Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

zslaci75 Creative Commons License 2021.12.10 -2 1 34226

Kicsit jobban belemélyedtem amiket így megjelöltél, valóban a Meteorák az egyik amit mindenképpen látni szerettem volna ami egy újabb érv emellett a régió mellett. Túristagyár voltaképpen mindenhol van Halkidikin, így az annyira nem zavar hogy Katerini ott van a közelben. Alapvetően nincs ezekkel bajom, bár nem is keresem őket az tény. Olvastam ellenben hogy Olympic Beach környékén sok a medúza, ez mondjuk nem lopta be magát a szívembe. Kassandrán soha nem láttam, Sithonian is csak Kalamitsinél de ott sem sokat. Gondolom tengervíz hőmérséklet függő, augusztus második felét céloztam be szinte mindig akkor megyünk.

Előzmény: feketefelho (34224)
feketefelho Creative Commons License 2021.12.09 -3 1 34225

... ennek ellenére a flamingókat csak idén találtam meg.

Előzmény: feketefelho (34224)
feketefelho Creative Commons License 2021.12.09 -3 1 34224

Lassan 30 éve a környékre járok, ismerem valamennyire (már amennyire a két hetes nyaralások alatt meg lehet ismerni egy országot, vagy annak egy részét).

Jövőre épp ezért megyünk a nyugati parton dél felé (az ország déli csücskéig, aztán vissza a keleti parton), közben megnézünk ezt-azt.

(30 évvel ezelőtt voltam arra utoljára és akkor sem láttam sok mindent, most kicsit pótolni szeretném, ami akkor kimaradt.)

Előzmény: zslaci75 (34223)
zslaci75 Creative Commons License 2021.12.09 -3 0 34223

Köszönöm szépen, ez több volt mint kimerítő válasz :)

Ezeken az infókon elcsemegézem egy kicsit. Köszönöm szépen!

Előzmény: feketefelho (34222)
feketefelho Creative Commons License 2021.12.09 -3 3 34222

A Katerini-Zagora szakaszhoz annyit fűznék hozzá, hogy homokos partszakasz épp Katerini környékén (északra és délre is) van, de Nei Pori után dél felé haladva már inkább apró-kavicsos, kavicsos a part és a tengerfenék is. A Pelion-félszigeten vannak picike öblök homokos parttal, de szerintem azok elég gyorsan mélyülnek (már csak azért is, mert egy hegy szalad bele a tengerbe).  

Ami tuti homokos és lassan mélyülő:

- Makrigialos és Olympic Beach között végig (mondjuk Paraliát, meg O.B.-et kihagynám a tömeg miatt)

- Variko (Kalyvia Varikou tele kempingekkel), de utána Gritsa Beach már kavicsos ....

- Nei Pori partja végig (északabbra Platamonas még kavicsos, sziklás)

Variko és Nei Pori közt van homokos part, de a vízben már kavicsokon lépkedsz és nem is lassan mélyül (guglin ez nem feltétlenül látszik). A legnagyobb átverés itt Leptokaria a homokos partjával és a köves tengerfenékkel (ami elég gyorsan mélyül, kisebb gyerekkel nem ajánlom).

Ami nekünk anno nagyon bejött, fél méteres, meleg víz vagy 50 méteren keresztül befelé a tengerbe, az itt volt: Korinos

Totál kietlen part (volt), fa egy szál se, csak homok, kiszáradt fűcsomók .... (idén már itt is megjelentek a napernyők és a kantinok, de azért maradt még turistamentes övezet is). 

Pár éve ide (T.Ammaos Beach) járunk (autóval, a szállás valahol a közeli élménykombinátok valamelyikében). A tömeg (már amikor van) elviselhető (a nyugágyak csak estefelé telnek meg), napközben félház és jobbára csak görög szót hallani, na és van egy olcsó kajálda (kantin) is, az enni-innivalót kihozzák a nyugágyakhoz is (a fogyasztással fizetsz), de van szabad, napernyő nélküli partszakasz is.

A szomszédos Robinsonas Katana kedvence, hasonló feltételekkel.

Látnivalók:

- Alikesi sólepárló (lehet lebegni az extrém sós vízben, wellness = sós iszappal bekenegeti magát az ember (gusztus kérdése), és flamingókat bambulhatsz a sóhegy mögötti medencékben)

- Katerini, Litochoro városok

- Olympos (Litochorón keresztülhajtva Zeusz kádja, vagy a völgy túloldalán szerpentinen fel a Prionia menedékházig, ott kicsi vízesést nézhetsz+egy kis túra, esetleg nagyobb túra = megmászod a Mitikast, lefelé Agios Dionysios kolostor)

- Dion (romterület, itt egyre több dolgot ásnak ki a földből)

Palaios Panteleimonas (ez egy "igazi" régi, görög falu fenn a hegyen, de ma már inkább szuvenírboltok halmaza), szép a kilátás, szépek a házak (egyre többet renoválnak), kis templom, vendéglők a főtéren, ... tetszett 

- Platamonaszi erőd (Bizánci erődítmény sok fallal, romokkal. Megnézhető, de csak ha nagyon nincs más dolgod. Fentről szép a kilátás.)

- Tempi völgy (vigyázz, az autópálya elkerüli) - régen nagyon sokan voltak itt, ma már alig látogatják, pedig szép a hely (az épített környezet egyre romosabb sajnos). Van itt egy templom, no meg "A csodatévő forrás" (ami egy alagút végén csordogál lefelé egy budicsészéből ....). Hát nálam az volt a csoda, hogy ki tudtam mászni az alagútból. (Minden cinizmusom ellenére érdemes ide elmenni.)

- kicsit távolabb: Thesszaloniki, Edessza (szép, nagy vízesések! - több is van), Meteorák (autóval 2 órán belül oda lehet érni)

És, ha nagyon hosszú időre mész, akkor el lehet szaladni Athénba, Delfibe, Korinthoszhoz is (na, csak tréfáltam).

 

Előzmény: zslaci75 (34221)
zslaci75 Creative Commons License 2021.12.09 -2 0 34221

Sziasztok.

Tervezgetem a jövő évi nyaralást. 2 partszakasz amire leszűkült a keresés, az egyik Katerinitől Zagóráig, a másik Asprovaltától Kavaláig tart. Egyik részen sem jártam még. Volna egy kitétel: homokos strand/strandok, lassan mélyülő tengerrel . Ahogy a térképen láttam ilyenek mindkét esetben vannak, így nem nagyon tudunk dönteni. Ha valaki járt ezeken a területeken, és megosztaná a személyes tapasztalatait strandok, települések, látnivalók vagy bármi egyéni javaslat alapján azt szívesen venném. Előre is köszi:Laci

TyuTyu-2 Creative Commons License 2021.12.08 -1 0 34220

TyuTyu belevau:

 

Nem kell erzesre talalgatni, szerencere lekerdezheto :-)

https://www.seatemperature.org/europe/greece/

 

TyuTyu

Előzmény: Béci 72 (34217)
kerkyra Creative Commons License 2021.12.08 -1 0 34219

Mondjuk most   novemberben is  simán bementem Korfun   .... 

Előzmény: Béci 72 (34217)
kerkyra Creative Commons License 2021.12.08 -1 0 34218

nNem  tudom, de  én fázós  vagyok    simán  kibírtam   kb  1 órát   úgy  hogy  csak   benne   ültünk  és  semmi  mozgás   ...  

Előzmény: Béci 72 (34217)
Béci 72 Creative Commons License 2021.12.06 -1 0 34217

Hány fok kb.?

Előzmény: kerkyra (34216)
kerkyra Creative Commons License 2021.12.06 -1 0 34216

Tényleg  kellemes   volt még a víz    órákat  bent  voltunk....  

Előzmény: Béci 72 (34215)
Béci 72 Creative Commons License 2021.12.01 -1 0 34215

Azért ti rokonságban lehettek a jegesmedvékkel...🙂

Előzmény: kerkyra (34214)
kerkyra Creative Commons License 2021.12.01 -2 0 34214

Mi  már   fürödtünk itt  Nei Epivatesz_en      A  part   jó  de  semmi  extra..   novemberben  voltunk itt a  víz   még  langymeleg  volt   ....   

Előzmény: solozo (34198)
Hortennttrotter Creative Commons License 2021.11.28 0 1 34213

Az mind szuper, Glyfada, Vari, Varkiza a nyugati oldalon, a masik oldalon meg Porto rafti, Marathon, Nea makri, Schinia. Minden nap mehettek mas szebbnel szebb helyekre. A nyugati oldal tomegkozlekedessel is konnyen bebarangolhato, a masik parthoz kell auto, de megeri. Egy napos kirandilusara meg erdemes atmenni Pireusbol ( metro vegallomas) Aegina szigetere , 30 percenkent jar a szarnyashajo , 40 perc az ut. Ott a kikotovarostol 10 perc setara a legszebb homokos tengerpartok vannak , sok fa , meg arnyekot is lehet talalni, ami nyaron nem hatrany. Ehhez peldaul auro sem kell , metro+ hajo. 

Előzmény: solozo (34201)
Katana750 Creative Commons License 2021.11.28 -4 1 34212

Mi maradunk a topiknak megfelelően, a reptér persze adná magát de mi is jövünk megyünk mint a fájás. 

Előzmény: zslaci75 (34207)
Béci 72 Creative Commons License 2021.11.28 0 0 34211

Szerintem főszezonban nem "férsz" bele s 1,5 -szeres árba...

Főleg úgy,hogy szeptember végén már szinte ők fizetnek,hogy menjen valaki.Pedig a tenger is,a levegő is még nagyon jó olyankor.

Előzmény: zslaci75 (34209)
Katana750 Creative Commons License 2021.11.28 -4 0 34210

Mi közvetlenül a saját oldalukon néztük de még ott sem volt foglalható. Türelem van bőven. Időnk mint az Égei-tenger.

Előzmény: zslaci75 (34206)
zslaci75 Creative Commons License 2021.11.28 0 0 34209

Hát ez oké, de nekem csak június közepétől augusztus végéig működik a dolog. Akkor azért nem ezek az árak vannak szerintem, bár ha másfélszer annyi se olyan vészes éppen, meg hát nem is fillerb@szas a lényeg.

Előzmény: dokeee (34208)
dokeee Creative Commons License 2021.11.28 0 0 34208

Meséltem már, hogy szeptember végén 11 napot töltöttünk Krétán, 2 főre a repülő és a bérelt autó összesen nem volt 300 euró? 

Előzmény: zslaci75 (34207)
zslaci75 Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 34207

Nekem is megfordult a fejemben hogy jövőre esetleg átnyergelnénk repülőre, főleg hogy ezúttal csak édeskettesben, gyerekek nélkül mennénk megünnepelni a 25. házassági evfordulónkat.. Viszont nagyon szeretünk barangolni, kirándulni, akkor meg baromi jó hogy bármelyik pillanatban ott a verda. 

Előzmény: solozo (34198)
zslaci75 Creative Commons License 2021.11.28 0 0 34206

Bookingon már/vagy még nem is foglalható..

Előzmény: Katana750 (34205)
Katana750 Creative Commons License 2021.11.28 -4 0 34205

Mi is oda tervezzük a jövő évit! Angelbay Bungalows.

Előzmény: solozo (34198)
solozo Creative Commons License 2021.11.28 -12 1 34204

Köszi.

Előzmény: e30nick (34202)
e30nick Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 34203

Ohh, bocs. Nem a masik iranyba. :) Pereia ott van pont a Nei Epivates elott, gyakorlatilag osszeernek.

Előzmény: e30nick (34202)
e30nick Creative Commons License 2021.11.28 -1 1 34202

A reptertol a masik iranyba kb 4-5 kilometerre szoktam megszallni, amig megerkezik a csalad. A leirasod pont passzol ra. Hosszu, homokos part, tavernak sora. Arra pont jo, hogy delutan martozzak egyet alvas utan, de egy nyaralast tuti nem toltenek ott el. Tomeg, zaj, kb mint a Balaton, csak sos a viz. Na jo, kicsit azert tisztabb. Egy Chalkidikehez nem lehet merni, planem nem egy Peloponesszoszhoz. Szeintem azert kar barhova elmenni, hogy a repter nehany km-es korzeteben legyel. Fizess be egy repulos Corfura (Zakynthosra, Kretara, Rodoszra, stb), ezerszer jobban jarsz!

Előzmény: solozo (34198)
solozo Creative Commons License 2021.11.27 -11 1 34201

Athén környékén tudsz ajánlani szép tengerparti helyet?

Előzmény: Hortennttrotter (34200)
Hortennttrotter Creative Commons License 2021.11.27 0 1 34200

Agia triadat ismerem, munka ugyben gyakran szalltam meg ott is. A tenger sem rossz. De ha mar repulore valtasz, akkor 20 perc kulonbseggel eljutsz Athenba, vagy barhova , nem igen van kulonbseg a repjegyek araban , viszont teljesen mas tengert kapsz cserebe. Ha mar eszak, akkor ahogy elottem is emlitettek, Halkidikin nezelodj. 

Előzmény: solozo (34198)
Béci 72 Creative Commons License 2021.11.27 -1 0 34199

Ott még nem,de a Chalkidiki-félsziget első lábának tövében voltunk kb.20 évvel ezelőtt pár napra.Nagyon szép volt.

Előzmény: solozo (34198)
solozo Creative Commons License 2021.11.27 -11 1 34198

Véleményekre volnék kíváncsi. Jövő augusztusban lehet, inkább repülőre váltunk, és Szalonikihez közeli helyet kerestem. A reptértől 10 km-re van Nei Epivatesz és Agia Triada. Ahogy nézem, kellemes homokos strand, a parton tavernák sora. Elsőre tetszik, szállás is van megfelelő. Nyaralt valaki ott? Alapvetően a vízminőség érdekel, lévén Szaloniki nagyon közel van...

Béci 72 Creative Commons License 2021.11.07 -1 0 34196

Off.

Plitvice,Zadar,Trogir,Split,Biograd,Paklenica.

Előzmény: kerkyra (34195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!