Keresés

Részletes keresés

Iranon Creative Commons License 2006.10.16 0 0 152
Számítottam rá, hogy valamennyi összeget levonnak (most csináltam az accountot), csak ugye az a sunyiság, hogy sehol nem írják ezt ki. A jóváírás nem tudom hogy van: először a Paypal levont 211 forintot, akkor azt írta, hogy maga a DVD+szállítás 7650 forint. Most megint elküldtem a rendelést úgy, hogy 7650 forint volt a számlán, de a Paypal csak 7643 forintot vont le.

Vagyis lényegében fizettem is a számlával, és az első rendelés után sem került nekik jóváírásra az a 211 forint. :)

Hip-hip hurrá, de azért harmadik alkalommal már sikeresen elment a megrendelés.

Előzmény: Fosveny (151)
Fosveny Creative Commons License 2006.10.14 0 0 151
Ha te _fizetsz_ PayPallal, akkor elvileg nem vonnak semmit. Az eladohoz erkezett penzbol kapnak valami igen alacsony szazalekot.

Most csinaltad a PayPal-accountot, ugye? Mert akkor levonnak valamennyit a szamladrol automatikusan, annak ellenorzesere, hogy mukodik, de ezt jovairjak (azt hiszem, az elso vasarlasnal ennyivel kevesebbet vonnak, de mar nem emlekszem, egy eve volt vagy mikor...).
Előzmény: Iranon (150)
Iranon Creative Commons License 2006.10.14 0 0 150
Azért köszi.:)

Azt hiszem muszáj megosztanom ezt a nagyszerű sztorit, ami a DVD rendeléséről szól. Első lépésként átultaltam annyi pénzt a kártyára, amennyibe pont kerül a DVD+szállítás. Utána szépen megyek a webshopba, megadom a rendelést. Menet közben, amikor az első elküldésre kattintottam, akkor kiderült, hogy az egész tranzakció a Paypalon keresztül fog menni: abban a percben jött is a telefonra egy SMS, hogy a Paypal levont 211 forintot a számlámról. Azt mondjuk fogalmam sincs, hogy miért...sehol nem volt ilyesmi feltüntetve a rendeléskor... Szép sunyi lépés.

Nosza ebből jött a következő öröm: a kártyára átutalt összeg, így nem elegendő ahhoz, amibe a DVD+szállítás kerül. Hurrá. Gyerünk Otp oldalára, utaljuk át azt a 211 forintot. Természetesen ugye az OTP hétvégenként képtelen ezt megtenni, így hétfőig kell majd várni arra, hogy átmenjen a 211 forint...

A java még csak most jön. Gondoltam nem baj, bezárom a Paypalos ablakot, majd hétfőn belépek és jóváhagyom a tranzakciót (mivel egy PP account is regisztrálásra került az egész folyamat alatt). Lehet, hogy én nem találtam meg, de sehol nincs egy olyan menü, ahol a várakozó tranzakciókat lehetne megnézni, folytatni, módosítani, törölni stb.

Elküldtem még egy rendelést a Webshopból, hátha én csináltam valamit rosszul, de kiderült, hogy tényleg sehol semmi információ nincs az egészről, semmit nem tudsz csinálni egy, a rendszer hibájából előforduló hülyeséggel.

A csattanó szerintem az lesz, ha átutalásonként von a Paypal 211 forintot, így ebben az esetben hétfőn sem lesz elég a számlán lévő pénz és ez a tolvaj banda 422 forintot lop el...

Azt hiszem, hogy egyszerűbb lett volna kiutazni a lemezért... :)
Előzmény: szani (149)
szani Creative Commons License 2006.10.13 0 0 149
én sajnos mostanában nem megyek arra :((((
nekem is Fösvény hozott egyet a nyáron, ezúton is nagy nagy köszönet neki érte
Előzmény: Iranon (148)
Iranon Creative Commons License 2006.10.13 0 0 148
Köszönöm, a válaszokat, akkor ez jó hír. :)

Noha már kinéztem a webshopban is a lemezt, de sajnos egyelőre lemaradtam a beszerzésében, esetleg megoldható egy olyan dolog, hogy ha valamelyikőtök (vagy esetleg más rejtőzködő topicolvasó) éppen feléjük jár, akkor beszerezne egyet nékem? :)

kiitos,
i
Fosveny Creative Commons License 2006.10.13 0 0 147
Hm. No niin.
Ennyit az emlekezotehetsegemrol. :)

Bocsanat.
szani Creative Commons License 2006.10.12 0 0 146
igen, van több is
már akartam is gratulálni, hogy rajta van a neved a borítón :))
Előzmény: Iranon (144)
Fosveny Creative Commons License 2006.10.12 0 0 145
Szerintem nincsenek - de ez csak kosza emlek, az ellenkezoje is lehet igaz.
Előzmény: Iranon (144)
Iranon Creative Commons License 2006.10.12 0 0 144
Sziasztok, pusztán egy röpke kérdés erejéig ugranék be most perpillanat: a májusban megjelent DVD-n vannak képek a legutóbbi itthoni MűvPalotás Garmarna/Varttina performanszról?

köszönöm,
i
Elan Creative Commons License 2006.07.10 0 0 143
Fösvény, szeretlek :) Komolyan mondod, hogy még dedikálva is van? Mindjárt elájulok, ez a hét istenien indul :)

Monddcsak, a fórumon kívül fel tudom valamilyen módon venni Veled a kapcsolatot, ha hazajöttem? Ha gondolod, ird meg az elan@elan.rulez.org -ra, és akkor azonnal irok, vagy hivlak, ha megint itthol vagyok.

És persze írd meg, hogy mennyivel tartozom, bár szerintem ez már a megfizethetetlen kategória :)))

Előzmény: Fosveny (142)
Fosveny Creative Commons License 2006.07.09 0 0 142
Akkor majd Skocia utan kapod meg a dedikalt peldanyodat. :)

Szani, teged kulon udvozolnek a lanyok.
Előzmény: Elan (141)
Elan Creative Commons License 2006.06.29 0 0 141
Nagyon köszönöm előre is :)
Nem tudom, mikor jössz haza, de én július 15-30 között Skóciában leszek... utána találkozhatunk.
Előzmény: Fosveny (140)
Fosveny Creative Commons License 2006.06.28 0 0 140
Jo, majd igyekszem. :)
Előzmény: Elan (139)
Elan Creative Commons License 2006.06.28 0 0 139
Én nagyon szeretnék Värttinä DVDt! Hoznál nekem? Az emailcimem: elan@elan.rulez.org, ird meg kérlek, hogy mennyibe kerül, és hogy kaphatom majd meg! Őrülten hálás lennék, ha hoznál nekem egyet! :)
Előzmény: Fosveny (137)
szani Creative Commons License 2006.06.26 0 0 138
jó neked, te akár dedikáltathatod is a példányodat Kaustinenben :))

(küldtem mailt az enternetes címedre)
Előzmény: Fosveny (137)
Fosveny Creative Commons License 2006.06.26 0 0 137
Csutortokon megyek Finnorszagba, Kaustinen utan meg vissza... Ha valaki szeretne Värttinä-DVD-t, de nem bizik az Magyar Postaban, az surgost szoljon, egy-ketto velhetoleg befer majd a hatizsakba...
noidea Creative Commons License 2006.04.07 0 0 136

Sziasztok!

 

  Most találtam meg ezt a topicot :-)

 

Nagyon szeretjük őket.

 

Épp kerestem a neten a Meri c. számban lévő magyar nyelvű kesergő szövegét, de nem találtam. Van valakinek tippje?

Fosveny Creative Commons License 2006.02.07 0 0 135
Hmpf... Milyen regen nem irt senki... De ugye mindenki tudja, az kit erdekel, hogy januar legvegen megjelent az uj lemez - Miero.

(En csak tegnaptol nyuvom, meg nem nyugozott le, de talan ramno majd ez is, mint a Vihma).
Elan Creative Commons License 2005.07.29 0 0 133
Én jövök, az tuti :) Tényleg, én még nem is voltam a Művészetek Palotájában, itt is van étel-ital embargo, vagy be lehet vinni a saját kaját?
Előzmény: EeToN (132)
EeToN Creative Commons License 2005.07.29 0 0 132
Hali!

Már csak pár óra a koncertig. :) Nekem ez lesz az első "igazi" Värttinä-koncertem a tavalyi fesztivált követően, azt viszont furcsállom, hogy hangversenyteremben lépnek fel, el sem tudom képzelni.

Nem könnyen szántam rá magam a jegyvásárlásra. Mégiscsak nem ismerem a Garmarnát, és mégiscsak a legrosszabb helyek kerülnek 3000 Ft-ba, pedig ennyit még sosem költöttem koncertjegyre. De végül meghallgattam néhány számot, és nem bírtam ellenállni nekik. ;) Kiváncsi vagyok, ilyen magas jegyárak mellett is teltház lesz-e.

EeToN
Kjetill Creative Commons License 2005.05.26 0 0 131

A kedvenceim közül kettő egy napon lép fel és egy helyen!! Lehet ennél jobb??:)

A Kyla vuotti-ra én is leadnék egy szavazatot! Meg a Kappee-ra is.

Perlator Creative Commons License 2005.03.04 0 0 130

Á, akkor inkább nem kísérletezek, túl kicsi ahhoz, hogy egy hosszú, pláne dupla koncertet végigüljön egy helyben. Én meg szórakozni megyek, nem gyereket fegyelmezni. Majd néhány év múlva újragondoljuk a kérdést, addig meg kezeli továbbra is a hifit :-) Jön még a Värttinä máskor is. Remélem. Meg azt is, hogy még sokáig lesz Värttinä.

 

Előzmény: szani (129)
szani Creative Commons License 2005.03.04 0 0 129

szerintem nyugodtan elhozhatod, a koncerttermet kellene majd megkérdezni, hogy van-e esetleg korhatár a belépésre(vagy gyerekjegy:)), meg kérdéses lehet, hogy két koncertet végig bír-e , mert egyre biztosabb, hogy lesz előtte Garmarna is, legalábbis a jegyirodák így árulják a jegyet.

 

egyik barátom hasonló korú kislánya sírva fakadt mikor kiderült, hogy nem jöhet a szigetre, mert ő is nagy fan. aztán tavaly végül a Hősökterére kihozták.

 

egy koncerten aranyos jelent volt , amikor Jaska kezdte a dobszólót először csak finoman kocogtatta a cineket meg a csengettyűket és a nagy csendben elkezdett sírni egy egész pici gyerek. Hannu rögtön mutatta Jaskának, hogy psszt! ne zajongjon mert felébreszti a gyerekeket :) , jó nagy nevetés volt

 

Előzmény: Perlator (128)
Perlator Creative Commons License 2005.03.04 0 0 128

Szerintetek a júliusi koncertre elvihetem az 5 éves fiamat? Imádja a zenéjüket, (nálunk egész nap ez megy, még elalváshoz is őket hallgatja, érdekes, hogy ő sem unja meg :)) és amikor mondtam, hogy én megyek, közölte hogy ő is jön :)

Csak attól félek, hogy neki esetleg még túl hangos/túl hosszú egy ilyen zárt térben tartott koncert, ahol ráadásul végig ülni kell egy helyen... más lenne egy szabadtéri, ahol felállhat, mászkálhat... másfelől viszont szívesen támogatnám ezt az érdeklődését, és biztos, hogy nagy élményt jelentene neki... mit gondoltok?

szani Creative Commons License 2005.03.03 0 0 127
Pihi neito is a lehetséges kategória :)
Előzmény: Boy in the dirty shirt (125)
szani Creative Commons License 2005.03.03 0 0 126

nem én vagyok az aranyhalacska akitől hármat lehet kívánni :))

 

de tippeim vannak, hogy mi lesz

tapasztalatok alapján Miinanlaulu,  Marilaulu, és Matalii ja mustii szinte biztosan kizárt.

Kylä vuotti.. és Tuulen tunto közül valamelyik biztosan(valszeg a második), de mindkettő biztosan nem.

Maahinen neito szinte biztosan igen

Hoptsoi lehet

 

Előzmény: Perlator (122)
Boy in the dirty shirt Creative Commons License 2005.03.03 0 0 125

Tényleg, szerintem az összes zenekar-rajongói topikban már volt kedvencek listája, de itt még talán nem...?

 

(Én nem a Hoptsoi-ra gondoltam (bár az is jó), hanem a Pihi neito-ra, egészen elképesztő bőgőszólam van alatta :o)).

Előzmény: Perlator (124)
Perlator Creative Commons License 2005.03.03 0 0 124

Hoptsoi? azt én is nagyon szeretem :-)

meg még annyi minden mást...

írjunk egy listát az együttesnek, hogy az aznapi koncertmenü összeállításánál ezekből lehet válogatni :-)

Előzmény: Boy in the dirty shirt (123)
Boy in the dirty shirt Creative Commons License 2005.03.03 0 0 123
Én a Kylä vuotti uutta kuuta mellett Maahinen neito és a Tuulen tunto című dalokat kérem, meg az első gyors dalt a 6.12.-ről, most nem jut eszembe a neve :o). És küldöm mindenkinek, aki... BROÁF :)

Ja és legyen már három órás a koncert, lécci.

Most egyelőre ennyi. ;)
Előzmény: Perlator (122)
Perlator Creative Commons License 2005.03.02 0 0 122

Akkor nekem is van egy kívánságom: intézd el légyszi, hogy legyen a Miinanlaulu, a Marilaulu, a Matalii ja mustii, és a Kylä vuotti uutta kuuta, vagy legalább valamelyik ezek közül, ezek ugyanis a kedvenceim ;-) 

Tudom, hogy régiek és csak ráadásként van esélye hogy elénekeljék, de nekem úgy is nagyon megfelel...

Nyugodtan hivatkozz rám :-)

 

Előzmény: szani (121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!