Keresés

Részletes keresés

thunder9012 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 7387

Üdv ismét!

Bár a kutya nem jár erre sem, azért teszek egy próbát, hátha mégis...

Továbbra is live üzemmódban tudok csak suse 11.2-t futtatni, de egyik pillanatról a másikra érthetetlen módon előjött egy olyan probléma amit az atyaúristennek sem tudok megoldani.

A gond ezúttal is a facebook-kal van. Egyszerűen képtelen vagyok bejelentkezni, mert a sütik használatának engedélyezéséről papol. És hiába engedélyezem, a helyzet változatlan. Egy fél órája még működött, mostmár nem tudom jobb belátásra bírni. A használt böngésző a gyári firefox.

Tud valaki segíteni?

thunder9012 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 7386

Sziasztok!

Vinyó vétel előtt állok, az előző kilehelte lelkét. Hibátlanul működő vinyóm jelenleg egy sincs, viszont egy formázhatatlanba annyi életet még tudok lehelni, hogy egy 11.2 SUSE live módban fusson míg nem lesz új. Eddig windows-t használtam egyébként, de a jövőben linuxra váltanék. A netet gond nélkül be tudom állítani suse alatt, de a face-t valamiért nem csipázza. Néha órákig is megy hibátlanul, majd váratlanul alaphelyzetbe áll a kapcsolat. És csak a fb az egyetlen amivel ez van. Hiába frissítgetem, mintha nem lenne net. Egyedüli megoldás, ha bezárom a böngészőt és törlöm a kapcsolatot, majd újra létrehozom azt. Utána bizonytalan ideig megint működik. Van ötlete valakinek mi lehet a gond?

linuxk Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7385

Sziasztok!

 

openSUSE esetén a Kontact levelezőprogramnál hogy lehet helyesen beállítani a gmail-t, hogy a levelek küldése és fogadása rendesen működjön?

 

Köszönöm

botvos Creative Commons License 2012.02.01 0 0 7384

Sziasztok! Érdekelne kinek mi a véleménye az alábbi álláshírdetésről? Téged érdekelne ez az álláslehetőség?

http://www.profession.hu/hu/allas/linux-system-engineer-ref-lufthansa-systems-budapest-435019

 

NGabor Creative Commons License 2011.12.29 0 0 7383
Köszönöm nektek! Müxik!
kisbetu Creative Commons License 2011.12.27 0 0 7381

Ha Windows-függő vagy, akkor csinálhatod a Hiren's CD-vel is.

Előzmény: NGabor (7379)
kisbetu Creative Commons License 2011.12.27 0 0 7380

A második mondatomat javaslom.

Előzmény: NGabor (7379)
NGabor Creative Commons License 2011.12.27 0 0 7379

Helyzet az, hogy ez egy új noti egy gyári suse-val, amire alapesetben is W7 kerülne, de megtetszett a kaméleon, ezért gondoltam nem törlöm le, hanem megtartanám azt is. Ehhez viszont az kéne, hogy ne terjeszkedjen az egész diszken, hanem legyen üres particióm a W7-nek.

Milyen megoldást javasolsz? Suse új nekem nagyon. Köszi!

Előzmény: kisbetu (7378)
kisbetu Creative Commons License 2011.12.27 0 0 7378

Felcsatolt partíciót nem piszkálunk. Ez evidens.

Live linugzot indítasz, és onnan azt teszel tönkre, amit csak akarsz.

És vigyázz, mert ha megváltozik a partíció azonosítója, akkor a következő bootnál csak lesel.

Előzmény: NGabor (7377)
NGabor Creative Commons License 2011.12.27 0 0 7377

Tudnátok segíteni abban, hogy SUSE alatt hogyan lehet particiót lecsökkenteni? YaST alól azt monja, hogy csatoljam le először a home könyvtárat...

kisbetu Creative Commons License 2011.11.07 0 0 7376

A közös home azért nem mindig célszerű, mert a különböző verziójú, de ugyanolyan nevű programok konfigurációi eltérők lehetnek.

Én azt csinálnám, hogy egy közös adatpartíciót hoznék létre a "dokumentumoknak", amit belinkelnék mindegyik home alá.

Az a pár konfigfile meg nem akkora gond, ha duplán foglal helyet. (Jó, a böngésző cache nagyra nőhet...)

Előzmény: fórumozó034 (7375)
fórumozó034 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 7375

A 12.1 megjelenésével tervezek váltani ubiról, az opensuse jobb stabilitása és használhatósága miatt - yast beállítóprogram, és az ubinál a wine a legtöbb programnál összeomlott, míg a régi gépemen a 10.3-as susén még a photoshopot és a microsoft office-ot is sikerült probléma nélkül fölrakni, itt meg minden összeomlik. A wine-t azért tudom, hogy az opensuséban tuti jól működik, mert van disztro-összehasonlítás, pl. itt

 

Kérdés:

Támogatott-e (van-e nyílt driver) az ATI X1650 videokártya? (a compiz miatt kérdezem, itt nincs gond, alapból ment minden bármiféle telepítgetések nélkül).

Ugye az ATI már nem támogatja a kártyát zárt meghajtóval, merthogy régi.

Azért fontos, hogy ezt tudjam, mert akkor mindkét linux fönn lesz a gépen, az ubi a játékok és a compiz meg a "csecsebecsék" miatt, az opensuse pedig a mindennapos használatra. Ha így kellene megoldani, a /home könyvtár lehet közös? (tehát a doksik és egyebek mindkét disztroról ugyanoda kerüljenek, a programok konfigurációi pedig mindkét rendszerről azonosak legyenek.)

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.04 0 0 7374

Remélem nem mondok nagy hülyeséget: telepítsd fel a wine-t, és utána emlékeim szerint, ha egy windows-os program telepítőjét elindítod, megcsinál mindent.

Előzmény: _Keresztapa_ (7373)
_Keresztapa_ Creative Commons License 2011.08.03 0 0 7373

Sziasztok! Nemrég úgy döntöttem, hogy felcserélem a win7-et opensuse 11.4-re, de mivel semmilyen linuxos előéletem nincs így természetesen van egy csomó problémám. A két legfájóbb, hogy pl. sehogyan sem találom azt a windows emulátort, ami állítólag szuperül működik. A másik, hogy a toshiba laptopon kikapcsolva maradt, vagy be sem kapcsolta a linux a wifit. És a billentyűkombinációra nem reagál a gép, a gyártó honlapján pedig linuxos drivert nem találok, ja és a linux egyéb menüiben sem sikerült bekapcsolni. Bios-ban be van kapcs. Valami ötlet esetleg?

Köszi előre is.

Z

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 7372

Tegnap ismét próbálkoztam a frissítéssel, hátha javítottak rajta valamit, de sajnos utána megint fekete képernyő fogadott.

Kutakodtam egy kicsit, és ez alapján nekikezdtem: http://en.opensuse.org/SDB:Configuring_graphics_cards

 

Már az első ötlet bejött, az indítóképernyőn a safe móddal próbálkoztam, kicsit kisebbek lettek ugyan a betűk, de legalább működött.

Korábban is próbáltam ezt a módot, de akkor nem jött be. Lehet, hogy egy új paramétert beletettek az indításba.

Ki fogom kísérletezni, hogy melyik segített, persze a drivert is le kéne cserélnem...

 

 

 

Előzmény: cwpa (7370)
cwpa Creative Commons License 2011.05.06 0 0 7370

Nekem is ilyen kártyám van, 11.3ig nincs panaszom, drivert nem töltöttem le hozzá. Ezekszerint jobb lesz ha nem cserélek 11.4re. Ha van megoldás a problémádra remélem kiírod. Köszi elöre. Amúgy a suse hivatalos fórumán biztos lenne megoldás- vagy próbálkozás...

Előzmény: Törölt nick (7369)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.04 0 0 7369

Tegnap óta nem indul az openSUSE 11.4.  A képernyő bootolás után már nem kap jelet. Visszaraktam DVD-ről az eredetit, utána oké, de ha frissítek, újraindulás után megint nincs grafikus képernyő. ATI RADEON 9200 videokártyám van, arra gyanakszom, hogy itt lehet egy olyan frissítés, amit le kellene tiltanom (vagy megküzdeni a driverrel :))

cwpa Creative Commons License 2011.01.02 0 0 7368

Több esély van arra, hogy válasz érkezzen a forums.opensuse.org címen.

Előzmény: bookkos (7367)
bookkos Creative Commons License 2011.01.01 0 0 7367

 

Sziasztok!
Problémám lenne egy SMC usb wireless linuxos driverének felrakásával.
Suse 11.2-es, a drivert pedig letöltötten innen: http://www.smc.com/files/AM/DRV_SMCWUSB-G_Linux2.4_2.6.zip
Mindent a zip-ben levő leírás szerint csináltam, de a make-re ezt kaptam:
If 'make' is not a typo you can use command-not-found to lookup the package that contains it, like this: cnf make
Ugyanakkor a csomagkezelő szerint minden fejlesztőeszköz fel van rakva (fordító, library-k, kernel forrás).
Mi lehet a gond?
Előre is köszi a segítséget.

cwpa Creative Commons License 2010.08.11 0 0 7366
A következő lenne a kérdésem:
Opensuse 11.3, kde
A számitógépet összekötöttem a tv-vel (Samsung, DVI csatlakozóra). El is indult, minden ok de egy pár perc után lefagy minden. Újrainditásnál ellenöriztem a felbontást- jónak bizonyult. Visszakötöttem a monitorra a gépet és nagyon nehezen (több eröltetett újrainditás után) lett újra kép.
A tv felbontása 1024*768, 50Hz.
Miért nem megy? Mit kell tenni, hogy ne álljon le az egész?
NRZ Creative Commons License 2009.08.15 0 0 7365
Köszi, akkor a kérdező csak felnyomja és nem kell parancssorral bajlódnia, ha már annyira ódzkodik tőle.
Előzmény: rogergerro (7364)
rogergerro Creative Commons License 2009.08.15 0 0 7364
Ugyanezt Gnome alá GShutdown-nak hívják.
Bővebben itt: http://gshutdown.tuxfamily.org
Üdv,
Gerro
Előzmény: NRZ (7363)
NRZ Creative Commons License 2009.08.13 0 0 7363
Telepítsd fel a Kshoutdown-t. Nem tudom, hogy Gnome alatt működik-e, de gondolom igen.
Így néz ki:
Előzmény: Törölt nick (7355)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.08.11 0 0 7362
Hát..túlképpen korrekt, csak én nem szeretem, hogy állandóan pofázik a terminálokra.
Jó, valszeg OPNI nem igen használja, de én meg igen. Azért nem csipem, ne figyelmeztessen engem állandóan, hogy le lesz állítva a rendszer.
Előzmény: locsemege (7360)
locsemege Creative Commons License 2009.08.11 0 0 7361
Egyébként ha nincs kedved számolgatni, megadható relatív idő is valahogy így:

shutdown -h +90

Ez például másfél óra múlva állítja le a gépet, tehát a + után percet kell megadni. Amit korábban írtam - su, nohup, meg effélék -, az a teljes alak, hogy root jogod lehessen, másfelől a parancs kiadása után a terminál bezárható legyen.

Előzmény: Törölt nick (7356)
locsemege Creative Commons License 2009.08.10 0 0 7360
Minek az atd? Ez nem jó?

su - -c 'nohup shutdown -h 23:58 &'

Aztán beírja jól a root jelszót. Ez ugye 23:58-kor állítja le a gépet.
Előzmény: Soproni Pinot N. (7357)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.08.09 0 0 7359
De a parancssor X alatt az igazi:-)

LK
Előzmény: robicsek (7354)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.08.09 0 0 7358
Az is jó, végül is az a lényeg, hogy legyen X alatt parancssorod, ahova be tudod pötyögni az utasításokat.
Előzmény: Törölt nick (7355)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.08.09 0 0 7357
Aha, nem fut az atd (at daemon).

Akkor el kell indítani:
/etc/init.d/atd start

És utána bepötyögni megint azt, amit írtam.

Amúgy ez a leállítás minden nap kéne, vagy hogy, Esetleges, vagy ismétlődő feladat?
Előzmény: Törölt nick (7356)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.09 0 0 7356
A végén a CTRL D után az utolsó at> megváltozik, at> <EOT>-ra
és
at> <EOT>
job 3 at 2009-08-10 01:30
Can't open /var/run/atd.pid to signal atd. No atd running?
linux-nw11:/home/*** # at 01.30

A *** a nevemet helyettesíti itt.
Előzmény: Soproni Pinot N. (7349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!