Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

feketefelho Creative Commons License 5 napja -1 0 34271

Tolot nem annyira a tengerpartja miatt választottam, hanem azért, mert szerintem a környéken lévő látnivalólhoz jó bázis pont (aminek, nem utolsó sorban, tengerpartja is van). 

Előzmény: Capone72 (34269)
feketefelho Creative Commons License 5 napja -1 0 34270

"... ha erdekkel leirom hol jartunk. ..." - megköszönném.

A szállások ugyan már le vannak foglalva a biztonság kedvéért, de még bármi változtatható.

Előzmény: Capone72 (34269)
Capone72 Creative Commons License 5 napja -1 0 34269

Javaslom meg Momemvasia kornyeken Elafonisos szigeten a Simos Beachet, Tolohoz kepest sokkal jobb. Mi hazafele max 1 ejszakat toltunk Paralia kornyeken, de + 1-2 ora utazassal a Pelion felszigeten jobb strandok vannak. Mi ketszer voltunk 14-15 napot szinten kocsival ha erdekkel leirom hol jartunk. Mindket ut kb 4000-4500 km volt altalaban 5-6 szallassal eszakrol egeszen delig es vissza.

Előzmény: feketefelho (34268)
feketefelho Creative Commons License 6 napja -1 0 34268

Kösz. Megnézzük, ha már ott járunk :-)

Előzmény: Capone72 (34267)
Capone72 Creative Commons License 6 napja 0 0 34267

Ketszer voltunk Voidikilias beachen augusztusban, szokasos gorog idojaras, azaz dog meleg, kellemes meleg viz, a parkolo hasznalhato es mivel nagy a part lehet talalni uresebb reszeket, a barlangba szinten augusztusba nem kellett orakat sorba allni, emlekeim szerint oran belul bent voltunk

Előzmény: feketefelho (34256)
Tretyek Creative Commons License 6 napja -1 0 34266

Valoszinuleg iden mar sehova nem lehet utazni oltas nelkul.... Remeljuk, hogy nem fognak tesztet is kerni az oltas melle, ahogy most kernek. 

Előzmény: 1754 (34264)
dokeee Creative Commons License 6 napja 0 2 34265

Á, csak szövegértésből kérnek majd legalább egy kettest.

Előzmény: 1754 (34264)
1754 Creative Commons License 6 napja -3 0 34264

23 ??  akkor az iden meg nem lehet szopasok es szekalasok nelkül a nyaron lemenni ?? Tavaly minden hajonal oltast ellenöriztek, egy szinhaz az egesz ...

feketefelho Creative Commons License 2022.01.16 -2 0 34263

:-)))))

Előzmény: ogneopasnost (34262)
ogneopasnost Creative Commons License 2022.01.16 -2 1 34262

A barlangra rá kell szánni egy napot a sorbanállással együtt. Az igazi élmény a csónakos túra, ez drágább is. Ha jól látom 15 Euro. Van egy kis fehérkavicsos "görögös" strand és volt egy kis múzeum is őskori leletekkel.

Lehet kezdeni a tervezést 2023-ra.

Előzmény: feketefelho (34261)
feketefelho Creative Commons License 2022.01.15 -2 1 34261

Köszönöm az ötleteket.

Mindkettő megvalósítható (ott megyünk el mellettük, "csak" meg kell állni ...).

A híd nem gond, mert ami a megnézéséhez idő kell az bőven belefér.

A barlang viszont már keményebb dió, mert azt írják nyáron lehet több órát várni kell a bejutásra (ez már sok, nem érünk estére a szállsáunkra).

Ráadásul most épp lezárták nagy részét (azért hőbörgött valaki a Goggle-n, mert szerinte a 10€-ért a 15 perces séta, kicsit drága).

Ezen még töprődünk.

Előzmény: ogneopasnost (34259)
dokeee Creative Commons License 2022.01.15 0 0 34260

Ja, azt kár kihagyni.

Előzmény: ogneopasnost (34259)
ogneopasnost Creative Commons License 2022.01.15 -1 1 34259

Szép terv.

Ha Arta mellett mentek el, érdemes betérni az öreg híd miatt.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bridge_of_Arta

Ez pedig borítaná a tervet, de érdemes lenne gondolkodni rajta ha már délen jártok.

https://www.diros-caves.gr/   legalább 50-60 km kitérő Monemvasziába menet, de egy csoda.

Előzmény: feketefelho (34241)
csortany Creative Commons License 2022.01.14 -2 0 34258

A gorog kormany mostani allaspontja szerint az ismetlo oltasnak nem lesz lejarata.... De ha most megkapjatok, az tuti jo lesz oszig. 

Előzmény: zslaci75 (34257)
zslaci75 Creative Commons License 2022.01.14 -2 0 34257

Mi sosem voltunk különösebben bexarva a vírustól, igazából tavaly is inkább az egészségügyi szolgáltatásokban való hátrányos szituációk miatt vettük fel. Ugyanannyi pro és kontra érv hozható fel mellette vagy ellene, én nem érzem magam biztonságban tőle, de ez tényleg mindenkinek a saját ügye. Most inkább az utazás miatt érdekel a dolog, valamint voltak a már említett nem egészen tiszta részletek.

Nyilván tisztul a dolog még nyárig, csak nálunk ugye júniustól mindjárt leketyeg a 270 nap ,ez miatt filoztam kicsit.

Előzmény: feketefelho (34254)
feketefelho Creative Commons License 2022.01.14 -1 1 34256

Nem akarunk mindenáron strandolni, csak azt a részét nem ismerjük az országnak, emiatt nézelődnénk arrafelé. Kinézünk néhol a partra és ahol tetszik, megállunk fürdünk, vagy kicsit kirándulunk (a fényképek miatt).

A Voidikilias part is csak a különlegessége miatt került szóba, azóta viszont olvastam róla elég sok véleményt (csodálatos-koszos, meleg a víz-hideg a víz (ezt ti is megerősítettétek), ősszel érdemes csak menni .., feltörik az autókat ..., nyáron nagy a tömeg, sok az autó, a parttól nagyon messze lehet csak parkolni,... stb.), így inkább kirándulás lesz csak a környéken és nem strandolás.

Előzmény: e30nick (34251)
feketefelho Creative Commons License 2022.01.14 -2 1 34255

Ezt a kártyás dolgot hagyjuk, ez a külügyminiszterünk játszótere ...

Tavaly sem Görögországba menet, sem onnan hazafelé nem tudtuk használni, mert :

- görögök (a kezdeti pár hét kivételével) nem fogadták el (ma sem jó nekik)

- a magyar határon a kutyát sem érdekelte milyen plasztikkártyáim vannak ... ja bocs, a személyim azért kellett a határőrnek.

OFF

Voltunk ősszel Törökországban is .... a törökök az uniós oltási igazolást kérték (magyar plasztik igazolványt a közúti határon nem nagyon akarták megismerni ...).

Hazafelé a magyar határon szintén nem érdekelte a szerveket. (Fegyver, lőszer, kábítószer, cigi van?! - ugye ismerős...)

ON

Kérdem akkor minek van.

Tavasszal voltunk itthon (május végén) Bogácson a fürdőben, na ott kellett, de csak azért, mert friss volt a rendelet. Most októberben kedvesem mamája és barátnője elmentek wellnesselni.

Tőlük már nem kértek semmit.

Előzmény: T-boy01 (34253)
feketefelho Creative Commons License 2022.01.14 -1 0 34254

OFF

Az orvostudomány mai állása szerint.... arról, hogy mi lesz, senkinek sincs fogalma. (Sajnos sokszor azt se tudják mi van, de ezt most hagyjuk.) 

Itt a te személyes döntéseden múlik minden, ha úgy döntesz, hogy akkor érzed magad biztonságban, ha be vagy oltva, akkor oltasd be magad!

Csupán az utazás miatt most nem kell, ráérsz akkor, amikor már kirajzolódnak a nyárra szóló görög tervek ( .. csak a negyedik, ötödik, ... oltással lehet teszt nélkül belépni ... vagy ... mindenféleképp teszt kell ...), ez szerintem április, május tájékán már kiderül, akkor ráértek eldönteni kell az oltás vagy sem (az is lehet addigra okafogyottá válik az egész, mert nem jön több hullám).

ON

Előzmény: zslaci75 (34252)
T-boy01 Creative Commons License 2022.01.14 -1 0 34253

Májusban felveszel 1 oltást, 6 hónapig van kártyád.

Előzmény: zslaci75 (34252)
zslaci75 Creative Commons License 2022.01.14 -2 0 34252

Off, de érdekelne a véleményetek, nem igazán tudom ezt értelmezni.

2 oltáson túl vagyunk még tavaly május illetve június közepén. Ugye február közepétől érvényét veszti a védettségi igazolvány, oltási igazolvány lép a helyébe. Augusztusban már nyilván oltatlannak számítanánk. Vajon egy (a harmadik) oltás elegendő, vagy most is kettőt kell felvenni ahhoz hogy megkapjuk az igazolványt? Mikor lenne célszerű beadatni szerintetek? Nem nagyon rajongunk ezért az oltásért de hát nagyjából megkerülhetetlen.

e30nick Creative Commons License 2022.01.14 -1 0 34251

Olympia-ba ugyis mentek, abban a magassagban keressetek strandot! A heybeliek azt mondtak, hogy felfele 20-25km ameddig hidegebb a viz.

Előzmény: feketefelho (34245)
409 Creative Commons License 2022.01.13 -1 0 34250

Így már árnyaltabb a kép.  :))

Előzmény: feketefelho (34249)
feketefelho Creative Commons License 2022.01.12 -1 0 34249

Monemvasszia esti érkezés, ott lesz a szállás, a vár (hegy) másnap reggelre (délelőttre) van tervezve.

Előzmény: 409 (34247)
409 Creative Commons License 2022.01.12 -1 0 34248

Július elején "teszteltem", tényleg nagyon hideg volt a víz. Igaz, abban az évben a nyugati oldal végig olyan volt*, a keleti meg remek.

Methoninál a vár melletti strandon térdig bementem és gyorsan visszafordultam. Voidokilia ahhoz képest meleg volt.

409 Creative Commons License 2022.01.12 -1 1 34247

"4. Petalidi-Spárta-Mitrasz-Vathia-Monemvassia"

Nekem is az a véleményem, hogy ez 1napba nagyon sűrű lesz, ha meg is akarod nézni ezeket a helyeket.

Mondjuk Spárta nem nagy szám, az meg van gyorsan, de a többi nem negyedórás túra. Mindehhez át kell mászni a Taigetoszon, ami távolságban nem túl sok, de időben annál több. Misztrászt megmászni, esetleg nyári melegben, embert próbáló, még akkor is ha a felső bejárattól indul az ember. Monemvaszia első kihívása a parkolót találni..... aztán jön a kérdés, csak a várost nézni, vagy a várhoz is felmászni.

Ha sikerül megcsípni egy teherautót, vagy egy lakókocsist, akkor dőlt az egész napi terv.

Katana750 Creative Commons License 2022.01.12 -2 0 34246

Én megint nem bíztam a véletlenre. Néhány éve voltunk az Alkinos Beach hotelben(paralia Gerakini) és megint oda foglaltam(Bookingon) VII. hó 11-22. között. Jó néhány mást próbáltunk, elég kevés volt foglalható. Itt nem volt probléma a január:-) Asszem a poligíroszi piacról lesz megint 50°os cipuro! Trapézo mantilot már hoztam anyósnak az ippéria agoráról!

feketefelho Creative Commons License 2022.01.12 -1 0 34245

Ezt jó hogy írtad, akartunk ott kicsit fürdeni, de majd teszteljük a vizet.

Előzmény: e30nick (34242)
feketefelho Creative Commons License 2022.01.12 0 0 34244

Majd kiderül.

Előzmény: dokeee (34243)
dokeee Creative Commons License 2022.01.12 0 0 34243

Ez nagyon rohanós szerintem.

e30nick Creative Commons License 2022.01.12 0 0 34242

Voidokilia Beach vize rohadt hideg. Egy speci mikroklimaja van a kornyeknek, mert ott van a kozelben a Foldkozi-tenger legmelyebb pontja. (valami 5km koruli melyseg) Augusztus vegen egyszerre tuz a nap es van hideg (25 fok korul) Mi nagyon megszivtuk, 2 hetre mentunk 2009-ben, de amikor meglattam deli 12-kor a paromat hosszu melegitoben a medence partjan "napozni" akkor csomagoltunk es indultunk. Akkor meg azt gondoltuk mindenhol ilyen "ramaty" ido lehet, de Tolonal egy labat vizbedugos gyorstezt utan megnyugodtunk es letelepedtunk. Kesobb olvastam csak rola, hogy az a kornyek olyan. Amugy baromi szep, van ott egy laguna, ahol a koltozo madarak megallnak pihenni, mielott atrepulnek Afrikaba. Nyaron is lehet sok madarat latni, pedig nincs szezonjuk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!