Keresés

Részletes keresés

dr!! Creative Commons License 2020.04.05 0 0 34787

Szia!

Ahogy  a válaszodat olvastam, kipróbáltam a kikapcsolás-várakozás-bekapcsolás módot és láss csodát, mindig a legerősebb fokozatot kapcsolja, csak ki kell cca. 3 sec-et ( inkább 4) várni. Végülis kis kényelmetlenség, bár az airsoftban az azonnali (keresőfény szinte másodpercenként, de magam nem felfedése rámcélzásig) "újrafény" nem lenne rossz. Tehát célszerű a lámpát békénhagyni, egyébként UltraFire 501B a tipusa és nagyon meggyőző fénye van. Köszönöm a reagálást, olvasom a cikkeidet, jó egészséget ebben a cudar időszakban - dr!!

Előzmény: xtctraxx (34786)
xtctraxx Creative Commons License 2020.04.05 0 0 34786

Szia!

Általánosságban elmondható, hogy a kínai olcsóbb kategóriás lámpákban nem programozható a driver. Ha jól sejtem akkor "next mode" memória van benne, vagyis ha kikapcsolod akkor bekapcsoláskor mindig a kikapcsolt állapot utáni fokozatban kapcsol be, ergo néha villogással.

Ha szerencséd van valami hasonló driver van benne mint EBBEN, vagy EBBEN az ultrafire lámpában. Akkor a cikkemben látható kis módosítással annyit el tudsz érni, hogy vagy lesz módmemóriád, vagy ha kikapcsolod akkor pár másodperc kikapcsolt állapot után a magas módban fog indulni a lámpád. Ha a driver csak részben hasonló akkor is a bekeretezett alkatrészeket keresd rajta, azoknak a tetejét kell összefirkálni, így megváltoztatod az ellenállását. Kb. ennyi a módosítás lényege.

Ha esetleg a driver átmérője 17mm akkor lehet venni kell bele egy új darabot és átforrasztani ha úgy érzed ezt meg tudod csinálni. EBBEN a driverben van több módcsoport is, például a 12-es az csak egy fokozatot tartalmaz, ami fegyverlámpára pont passzolna is, bevált, egyszerű és népszerű vezérlő, még azt is ki tudod választani, hogy milyen magas áramot engedjen a LED-re, amit a jelenlegi driver esetén érdemes lenne megmérni.

Előzmény: dr!! (34785)
dr!! Creative Commons License 2020.04.04 0 0 34785

Üdvözlet! Nem biztos, hogy itt kellene kérdeznem, de nagy lámpakedvelő vagyok, van egy halom klf. kézilámpám, de már kezdem elajándékozni némelyiket (több MagLite-tól szabadultam meg a baráti kör felé, meg néhány Tikka, Petzl,és LedLenser fejlámpától ) és most előkerült egy Kínából hozatott kis paintball puskalámpa, szerelékkel és amikor kipróbáltam, azt tapasztalom, hogy ragyogóan világít, három fokozatban, plusz egy villogó és egy SOS jelzéssel. Ki lehet-e kapcsolni a felesleges funkciókat elektronikusan (kiforrasztás, kapcsoló lebutłtás, stb.)? Nekem csak simán maximális fényerővel kellene működnie?! Kösz, ha van ötlet!

illetlenke Creative Commons License 2020.04.02 0 0 34782

--------------------------------------------------------------------

Lacerta Creative Commons License 2020.04.02 0 2 34779

Mai javaslatom, hogyan érezd magad jól a fórumon:

1. Ismerd fel a trollt.

( Különösen egyszerű, ha már egyszer kib*szták, és majdnem ugyanazzal a nickkel jött vissza )

2. Negligáld.

3. Tadamm! :D

FBLLMAG Creative Commons License 2020.04.02 0 0 34778

Gyerekek! Mi ez a vitatkozás? Ez a legjobb, meg az a legjobb? Mi ez?

 

Acebeam a legjobb? > Volt már itt szó, hogy a L16, T27 elég gyakran romlott (bár az enyém még működik). Milyen célra használod? Mikor használod? Ha jól emlékszek, régebben a T27 -est dicsérték. Védett akkuval adják. 20 A -sel. A lámpa meg gond nélkül 10 A felett vesz fel. Az akku feszültsége beesik a hidegben, fagyban. A lámpa viszont stabil kimenetelű, tehát még több A -t kíván. A védelem meg lezár. És már nem is világít a lámpánk. Ez ténylegesen megtörtént velem. Viszont annak ellenére, hogy nem képes a ráírt adatokat elérni, így is elég tisztességes távot bevilágít. Bár a Manker MK35 II akár 2000 m hatótávra is képes, SBT90 leddel.

Nitecore MH23 > Milyen célra használod? > Rövid ideig engedi a 20000+ cd fényerőt / 1800 lm fényáramot, de gyorsan visszavesz, a hővédelem végett. A kapcsolóját, kezelését nagyon kedvelem. Sétálgatni is lehet vele. 19 órán át (18650 -es 3500 mAh -es akku). De ez nem 1 hűha érték. Alacsonyabb fokozat meg már csak az 1 lm van. A Zebralight SC5w lámpám 1 db AA 1900 mAh -ás NiMh akkuval, 23 órán át üzemelt, 2600 lm fokozaton. 

 

A Fenix lámpáihoz annyit, hogy kifelejtették belőle a holdfényt, nemrég még energiaszint visszajelzés sem volt rajta. Az azonnali holdfény, turbó fokozat elérést nem ismeri. Hatásfokuk, hasonlóan az Acebeam lámpákéhoz 120 lm/W körül van. Azért az Olight lámpák gond nélkül 140 lm/W hatásfokot teljesítenek. A Fenix lámpák viszont az egyik legkevésbé romlandó lámpák. Felénk a "záhorákok" pont ezért kedvelik.

 

Itt ez a Nitecore TM26 -os. 4 db leddel. Kipróbáltad? Van ilyen lámpád? Az a 4 "szirom", nekem nem igazán jön be. 4000 lm, 450 m hatótáv. Az üzemidők sem valami combosak ma már. Meg aztán, ki szeret órákon keresztül, 600 g -ot cipelni? Ha valakit keresel, objektumot kell megvédened, akkor persze megértelek. De túrára ezt nem vinném (bár üzemidő visszajelzése is van, ha jól emlékszem).

sarajhwh Creative Commons License 2020.04.02 0 0 34777

Haggyjad már az Acebeam-ot!!!!

 

Ott van a felső polcon, ot van igen a jók között, de messzemenően nem a piramis csúcsa!

 

Meg egyáltalán is,  nincs olyan hogy a legjobb!

 

Lassan már ott tartunk mint az óvodások.

 

De hát virágozzon minden virág!

 

Előzmény: Törölt nick (34773)
sarajhwh Creative Commons License 2020.04.01 0 0 34772

Bizonyára  így van, annyira nem mélyedtem még bele az összehasonlításokba.

 

Van egy Armytek, egy Olight, és három Fenix lámpám, és mind az ötöt nagyon szeretem, de ha csak egyet

 

lehetne megtartanom, az valamelyik Fenix lenne.

 

Nem elfogultságból,  nem csak az én véleményem szerint, hanem gyakorlati tapasztalatok, éles bevetések alapján.

Előzmény: Törölt nick (34771)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.01 0 0 34771

Az olightokal az a baj hogy nagyon szar az üzemidejük .🙂 Szerintem a fenixeknek van a legjobb üzemidejük.

Előzmény: sarajhwh (34765)
xtctraxx Creative Commons License 2020.03.27 0 0 34770

Szia!

Köszönöm. Ez.

Előzmény: Törölt nick (34769)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.27 0 0 34769

Szia. Tetszett a teszted. És mi a véleményed a Nitecore mh 23 elemlámpáról? 

Előzmény: xtctraxx (34760)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.27 0 0 34766

Á nem! Csak bevédtem a márkát. Egyébként nekem is van egy Olight s2r baton 2 elemlámpám és elég jól világít!

Előzmény: sarajhwh (34765)
sarajhwh Creative Commons License 2020.03.22 0 0 34765

Az Olight-ok pedig a legrosszabbak mi !

Előzmény: Törölt nick (34762)
sarajhwh Creative Commons License 2020.03.22 0 1 34764

 Köszönjük a cikket!

Előzmény: xtctraxx (34760)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.22 -2 0 34762
Acebeam-ek a legjobbak!
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.22 -2 0 34761
Ha te mondod akkor az biztos úgy is van.
Előzmény: xtctraxx (34760)
xtctraxx Creative Commons License 2020.03.22 0 2 34760

Megtörvén a csendet egy új vadászlápa tesztet írtam, ezúttal a Brinyte T28 Artemis elemlámpáról. 1"-os test, 21700 akku, vörös, fehér és zöld fény, méghozzá átkapcsolható LED-del megoldva. A fényt fresnel lencse irányítja, szóval van itt minden érdekesség, több új megoldás is. Tetszett, de mint általános célú elemlámpa nem túl jó választás.

FBLLMAG Creative Commons License 2020.03.10 0 0 34751

Én levettem hátulról azt a karikát. Így nem kell támasztani, magától megáll a talpán, hátulján.

Előzmény: _MrB_ (34748)
_MrB_ Creative Commons License 2020.03.10 0 0 34748

Csak csendben osztok meg kis Nitecore TUP használatit. EDC-ként használom, lóg a táskában. Hol cégnél nézek be vele a KV-főző víztartályába, hogy kell-e utántölteni (alap 1 lm-en) hol este világít kicsit, legutóbb komolyabbat egy áramszünetkor feltámasztva plafont megvilágítva 200 majd 65 lm-nel. Imádom. De...

Fixen installált karika az "alján" helyett oda sík felület jobb lenne, akkor megállna a talpán egyedül is. Kapna mágneses talpat, még jobb lenne kicsit. Ennyi a nem tetsző rész. Cserébe most lóg egy karpánton egy karabinerről a táskámban a karikával... Brutális az üzemidő, nem használva nagyon kicsi a veszteség.

Lacerta Creative Commons License 2020.03.10 0 0 34746

Ennyire magas színhőmérsékletű lámpát szerintem ma már egy gyártó sem fog forgalomba hozni.

 

Ó, dehogynem! :D

Teli a net Cree T6-nak hazudott f@sza Latticebright ledes csodákkal. Néhányuk 7 számjegyű lument is tud. Na azok biztosan megvannak 7500K-esek. :)

 

 

Esetleg érdeklődj a fent említett kereskedőnél, foglalkozik egyedi kérésre átépítéssel is, gondolom elsősorban Manker modellek közül tudsz nála válogatni

 

[ Off: Magánban nagyon érdekelne, hogy az E02 és E03 modellekben hogyan van megoldva a ledek thermal padjának bekötése, és hogy létezik-e valamilyen kevéssé destruktív, ámde relatíve egyszerűen megvalósítható módszer az emitter cserére? ]

Előzmény: xtctraxx (34732)
FBLLMAG Creative Commons License 2020.03.09 0 0 34735

Mindegy melyik appot fogod használni, letölteni, ugyanis a mobilod érzékelőjét használja mindegyik. Ezért mindegyik ugyanazt az értéket fogja adni. Viszont a mobil elég pontatlan adatokat közöl. Iránymutatónak jó, de másra nem igazán. Ha komolyan gondolod, megéri beszerezni 1 LUX mérőt. A mobil meg mindig nálad van, mindig kéznél van. Ez is igaz.

 

A LUX <> CD összefüggést meg már előttem többen leírták.

Előzmény: Törölt nick (34731)
x20fan Creative Commons License 2020.03.09 0 0 34734

candela = lux * távolság^2

Előzmény: Törölt nick (34731)
xtctraxx Creative Commons License 2020.03.08 0 0 34732

Én luxmérővel mérem meg a fényerőt, amit egy konverterrel átszámoltatok kandelára. Ehhez tudni kell milyen távolságból történt a mérés. Flood lámpát 5m-ről szoktam mérni, throwert 10 méterről.

 

Acebeam lámpát a negatív tapasztalatok miatt már elvetettem, biztosan nem fogok venni. Lanternetactice kolléga volt forgalmazó és szervizpont Romániában, de Ő is visszaadta a márkát, ha érdekel miért akkor nézd meg a facebook oldalát, ott le van minden írva.

 

Ennyire magas színhőmérsékletű lámpát szerintem ma már egy gyártó sem fog forgalomba hozni. Esetleg érdeklődj a fent említett kereskedőnél, foglalkozik egyedi kérésre átépítéssel is, gondolom elsősorban Manker modellek közül tudsz nála válogatni, amiben biztosan kicseréli a LED-et némi felárért 7500K-es verzióra ha beszerezhető ilyen az adott típusból.

Előzmény: Törölt nick (34731)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.08 0 0 34731
1 lux hány candela? Vagy ti melyik Android fénymérő alkalmazást ajánlatok/használjátok?

FBLLMAG Creative Commons License 2020.03.08 0 0 34730

Kicseréltem nagyobb áram leadására képes akkura is az akkuját, ez sem segített. 10 A felett vesz fel a turbó fokozaton, ez elég sok. Ezt csak azért írom le, hátha 18650 -es tartalék akkut szeretnél használni. Samsung 30Q elviszi, de a fekete KEEPOWER pl nem.

Előzmény: Törölt nick (34728)
FBLLMAG Creative Commons License 2020.03.08 0 0 34729

Be lett mérve. De ha LUX mérő app -ot töltesz fel a mobilodra, akkor is látni fogod. Bár a mobillal nem tudsz pontosan mérni. Nekem 40% -kal fölé mér. 10 m távról kéne a T27 -est mérned. És a kapott adatot 100 -zal megszorozni.

 

A stabilizált tápok képesek leszívni az akkukat. Nálam a rádióban lévő akkukat merítette le. A mobiltöltővel fog működni, mármint, ha már nem ment tönkre.

Előzmény: Törölt nick (34728)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.08 0 0 34728
Honnan tudod hogy 348000 candelát nem tud?A másik az hogy amikor bedugtam a töltőre akkor kéken világított , ezek szerint a lámpa töltötte az adaptert és nem az adapter a lámpát. Ez hogy van?
Előzmény: FBLLMAG (34727)
FBLLMAG Creative Commons License 2020.03.08 0 0 34727

Acebeam T27:

 

- zöld - feltöltve

- piros - töltődik

- kék - tölt valamit

 

Mire vagy kíváncsi? 360000 cd -át nem tud, de a 250000 cd az reális.

 

Ilyen több feszültség beállítására képes táppal volt már nekem is problémám. A rádió akkuját merítette le nálam. Normál táppal nem volt gondom.

Előzmény: Törölt nick (34716)
x20fan Creative Commons License 2020.03.08 0 0 34726

Van két Qc 3.0 töltőm, és egy powerbankon kívül az összes usb töltős eszközöm 5 V-os feszültségen töltődik. Általában minden jól megy, de egyszer láttam olyat a telefon töltésekor, hogy egyrészt az usb teszter is mutatta a váltogatott feszültségeket, 12/5 V-okat, másrészt a telefon kiírta, hogy túl magas feszültség, de aztán minden beavatkozás nélkül beállt 5 V-ra és töltött. Namost ha a töltött eszköz nem ilyen intelligens, akkor simán hazavághatta volna. Elképzelhető, hogy a csatlakozásnál volt valami átmeneti ellenállás, érintkezési bizonytalanság, és ezt már jelnek vette a töltőfej. Nem is szeretem a mikrousb csatlakozókat, kilötyögősödik, aztán már csak feszítve tölt, aztán már sehogy.

 

Ezért valóban az javasolt inkább, hogy 5 V-os legyen a töltő, ne QC 3.0-és vagy PD-s. Bár elemlámpákban is már fölfölbukkan QC töltés, és várhatóan egyre többen az lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.08 0 0 34725
Köszönöm. Azért jó lenne ha csinálnál erről a lámpáról egy tesztet,mert kíváncsi lennék a véleményedre. Ha mégis találsz a jövőben 7500 kelvines throwert akkor írj ide a topicba.
Előzmény: xtctraxx (34723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!