Keresés

Részletes keresés

konyveske Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1557

Én egy könyv vantikváriumot nyitottam néhány éve amit szeretnék egyedivé és jobbá tenni a többitől ehez szeretném kérni az ötleteket te miért jönnél be hozzánk és nem máshoz? Azért mert nálunk ez és ez van ........ Nagyon várom az ötleteket Előre is köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1556

Én már láttam a vatera.hu-n dedikált Vámbéry könyvet is. 91 ezer forintért ment el,de komolyabb holmik is akadnak,mint pl. John Lennon aláírás 500 ezerért,Lóczy útleírás 44 ezerért (1 db könyv).Bár kérdés ez a Lennon aláírás kinek mit ér meg.Nekem max egy ezrest.

Előzmény: ny63 (1555)
ny63 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1555

A ritkaságokat a gyújtőknek, ismerősöknek teszik félre, vagy aukcióra.

Kereskedők - nem a betérő vevő, hanem a türzsvevő a fontos. Habár, betérőkből lesznek a törzsvevők, ha kapnak valamit :-)

Én internetes antikváriumokban már igazi kincsekre is bukkantam. Persze ez is relativ dolok, kinek, mikor,mi a kincs.

Mondjuk dedikált József Attilát, Radnótit csak aukción találni.

Előzmény: Törölt nick (1554)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1554

Nyugat Antikvárium(3-as metró Arany János utca megállónál) úgy hallottam ilyen. Üzletben semmi extra,de úgy is fogalmazhatnék,hogy 80%-a hulladék,de egy külön szobában vannak értékek,csak nem engednek be akárkit.

 

Szombathelyen a belvárosban van egy jó antikvárium. Kirakatban számos ritkasággal.

 

Fehérváron az Országalmánál is van egy ami nagyon jó. Akad néhány ritkaság is,mint Földrajzai társaság kötetei,ez-az...jah és lehet alkudni.

Előzmény: Irbisz (1553)
Irbisz Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1553

Vannak régi, szép, értékes könyvek, csak épp a nemnyilvános emeleten v. hátsószobában - jó esetben a kirakatban. ha ilyeneket keresel, csak kérdezni érdemes, nem a polcokat fürkészni. de ehhez meg felesleges lejárni a lábad, elég a telefon ...

Előzmény: Törölt nick (1548)
Yogi Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1552

Ritkasággal is érdemes lehet antikváriumhoz fordulni, mert ők szerveznek könyvárveréseket, olyanra kell beadni.

 

Előzmény: freyya (1550)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1551

Gyakran beszélgetek antikváriumi eladókkal és azt tapasztalom,hogy az üzletben kapható könyveken 100%-os haszon van. 1000-ért beveszi 2000-ért adja. Soha egy percig nem sajnáltam a könyvkiadókat sem. Alexandra 10 ezerért ad egy könyvet, 2 év múlva már 5000-ért,3 év múlva 4000-ért. Mínuszt termelnének? Á,dehogy. Haszon még így is van rajta.

 

Ezért soha nem veszek új könyvet.Na erre jók az antikváriumok,ott lehet új könyveket kapni,akár fóliában is jóval olcsóbban.

 

Ha új kell akkor rendelek a neten 15-20%-al olcsóbban (bizonyos összes felett ingyen házhoz hozzák) vagy megvárom a karácsonyi árzuhanást.

 

Több ezer könyvem van,de talán néhányat vettem meg teljes áron. Internet,antikvárium,itt-ott.....

Előzmény: freyya (1550)
freyya Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1550

Azok után, amit itt a vételárakról írtok, szerintem logikus, hogy ha valakinek valamilyen könyvritkasága van, az nem antikváriumokhoz fordul, hanem közvetlenül keresi meg a gyűjtőket.

Előzmény: Törölt nick (1548)
Yogi Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1549

Ti vagy másik Múzeum körútra jártok, vagy nagyon eltérő fogalmakkal dolgoztok.

Mindenesetre ott antikváriumok vannak, az antikváriumokban pedig használt könyveket lehet kapni.

Előzmény: Törölt nick (1548)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1548

Egy lenti hozzászóláshoz:

 

Múzeum körúton valóban nincsenek RÉGI,SZÉP,ÉRTÉKES könyvek. Ami van azok hiányosak vagy nincs meg a sorozat egyik kötete...stb. Az elmúlt 20-30 évből kiadott könyvek garmadával vannak,de régi értékes könyvet nem lehet kapni.

 

De vajon miért?

 

Az eladóknak vannak bejáratott vonalaik.Gazdagok vagy bármit megadni hajlandó fanatikusok.

 

Mit lehet kapni Múzeum körúton?

 

Új könyveket (gyakran fóliában) féláron, 60%-os áron. Ritkán találni egy-egy ritkább könyvet,de az csak azért van,mert éppen sem aukción,sem a bejáratott vonalaknak nem lehetett eladni.

Yogi Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1547

Ja, nem azért kérdeztem, Karinthyból úgy-ahogy el vagyok látva.

Bár igaz, hogy a Karinthy-állományom nemrég súlyos károkat szenvedett, szóval végül is van mit pótolni.

Előzmény: freyya (1546)
freyya Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1546

Megvan, de azt nem adom! :)

Azért is nem írtam listát, mert a lepasszolandó könyveim mind az utóbbi években megjelent bestsellerek, amiket vagy ajándékba kaptam, vagy annyi jó ajánlást olvastam róluk, hogy bedőltem nekik. Szóval nem hiszem, hogy bárkit érdekelnének itt.

Előzmény: Yogi (1545)
Yogi Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1545
Előzmény: freyya (1543)
Esteban2010 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1544

Sziasztok!

 

A következő könyveket keresem:

 

Fridtjof Nansen: Éjben és jégben. Bpest, 1970, Gondolat. /Klasszikus útleírások, 12./

F. Nansen: Az eszkimók között. Bpest, 1923, Világirodalom.

 

Ha valaki rendelkezik szép, sérülés- és beírásmentes példánnyal és eladná, kérem jelentkezzen!

 

Köszönöm!

freyya Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1543

Nekem ezek a vételi árak azért meglepőek, mert pl. a bookline-nál az utóbbi években kiadott könyveket új áron árulják. Azt hittem, ha egy 3000 Ft-os könyvet használtan is 3000Ft-ért árulnak, akkor legalább 1000 Ft-ot kapok belőle. Nem akarok mindenáron túladni a könyveimen, neten árulgatni, postázgatni egészen biztosan nem fogom, csak egy kósza ötlet volt, hogy amikor amúgy is Pestre megyek, akkor viszek magammal 2-3 olyan könyvet, ami nem tetszett, beszaladok vele valamelyik antikváriumba, és máris megvan az útiköltségem. De ezek szerint ez nem így működik.

Előzmény: jimbo67 (1540)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1542

Még te pofázol becsületről??? Nyilván nem ér annyit smi sem, ha már ki van állítva... Szimpla kereslet-kínálat...

Előzmény: jimbo67 (1540)
Yogi Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1541

Azért azt nem mondanám, hogy a Múzeum körúton silány az árukészlet. Legalábbis eddig még sosem okozott gondot elverni a pénzemet.

Előzmény: jimbo67 (1540)
jimbo67 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1540

A Múzeum körúton és környékén sajnos már nincsenek antikváriumok. Kizárólag könyvkupecek vannak. Többször kipróbáltam. Előzetesen bementem, összeírtam a bevinni szándékozott könyvek ( az adott antikváriumban kiállított példányok)

árát , ezután jámbor arcot vágva bevittem a könyveimet. 10000 ft-ért kirakott könyvre a legjobb ajánlat 1500 volt de egyik antikváriumban ajánlottak 700 ft-ot is.

A piaci cigány lókupecek becsületesebbek.

Az árukészlet is silány. Az antikváriumok az igazán szép példányokat az interneten és az aukciókon árulják.

Úgyhogy, ha pénzt akarsz kapni a könyveidért marad az internet vagy a bolhapiac.

Előzmény: freyya (1532)
emporium Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1539

Keresem:

Mátray Gyula: Vadásztárcék és vadásztörténetek.

Thurn-Rumbach István: Erdélyi szarvasok és medvék nyomában.

Mindkét kötet a Dénes Natúr Műhely kiadása.

czanklaszlone Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1538

Szép napot!

Nekem megvan az általad keresett könyv-előbb hírdettem meg a fórumon. Ha még keresed, írjál , árajánlattal együtt!

Üdvözlet:Czank Lászlóné

Előzmény: jverocska (1473)
czanklaszlone Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1537

 

Szép napot!

Eladnám Marlo Morgan Vidd hírét az Igazaknak c. könyvét! Egyszer olvasott. Árajánlatot kérek!

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1536

Milyen témában vannak könyveid?Esetleg van valami listád?

Előzmény: freyya (1532)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1535

Nagyjából ezeket tapasztalom én is.

Előzmény: Yogi (1534)
Yogi Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1534

De azért hátha más mond valami biztatót, vagy rosszul tudom, vagy valami.

Előzmény: freyya (1532)
Yogi Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1533

Kizárt, hogy az eredeti ár harmadát megadják, hacsak nem valami nagyon ritka könyv. Szerintem még ha teljesen új, fóliázott, akkor sem. Hajléktalan ismerősök szoktak panaszkodni, hogy többnyire még egy ötvenest sem kapnak egy könyvért, igaz, hogy azok régebbiek.

Én a falfelületet megoldottam nagyobb lakással, most még elfér egy-két újabb polc - fog is kelleni hamarosan.

De ha ilyen újak, talán megpróbálhatod mégis az egyenként eladást Vaterán vagy hasonló helyen, akár itt, a topikban. A vevőnek esetleg megérheti postaköltséggel együtt félár környékén.

Vagy hozd fel a Múzeum körútra és ajándékozd el őket nekem.

Előzmény: freyya (1532)
freyya Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1532

Úgy általában mennyit szoktak adni egy könyvért? Nem régi, hanem új könyveim vannak. Az utóbbi néhány évben vásároltam őket, elolvastam mindet, és ezek nem tetszettek annyira, hogy valaha is esélyes legyen az újraolvasás. A hely viszont jól jönne, mert nemhogy polcom, de már lassan üres falfelületem sincs, ahová polcot tehetnék. Szóval amit mondjuk megvettem 3000-ért, azért adnak legalább egy ezrest? Vagy ilyen néhányszáz forintokért veszik be? Annyiért nem utazom vele a fővárosig, akkor elosztogatom itthon ingyen.

Előzmény: Yogi (1531)
Yogi Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1531

Vesznek azok kápéra is, csak többnyire borzasztó olcsón, és nagyon válogatósak.

De mivel itt a Múzeum körúton egy halomban van vagy tizenöt antikvárium, akár meg is lehet próbálni őket. Legfeljebb nem lesz üzlet, ha nagyon keveset kínálnak.

Előzmény: freyya (1530)
freyya Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1530

Sziasztok!

 

Tudtok olyan antikváriumot Budapesten, ahová egyszerűen beviszem a könyveket, ők meg ideadják érte a pénzt? Nézegetem a neten őket, de mindenhol csak eladnak, közvetlen vásárlásról szó sem esik, legfeljebb könyvbeszámításról, vagy hogy a neten keresztül eladhatom a saját könyveimet. Utóbbi viszont nem buli, hiszen ha egyenként postázgatom még a vevőknek, akkor majdnem hogy ingyen kell eladnom, különben ott tart a vevő, mintha könyvesboltban venné újonnan. Egyáltalán honnan szerzik az antikváriumok a könyveket, ha az emberektől nem?

DestinyClassSpaceShip Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1529

Sziasztok!

 

Tudtok mondani olyan antikváriumot (galériát, régiségkereskedést, bármit), ami ténylegesen foglalkozik papírrégiséggel - konkrétan aláírásokkal (XX. számzad első fele, magyar színészek)?

 

Előre is köszönöm!

lszabee Creative Commons License 2011.01.10 0 0 1528

A könyv címe:         Examination topics by native speakers

  A könyv szerzője:     Thomas Woodward
  Kiadó:                 Malex Kft.
  Sorozat:                Spoken English
  A kiadás éve:         1996

 

ha valakinek megvan eza könyv vagy tud segitséget adni hol tudom megvenni azt kérem h irjon :) 

szabolcs.lukacs@gmail.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!