól összerakott csapatot hagyott ott.

Amit aztán gondos kezek szétvertek és lett belőle ez a valami. Aktuálisan tíz mezőnyjátékos, akik többsége önmegvalósít. 

És talán ez a legsúlyosabb!

Ugyanis egy meglévő szerkezetbe alkalmanként beépíteni egy-két újat vagy sikerül, vagy nem. Ám közben azért a többség képes a megszokott módon teljesíteni. 

De ez esetben erről valóban szó sincs! Összevásároltak egy rakás nevesebb, ám rejtett hibás figurát, akikből valamit kellene építeni! És ez q...a nehéz lesz.

A Jarstein a biztos pont. A többi meg...?

A Dárdai Mártonban kellemesen csalódtam – ugyanis a tesója elég halovány a Vidiben – volt vagy három-négy pontos ívelése a kapu elé, amit aztán a bentiek el...k. A gólokhoz pedig nem volt semmi köze. Lehet, hogy lesz belőle valaki!

A Luca Netz is igyekszik teljesíteni és fejben rendben van. Nos, szerintem ez már kezdetnek nem lenne rossz. Ebből már lehet majd védelem!

De nem győzöm hangsúlyozni; a fejekben nincs rend és ezért a káosz a középpályán is és az egész mezőnyben is! Szerintem.

Előzmény: DrazsenPetrovics (2484)
DrazsenPetrovics Creative Commons License 2021.02.22 0 0 2484

Ha ezt a csapatot össze tudja kapni Dárdai, akkor valamit nagyon tud. Csak azért, mert a Hertha most a legkevésbé csapat.

Repülőrepülőgép Creative Commons License 2021.02.21 0 0 2483

Szerintem a Lukebakkio tehetséges, jó barátságban van a labdával. Csak az agykapacitása a tengeriuborkáéval azonos.

A szegény lengyel barátunknak meg valahogy semmi nem jön össze. Pontosabban nem is volt észrevehető. Bár ebben vastagon benne volt a középpálya is.

Guendouzi pedig hmmm elhibázott cserének bizonyult. Két hiba, két gól.

Pedig 0:1 - nél még szerintem volt esély, hiszen kb azonos számú komoly gólhelyzetet dolgozott ki a két csapat! 

És ez még így lesz pár fordulón keresztül!

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (2482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!