Keresés

Részletes keresés

NIN Creative Commons License 2000.07.28 0 0 19
Hat ez nagyon surgos volt nekik, mar le is kapcsoltak a napster.com szervereket. De nem baj, a Napigatorral igy is feljon 98 darab privat napster szerver, 43000 gigabajt mp3-mal. :-)))
Most is epp letoltok ezerrel...
szoval annyi az egesz, hogy aki ezutan is szeretne napsterezni, az telepitse a Napigatort!
NIN Creative Commons License 2000.07.28 0 0 18
Cus: ebben teljesen egyetértek. Igen igen.

A másik: vegyék már észre ezek, hogy a szellem már kiszabadult a palackból, és az istennek se lehet már visszadugdosni. Próbálozhatnak ezek a központi napster szerverek letiltasaval, de ott vannak helyettuk a privat napster szerverek meg a napster klonok. Probalkozhatnak a vizjelesitett masolasvedett zenei fajlformatumokkal, de egy audio cd-rol tovabbra ugyanugy tud barki mp3-ba tomoriteni. Stb, stb.

hbo Creative Commons License 2000.07.28 0 0 17
Nem tudtok esetleg olyan napster klont amelyik
socks5 -os firewall supporttal is rendelkezi?

Miprobaltam szinte az osszeset de egyikben sem talaltam firewall supportot...

--hbo

Cus Creative Commons License 2000.07.28 0 0 16
Azt mondják tegnap a tévében, hogy "veszélyezteti a zeneipar működését".
Szerintem meg pont ez a baj, hogy a zene már "ipar" és nem művészet. ?
korpsz Creative Commons License 2000.07.28 0 0 15
sziasztok!
nem ertem, miert pont a napstert kezdtek el perelni, talan mert az a legismertebb, vagy errol hallottak eloszor, en nem vagyok nagy napster juzer, sokkal jobban szeretem inkabb az FTP servereket, ennyibol az osszes FTP servert le lehetne allitani amin mp3 talalhato.
We Creative Commons License 2000.07.28 0 0 14
hat igen de nem ertem miert zarjak be,,,
a scour ex.. ugyanaz mint a napi,,bar perelik azt is de ennyi erovel meg sok masikat is pelhetnenek,,
igazabol eleg erdekes a napstert (adatbazist) perelni,,mert ugye az nem warez,,es a tartalma az meg szart se er
na mindegy sok hibas biroi dontes van a vilagon..
aszem valtok scoura,,,

bye
We.

azopi Creative Commons License 2000.07.27 0 0 13
Ja, a dátum lemaradt :)

Augusztus 1 !

Előzmény: azopi (12)
azopi Creative Commons License 2000.07.27 0 0 12
http://www.filerogue.com

Szerintem ez lesz a méltó utód.

Augusztus -án indul, addigis érdemes regisztrálni bétatesztre!

ZedIzDead Creative Commons License 2000.07.27 0 0 11
Úgy fest, hogy most be se lehet jutni, legalábbis nekem nem sikerült.

[ZedIzDead]

kajash Creative Commons License 2000.07.27 0 0 10
En csak bemasolnek egy cikket(angolul van - remelem nem gond)

'In other RollingStone news, Bowie is quoted on the controversial subject of Napter/MP3:
"For his part, David Bowie, who won Online Pioneer of the Year at the awards show, projects a future where record labels are ultimately more in control of digital downloads, for their own profit.

'It's hard for artists who've reached a certain level of economic means to be taken seriously when they start talking about copyright issues,' he says. 'I will pose a scenario, though: In six months time, when the copyright issues have been resolved, the record labels join up just in time to find a way where you have to pay to use it. Napster will be one of many.'"

The same day that story ran, Liquid Audio, which encodes and plays back music but protects copyright, entered into a partnership with Napster. As per Bowie's prophecy just hours earlier, Napster, and other companies leading the digital revolution had begun to align themselves with other reputable companies in the music industry and even the record companies themselves. Here is the story from JAM! Music at Canoe.ca which shows that DB's scenario is just starting to take place!

"Rolling Stone said the deal means Napster will incorporate Liquid Audio's Genuine Music Mark, which 'watermarks' digital files and allows ownership of copyrighted material to be traced. Many major acts, including David Bowie, have released single tracks or whole albums in the Liquid format.

Because Liquid Audio has been embraced by the major labels as a safe, copyright-protected method of distributing music, the deal is being seen by some observers as a way for Napster to demonstrate it is willing to work with the record labels at finding a solution to the problem of protecting copyright.

The RIAA has asked court to shut Napster down. Both sides were to appear in court in San Francisco Wednesday."

Go to JAM! Music at Canoe.ca for the whole article...'

Velemenyek?

Előzmény: ndrs (9)
ndrs Creative Commons License 2000.07.27 0 0 9
Én sem tartok attól, hogy az "original" napster bezárásával sötét idők következnének az mp3 letöltés világában.

A nem hivatalos Napster szerverek mellett ajánlom figyelmetekbe a http://www.scour.com/ -on található scour exchange programot. A technikai háttérhez túl sokat nem értek, de állítólag ő a gnutellához hasonló képességekkel bír, és a kezelői felülete elég szépen fel van turbózva.

A scour exch.nél ráadásul nincs az az állandó átmenő adatforgalom sem, ami a progi felépítéséből adódóan folyamatosan szűkiti a sávszél.t a gnutella használatakor. Igaz, az átlagos letöltés nekem lassabb a scour proginál.

andr!s

móriczka Creative Commons License 2000.07.27 0 0 8
No, kérem szépen, a napstert azok a "művészek" támadják, akik nem tudnak megújulni. Tegnap láttam a jarret, corrt meg a metallicat. Ezek sajnos már kiégett emberek és nem tudnak eladható terméket produkálni. Jómagam nem vagyok nagy napster felhasználó, inkább megveszek cd-én mindent, ami teccik. Ez a nagy mp3 sharing engem inkább a cd vásárlásra ösztönöz, mint a kalózkodásra. Így vagyok a játékprogikkal is. Előbb demo aztán ha teccik megveszem. Pá.
OPi Creative Commons License 2000.07.27 0 0 7
ja, a fajlmegoszto klonok kozul kulonosen a Gnutella project tetszik :-)
Előzmény: ZedIzDead (4)
Advanced Lamer Creative Commons License 2000.07.27 0 0 6
Mondok egy összeesküvés-elméletet:
A statisztikák szerint a napsterhasználók több cdt vásárolnak. Kevesen ismerik a napstert, ez még új technológia. A bírósági per sokat szerepel a hírekben. A per olcsóbb, mint egy világméretű reklámkampány, s talán hatékonyabb is (a tiltott gyümölcs édesebb:).
OPi Creative Commons License 2000.07.27 0 0 5
Az itelet gyk. annyit jelent, hogy a www.napster.com magyar ido szerint valamikor hajnalban mexunik mukodni. Maga a napster mint mp3 cserelo halozat nem szunik meg, csupan egy szerverrel kevesebb van/lesz.

OPi;

u.i. - napsteren kivul mit erdemes meg hasznalni, ha az ember mp3-ra vadaszik ?

ZedIzDead Creative Commons License 2000.07.27 0 0 4
Meg ott vannak a Napster-klón programok is, némelyik a működési módjánál fogva megszüntethetetlen és betiltathatatlan.

Bizony, kedves lemezkiadók: "things will never be the same again..." :-)

[ZedIzDead]

Előzmény: NIN (3)
NIN Creative Commons License 2000.07.27 0 0 3
Nem értem mit tudnak/akarnak leállítani. A "hivatalos" napster szerver hálozatot lekapcsolhatjak, de ott van mellette az opennapster, mynapster meg mit tudom en mi, amelyek ugyanolyan napster szerverek, es privat kezben vannak. Szoval szerintem minden ugyanugy megy majd tovabb, legfeljebb mostmar total illegalisan. Ha jol tudom, akkor viszont ezekre a szerverekre csak a napigatorral lehe fellepni.
IGOR Creative Commons License 2000.07.27 0 0 2
Ja, hogy péntek holnap lesz...
IGOR Creative Commons License 2000.07.27 0 0 1
Ha nagyon nem vagy megelégedve magaddal... :)

Nekem a www.napster.com műxik. (Vagy ez nem az a szerver?)
Egyébiránt pedig minden begyöpösödött, konzervatív "igazságbajnoka", és a milliói fölött vinnyogva reszkető kiadótulajdonos bekaphatja magát, ha nem bírja felfogni, hogy nem keresztesháborúzni kell, hanem gondolkodni.

Előzmény: Y3K (0)
Y3K Creative Commons License 2000.07.27 0 0 0
0-azhatom magamat?? :)
Előzmény: Y3K (-)
Y3K Creative Commons License 2000.07.27 0 0 topiknyitó
Marilyn Hall Patel biro kikapcsolasra rendelte a Napster szervereit Pentektol. Vege egy eranak? Vagy ez csak a kezdet.... Velemenyek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!