Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.14 0 0 491

Én még megemlíteném a norvégokat vagy a svédeket is! :)

Előzmény: doncike (489)
doncike Creative Commons License 2019.06.12 0 0 490

Egyetértünk!

 

De nem akarom szétoffolni a topikot női focival, csak az volt az apropó, hogy a Kerületnek volt női bajnok csapata és akár lehetne itt is női szakosztály.

Előzmény: Törölt nick (486)
doncike Creative Commons License 2019.06.12 0 0 489

"Lehet adok majd ennek az egésznek egy újabb esélyt."

 

Az M4 adja a vébé jó pár meccsét (van, amit csak online).

USA, németek, franciák, angolok: őket érdemes nézni, ha jó focit akarsz nézni.

Előzmény: sergiototta (485)
doncike Creative Commons License 2019.06.12 0 0 488

Köszi a szurkolást, de a magyar női NB1 még tényleg nem az a szint, ahová a foci miatt megy ki az ember.

Max. a csapat miatt.

(Már nagyon OFF: a Fradi második kalapból várja a BL-selejtező sorsolást, hogy ez miért nagyon jó, azt majd a Fradi topikba írom meg.)

 

A Kerület szempontjából egyelőre annyi a női futball jelentősége, hogy szinte ingyen (sok támogatást fizet erre az MLSZ) 1-2 év alatt NB2-es csapata lehet, és az NB1 sem elérhetetlen 5-6 éves távlatban.

Előzmény: ingersheim (487)
ingersheim Creative Commons License 2019.06.10 0 0 487
Múlt héten kimentem a Hungáriára a bajnoki döntőre, haverok invitálására. Próbáltam követni, élvezni, de nem ment. Sörözés és dumálás lett belőle. Ez van, de megértelek téged is.
Előzmény: doncike (483)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.10 0 0 486

Én a magam részéről pártolom a női focit. Az utóbbi években dinamikusan fejlődik és az FTC és az MTK a példa, hogy lehet ezt kiemelten is művelni. Meg aztán, sok szép lány van köztük! :)

sergiototta Creative Commons License 2019.06.10 0 0 485

"Ha csak a sportérték számítana, akkor csak a topligák rangadóit nézné mindenki."

 

Tudom, hogy nem erről szólt a hozzászólásod, de ezzel nagyon nem tudok egyetérteni.

 

Nagyon propagálod a női focit, itt is meg néha a Fradi topikban is. De ez nem baj, én a jégkorongot szeretem és arról szoktam néha írni, de az se érdekel túl sok embert. Persze a női focinál azért többeket mozgat meg :-)

Nekem személyesen csak régi emlékem van a női fociról, de ez pont kötődik a Kerülethez. Haverom focizott a Kerület utánpótlás csapatába, és egyik alkalommal mikor kimentünk megnézni a meccsét, pont egy női focicsapat ellen játszottak. Ez a 90-s évek első fele, akkor valahogy egyben volt up szinten a fiú-női bajnokság, csak a lányok pár évvel idősebbek voltak. Emlékszem a játékvezető is nő volt. Simán nyert a TTVE fiú csapata(6-0 vagy 7-0 lett) és a meccs pár perccel előbb végett ért, mert a labdát átrúgták a szomszédos - akkor még  - laktanyába. Pót labda nem volt, a játékvezető nem nagyon tudta mi legyen aztán haverom apja bekiabált, hogy fújd le és erre lefújta a meccset.

 

Ezen kívül csak tévében láttam női focit egyszer-kétszer, de nem tudott lekötni. Mezőnyben még csak-csak, de a kapusok rohangálása a kapuban kifejezetten röhejes volt. De ez is már jópár éve volt, azóta már nyilván sokat fejlődött a dolog. Lehet adok majd ennek az egésznek egy újabb esélyt.

Előzmény: doncike (483)
doncike Creative Commons License 2019.06.10 0 0 484

Lehet, hogy én értettem félre valamit, de úgy hallottam, hogy hibriddé tervezik átépíteni a pályát. Tehát hogy élő- és műfű keveréke lesz, és valamikor a nyáron csinálnák.

 

Erről van valami info?

(Mondom, lehet, hogy én értettem félre és egy másik pályára mondták, ami augusztusban emiatt zárva lesz.)

doncike Creative Commons License 2019.06.10 0 0 483

3 dolgot azért egészen nyugodtan szét lehet választani.

Nekem legalábbis sikerülni szokott. ;-

 

Az egyik a személyes érintettség. Ha a gyereked sportol, akkor elmész a meccseire, vagy legalább szurkolsz neki. Én ezt végigjártam Bozsiktól kezdve a felnőtt NB1 bajnoki döntőig és korosztályos válogatottig bezárólag (egyelőre). Innen nézve ugyanakkor teljesen tökmindegy, hogy lesz a Kerületnek női csapata.

 

A másik, ha fontos neked egy klub. A női labdarúgásnak ma van annyi központi hátszele, hogy ha egy Kerület-kaiberű klub (hagyományok, infrastruktúra, név) komolyan és ésszel belefog, akkor nagyon gyorsan tud komoly eredményeket elérni. Utalnék itt ismét a Kelenre, akik 6 év alatt NB1-es csapatot építettek.

 

A harmadik a sportérték. Egy NB3-as klub topikjában vagyunk. Nem azért vagyunk itt, mert a Kerület annyire elképzelhetetlenül jó, hanem azért, mert valamilyen szinten a magunkénak érezzük. Ha csak a sportérték számítana, akkor csak a topligák rangadóit nézné mindenki. Ehhez képest a női labdarúgás nemzetközi top szintje messze felette van a magyar NB3 (de még az NB1) szintjének.
Ez nem attól függ, hogy focizik-e a lányod, vagy sem. ;-)

 

A magam részéről továbbra is bátorkodnám azt javasolni a Kerület vezetőinek, hogy hívják meg egy ebédre a Kelen vezetésért és alaposan faggassák ki őket arról, hogy mit tud hozzátenni egy ilyen klubhoz női labdarúgó szakosztály.

Előzmény: ingersheim (482)
ingersheim Creative Commons License 2019.06.10 0 0 482
Rendben, érintett vagy, semmi gond. Ettől még ez a véleményem. Majd, ha az enyém is focizni akarna, lehet átértékelem ;)
Előzmény: doncike (481)
doncike Creative Commons License 2019.06.10 0 0 481

Ha-ha, mintha csak közvetlen anyagi érdekből lehetne fontos valami.

Szóval nem, nem a női fociban dolgozom. A lányom focizik, de magasabb szinten annál, hogy a Kerület érdekes lehetne neki.

 

Hogy kinek jó? Pont azoknak, akiknek a férfi futball. A szurkolóknak.

A Kerületnek az elkövetkező 40 évben nem lesz férfi NB1-es csapata. Női 5-6 év alatt lehetne.

Kérdezz meg egy Kelen-szurkolót, hogy neki jó-e, hogy NB1-es csapatuk lesz jövőre.

 

A legutóbbi két évben volt 3-3 női BL-selejtező a Kerület pályán. Nem kell, hogy egyetértsünk, de az 1-1 meccs, amit ezekből láttam, magasabb szinvonal volt, mint a magyar férfi nb3.

 

Most kezdődött egyébként a vb. M4 ad sok meccset. Meg lehet nézni, hogy a németek, franciák, amerikaiak hol tartanak...

Előzmény: ingersheim (480)
ingersheim Creative Commons License 2019.06.09 0 0 480
Te tuti a női fociban melózol valamilyen szinten, hogy ennyire tolod.
Azt áruld el, hogy kinek jó ez, azokon kívül, akik játszák.
Előzmény: doncike (479)
doncike Creative Commons License 2019.06.08 0 0 479

Ha már filozófia: vajon női szakágat nem akarják feléleszteni. Hagyományai vannak (az első női bajnok a III. ker. TTVE - Femina nevű csapat volt 1971-ben).

 

A Kelen 6 éve kezdett bele és most feljutottak az NB1-be.

 

Ha a fiúk feljutnának az NB2-be, akkor úgyis kötelező lesz 2 lány up csapatot versenyeztetni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (478)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.08 0 0 478

"Az új szakmai stáb teljes mértékben passzol az Egyesület filozófiájához, mely szerint fiatal, ambiciózus, magyar, tehetséges edzőkben gondolkozunk."

Ez jól hangzik! Hajrá! :)

Előzmény: doncike (475)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.08 0 0 477

Igen, a Csepel kiesett a Budapest Bajnokságba. Pedig sokan kimentek az utolsó meccsre. Vissza kell jutni, nincs mese. A Pénzügyőrt én is sajnáltam. Viszont a Szabadkikötő-Csepel maradt az Nb3-ban, ami jó hír! :) A Kerület jó szezont futott, szép volt fiúk!!!

Előzmény: sergiototta (470)
sergiototta Creative Commons License 2019.06.03 0 0 476

A vezetőség rákattant a celeb vonalra.

Előzmény: doncike (475)
doncike Creative Commons License 2019.06.03 0 0 475
sergiototta Creative Commons License 2019.06.02 0 0 474

nagyon köszi utólag is :-)

Előzmény: maribor (473)
maribor Creative Commons License 2019.06.02 0 0 473

Hajrá, Kerület!

Legközelebb mész haza gyalog.

Előzmény: sergiototta (472)
sergiototta Creative Commons License 2019.06.02 0 1 472

Voltam és eszembe is jutottál. Jött egy csóka papucsban meg valami lila göncben, gondoltam akár Te is lehetnél. Elég szánalomra méltó figura volt, haverom meg is sajnálta és adott neki egy kis sört.

Előzmény: maribor (471)
maribor Creative Commons License 2019.06.02 0 0 471
Voltal meccsen?
Előzmény: sergiototta (470)
sergiototta Creative Commons License 2019.06.02 0 1 470

Kellemes meccs volt, a Pénzügyőr kiesését én sajnálom. A Csepel is kiesett, értük is kár.

Hullámvasutas egy szezon volt.

Előzmény: ingersheim (469)
ingersheim Creative Commons License 2019.06.02 0 0 469

Jó hangulatú meccsen 2:1-es szezonzáró győzelem a fináncok ellen, akik lehet, hogy így kipottyantak a blaszba.

ingersheim Creative Commons License 2019.05.31 0 0 468

Óbudai kék-fehér, mindent ami belefér! 

Előzmény: sergiototta (467)
sergiototta Creative Commons License 2019.05.31 0 0 467

Vasárnap jön a szezonzáró budai derby. Hajrá Kerület, első a becsület :-)

doncike Creative Commons License 2019.04.29 0 1 466

Tudta?

Az első, nem hivatalos női labdarúgó bajnokságot a Kerület nyerte, 1971-ben. (III. ker. TTVE - Femina néven, egyszezonos, négycsapatos kísérleti bajnokság volt)

 

A napokban jelenik meg egy könyv a témában (női labdarúgó bajnokságok Magyarországon), annak a promóciós anyagában láttam:

https://www.facebook.com/noifutball/photos/pcb.10157094414474344/10157094411734344/

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.29 0 0 465

Hamarosan lesz THSE-Szabadkikötő - III. Kerület mérkőzés! :) Remélem ott leszek majd! :D

ingersheim Creative Commons License 2019.04.28 0 0 464

Gyenge meccs volt igaz. Viszont Kisflórival talákoztam, sántított rendesen, mondta, hogy levált a porc a térdében. Viszont Old Boys bajnokok lettek! 

Előzmény: sergiototta (463)
sergiototta Creative Commons License 2019.04.28 0 0 463

ma nem tudtam menni, de ez alapján nem ez lehetett valami jó meccs

Előzmény: ingersheim (462)
ingersheim Creative Commons License 2019.04.28 0 0 462

0:0 az Andráshida ellen, az elején egy kihagyott büntetővel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!