Keresés

Részletes keresés

lujo211000000 Creative Commons License 2021.11.22 -3 0 3672

Sziasztok, az utóbbi időben a mi kis családunk is nagyon megszerette a szaunázást, úgyhogy úgy döntöttünk, hogy többek között a kovid okozta bizonytalanság miatt is sajátot szerzünk be, erre pedig találtunk is egy nagyon profi csapatot. Az Alinate készítette el nekünk az egyedi szaunánkat, amit nagyon imádunk, és ajánlunk mindenkinek. Nekünk finn van, arról itt tudtok tájékozódni: finn szauna tervezés

volvodani Creative Commons License 2021.11.01 0 0 3671

Szia, milyen elvalaszto reteget tettel a fa szerkezet ala? A tetejet sem szigetelted le? Nagyon jol nez ki. Az olajozasrol meg nem hallottam, utananezek!

Előzmény: LanyUss (3666)
volvodani Creative Commons License 2021.10.30 0 0 3670

Sziasztok, van egy 5 cm tomor fabol

epitett szaunam amit belterben fogok felallitani, jarolapon lesz, erdemes az also fa panel ala valami vizallo es egyben szigetelo reteget elhelyezni? Illetve szukseges kivulrol hoszigetelni/ foliazni magat a szaunat?

edkedk Creative Commons License 2021.07.27 0 0 3669

Nagyon ügyes, a mosógépajtóért plusz barkácspont jár! Esetleg tennél még fel képeket?

 

 

Előzmény: LanyUss (3666)
radio111 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 3667

Köszi szépen, akaratlanul is nagyon nagyot segítettél! Ugyanis régen gondolkodtam azon, hogy mit lehetne betenni a padba, mint beépített felöntő víz tartót ami átlátszó (én nem 100e Ft os gyári megoldás), egy mosógép üvegajtó príma lessz erre. 

A szaunád meg király lett!

Előzmény: LanyUss (3666)
LanyUss Creative Commons License 2021.07.15 0 1 3666

Nyilvános fórum ide vagy oda mégis teszek fel képet róla, mert úgy teljes a mutatvány. Megoldható ez házilag is, ha van érzéke hozzá valakinek. Nem szükséges 600e-2 milláig kiadni érte. Természetesen ott más a végeredmény is, de azt is meg tudnám csinálni szellemi foglalkozásom ellenére is, csak több idő.

 

  

 

A képen látható betekintő ablak egy mosógép edzett üvegajtó :) Volt egy 150x80-as edzett táblám is és akkor a jobb fal teli üveg lett volna, de összetörtem :D Sütőajtót nem találtam bontottan, így lett ez. Célnak megfelel.

 

A kályha beépített vezérlésű. Biztonsági okból azonnal visszaszámlál a bekapcsoló és egy halk finom számlálást hallani, de nem zavaró. Összességében örülök, hogy belevágtam. Az olaj miatt a fa meghálálja hosszabb távon a törődést.

Előzmény: radio111 (3665)
radio111 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 3665

Gratula, használd egészséggel sokáig !!!

Előzmény: LanyUss (3664)
LanyUss Creative Commons License 2021.07.14 0 0 3664

Elkészült a fejemben és a gyakorlatban is! :D Benti gyermek futópálya sértetlensége végett csak sz110xh210xma190) lett, 19mm lambériából. Sawo Aries 7,5 kw-os kályha + 60 kg kő. 192 cm vagyok, kényelmesen elférek fekve + 1 fő ülve vagy 3 fő ülve. Szellőzőket építettem be és hangulatfényt is. Levegő keringés rendben. Mivel csak 1 pados, nekem kevés ott a 80 fok, ezért 10-15 perccel tovább kell járatnom a kályhát, tehát 40 perc körül fűtöm fel. A lambéria kívülről 1 óra alatt sem melegszik át annak ellenére, hogy nem tettem gyapotot. Fekpad natúr fenyő nem melegszik, de természetesen törölközőt használok. A 100x120 cm infraszaunámhoz képest megváltás, végre újra 60 fok felett és legalább elférek. Faanyag 100e+200e kályha és kieg. Viszont minden új és garancia van a kályhára is. Heti 2x1 órára Nekem megfelel.

A kövek kikapcsolás után még legalább 3 órán keresztül ontják a meleget, amit vagy klímával vagy erős szellőztetéssel lehet csak kezelni. Én utóbbit választottam, mert luxusnak éreztem egyszerre szaunázni és klímázni is :)

 

Illatok esetén a Harvia és a Sauna boulevard márkák jöttek be eddig is. Citrus, borsmenta, cubeba és levendula.

 

Ui.: az összes beépített fát kezeltem belül és kívül egyaránt kifejezetten Szauna paraffin olajjal. 2 liter ment el rá ( 5.800 Ft /l ).

 

Jó szaunázást Mindenkinek!

Előzmény: radio111 (3661)
edkedk Creative Commons License 2021.07.06 0 0 3663

Hát azért az Aromax eléggé az alja, szerintem nem sokkal van az ipari hulladék fölött.

 

Inkább említsük meg a Loylymasterst és az Unterwegert, mint neves szaunaolaj-gyártókat.

 

Szerintem jó minőségűek a Cosmionál kapható olajak is.

Előzmény: radio111 (3661)
Captain-Balu28 Creative Commons License 2021.07.05 0 0 3662

Köszi a választ. Igen azt észre vettem, mert kaptam pár darabot ismerőstől, valami olcsó olajok lehetnek semmi márka nincs rajta csak az hogy milyen illat de förtelmesek. Ki is dobtam őket.

Előzmény: radio111 (3661)
radio111 Creative Commons License 2021.07.01 0 0 3661

- Rento termékei elég jók, ezek bekevert szauna illatok, 1 kupaknyi kell 1 kanál vízbe. Vannak még más gyártóknak is kimondott szauna keverékeik.

- Aromax olajait is nyugodtan használhatod, 1-2 csepp egy felöntőkanál vízbe (citrom, narancs, menta, eukaliptusz, kajeput, kubeba, levendula, bergamott, fenyő, grapefruit, indiai citromfű -ezeket próbáltam eddig, mind jó)

- Do-terra olajai is nagyon jók (bár nem olcsók)

- Naturlandnak is van 1-2 alapvető olaja (menta, citrom stb) 

 

A 300ft/ üvegcse illóolajokat kerüld el széles ívben, azok elég gyatrák felöntve, Érzik rajtuk, hogy valami hordozóanyaggal vannak felhígítva.

 

 

 

Előzmény: Captain-Balu28 (3660)
Captain-Balu28 Creative Commons License 2021.07.01 0 0 3660

Sziasztok!!!! Ti milyen szauna illóolajat használtok ami tényleg jó és nem dobom fel tőle a pacskert. Neten van egy csomó, de remélem itt van egy-két veterán akiknek van bevált terméke és megosztaná velem.

radio111 Creative Commons License 2021.06.03 0 0 3657

Én nem használok semmit. Viszont mindig fel szoktam teríteni a szaunát szaunalepedőkkel, mint a szaunamesterek mikor testradíros programot csinálnak. Így szép tiszta maradt a fa.

Előzmény: LanyUss (3656)
LanyUss Creative Commons License 2021.06.03 0 0 3656

Kifejezetten szaunába való pad ápoló paraffin olajat sem ajánlotok?

Előzmény: radio111 (3654)
Captain-Balu28 Creative Commons License 2021.06.03 0 0 3655

Köszönöm szépen a válaszokat. Igen elég sűrűn lesz használva, szóval akkor nem lesz gond.

Előzmény: radio111 (3654)
radio111 Creative Commons License 2021.06.02 0 0 3654

Ha használod a szaunát (valószínűleg azért csinálod )akkor majd a meleg megoldja a gombákat. Eszedbe ne jusson ahogy már írták is lekezelni. 

Előzmény: Captain-Balu28 (3652)
dokeee Creative Commons License 2021.06.01 0 0 3653

Ne már, azt akarod letüdőzni? Eszedbe ne jusson.

Előzmény: Captain-Balu28 (3652)
Captain-Balu28 Creative Commons License 2021.06.01 0 0 3652

Sziasztok.Itthon építek magamnak egy finn szaunát és az lenne  kérdésem hogy le kell-e kezelni belső részen a fát gomba vagy penész ölő szerrel, mivel a párától gondolom elő jönnének egy idő után, szellőzést is csináltam de szerintem az nem lesz elég.

radio111 Creative Commons License 2021.05.30 0 0 3651

Egykét fotó esetleg róla....?

Előzmény: medusa007 (3650)
radio111 Creative Commons License 2021.05.16 0 0 3648

Én is tartottam, de 3 éve bírja :-) Mármint a LED

Előzmény: spotterdombi mesék (3647)
spotterdombi mesék Creative Commons License 2021.05.15 0 0 3647

Igen, láttam is a szellőzőket. Feltételezem hogy az alsón jön be a levegő, ami egyben hidegebb is, és a felsőn megy ki, ami értelemszerűen melegebb és ízlés függvényében még párás is. Nos itt is a rendelkezésre álló szellőző magasan van és alapvetően kifelé, felfelé szelel. Tehát a képeden szereplő felsőt tudná helyettesíteni. Még kigondoljuk.

 

A ledszalag nagyon menő, én elsőre kicsit tartanék hogy valóban bírja-e a 80 °C-ot. Lentre, ahol hideg a levegő, simán, de fent a sarokban? Bátrabbnak kell lennünk. :) Mióta van ott?

Előzmény: radio111 (3646)
radio111 Creative Commons License 2021.05.15 0 1 3646

A szellőzés fontos, de nem a szellőzőaknába vezetném, ugyanis ezt a levegőt lélegzed majd be. Két szellőzőnyílás kell legalább, egy alulra egy felülre, hogy legyen légcsere (5. képen jobb oldalon látsz két kör alakú, a háttérbe beleolvadó szellőzőt, én olyat raktam)

 

Padlóösszefolyóm nekem nincs, nem sok víz kerül le pedig öntök fel rendesen illatokat.

 

Az üvegablak az tényleg húzós lehet, nekem ilyen gondom nem volt mert pincében vagyok. "Fényterápiát" szereltem be ami egy olcsó kínai vízhatlan színes ledszalagból áll, ez egy alumínium sínbe van rakva, opálos műanyag előtéttel. Persze van sima lámpa is.

 

A hangot (mert "hangterápia" is van ám) egy régi minihifi hangládája adja, ez a fekhely alá van berakva a földre, eddig nincs baja a körülményekkel.

 

Mellékelt fotón a használt szellőző és a "fényterápia" látható

 

 

Előzmény: spotterdombi mesék (3645)
spotterdombi mesék Creative Commons License 2021.05.15 0 0 3645

Nagyon jó!

 

 

Esetünk ránézésre hasonló, a fürdőnek ilyesmi sarka van felszabadítva e célra. Az ajtó így a fürdő belseje felé nézne. A korábban említett melegvizes strang a szemközti falon megy, a sarokhoz közel, az kicsit bezavar. Nem tudni hogy azt inkább szabadon kellene hagyni a lambéria felett vagy inkább törekedni arra hogy a lambéria és a szigetelés elfedje. Ugye melegvíz megy benne, de a szaunában a sokkal melegebb környezeti hőmérséklet lehet nem tesz jót neki. A lapos radiátor kb. olyan mélyen lehetne, mint az egyik képen a burkolatlanul maradt alsó negyed látszik.

 

Még egy: most adott az egyik sarokban magasan egy szellőzőnyílás (társasházi szellőzőaknába vezet). Ventillátor volt benne de meg lehet nélküle lenni. Ez ha jól sejtem a szaunában kifejezetten kelleni fog. A képeken ugyan látszik de mi ezzel a lehetőséggel majd élnénk. Emellett természetesen az ajtó alatt lenne a szokásos pár centis rés.

 

Újabb kérdés:

A víz elvezetésére padlóösszefolyó vagy inkább a padló lejtésével az ajtó alatt kifolyó lehet jó? Magában a helyiségben jelenleg még nincs padlóösszefolyó.

Nagy a kísértés hogy valamennyi természetes fény bejöjjön, azaz legalább egy felülvilágító, ha nem ablak legyen. Magának a fürdőnek nincs ablaka, de mellette a folyosó nagyon világos. Tudom, a sima üvegtégla itt felejtős és a rendesen hőszigetelő üveg pedig horror drága. Erre valakinek tapasztalata?

 

Előzmény: radio111 (3643)
LanyUss Creative Commons License 2021.05.14 0 0 3644

Előírásszerűen elkészített profi munka :R Köszönjük a képeket! Sok pihentető szaunázást benne!

Előzmény: radio111 (3643)
radio111 Creative Commons License 2021.05.13 0 4 3643

Pár fotó a saját építésem archívumából

 

Akkori áron (2017) kb 360e Ft volt az összes anyag, meg jónéhány munkaóra az összerakás.

Előzmény: LanyUss (3642)
LanyUss Creative Commons License 2021.05.13 0 0 3642

Köszönöm! Nem tudtam ezt a nyárfa dolgot sem... Uszodába évtizedekig szaunáztam és megszoktam már, hogy felszisszenek ha véletlen a törölköző mellé ülök vagy a hátam találkozik egy csomóval :D

Akkor lesz szigetelés! Mivel a tartószerkezet 10x10, ezért adja magát, hogy abban a vastagságban teszek 10 cm táblás kőzetgyapotot. Az elektromos vezetéket már odahúztam, elvileg jónak kell lennie 5 ér x 4mm vastag réz. Lehet akkor a 7,5kw is simán elég. Csak tetszenek azok a tornyok, mert körülöleli a kő a fűtőszálakat.

Előzmény: radio111 (3641)
radio111 Creative Commons License 2021.05.13 0 0 3641

Fekpadnak inkább nyárfát vegyél, sokkal jobb, nem forrósodik át így jobb érzés ráülni, feküdni. Innen egész olcsó:

 

https://www.zatik.hu/gyalult-nyarfa-deszka-22x-80x2000-mm-szauna-padlec-ivelt-ellel-alp1-4409321911204?keyword=szauna

 

(van több hosszméretben is, így lehet, hogy nem kell vágni sem ha szerencséd van)

 

Kályha az lehet kicsit sok lesz, mi egy nagyobb szaunába 6kW-ost tettünk, ha jó lesz a hőszigetelés a 9kw mindenképpen soknak tűnik (meg az elektromos rendszernek is bírnia kell ám)

Előzmény: LanyUss (3634)
ninnyabanda Creative Commons License 2021.05.13 0 0 3640

Szerintem ne hagyd ki a szigetelést és a hőtükör fóliát. Ez kb. 18-20 eFt többlet költséget jelent de minőségben nagyon sokat számít. Amúgy én is most, a karantén alatt "dobtam össze" egy szaunát, teljesen kezdőként, mindent a YouTube-ról tanulva.

Előzmény: LanyUss (3639)
LanyUss Creative Commons License 2021.05.13 0 0 3639

Örülök neki, hogy hozzászólsz! Dehogy okoskodás! Nagyon szépen köszönöm  a segítő szándékot is. Amit linkeltetek olvastam már régebben és valójában abból indultam ki, hogy több asztalost gyárt 4 cm-es nútféderes deszkából finn szaunát, amit ha beltérre tesznek, akkor nem szigetelik. Ezért gondoltam, hogy egy vastagabb lambéria is megteheti. Plusz hozzátartozik, hogy 600K helyett kihozom 100-ból + kályha.

 

Van egy vörös cédrus infrám 120x100cm, amiben az érzékelőt szépen kikötöttem, de a max. hőfok akkor is csak 70C + nem tudok feküdni benne. Igaz itt nincs extra pára...

 

Rákérdeztem a szebb szaunákra is ( üveg + toronykályha stb. ) 1,5 milla + áfa, így inkább maradtam a low budget megoldásnál. Épp nemrég fejeztem be a gyerekeknek a kerti játszóteret. Asztalos 350e-t mondott, 100-ból építettem meg és itt kezelni is kellett háromszor. Szauna 1-2 nap lenne csak.

Előzmény: István0908 (3636)
radio111 Creative Commons License 2021.05.12 0 0 3638

Jaja

 

Vannak gyorstalpalók is, pl:

 

https://fadepofatelep.hu/szaunaepitesi-segedlet/

 

Előzmény: István0908 (3636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!