Keresés

Részletes keresés

Ázsia Latin-amerika Creative Commons License 2014.01.15 0 0 47

Melyik országban tudnék 70.000 forintból létezni?

Nem szeretnék szállodát ,semmi luxust!Inkább csak egy egyszerű szobát!Jönni,menni ,csak aludni járni haza!

19840804 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 46

Szia !

Ki mentél már !

Jó lenne már lelépni az országból de nem tudom, hogy kivel .

kocsikjooci@hotmail.com

Kaland az élet !!!!!!!!!!!!!!4

Előzmény: brönó (43)
19840804 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 45

Szia !

Én is tervezem ezt ahol olcsobban meg lehet élni . Aki tud ilyet írjon nekem . Pénzem is van !

kocsikjooci@hotmail.com

Előzmény: brönó (43)
geppa83 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 44

hello

Már kimentél?

Én is ugyanezt tervezem.........Olvastam, hogy Indonézia nagyon olcsó, de csak 30 napra adnak vízumot......

Előzmény: brönó (43)
brönó Creative Commons License 2012.01.13 0 0 43

Most hosszabb időre keresek(egy-két év)új hazát. Ami számításba jöhet Cuba, Thaiföld Indonézia esetleg India.

Akinek van kedve és pénze csatlakozzon hozzám.Kaland az ÉLET!

brönó Creative Commons License 2012.01.13 0 0 42

Balin olcsó az élet 2011-ben jártam ott és Jáván.90 Ft 1 liter benzin.300Ft körül lehet enni 1 olcsóbb kajáldában.

Gigi7891 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 41

Sziasztok,

Ezennel megtöröm a csendet!:)

Mi tavaly voltunk két hetet Thaiföldön(Koh Samui)Az itteninél sokkal-sokkal olcsóbb,nemsoká megint megyünk hosszabb időre:)A mostani újépítésű egyszobás kislakásnál kicsit drágábban Krabin egy kis villánk lesz saját medencével.Kíváncsiságból jöttem ide,hátha találok valami új világot:P

BÉva Creative Commons License 2005.08.09 0 0 40

Budapest tizenkét helyet drágult a listán
2005-08-09

Fél év alatt 12 helyet ugrott előre Budapest az Econimst Intelligence Unit listáján, amely a világ 131 városában veszi szemügyre a megélhetési költségeket. A magyar főváros jelenleg a 75. legdrágább város, megelőzve Pozsonyt és Bukarestet. Nálunk ugyanakkor olcsóbb az élet, mint Prágában és Varsóban. A világ legdrágább városa Tokió, a legolcsóbb Teherán. (VG)
Csimbió Creative Commons License 2004.07.14 0 0 39
Tudom, valahol olyan helyen vagy, ahol van net. De hol?
Előzmény: Csimbió (38)
Csimbió Creative Commons License 2004.06.20 0 0 38
Hova költöztél?
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.10 0 0 37
kösz. :)

Állítólag Burmában 5-10 ezer forintból jól el lehet lenni egy hónapig...

Előzmény: moschogato (35)
moschogato Creative Commons License 2004.01.19 0 0 36
No, mindenki csak drága helyekre jár?
moschogato Creative Commons License 2004.01.18 0 0 35
Felhozom.
Mi változott pár év alatt, amíg senki sem szólt hozzá?
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.14 0 0 34
Telitrafa ;-)
Előzmény: morticia addams (32)
morticia addams Creative Commons License 2000.09.13 0 0 33
ja, hulye vagyok, kifelejtettem a letszukseglet-listabol ezt:
1.es oda megyek ahova akarok, egyedul is, es amikor akarok.
2. Azt csinalok utcan, amit akarok. (jelzem, nem kopkodni, nem verekedni, nem olni akarok)

Hja, szerintem olyan orszag nincs is, mint amirol beszelek..:)))

Előzmény: morticia addams (32)
morticia addams Creative Commons License 2000.09.13 0 0 32
azert az mar engem is erdekelne, hogy hol van olyan hely, ahol a (szamomra ) legszuksegesebbek(azaz negy fal, hideg-meleg viz, friss kaja a piacon, gyors es jo internet-kapcsolat, telefon, szgep, ehhez kiegeszito tartozekok,stb.) megvannak, es meg mindig olcsonak szamit.Szerintem a topicnyitot is ez erdekelheti, bocs, ha tevedtem.
Egyebkent szerintem is havi 200 e/fo korul van a normalis megelheteshez szukseges osszeg ma Mo-n. Es akkor nem vegetalok, egyszeruen csak atlag (kicsit szegenyebb atlag) europaihoz merten elek. No luxury.
Rapsonné Creative Commons License 2000.09.13 0 0 31
Hahó!
Líbia sem rossz hely.
A benzin 8 Ft, bár igaz, hogy Iránban csak 6, de az élet sem drága. Kijutni sem drága. Mostmár közvetlen Malév járat van...
Csak ahhoz kell némi gógyi (nem pénzkérdés) és kapcsolat, hogy a kintlétet "legalizálja" az ember.
howdy Creative Commons License 2000.09.13 0 0 30
Szia big4!
Amerikai életművész ismerőseink 4 évvel ezelőtt vettek egy vitorlást 16 ezer dollárért. 3 ezer dollárjuk maradt, abból elindultak "tanulgatni, irogatni, stb" és azóta Indonézia és Thaiföld között hol kikötnek, hol nem. Eszük ágában sincs hazamenni, a hajón laknak, csak élelmiszert vesznek a parton. A feleség varr néha vitorlát, és eladják a kikötőkben. A férj asztalosmunkát vállal ugyanott,így aztán még tart a 3 ezer dollár.

Tudom, ez nem fejedelmi életvitel, de ez ugrott be az "alkotói szabadság" -vágyadról.
Vajk! Alkudj kicsit legközelebb Thaiföldön. Megéri!

DoHi Creative Commons License 2000.09.13 0 0 29
TÓLAG KUBA IS
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.13 0 0 28
Szia Vajk !

Kösz az infót !

Egy olcsó motelben lakva, egy évig szerinted mennyiből lehetne kijönni ? (beleszámítva az alapvető egyéb költségeket) De lécci forintban ha lehet... :)

Üdv
Big

Előzmény: Vajk (27)
Vajk Creative Commons License 2000.09.12 0 0 27
Thaifold valoban olcso, egy baj va vele, eleg borsos a repjegy addig.Persze ez is relativ, na meg szezonfuggo.
Szalloda: egy magyar szinttel nezett 4 csillagos hotel(legkondi, uszoda, svedasztalos reggeli 1500-3000 Baht.(7 a valtoszam)
Ugyanez a hotel uszoda nelkul 800Baht.Ja ez nem szemelyre, hanem szobara szolo ar.
Repjegy orszagon belul(700km tavon) 2000Baht.
Taxi Bangokban 100-150baht(5-10km korul)
kaja szinte ingyen van,gyumolcsok szinten. Hamisitott farmerok 3-700baht kozott, jo fiu ingek(koppintott markak) 150-200 baht.

Mirol irjak meg?
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.05 0 0 26
És ki mit tud Thaiföldrol ?
whisper Creative Commons License 2000.08.07 0 0 25
bakibebi, azt az összeget minimumnak írtam, annak alapján, hogy vidéken még igen sokan kapnak huszonpárezer forint nyugdíjat. Aki most is többet kap, annak arányaiban többet. De aki ma vidéken olyan keveset kap, az a 40e hallatán kiugrana a bőréből örömében. Sajnos ez a nagy magyar valóság.

Lili76, sajnos akik megállapítják, hogy x ezerből meg lehet élni egy hónapban, azok soha nem próbálták ezt ki, és azok havi nettó 400-500e-t hazavisznek. Ennyi pénzzel a zsebemben és mondanék mindenfélét!

Kil, én májusban ittam ott egy patakból. Fent a Magas Tátrtában. Azóta is élek, nem volt hasmenésem, sem semmi. És nemcsak megkóstoltam, hanem ittam, mert túra közben megszomjaztam. De a többiek sem lettek fostosak tőle. Persze biztos van olyan patak is, amire ez nem igaz. Ez esetben akkor viszont szerencsém volt.

CsabA, de ugye azért nem cserélnéd el kicsiny hazánkat Bangladeshre? 8-)

Törölt nick Creative Commons License 2000.08.04 0 0 24
Kedves Sófelhasználó ! :)

Szerzetesként legalább annyi kötöttség van szerintem (legalábbis eleinte), mintha alkalmazott lennél egy "civilizált" társadalomban...

Kedves CsabaA !

Na na na ! Ez jól hangzik ! Köszi ! :)

Üdv
Big

CsabA Creative Commons License 2000.08.04 0 0 23
Egyébként a legolcsóbb ország Bangladesh, ott évi $2 az átlagjövedelem, valószínüleg az árak is ehhez vannak méretezve.
sófelhasználó Creative Commons License 2000.08.04 0 0 22
Big4, ha elmégy buddhista szerzetesnek, még ennél is olcsóbban meg tudsz élni Tibetben ;-))
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.04 0 0 21
Kár, pedig a vízdíjat már meg is lehetne spórolni... ;-)
Előzmény: Kilroy (20)
Kilroy Creative Commons License 2000.08.04 0 0 20
"lehet inni a forásokból, patakokból."

Hát a forrásokból még asszem valóban lehet, de a patakokból már jó ideje nem, illetve lehet, csak megbetegszel tőle (tapasztaltam). Sajnos már nem olyan tiszták a vizek a Tátrában sem, mint régebben.

Kilroy

Előzmény: whisper (5)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.04 0 0 19
Kedves Gofry !

>>Csak elméletileg foglalkoztat ez a kérdés, vagy kész lennél gyakorlatban is kipróbálni?<<

A kérdésbol következtetve, szerintem sejted a választ is... :)

Amúgy van ennek jelentosége ?

Üdv
Big

Előzmény: Gofry (18)
Gofry Creative Commons License 2000.08.04 0 0 18
Csak erről a megjegyzésedről jutott eszembe, hogy az Isteni Játék című filmben az indiába emigrált szerzetesek kínkeservesen spórolnak össze csak 300-400 rúpiát focinézésre. Amennyire én tudom, ez kb 8-10 dollár....
Nem igazán lehet összehasonlítani a dolgokat.

Biztos találhat valaki olyan országot, ahol spórolt pénzéből jól megélhet, de kevéssé valószínű, hogy az otthon megszokott élet és kulturális színvonalon.
Csak elméletileg foglalkoztat ez a kérdés, vagy kész lennél gyakorlatban is kipróbálni?

Előzmény: Törölt nick (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!