A 30 cm nem letkerdes, de ha ahhoz a kabelhez megy kozel a halozati kabel,amire a mosogep,a porszivo, a vasalo es egyeb nyalanksagok vannak dugva (csak ha) egyszerre,es mennek is, akkor lehetnek gondok...egyebkent nem gond.
Mindharom alternativa megfelelo neked, a koaxos eseten 10 Mbit az elmeleti hatar (lsd elozo hozzaszolas), keresztkotesu kabel (csak 2 gep kozott,nem bovithetoen) ha mindket kartya 100 Mbites, akkor 100 Mbitet tud, ha hubot veszel,akkor 10Mbit, ha switchet,akkor 100 Mbit az elmeleti sebesseg, ha a tobb gep UTP-vel megoldast valasztod! Ezek a sebessegek igazan csak a fajlmegosztasnal van szerepe, nyomtato es internet nem foglal igazan savszelesseget. 10 Mbites halozat eseten 700Mbyte/10 perc KB a minimum sebesseg, ez persze fugg a gepektol is, termeszetesen pl egy P1es gep wincsije nem is tud ennyit irni/olvasni. 100 Mbites halozat kihasznalasahoz minimum Ata 66 de leginkabb Ata 100-as wincsi+alaplap illik.
A gegecso magatol ertetodik, a 30 cm asszem sajna nem fog menni.
Addig legalabbis mindenki vidam, amig a regi vezetekek vonalat kell csak kitagitani az uj gegecsonek, de ha parhuzamosan ujat kell vesni, hat nemtom...
Amugy 3 fo (klasszikus) cel lesz, gondolom, hogy az altalad felvazolt mindharom alternativa alkalmas lenne ezekre:
- fajlmegosztas
- internetmegosztas
- nyomtatomegosztas.
Van par alternativa, neked kell donteni, es ettol fugg mit hogy tervezz. Egy dolgot elorebocsatva: Minden halozati kabel lehetoleg 30 cm tavolsagra legyen minden mas kabeltol (Nem letkerdes,csak ajanlott), foleg a telefon es tvantenna kabeltol! Jah es erdemes gegecsobe huzni a kabeleket a konnyu cserelhetoseg miatt
1.: 2 gep osszekotese eseten keresztkotesu UTP kabelt ajanlok, 100 Mbites halozat epitheto ki, hatranya, hogy CSAK 2 gep kozott
2.: UTP-s kapcsolat kiepitese, ehhez viszont szukseg van hubra vagy switchre, ha tobb gepet szeretnel rakotni, minden geptol a kabel a fent emlitett eszkozig a kiepitendo, valamint ehhez szukseges egy konnektor is a "kozpontnak"
3.: Koax halozat, konnyen bovitheto, a gepeket koax kabellel "sorba" kapcsolod. Nem igenyel egyeb berendezest, s a kabeleket is "felfuzes" szeruen kell huzni. Hatranya, hogy csak 10 Mbites kapcsolatot ad a gepek kozott (700 MB attoltes kb 10-12 perc alatt lehetseges)
Lakasfelujitas elott allok, tobbek kozott a villamoshalozatot is ki kell cserelni. Ha mar ugyis szetverik a keglit, szeretnek a ket szoba kozott egy helyi halozatot kiepittetni (3 vegponttal).
Van-e valami specialis teendo a kabelezes tervezesekor?
(Jelenleg meg csak 1 gep van, de probalok elorelato lenni.)
Koszi es udv,
SzV
Ui.: Lamer vagyok, talan latszik a kerdesembol is.
Velem meg pont forditva volt. azaz nem az adatatvitel alssult le, mert azt ne neztem meg ez mar regebben volt. Hanem ha benn volt a NEtBeui akkor a win2k kikapcsolas elott legalabb 30 masodpercet allt magaban!!!!!!!! RENGETEG IDO!!! De aztan kiszedtem, maradt csak tcp/ip, es minden frissen es flottul ment! szal en ezt nem ertem, de van egy sejtesem - netbeui-micorsoft. ejha. esetelg nezd meg a halozati kartya tualjdonsagaiban a speedet vagy mi az. iylen TP HAlf Duplex meg full duplex meg 10Base5 (vagy mi a szesz?) merthoyg nekem egyszer az volt hoyg atallitotam half duplexrol full duplexre es ez eredmenyezett valamit, amit nem birt a halokartya es nalam is ilyen 5kbyte/s volt akkor.
hat ezt tudtam
>A NETBeui a Microsoft és pár más cég saját protokollja. Ha problémát okoz a TCP/IP, akkor azt le lehet szedni és maradhat a NETBeui. Egyszerübb a beállítása. A Microsoft hálózatnak így is működnie kell.
Nálam sajnos problémát okoz. Egy Win98SE és egy Win95 OSR2 gép van összekötve koaxon keresztül lezárókkal, két ugyanolyan Genius (RTL8029 PCI) hálókártyával. NETBEUI-n keresztül minden normális, ha viszont TCP/IP kommunikációra állítom át a Microsoft Network-öt, iszonyatosan lelassul a két gép közötti fájlmásolás (500kbyte/s -ról kb. 5 kbyte/s -ra). A hálókártyák driver-ei nemrég lettek letöltve a Realtek oldaláról.
Telefonos hálózati csatoló is van fönn, de nincs hozzákötve a Microsoft Network-höz.
Nincs valakinek ötlete, hogy mitől lassú az átvitel?
Ha sikerül elérni hogy a két gép TCP/IP protokollon keresztül lássa egymást, akkor már csak egy router vagy proxy funkciót megvalósító program kell. Az általam ismert választék:
1) Winroute. IMHO ez a létező legjobb megoldás, csak kissé drága a program.
2) Sygate
3) Wingate
4) A már említett Win98SE Internet Connection Sharing (vagy ugyanez Win2k-n, Win ME-n)
Mindkét gépben lennie kellene hálókártyának, otthonra elég egy 10Mbites BNC-s kártya...
Kell egy olyan hosszú bnc kábel ami elér mindkét géphez, meg két db 50ohmos lezáró dugó. Ez utóbbi kettőt bárhol veheted, csak ne számítógépes boltban! 3* annyiba kerül....
Nos ha ez megvan, innentől egyszerű, ha legalább a modemes gépen Win ME van, ott belövö az internet connectio sharinget, ezzel mennie kell. Ha nem és w9x-es gépek, akkor kell egy szoftver, a nevét nem tudom de előkerítem.
A két gép között közvetlen kábelkapcsolatot akarunk létesíteni és az egyik gépben található modemmel szeretnénk a NET-re kapcsolódni mind a két géppel telefonon keresztűl, tehát:
GÉP - GÉP - INTERNET
hálókártya sajnos nincs. Ha valaki tudja, hogyan lehetne íly módon mind a két gépet a Net-re kötni
PLEASE! HELP ME!
Mellesleg, azt sem sikerült elérni, hogy mind a két gépről elérjük a másik megosztott könyvtárait(mindíg csak a vendéggel sikerül elérni a gazdáét, de ugyanez fordítva már nem megy, pedig állítólag mennie kéne)
Azota rajottem mi volt a gond:
A win95-re hiaba tettem fel a TCP/IP protocolt, az nem mukodott. (Tulajdonkeppen nem is kerult fel a gepre, pl: ping.exe se volt a gepen!)
Igy oldottam meg vegulis:
Feltettem a w95-re a tcp/ip-s tarcsazos csatolot, majd a halozati kartyahoz tartozo tcp/ip kivetelevel toroltem egyeb tcp/ip-t es a netbeui-t is.
Igy mar mukodik a TCP/IP LAN:
Client for ms network, ne2000 kompatibilis,
TCP/IP, MS-networks file es nyomtatomegosztas
Ahhoz, hogy a net is menjen mindket geprol: a win98 netes dialupos gepre meg feltettem egy WinRoute nevu prg-t. Ami gateway-kent kezeli a gepet. Igy a win95-el is siman lehet netezni a halokartya tcp/ipvel.
Mindket gepen fix ip cimet beallitottam meg win98: 192.168.0.1 255.255.255.0
win95: 192.168.0.2 255.255.255.0
Valamint a win95-on: gateway: 192.168.0.1
Ennyi.
Egy mar regi koaxkabellel probalkoztam. Aszem az regen mukodhetett meg:-)
Jo ha a halokartya azonos, de nehezen megoldhato:)
NT-t nem hasznalok mert nincs papirom rola:)
UTP kabelem is van, szerintem nem forditotott hanem sima. Majd megnezem hatha megis forditott:)
Hat igen:) Konnyu elb.. parat a kesziteskor:)
Elsőnek is jó ha w98SE alatt nem próbálkozol mert sokat fog szaggatni a w95!
Koaxiális kábel minimum hossza 2,5-3m (könyv szerint 1,5m), de jó ha több!
Saját hálónál DNS nincs mert a netet és nagy hálót szolgál! (persze amir használod akkor a netes gépnek csak kell)
Attól, hogy a w95 a w98 NetBeui-n kommunikál attól még lehet látni a w98 netét. (prg függő)
Jó ha különböző gépek szoftverek esetében a hálókártya azonos (márka, tipus, stb.).
Ha mindenképen TCP/IP-t akarsz akkor amin van a modem az látja a szolgáltatót és egyben Gate is amin látja v. látják őt.
Jó ha ilyenekre w98 helyet (ami netezik) NT4-et használsz! (könnyeb és a protokol sorrendet is simán állítani tudod) Ja: a NetBEUI csak akkor működik ha ő az első számú protokoll.
Az UTP gép-gép közötti kapcsolatnál nem kell HUB-Swich, hanem úgy mondott fordított kábel amit tudsz venni (métertől függően 280 FT), de tudsz is csinálni. Ekkor a két vég dugó 100 FT/db plusz kábel és persze nem elfelejteni azt a 30-40db amit elba...l a készítésekor.
Remélem nem lett túl hosszú és érthető is!
Sziasztok és sok sikert!
En egy win98-at es win95-ot szeretnek halozatba osszekotni, hogy a win95 is netezhessen a win98 dialup kapcsolatan keresztul. A halozat mar kesz es mukodik is (NETBEUI), viszont ehhez TCP/IP kene. Ami nem megy.
Szeretnek filemegosztast is hasznalni kesobb is.
Mit allitsak be?:) Mileyn progi kell meg? Jelenleg egy PPPshar net megosztoval probalkoztam, de amig a TCP/IP-vel nem megy a halozat addig ez se megy:)
Ha ping-elem a gep sajat ip cimet a win98-al az ok.
Viszont a Win95-os gepen:
Transmit failed error code:10091
halozat: client for ms network, ne2000 kompatibilis, NETBEUI, TCP/IP, MS-networks file es nyomtatomegosztas.
RJ45 -ös csatlakozón a 8 helyből 4-et is elég bekötni.
Az 1.2.3.6 helyre tetszőleges színsorrendben bekötöd a vezetéket.(pl.:p,z,b,k)
A másik felén az 1-be barnát; 2-be a kéket; 3-ba a pirosat; 6-ba a zöldet.
1. Azt, hogy a saját hálózati kártyád, és a ráépülő TCP/IP protokoll működik-e, a legegyszerűbben úgy próbálhatod ki, hogy saját magad ping-eled meg.
2. Az illesztésből következik (a lezáró ellenállások 50 ohm), hogy a digitális átvitelhez használt eternet koax hullámimpedanciájának is 50 ohmnak kell lenni, igy a kábelvégeken nincs káros reflexió.
Nagy köszönet mindenkinek.
Úgy látszik a távvezérlés mégis müxik. Lezártam a kábelvégeket és már láttam, hogy jó lesz csak az egyik gépben a kártya nem szerette a helyét. Szóval miután a kártyát is rábírtam, hogy szeressen egy másik PCI helyet, minden ment mint a karikacsapás. Azóta már megycsináltam, hogy a másik gépről is (amelyikben nincs modem) menjen az internet. Tök jó.
sziasztok
SZia!
Ez jó kis keverc! A koax hurok hülyeség. (Bocs a durva kifejezésért)
Ha koaxot használsz (azt feltételezem, hogy ez ethernet, mert az Arcnet helyből más kártyát, kábelt igényel), kötelező a lezárás, méghozzá a kábel(hálózat) két végén. A lezárás 50 ohm impedanciájú kell legyen. Bármly elektronikai alkatrészt árusító üzletben kapható.
Ha UTP-t használsz, akkor un cross vagy keresztbekötött kábelt kell alkalmaznod. Akinél ezt a kábelt elkészítteted, a fogalmat biztos ismeri (ha nem ismeri, keress más kábelkészítőt, ajánlom!).
Ha van jó kábelezésed, és nem megy a kapcsolat, jelentkezz.
üdv: Bib
Az ilyen problémáknál legjobb keresni valakit, aki ért hozzá... nem nagyon szokott a távvezérlés működni.
Triviális hibalehetőségek:
- coax-csatlakozón nincs lezárás.
- UTP-kábel nem fordítós.
- a kártyák nem tudják, hogy melyiket kellene használni.
- valamelyik kártya 100Mb/s-el akar kommunikálni.
- valamelyik kártya full-duplex akar kommunikálni.
Az utóbbi hármat a kártya beállító-programjában kellene állítani (remélhetőleg van hozzá).
Igazad van mindkét kérdésben, de sajnos nem lehet egy ilyen segélykérő topikban teljesen kimerítő választ adni. Ha a LED-ek villognak, az számomra azt jelenti, hogy ha még mindíg hiba van, akkor érdemes egy ideig máshol keresni.
Ha nincs meg, akkor érdemes elmenni pszichológusnak és nők lelki problémáival foglalkozni, mert az sokkal logikusabb, mint a mai számítástechnika. Váncsa Istvánnal értek egyet, aki azt monja, hogy a számítástechnika nem a természet (mérnöki) tudományok tárgykörébe tartozik, hanem a paratudományokéba, és így a jövömondással, csillagjóslással és hasonlókkal vethetők egybe.
Az UTP crossover kábeleket azért gyártatjuk le, mivel kb. 2 évente kell 1-1 db. Költségvetési intézmény révén nehezen tudnám bevetetni a főnökökkel, hogy erre miért van szükség (nem informatika a fő profil). Leltárba kellene venni a szerszámot, a kábelt raktáron tartani, kivételezni, hasonlóan a csatlakozókhoz és a törésgátlókhoz. Ez kb. 4 db regiszterszámot jelent, ami több hónapos harcot jelent. Így egyszerübb.
Néhány dolog:
Sajna egyáltalán nem tuti, hogy ha villognak a ledek, sőt a kártya diagnosztizáló progija is azt mondja, minden rendben, akkor tényleg jó a kábel! Volt eset, hogy másik kábelt kellett behúznom a falba, kb 20 méteren emiatt:((.
ResetGomb: A kábeleket miért gyártatjátok le? Lehet kapni olyan célszerszámot, amivel az UTP re rá lehet tenni a kábelvéget. Persze kábelt és csatlakozót külön kell venni:).
Koax kábel esetén semmi esetre sem szabad hurkot csinélni. Tamapsztalatom szerint lezárás nélkül sem jön össze a dolog. Sőt. Kétféle koax van forgalomban. Egy azt ARCNET-hez, a másik az ETHERNET-hez. A kettő impedanciában különbözik, de hogy melyik hány ohmos, azt már nem tudom.
Az UTP kábellel pedig az a baj, hogy két gépet általában csak erősítőn keresztül helet összekötni vele (HUB). Ha két gépet akarsz összekötni, akkor ún. crossover kábel kell, amelyik egyik végén az adó és a vevő vezetékpár fel van cserélve. A kereskedelmi kábelek általában nem ilyenek. Ezeket mi is egyedileg gyártatjuk le.
Valószínű, hogy a kábelezés volt rossz.
Ha a kábelezés jó, akkor a kártyákon a LNK (link) led ég, és forgalom esetén a másik led villog. Ha nem így van, akkor kártya vagy kábelezési probléma van.
TCP/IP esetén lényeges a netmask beállítása.
A DNS-t tiltani kell és az IP címet kézzel kiosztani.
A NETBeui a Microsoft és pár más cég saját protokollja. Ha problémát okoz a TCP/IP, akkor azt le lehet szedni és maradhat a NETBeui. Egyszerübb a beállítása. A Microsoft hálózatnak így is működnie kell.
Köszi a jótanácsokat. De még lenne néhány tisztázandó dolog. Mivel nem volt lezáróm de két kábelem is volt, így hurkot csináltam. Egyébként UTP kábellel is próbálkoztam. Ami a génius kártyát illeti két lámpája van (sárga meg zöld)amelyek közül a sárga villog. (A zöld talán adatforgalomnál villan). A másik kártyán csak egy zöld led van, az pedig halott. A kártyát már egyszer kicseréltem, de ugyanúgy nem villog a lámpája az újnak sem. Ez vajon nem is kell villogjon, vagy vigyem ezt is vissza erre hivatkozva?
IP kiosztással is próbálkoztam már, a ping nem válaszolt bár a netmaskot nem így adtam meg. DNS-t ebben az esetben tiltani kell, vagy valamit megadni? WINS tiltva, és gondolom Gateway sem kell. A netBEUI pontosabban mit csinál? Ha felteszem akkor az legyen az elsődleges?
No ennyi, még próbálkozom
1. Ellenőrizd, hogy a fizikai kapcsolat jó-e.
Ha koax, akkor le van-e zárva mindkét végén. Az egyik végét tanácsos földelni is. Ha a kártyák lámpái villognak, valószinüleg van kapcsolat.
2. Mindkét gépnek adni kell IP cimet, pl.
193.7.193.1 és 193.7.193.2 és a netmask legyen 255.255.255.0
Ezután érdemes a két gépen ping-elni egymást
"ping 193.7.193.x" Ha nem válaszol, akkor az IP telepítéssel vagy a hardverrel lehet gond.
3. Érdemes telepíteni a NETbeui-t. Valahogy a Microsoft sokkal jobban szereti a saját protokollját.