Keresés

Részletes keresés

mpd Creative Commons License 2002.09.02 0 0 33
Remek bizonyíték a darwinizmus mellett.
A kiterjesztett fenotípus iskolapéldája.

Hasonlóról olvastam már: pl. egy lándzsásféreg arra készteti a hangyát, melyben élősködik, hogy felmásszon egy fűszál tetejére, ahonnan sokkal nagyobb valószínűséggel kerül egy legelésző birka szervezetébe. (A birka a következő gazda.)

Előzmény: GLászló (-)
bloki Creative Commons License 2002.09.02 0 0 32
Igen, igen, anno még volt valami értelme a Politikára kattintani! ;-)
Előzmény: Mereng Kereng (31)
Mereng Kereng Creative Commons License 2002.09.01 0 0 31
Érdekes téma!:-)
Előzmény: psycho-pata (30)
psycho-pata Creative Commons License 2002.09.01 0 0 30
-Glászló citált egy MTI hírt.
-Senor kollega úr röviden ismertette a toxoplasma gondii okozta tüneteket, s a kellő therápiára is utalt.

Én is vártam a politikai következtetéseket, másokhoz hasonlóan. "Macskaürülék - Toxoplasma gondii - patkány - macska - ember -agy"KÖR-ben. De csak egy tanácsot kaptam, miszerint a HIV fertőzött, majd az AIDS-es ne tartson macskát. Nem frankó, mert, mint Senor is írta, már a HIV fertőzés elött, macska nélkül is rendelkezhetünk toxoplasmával. Az már praktikusabb tanács lehetne, hogy az AIDS-es ne tartson agyat, ami jó kiszúrás lenne a toxoplasmával:-DDD De ezt még az orvostudomány teljesen nem dolgozta ki, csak a politikai újságírás foglalkozik behatóan e kérdéssel.

Nekem idáig csak az jutott eszembe, hogy a
- toxoplasmát akár biológiai fegyverként is bevethetnénk. Bátrabbá tehetné katonáinkat. Csak némi problémát okozna, hogy
a/ milyen módon etetnénk zsoldosjelöltjeinket macskasz@rral, s
b/ kivel szemben lennének bátrak. A macskákkal? /Macskaköröm, közeleg a vég:-DDD/

Ezen meditálva eszembe jutott, hogy
a/ vagy a feces adagot kéne ember tömegű macskára növelni, esetleg
b/ az LNség ürülékét etetni honvédőinkkel, mit a szagirodalom koprophagiának: vulgárisan szarevésnek nevez.

Gyanítom, hogy a kérdés gyökere sejtekben található meg. Ideológiailag:-DDD

műkEdvelő Creative Commons License 2002.09.01 0 0 29
Hadd eszközöljek némi módosítást állításodon:

HA Aids-es vagy ne tarts macskát!

Előzmény: zako (28)
zako Creative Commons License 2000.08.03 0 0 28
Ne feledjük, hogy a Trainspottingban is macskaszartól halt meg a srác, akitől Ewan McGregor ellopta a home sex videoját... (a neve most nem jut eszembe, a kazettát meg lusta vagyok levenni a polcról) :-O
Tehát: ha drogos vagy, ne tarts macskát!

bloki Creative Commons License 2000.08.03 0 0 27
Új megvilágításba került állapotod oka, diagnózisom így most már a következő:
a túlzott asszociációs készség (fehéregérből merész patkány) a maligán-fok magas mérőszámának egyenesági következménye. De a folyamat reverzibilis.
Gyógyultnak nyilvánítva!
Előzmény: spes (26)
bloki Creative Commons License 2000.08.03 0 0 25
Kedves Spes,

képzelj el egy "széle-hossza egy"-alkatú (tudományosan: piknikus) fehérszemélyt, aki alternatív gyógyászati módszerekkel kuruzsol, eltérően a hivatalos medicinától.
(Bár tudok olyanról is, aki egy szemrevaló medikától gyógyult meg.)

Igen-igen, jó a megérzésed, a humorodra vigyázz, építőleg hat az immunrendszerre!

Előzmény: spes (24)
bloki Creative Commons License 2000.08.02 0 0 23
Kedves Spes!

A szimptómák egyre világosabbak: a " jobban fog az agyam, jobban érzem magam, feldobott vagyok." tipikus tévérzete a politizálóknak.
Ha az általam lentebb írtak nem segítenek (próbáltad már?), akkor egy tenyeres-talpas vajákosnő lehet csak a megoldás.

(Az ijesztés tudatos volt (bár fájó), a hirtelen stressz aktiválja a az immunrendszer tartalékait.)

Előzmény: spes (22)
bloki Creative Commons License 2000.08.02 0 0 21
Ez már az utolsó stáció. Cipőt már ne vásárolj!
(Hacsak a mantra-jóga "halandzsái", ill. a fejlett nyugat autogén tréniningjéből vett önszuggeszció nem segít! Pl. : "Nem én vagyok a világ közepe!")
Előzmény: spes (19)
Hösurg21 Creative Commons License 2000.08.02 0 0 20
Vedd ki az orrod az ürülékből most egy pillanatra: Hösurg csak egy van, a Hösurg21.
Előzmény: GLászló (17)
Tappancs Creative Commons License 2000.08.02 0 0 18
"engedjétek el a fantáziátokat, kiváncsi lennék, hogy ki milyen eredményre jut...
Kellett nekem asszociálnom... Virágozzék száz virág!
Előzmény: GLászló (17)
GLászló Creative Commons License 2000.08.02 0 0 17
Borzasztóan szellemes vagy, Tappancs, el is helyezlek a rororok, dinkak, Hösurgok, almalék, olhadok közé. Bocs, hogy eddig nem ezt tettem, félreértés volt. Pá.
Előzmény: Tappancs (16)
Tappancs Creative Commons License 2000.08.02 0 0 16
Tényleg az MTI-ből idéztem és nem tőled. Javított, bővitett (gusztustalan, otromba de jellemző) változat:
Eléggé sértő a macska ürülékében élősködőre nézve az, ha a hiszteroliberális sajtóhoz hasonlítgatják.
Ui. A gusztustalanságot és az otrombaságot nehéz elkerülni, akár az ürülékről, akár a hiszteroliberális sajtóról van szó.
Előzmény: GLászló (15)
GLászló Creative Commons License 2000.08.02 0 0 15
1. Kit idézel, jó Tappancs? Mert nem engem, azt ugye tudod? Nem én írtam, az MTI-ből van a szöveg, ott olvasható.
2. Ha csak egy jót akartál gusztustalankodni, akkor semmi gond, arra nem reagáltam volna, elfér. De hogy rám hivatkozol, azt megspórolhattad volna.
3. Asszociációd egyébként nem szellemes, csak otromba, ami nem baj, hiszen nagyon is jellemző asszociácóról van szó. Csak légyszíves engem hagyj ki a dologból. Hivatkozz másra.
Előzmény: Tappancs (14)
Tappancs Creative Commons License 2000.08.02 0 0 14
Kösz, jól vagyok. Idézem kérlek: "A patkányokat a macskákkal szemben bátrabbá, és így óvatlanabbá tevő élősködő..."
Előzmény: GLászló (13)
GLászló Creative Commons License 2000.08.02 0 0 13
Jól vagy? Idéznéd?
:-O
Előzmény: Tappancs (12)
Tappancs Creative Commons License 2000.08.02 0 0 12
Bizony eléggé sértő a macska ürülékére nézve az, hogy a hiszteroliberális sajtóhoz hasonlítgatod.
Előzmény: GLászló (-)
George Sand Creative Commons License 2000.08.01 0 0 11
"hogy a jelenség magyarázatot adhat egyes emberek személyiség-, vagy intelligencia hányados-változásaira."

Lehet, hogy aki hatalomra jut, sok nyers ételt eszik (ellenfeleit keresztbe nyeli le), ezért megváltozik a személyisége (bélpoklos lesz, hogy minél több ellenséget tudjon megenni), az intelligenciája pedig renyhül, mert mindig emészt.

Előzmény: GLászló (-)
cirmos Creative Commons License 2000.08.01 0 0 10
Hogy mi köze a politikához, azt még nem tudjuk, de biztosan fel fognak világosítani, mert a topiknyitó nagy macskaszar és lószerszám szakértő.
Érdeklődésünk nem marad kielégítetlen, így tátott szájjal várjuk a kinyilatkoztatást.
Előzmény: blasted (9)
blasted Creative Commons License 2000.08.01 0 0 9
mikozeennekapolitikahoz?
olhado Creative Commons License 2000.08.01 0 0 8
Szóval arra vagy kiváncsi, hogy kik a paraziták, és kik a patkányok? :)
No meg a macska...
Szerintem ez a fórum a macskaszar, az ide írogatók a paraziták ill. a patkányok, a macskák pedig azok, akik türelmes pókokként gyűjtik az adatokat azokról a fórumolókról, akik valamiért felkeltették az érdeklődésüket.
És ezt csak félig viccesen mondom...
Előzmény: GLászló (-)
Chat Noir Creative Commons License 2000.08.01 0 0 7
„Éppen ezért nem szabad figyelmen kívül hagynunk egy ilyen parazitát, amely magatartás változást okozhat embereknél is - mondta Webster professzor megjegyezve, igen fontosak a további neurológiai kutatások annak felderítésére, hogy pontosan miként manipulálhat bennünket az élősködő, az agy mely részével lép kapcsolatba.”

Akkor nálam már nagy a baj. Van macskám, nick-em is macskás. A számítógépemen a wallpaper, a viaNovo macskareklámja. Mikor a Windows betölt, macskanyávogás szól. A képernyőkímélőm is macskákat mutogat.. Ez már a vírus hatása?

Előzmény: GLászló (-)
Senor Creative Commons License 2000.08.01 0 0 5
Kedves spes!

GLaszlo helyett valaszolok, ha nem banod.

Toxoplasmosis
Okozoja a toxoplasma gondii nevu egysejtu, sejten beluli parazita.
Terjed macskaurulekkel, nem fozott allatok husaval, placentan at.

Okozhat:
1. tunetmentes fertozest
2. influenza-szeru (de enyhebb) tuneteket (hoemelkedes, nyirokcsomomegnagyobbodas)
3. chorioretinitist (a retinaba feszkeli magat)
4. kozponti idegrendszeri gyulladast

A 3-4-es pont gyakorlatilag gyenge immunrendszeru egyeneknel fordul elo (AIDS, immunrendszert gyengito gyogyszerek, tumor stb), nem kell tole tartani nagyon.

Terhesseg alatti (1 trimester) fertozodes, nagy esellyel okozhat magzati karosodast (a terhesseg elejen meg szoktak tiltani a macskatartast).

Szerologiai teszt van ra, ezzel egyszeru a diagnozis.

A fejlodesi rendellenesseg kivetelevel, jol kezelheto altalaban.

Udv
Senor

Előzmény: spes (4)
bloki Creative Commons License 2000.08.01 0 0 3
A fejjel falnak menő rágcsáló*...
A személyiségváltozott rágcsáló...
Az elhülyűlt rágcsáló...

Ide nekem az oroszlánt (macskaféle!) is-effektus...
Bejárt életutak (körforgás)...
A nevető (pici) harmadik...
A kishal "megeszi" a nagyhalat... (ezt is fordítva tanították :-))

Politika...
(S mi van az olaszokkal, ők állítólag macskaevők. Így már érthető, hogy meg merik enni...)

*mikiegér :-)

Előzmény: bloki (2)
bloki Creative Commons License 2000.08.01 0 0 2
Kutyaharapást szőrével...
Előzmény: leha (1)
leha Creative Commons License 2000.08.01 0 0 1
ha félsz a macskáktól egyél macskaszart ...
nem semmi (0) ötlet : )
Senor Creative Commons License 2000.08.01 0 0 0
Ha mar az agyban van a t0x0plasma, akkor mar ugyis mindegy hogy viselkedsz...
Előzmény: GLászló (-)
GLászló Creative Commons License 2000.08.01 0 0 topiknyitó
Az MTI-ben találtam ezt a helyes kis anyagot.
Most azt ajánlom, hogy engedjétek el a fantáziátokat, kiváncsi lennék, hogy ki milyen eredményre jut, ha szabadon asszociál a történet alapján.

A patkányokat a macskákkal szemben bátrabbá, és így óvatlanabbá tevő élősködőre bukkantak brit kutatók macskákban.
A Toxoplasma gondiinak elnevezett parazita a macskák emésztőrendszerében éldegél, és a cicák ürüléke révén fertőzi meg a patkányokat. Utóbbiak az élősdi hatására kevésbé tartanak a macskáktól, amelyeknek könnyű prédájává válnak. A parazita így azután visszajut a macskákba és befejezi életciklusát.
Az oxfordi tudósok szerint a jelenség remekül példázza, hogy egy parazita képes manipulálni egy élőlény viselkedését, a szóban forgó esetben a patkányok magatartását a macskák iránt. A Toxoplasma gondii ebben igen "profi". Két szakaszra bomlik élete, és a patkányokra osztja a köztes, "vendéglátói" szerepkört - mondta Joanne Webster professzor a Reutersnek.
A felfedezés azért is különösen érdekes, mert az emberek nagy része is hordozza szervezetében ezt a parazitát. A britek esetében a lakosság 22 százaléka, a franciáknál viszont 87 százalék, mert az utóbbiak több nyers, vagy csak alig főzött ételt esznek. A legtöbb emberben az élősködő mondhatni téli álmát alussza, ám legyengült immunrendszerű személyeknél aktívvá válhat. Bármely szervet megtámadhat, de leginkább az agyat veszi célba. Éppen ezért nem szabad figyelmen kívül hagynunk egy ilyen parazitát, amely magatartás változást okozhat embereknél is - mondta Webster professzor megjegyezve, igen fontosak a további neurológiai kutatások annak felderítésére, hogy pontosan miként manipulálhat bennünket az élősködő, az agy mely részével lép kapcsolatba.
Dr. Manuel Berdoy, aki szintén részt vesz a kutatásban mindehhez hozzátette, hogy a jelenség magyarázatot adhat egyes emberek személyiség-, vagy intelligencia hányados-változásaira.
A parazitával kapcsolatos felfedezéseiket az oxfordi kutatók a Proceedings of the Royal Society című tudományos folyóiratban tették közzé.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!