Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Losicica Creative Commons License 3 napja 0 0 26391

Igen,  ezt a kertet már néztem google mapsen, csak nem tudtam, hogy is nézhet ki élőben, de akkor szuper :) 

Tudom, forróság van augusztusban, de mivel meleg tengert preferálok, így marad ez az idősáv, mindenre nem lehet tökéletes az idő. 

Előzmény: levidalmi (26388)
dokeee Creative Commons License 3 napja 0 0 26390

Egyetértek, szeptember nagyon jó.

Előzmény: Samilbaszajev (26389)
Samilbaszajev Creative Commons License 3 napja 0 0 26389

A nyári forróságban, számomra Athén abszolút nem vonzó, tavasszal, vagy ősszel viszont jóval kisebb a tömeg és nem kell aszalódni a nyári napon. Érdemes a görögökre figyelni, a szabadság terén is, a legtöbben augusztusban, vagy szeptemberben mennek.

Amióta meg tudom oldani, a szeptember nálam abszolút favorit időpont lett: akár hosszabb időre is kedvező szállás árak, jóval kisebb tumultus az utakon, kellemes meleg tenger még, a nappalok még elég forróak, az éjszakák már szelídebbek, az éttermekben, tavernákban, boltokban is elviselhető az embermennyiség.

Természetesen előfordulnak már felhősebb, hűvösebb napok, de ezek kiválóak kirándulásokra, akár a környéken, akár messzebb.

levidalmi Creative Commons License 3 napja 0 0 26388

Még egy javaslat,ha az athéni forróságban egy kis változatosságot keresel.Közvetlenül a parlament mögött van a National Garden,tele gyönyörú fákkal,madarakkal(rengeteg papagáj).Ez egy igazi változatosság egy nagyvárosban.

Szerintem nyugodtan lehet ilyen kérdése a fórumozóknak,ennyi rugalmasság lehet bennünk,különösen ebben a tervezgetős időszakban.A nyár közepén amikor az aktuális autós kérdések vannak napirenden,akkor talán nem ebbe az irányba kell elmenni,de ilyen időszakban ez szerintem teljesen elfogadható,mivel mi,akik sokat voltunk már Görögországban,rendelkezünk a legtöbb hasznos tapasztalattal.

Előzmény: Losicica (26383)
Losicica Creative Commons License 4 napja 0 0 26387

Köszönök mindent! Én csak a 30 euros Akropolisz + egyéb területek gyűjtőt láttam eddig, amin elgondolkodtam megéri-e, mert ha csak egy helyre nem jutunk el, szerintem már olcsóbb külön de addig még kitaláljuk :) És átnézem ezeket a linkeket is :) 

Előzmény: babaci78 (26386)
babaci78 Creative Commons License 4 napja 0 0 26386

https://www.theacropolismuseum.gr/  itt az Acropolis múzeumba is megveheted előre a jegyet

babaci78 Creative Commons License 4 napja 0 0 26385

Acropolis+déli lejtő+görög agóra+római agóra gyűjtőjegy is létezik, érdemes megvenni.

babaci78 Creative Commons License 4 napja 0 0 26384

Az Acropolis múzeum, görög agóra, római agóra, Plaka, Mars domb. Eléggé egy kupacban vannak, akár teljesíthető is egy nap alatt. Esetleg este felmenni a Lycabettus dombra, onnan rálátni az egész városra. Felvonó van, nem kötelező mászni. https://www.lycabettushill.com/cable-car/  

Losicica Creative Commons License 4 napja 0 0 26383

Köszönöm, akkor ez így szuper lesz :) 

Bár nem autós, de az Athén topicban nem igazán írtak rá semmit: ha csak egy napra megyünk, mi a "feltétlen kell" kategória? Reggel 8kor már Akropolisznál kezdünk, és tudunk maradni estig. De annyi mindent látok és annyira nem tudom mi éri meg az időt hogy tanácstalan vagyok :) Köszi

Előzmény: levidalmi (26382)
levidalmi Creative Commons License 4 napja 0 0 26382

Kérdezted a szombati athéni közlekedésii viszonyokat,Valószínüleg hasonlóan gondolod mint én ,mert tavaly én úgy időzítettem az athéni tartózkodásomat,hogy az hétvégén legyen,és ez tökéletesen bevált.Szombat reggel érkeztem és vasárnap este hagytam el a várost.Ezt részben egy ismerősömtől kapott tanács alapján terveztem így,aki évekig élt Athénban.Nekem ez így tökéletesen működött.A ki és behajtáskor is kicsi volt a forgalom.

Előzmény: Losicica (26359)
feketefelho Creative Commons License 5 napja 0 0 26381

Azt nem mondta senki, hogy a legfrissebb térkép van a gépen.

De, most, hogy nézegetem kicsit a progit, az áttekintő, térképes nézetben Macedónia bizony még észak nélküli, de amikor a térkép listát nézegetem, ott már Észak-Macedónia szerepel, de ehhez internet kell, mert a friss listát onnan tölti le.

Előzmény: Bujazliz (26380)
Bujazliz Creative Commons License 5 napja 0 0 26380

Az, hogy az Észak-Makededónia megnevezés ott van a térképlistán, még nem azt jelenti, hogy a legfrissebb térkép van a készüléken. A frissítéshez kell internet. Nincsenek csodák.

Előzmény: feketefelho (26379)
feketefelho Creative Commons License 5 napja 0 0 26379

Olvasnom is kellene, nem csak írni...

Most esett le, hogy nem telefonos az app nálad.

A fejegység gondolom androidos. Hogy telepíted rá az alkalmazásokat?

(A Sygic valahogy frissítette magát. Ilyen mesebeli, jövőben bekövetkező országnév változtatást én nem időzítenék benne, mert ugye a nép kiszámíthatalan.)

Előzmény: 409 (26367)
feketefelho Creative Commons License 5 napja 0 0 26378

Ha én lennék a fejlesztő megmondanám.

(Szerintem valahol az elmúlt pár napban mégiscsak internethez jutottál és akkor suttyomban a kis drága frissített. Nelem most nincs a telefonon, mert kevés lett a hely és törölni kellett pár dolgot. Visszakerül, ha szükség lesz rá.)

Losicica Creative Commons License 5 napja 0 0 26377

hm akkor viszont egész jól hangzik, mert amúgy nincs havi/éves díja ahogy látom, akkor rendelek, és elkezdem áttolni rá a nyaralás költségét :) havi 3x20 ezer most már teljesen jutalékmentesen átutalható nekem belföldre, így az már tiszta haszon :) Köszönöm!

Előzmény: mov (26376)
mov Creative Commons License 5 napja 0 0 26376

Magyar számlaszámra utalsz, azzal nincs gond. Vagy kp. felvétel címszóval bankkártyával tölthető, de annak van minimális jutaléka.

Előzmény: Losicica (26371)
409 Creative Commons License 5 napja 0 0 26375

Úgy én is érteném, de ez nem lett frissítve, és off-line. A térképek maradtak a régiek, csak a név változott, az meg még ~két hete sem volt biztos.

Előzmény: Losicica (26373)
409 Creative Commons License 5 napja 0 0 26374

Nem, és azon sincs internet.

Előzmény: barbon1 (26369)
Losicica Creative Commons License 5 napja -1 0 26373

Szerintem ennek a dátuma már nagyon rég megvolt, szóval ha az elmúlt jópár hónapban frissült, akkor az új térképpel beépíthették akár, hogy mikor váltson. 

De tényleg egész okosnak tűnik, hogy erre is figyelnek :) 

(én épp most írok a waze-nak, mert amit újabban tervezés címszóval művelnek, annál Lassie hamarabb hazatalálna)

Katana750 Creative Commons License 5 napja -2 0 26372

Már emlékszem és akkor is az volt a véleményem, hogy a cuccod nem veszett kárba csak pocsékba ment számodra. A linkeden is egyértelműen le van írva, hogy "légiutasoktól eltérő utasok" 40 db. cigaretta.(kizárólag a 17. életévüket betöltött utasok esetén) Én ezt mindenképpen személyenként értelmezem. "A további dohánytermékekre vám és adómentesség már nem adható" Szerintem ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy ki kell dobni a többit! Mondjuk elég hülyén néz ki, hogy az állampolgár foggal körömmel ragaszkodik a vám és adók megfizetéséhez. Biztos jó sok papírmunka és akkor a vitéz uraknak(meg úrhölgyeknek) boltba kéne megvenni, így okosan eltérítik a szándéktól a megfáradt utast. Jó politika! De jó, hogy nem dohányzom.

Előzmény: feketefelho (26364)
Losicica Creative Commons License 5 napja 0 0 26371

Utánanézek köszi :) Mondjuk ha ennek külföldi a száma, akkor a saját bankból ráutalni kerül sokba, de átnézem. Bár nekem van a fő bankomnál egy dombornyomott Visam, egy másik banknál az egyik számlámnál egy Mastercard, a másik számlámnál Maestro.  Így relatív be vagyok védve. Az Erste csak a harmadik bankom, ott nincs is kártyám, őket én sem szeretem.  Volt már, hogy leállt a Visa rendszere, és jól jött, mert épp tankoltam, nem tudtam fizetni. 

Előzmény: mov (26366)
Losicica Creative Commons License 5 napja 0 0 26370

Persze csak gondoltam, hogy mivel szombat a fő turnusváltó nap, akkor kevesebben lennének Akropoliszban :) azt másutt írták, hogy a helyiek nyaralnak augusztusban, szóval parkolásilag remek, mert kiürülnek az utcák a sima lakóövezetekben. De valami majd lesz, aztán annyi :) 

Előzmény: imesc (26362)
barbon1 Creative Commons License 5 napja 0 0 26369

A telódon is fennt van?

oil120 Creative Commons License 5 napja 0 0 26368

Off

Már tavaly én is a Transferwise-t használtam Görögországban, tökéletes volt. Mastercard alapú csak ajánlani tudom.

On

Előzmény: mov (26366)
409 Creative Commons License 5 napja 0 0 26367

Úgy 1hete beszéltünk a sygic naviról, ami nekem az autóba épített fejegységben van. Idén még nem használtam, illetve szombaton igen, és meglepve látom, hogy Macedónia át van nevezve benne az új nevére. Ez hogy fenébe tudja???  Internet a közelében sincs.

mov Creative Commons License 5 napja 0 0 26366

Erste ügyfél vagyok, így én is kénytelen voltam más megoldás után nézni, mert az MNB+~10 Ft már erősen megütötte az ingerküszöbömet.

Nekem a megoldás a Transferwise lett. Teljesen költségmentes, a dombornyomott MC is ingyen van. Hogy a tényleges átváltásról beszéljünk most küldtek levelet, hogy a szolgáltatás színvonalának megőrzése érdekében emelni kell, március 8-tól emelkedik az átváltási jutalék. 0.36% lesz. Ez bő 1 Ft, így az emelés után.

Nem utolsó sorban van egy tök másik banknál lévő kártyád, azaz ha pl. banki leállás miatt megáll az egyik, még ott a másik ami megy.

Előzmény: Losicica (26346)
kivi000 Creative Commons License 5 napja 0 0 26365

Hát, nem írja, hogy nem adódik össze: http://nav.gov.hu/nav/kiadvanyok/utastaj/utastajekoztato/utastajekoztato_2019

Ráadásul nem is lenne logikus. Az persze, hogy a vámos szívat és nem jogszerűen jár el az más...

feketefelho Creative Commons License 5 napja 0 0 26364

Szerintem nem adódik össze. Azt hiszem 2017-ben írtam a mi esetünkről...

Röviden:

- 3 karton cigi elegánsan az ablakban (hiszen uniós országból, GR jöttünk),

- a vámos valamiért csak 2-t látott és mondta, hogy két doboz-40 szál- cigit megtarthatok, a többit meg kell semmisíteni (mivel nincs rajta zárjegy-Duty Free- ezért unión kívüli terméknek minősül és az a passzus vonatkozik rá).

Tehát nem adódott össze a két utasra szóló mennyiség, hanem az autóban lévők ennyit hozhatnak be. Összesen.

(Azt még akkor kiveséztük, hogy ilyenkor talán Vámot kellene kivetni és nem kidobatni a terméket. Persze akkor nem lehetne "újra hasznosítani" az árút.)

Nem kell kirakni az ablakba, amit be akar hozni az ember.

(Egyszer, még a jugoszláviai háborúk idején, a nagylaki határnál a hosszú úttól, a fáradtságtól már elment az eszem és viccesen azt válaszoltam a vámos kérdésére, hogy:

- "Mit hoztak?",

- "Köveket."

- "Na, mutassa csak azokat a köveket!" (gondolom zafír, gyémánt lebegett a szeme előtt).

Csomagtartó kinyit és lám-lám tényleg ott volt 3-4 kg tengeri kavics, a nagyobb fajtából.

- "Na, ne szórakozzanak, menjenek gyorsan!"

Mondjuk mást se nagyon nézett meg az autóban....)

Előzmény: Katana750 (26363)
Katana750 Creative Commons License 6 napja -1 0 26363

Eddig úgy tudtam ez személyenként értendő. Tehát 4 nagykorú esetén még vámmentes! Cigi ugyanígy.

Előzmény: feketefelho (26361)
imesc Creative Commons License 6 napja 0 0 26362

Athén főváros, télen-nyáron, éjjel-nappal sokan vannak, turisták, nem turista külföldiek, hazaiak...

Előzmény: Losicica (26359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!