Keresés

Részletes keresés

Doky586 Creative Commons License 8 órája 0 0 94170

Koszos ott minden henger.. Egy nagytakarítás ráférne.

Előzmény: topikolos (94169)
topikolos Creative Commons License 10 órája 0 0 94169

Így van, mindig az ismétlődik.

Előzmény: Gorcsev (94166)
topikolos Creative Commons License 10 órája 0 0 94168

Az vajon miért nem működik? Lehet köze az utángyártott tonerhez? Lehet, hogy apróbb szemcséjű a festék?

Előzmény: arkilaszlo (94164)
Gorcsev Creative Commons License 10 órája 0 0 94167

Ja, az!

Előzmény: arkilaszlo (94164)
Gorcsev Creative Commons License 10 órája 0 0 94166

Akkor nem (csak) az aktuális nyomat ismétlődne sz'tem.

Előzmény: innerimages (94163)
innerimages Creative Commons License 12 órája 0 0 94165

Hirtelen az égető hengerre asszociáltam.

Előzmény: arkilaszlo (94164)
arkilaszlo Creative Commons License 14 órája 0 1 94164

"levilágító henger"=képalkotó egység

 

vagy csak egyszerűen a lehúzópenge nem működik rendesen

Előzmény: innerimages (94163)
innerimages Creative Commons License 15 órája 0 0 94163

"Az ismétlődés 7,8 centinként van, ami kb. a levilágító henger kerületének felel meg."

 

Ebben az esetben a levilágító hengerbe lehet beleégve.

Előzmény: topikolos (94161)
Etus Creative Commons License 28 órája 0 2 94162

Sikerült!

Leszedtem az összes drivert. Találtam egy másikat amit ajánlottak, feltettem és működik. El sem hiszem. Öröm és boldogság van.

Előzmény: innerimages (94153)
topikolos Creative Commons License 1 napja 0 0 94161

Sziasztok!

 

Van egy régi Samsung lézernyomtató, ami nyomtatásnál halványan ismétli a kinyomtatott anyagot. Úgy tűnik, mintha az optikai hengeren maradna egy réteg (vagy a toner hengerén?). A dobegység gyári (hp) példány, most még kb. 56%-osnak jelzi a nyomtató, de a toner utángyártott. 

Most vettem egy másik dobegységet, nem új, csak felújított (?), azzal még jobban előjön a hiba. 

 

Lehet valamit tenni vele házilag?

Az ismétlődés 7,8 centinként van, ami kb. a levilágító henger kerületének felel meg.

 

Köszi

 

Etus Creative Commons License 1 napja 0 0 94160

Én 65 vagyok és már minden közlekedési eszközzel közlekedtem, kivéve a trolibuszt és a vonatot. Másfél hónap alatt 3 ellenőrt láttam, de mire elővettem volna a magyar útlevelem csak köszöntek, el sem kérték.

Alig várom, hogy meglegyenek a magyar doksik, de az útlevéllel elboldogulok egyelőre. Nekem tetszik a közlekedés, minden korrekt és pontos.

Előzmény: XNC (94157)
Gorcsev Creative Commons License 1 napja 0 2 94159

Hóttfölösleges ennyire elbonyolítani a dolgot; beszórod őket egy üres kis műanyagdobozba (fog-/fülpiszkálós pl. remek), aztán ha köll vlaami, kiborítod (itt vigyázz, mer' nagyon jól gurulnak! :D ) és kotorászol. 

Az a gond, hogy ugyanabból a menetméretből is van vagy 5-féle fejjel (lapos, lencse, félgömb, süllyesztett, 'talpas', stb.), klf. hosszban persze...

Előzmény: Porcos Orca (94156)
Jahno Creative Commons License 1 napja 0 1 94158

Eddig nem nagyon akartak kötekedni, de környéken körbenézve sem nagyon, sőt átlag pógárnak az szokott a baja lenni, hogy azokkal sem, akikkel amúgy kellene és egy olvashatatlan QR kódon sem szoktak fennakadni.  Tavaly 110 viszonylatot jártam be, ameddig számoltam. Ma csak H7, 4es6os, 2es, M2 szokásos körök. Aztán majd szólok ha változik, addig meg rohangálok az agglomeráció 4 sarka közt amivel éppen lehet, de van benne busz, éjszakai járat, pótló, meg a meg minden is.

Előzmény: XNC (94157)
XNC Creative Commons License 2 napja 0 0 94157

"Megmutatom a bérletem, köszönnek, viszonthallás."

.

Vagy megmutatod, belekötnek, aztán lehet rendőrt hívni.

Ez alól nem mentesít az sem, ha már 65 év feletti vagy, mert akkor meg a személyit kérhetik el az életkor igazolására.

.

Aztán kérdés merre mész. Buszokon sokszor alig van ellenőrzés, de pl.régen amikor jártam metróval, mindennapos volt.

Előzmény: Jahno (94140)
Porcos Orca Creative Commons License 2 napja 0 0 94156

Vagyis a kérdésre az egyik válasz egy tolómérő beszerzése utáni címkézés.

Kösszépen.

Előzmény: Jahno (94149)
Etus Creative Commons License 2 napja 0 0 94155

A laptopon Windows 11 van. Nem működik rajta.

A Windows 7-en elindul de sajna mégsem működik jól.

Előzmény: innerimages (94154)
innerimages Creative Commons License 2 napja 0 0 94154

Érdemes lenne a laptoppal használnod, ha azon Windows 10 van.

Előzmény: innerimages (94153)
innerimages Creative Commons License 2 napja 0 0 94153

Elvileg ezt a Windows Update túrta el, adtak is ki rá frissítést, viszont Windows 7-re nem:

 

https://support.usa.canon.com/kb/index?page=content&locale=en_US&id=ART179473

 

Ami még okozhatná, az az "unlock" kapcsoló a scanner alján, de mivel írtad, hogy mozog a fej így feltételezem, hogy az nincs rögzített állapotban.

 

Meditálnom kell még rajta. :-)

Előzmény: Etus (94152)
Etus Creative Commons License 2 napja 0 0 94152

Úgy értettem, hogy úgy csinál mintha szkennelne, zúg, mozog az olvasója, kigyullad a lámpa benne de az eredmény egy fehér oldal. Szóval nem egy szöveg vagy kép, amit beteszek szkennelésre.

Előzmény: innerimages (94145)
Etus Creative Commons License 2 napja 0 0 94151

Igen van hozzá. El is indul, de üres lap a szkennelés eredménye. Beteszek egy képet, vagy szöveges doksit és semmit nem mutat.

Előzmény: pimre (94147)
Etus Creative Commons License 2 napja 0 0 94150

igen WI-Fi ilyen

Előzmény: pimre (94148)
Jahno Creative Commons License 2 napja 0 0 94149

Előzmény: Porcos Orca (94144)
pimre Creative Commons License 2 napja 0 0 94148

"Az asztali gép jól működik, csak nincs hozzá wi-fi adapter és hangfal. Mivel a netem olyan készüléken jön ahová nem lehet internet kábelt bedugni igy jelenleg nincs rajta net..."

Az, hogy a neted olyan készüléken jön ahová nem lehet internet kábelt bedugni, az mit jelent? WIFI, vagy mi lehet? 

Előzmény: Etus (94141)
pimre Creative Commons License 2 napja 0 0 94147

Drivert sikerült találnod hozzá?

Előzmény: Etus (94143)
innerimages Creative Commons License 2 napja 0 0 94146

"hogyan lehet megtudni a méreteiket és hogyan érdemes tárolni őket?"

 

Ha átlátszó dobozban tárolod akkor azonnal látod a méretét is: lehet kapni alkatrészeket tároló fiókrendszert.

Előzmény: Porcos Orca (94144)
innerimages Creative Commons License 2 napja 0 0 94145

"A szkenner csak fehér lapot olvas be, kicsit nyekereg amig végigfut rajta a fej, de nem olvas be semmit. Ezt meg lehet javítani?"

 

Ha fehéret olvas, az lehet a tetejének a belső háttere is, tehát normális. Vagy nem így értetted?

Előzmény: Etus (94143)
Porcos Orca Creative Commons License 2 napja 0 0 94144

Elektronikai kütyükből vannak apró csavarok, hogyan lehet megtudni a méreteiket és hogyan érdemes tárolni őket?
 
https://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=623aa.jpg
 
 
Csak 2-15 egyforma van egy csoportban, van, vagy húszféle, papirba csavarva elférnek kis helyen, de macerás megnézni, mi van benne, ha nem tudom ráírni a papírra. Nylonok pedig túl nagyok nekik.
 
Van, ami nagyon hasonlít 2,5"-os merevlemeznél használt csavarra, van, amit, vagy ahhoz hasonló monitoroknál láttam, de ránézésre nem tudom, hogy valóban azok-e.

Etus Creative Commons License 2 napja 0 0 94143

Kérdésem a szkennelre vonatkozott, hogy javitható-e?

Előzmény: 3x_ (94142)
3x_ Creative Commons License 2 napja 0 0 94142

USB-s wifi adapter fillérekért kapható.

Előzmény: Etus (94141)
Etus Creative Commons License 2 napja 0 0 94141

Sziasztok!

Kaptam egy használt asztali gépet és egy szkennert is egy ismerőstől. A számitógép egy DEll márkájú Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU  E6550 @ 2.33GHz , 4 GB memória) és Windows 7 van rajta a szkenner pedig egy CanoScan Lide 25.

A szkenner csak fehér lapot olvas be, kicsit nyekereg amig végigfut rajta a fej, de nem olvas be semmit. Ezt meg lehet javítani? 

Az asztali gép jól működik, csak nincs hozzá wi-fi adapter és hangfal. Mivel a netem olyan készüléken jön ahová nem lehet internet kábelt bedugni igy jelenleg nincs rajta net. Hangja sincs, hangfal nélkül.

Ezeket kell hozzá szereznem és akkor tökéletes lesz. Örültem neki, igy van a laptopom és az asztali gép.

Van benne egy 111 GB merevlemez és egy 75 GB ha jól látom. Magyar billentyűzet és magyar Windows, ami szuper jó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!