Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ballackkk Creative Commons License 2 órája 0 0 32346

Attól függ, milyen oltás: a Pfizer és a Moderna, vagyis a két mRNS technikájú annyira berobbantja az immunoglobulin A-t (IgA), hogy az egyfajta védőréteget képez a behatolási pontokon a vírus ellen. Be sem tud jutni a szervezetedbe. Magyarán nem fertőződsz meg, így nem is fertőzhetsz meg másokat.

Előzmény: kitinka (32341)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 5 órája 0 0 32345

Elkaphatja, terjesztheti: 5-10% esély, függően az oltás hatékonyságától.

solozo Creative Commons License 5 órája 0 0 32344

Ez épp elegendő érv az oltás mellett.

kitinka Creative Commons License 12 órája 0 0 32341

Az oltott is elkaphatja sot terjesztheti is siman csak allitolag nem fog mar belehalni.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (32340)
kitinka Creative Commons License 13 órája -1 0 32338

De akkor meg nem volt oltas,vagy ennek nincs jelentosege?

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (32332)
Lúbaj Creative Commons License 13 órája 0 0 32337

Az "engedélyezett laboratóriumok" mik és ki által kell engedélyezettnek lennie? Pl olyanok lehetnek amik itt Magyarországon teszteket végezhetnek és a teszt pozitív eredménye okán a magyar hivatal kiállít egy védettségi igazolványt? Egyébként a konzuli szolgálat honlapján ez olvasható: .."Eddigi információink szerint, amennyiben a COVID-19 betegséget szerológiai vizsgálatokkal, antitestek jelenlétéből mutatták ki, az erről szóló dokumentumot nem fogadják el védettségi igazolásként a görög hatóságok."..

Előzmény: kerkyra (32334)
Katana750 Creative Commons License 20 órája -1 0 32336

Július 9. Köszi!

Előzmény: feketefelho (32335)
feketefelho Creative Commons License 21 órája -2 0 32335

Megnézem.

Van egy amerikai modell - kísérleti jelleggű - azt írják, napi szintű előrejelzésre ne használjuk ...

Az előrejelzésben a 10 napon túli időszak különben is "az akár így is alakulhat" kategória, de legalább a tendenciákat muta(hat)ja.

Úgyis gondolkozom már a használatán, legalább lesz egy éles teszt, visszajelzéssel.

Mikor mentek pontosan?

Előzmény: Katana750 (32318)
kerkyra Creative Commons License 24 órája 0 0 32334

- A negatív PCR-teszt igazolása nem szükséges, ha az utas az elmúlt 2–9 hónapban pozitív eredményt kapott a COVID-19 alkalmazásával. Ez vagy pozitív PCR molekuláris, vagy egy engedélyezett laboratórium által elvégzett antigénteszt eredményének bemutatásával vagy orvosi igazolással igazolható, amely igazolja, hogy a tulajdonos pozitívnak bizonyult a SARS-CoV-2 vírusfertőzésben.

https://travel.gov.gr/?fbclid=IwAR1JcpwaPukq8UdpnK4k4Z9zYzJDDZFoZD05uk8d2cF2osTJrf8f62Y4fq4#/

Előzmény: 'szti (32321)
409 Creative Commons License 24 órája 0 2 32333

??? Miértne fertőződhetne meg a 10nap alatt? (vagy akárhány nap alatt) Vagy úgy gondolod a vírus kiválogatja ki turista és ki helyi lakos?

Amúgy marhára nem szórakoztató ez a szart elkapni! :((

Előzmény: kitinka (32329)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 27 órája -3 1 32332

Javárj, pontatlan voltam.

Ha van oltási igazolásod, visszafele nem kell semmi, és a veled utazó gyerekeknek sem.

Ha nincs oltási igazolásod, karantén, gyerekekkel együtt.

"Szerintem ez baromsag azert mert valaki elmegy max 10napra pihenni es nincs beoltva,haza fogja vinni?"

Igen. Tavaly ez történt, második hullám emiatt robbant be.

Előzmény: kitinka (32329)
Béci 72 Creative Commons License 27 órája 0 0 32331

Mármint más országok...

Haza meg elég egyértelmű.

Előzmény: Béci 72 (32330)
Béci 72 Creative Commons License 27 órája -1 0 32330

Azzal a különbséggel,hogy antigén teszttel is beengednek.

Előzmény: kitinka (32327)
kitinka Creative Commons License 28 órája -3 0 32329

Ez azert pozitiv, csak mert itt volt vmely nap szo a teveben,hogy hogyan fogjak a hazatero turistak teszteleset megkonmyiteni.Szerintem ez baromsag azert mert valaki elmegy max 10napra pihenni es nincs beoltva,haza fogja vinni?Az egesz tesztelosdis story a penzrol szol,vegul is nem ket filler sehol.A lanyom Athenba 60eurot fizetett az orrbaturkas tesztert.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (32328)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 28 órája 0 0 32328

Visszafele gyerekeknek nem kell.

Előzmény: kitinka (32327)
kitinka Creative Commons License 29 órája -1 0 32327

Europaban mindenutt ezek a beutazas feltetelei,meg Magyarorszagon is,akarhova mesz visszafele a belepeshez kellenek a magyaroknak is a vedettsegi igazolas,teszt egyebek.Lehet tevedek de egy utazasi irodas ismeros igy mondta.I

Előzmény: Béci 72 (32325)
freepok Creative Commons License 1 napja -1 0 32326

Ugyan ez nekünk is...

Előzmény: Béci 72 (32325)
Béci 72 Creative Commons License 1 napja -1 0 32325

Ok.Köszi.Mi megfelelünk,csak a gyerekeinket kell teszteltetnünk.

Vagy megyünk máshova☹️

Előzmény: 'szti (32324)
'szti Creative Commons License 1 napja 0 0 32324

vagy bármilyen oltás 2 dózisa + 14 nap (igazoltan az elfogadott nyelvek egyikén), vagy 72 órán belüli pcr teszt negatív eredménye, vagy betegségen átesettség 9 hónapon belül (igazolás szintén az elfogadott nyelveken)

gyereknek 6 év felett kell teszt

Előzmény: Béci 72 (32323)
Béci 72 Creative Commons License 1 napja -1 0 32323

Két oltás nem is elég?

Kell még Pcr- teszt is?

Lúbaj Creative Commons License 1 napja 0 0 32322

Vagyis az eberi tényező sok mindent befolyásol. Tehát a “legrosszabbra” kell készülni, hogy ne érjen meglepetés. Igenám, de nem mindegy, hogy mire szórja el az meber a nyaralópénzt

'szti Creative Commons License 1 napja -1 0 32321

a jelenlegi hivatalos álláspont szerint tesztre csak pcr-t fogadnak el

Előzmény: freepok (32319)
Lúbaj Creative Commons License 1 napja -1 0 32320

Ez érdekelne engem is, mert mintha a Konzuli szolgálat egy kiemelt szövegű mondatban pont az ellenkezőjét állítaná…

Előzmény: freepok (32319)
freepok Creative Commons License 1 napja 0 0 32319

Sziasztok!

Jövő pénteken indulunk....tegnap ment ki az egyik ismerösöm...állitólag.... antigén tesztel  beeresztették Görögországba! Két gyerekre nem mindegy hogy mennyit fizetünk a tesztért.....Tapasztalat??? Valakinek??

Találgatni okoskodni én is tudok :)

Katana750 Creative Commons License 1 napja -2 0 32318

Ez nagyon nagy dolog a mai világban, sok örömet a nyugger élethez! A Fiat Duna a 9-es években ha nem is volt szerves része a budapesti forgalomnak de egyáltalán nem ismeretlen annak ellenére, én nem értettem a létjogosultságát hazánkban.(az uno lépcsőshátú változata) A Suzuki nálam csak motorban van meg(Katana750) de az 1991 szeptember óta és hát, Japán. Csak menni kell vele. Megint más. Naponta nézegetem a tenger vizének hőmérsékletét. Nem igazán indult melegedésnek és a kánikula sem ütött be még Görögországban. Van valami nem titkos előrejelzésed az elkövetkező egy hónapra? (nem itthonra:-) 

Előzmény: feketefelho (32317)
feketefelho Creative Commons License 2 napja 0 1 32317

OFF

Rádió ... létezhet, de már nem sokáig.

Hónap végén "nyugdíjazom" magam és búcsút intek a 36 éven át volt munkahelyemnek.

Úgy alakultak a dolgok, hogy megtehetem.

ON

Ez a nagy Polski volt életem első autója, aztán Fiat Duna (brazil ...), utána megelégeltem a szívásos korszakot és átnyergeltem a Suzukira (több típust is vezettem, ezek bármelyike fényévnyi minőségi különbséget képviseltek az előző kettőhöz képest).

A Polski egészen addig remek autó volt, amíg be nem indult a motor.

A Fiatban minden elromlott ami elromolhat ...

Swift - pici, gyors, alig fogyaszt, szerettem (ma már nem tudnék beülni, annyira alacsony)

Wagon - mindent elvitt a hátán (család, kutyák, két hétre való cuccok - még megvan, de már nyugdíjaztam, jövőre lesz 20 éves)

Vitara - van jobb is, de nekem megfelel (amire használom, arra bőven jó)

Mindegyik megjárta Görögországot (több-kevesebb sikerrel), az utolsó kettő Törökországot is.

Előzmény: Katana750 (32315)
Hortennttrotter Creative Commons License 2 napja 0 0 32316
Katana750 Creative Commons License 2 napja -2 0 32315

Az öreg autós véleményedhez csak annyit, hogy a nőm 1990-es W124 Mercedesével szoktunk nyaralni menni, nagy kényelmes keveset fogyaszt és üzembiztos. A "nagypolszki" irigyelt verda volt az írott előtt 10 évvel de bizony hamar elment mellette  az idő. Miket írok dehogy is hamar! 1967 óta gyártották a polyákok és már a kezdetkor a régi fürdőkád 1300/1500 technikájával vették meg a gyártási jogot. A 90-es évek végére ez tényleg kifújt. Nekem van egy lengyel gyártmányú Opel Astra 1,7 CTDI-m, a napokban gurult bele a 310. ezres és nagyon szépen muzsikál. De tény, hogy az nem egy liszensz hanem Opel csak ott gyártják(gyártották). Más. Létezhet, hogy múlt hét csütörtökön 18 óra előtt hallottalak valamelyik rádióban vagy ......?????

Előzmény: feketefelho (32307)
solozo Creative Commons License 3 napja -1 0 32314

Jogos.

Előzmény: 409 (32313)
409 Creative Commons License 3 napja -1 0 32313

Mintha én is ezt írtam volna, csak számok nélkül. Amiről szó volt az Koszovó és Macedónia felé haladva, és nem maga Koszovó. Jártam anno Pristinában és attól délebbre, ott többségében turbános muzulmánokat lehetett látni.

Előzmény: solozo (32311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!