Keresés

Részletes keresés

Chavo Creative Commons License 2000.08.09 0 0 8
Én ugyan nem dohányzok, soha életemben nem gyújtottam rá, de sokan dohányoztak a környezetemben és velük együtt "nehéz" éveket is átéltem, így talán ehhez az "árháború" dologhoz is hozzá tudok szólni.

Én emlékszem arra, hogy a faterom vette (szerezte) a cigit, minden szálat 4 darabra vágott és szipkával szívta, hogy minél kisebb legyen a csikk. Mivel az 50-es évek végén még kicsi voltam, nem tudom, hogy ez miféle kényszer volt nála, de vagy nem jutott pénz rá, vagy nem lehetett kapni.

Szóval nem osztozom azon nézeten, hogy az ár drasztikus emelése nagylétszámú leszokáshoz vezetne. Szerintem mindenki előteremtené a pénzt, akár más dolgok rovására is. Esetleg a mennyiség csökkenne.

Chavo

magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2000.08.09 0 0 7
350-re?
Előzmény: ben de kinn is (-)
grubi Creative Commons License 2000.08.09 0 0 6
Hát alapvetően nem szokok le az ártól, viszont ha holnap azt mondaná reggel a trafikos hogy tessék hatszáz, akkor attól lehet hogy meglepetésszerűen visszatántorodnék.
Előzmény: cinquecento (4)
gigalo Creative Commons License 2000.08.09 0 0 5
Válaszom az, hogy azért emelik így az árakat, mert az államnak 1általán nem érdeke, hogy leszokjon bárki is, mert elesnének a zsíros kis adóbevételektol...
Asszem ezt má sokan leírták elöttem, de ide kívánkozott

A dohányárúba gyártás során bekevert az addiktív jelleget növelo adalékokról nem is beszélve...

Előzmény: grubi (3)
cinquecento Creative Commons License 2000.08.09 0 0 4
Oszintén szólva nem hiszem, hogy az ár le tud szoktatni egy eros dohányost. Aki függové vált már, az megszerzi rá a pénzt.
Én nem dohányzom, de ezt tippelem.
Tévedek?
Van valaki, aki pusztán az ár miatt hagyta abba?

500

grubi Creative Commons License 2000.08.09 0 0 3
Szerintem k aljas húzás 10forintonként emelgetni a cigiárakat. Úgyis annyiba fog kerülni hamarosan mint mindenhol máshol külföldön (5-600ft) ha ezt az áremelést egyszerre csinálnák, akkor talán a dohányosok negyedének a felének a tizede elgondolkodna rajta hogy akar-e tovább cigizni vagy sem. Szerintem nekem-legalábbis egy darabig-6 kilóért nem lenne kedvem vásárolni. Így apránként viszont szokod és sóhajjal intézed.
ben de kinn is Creative Commons License 2000.08.09 0 0 2
az egészség nem érdekel, csak a péncc : )))
Előzmény: Törőlt_nick (1)
Törőlt_nick Creative Commons License 2000.08.09 0 0 1
Valamelyik nap - amikor sorba álltam a közértben a pénztár előtt az egyik cigin - azt hiszem EVE - láttam egy jópofa feliratot: "A DOHÁNYZÁS HALÁLT OKOZHAT!" Szó szerint ez állt rajta, még engem is mellbevágot a szöveg, nem ezt szokták ráírni a plakátokra,
úgy hogy egészségetekre! :(
Előzmény: ZedIzDead (0)
ZedIzDead Creative Commons License 2000.08.09 0 0 0
Az enyém is...bár már 4 napja 0 szálat szívtam, mert kvára megnáthásodtam a Szigeten...

[ZedIzDead]

ben de kinn is Creative Commons License 2000.08.09 0 0 topiknyitó
a napokban 10 forinttal emelkedett a cigim ára.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!