Keresés

Részletes keresés

Törzsasztal lovagja Creative Commons License 2003.12.26 0 0 102
...és már a honlapja sem elérhető! Pedig engem érdekelne, merre koncertezget, mi lesz a köv. TV-s műsorában stb.
Előzmény: Friderikusz Calligarisz (101)
Friderikusz Calligarisz Creative Commons License 2003.04.17 0 0 101

Nem írnak a pletykalapok (SEM) Xavérról. Már nem érdekes?
rayn Creative Commons License 2001.07.23 0 0 100
Ez a garázsvita nagyon ismerős...
Megvan a "Nem jogerős" c. műsor következő témája! :)))
Hitman_ Creative Commons License 2001.07.22 0 0 99
Bár nem vagyok szakmabeli (közel sem :-) de azt az építményt azonos állagra szívesen visszaépítem neki másfél millióért! :-)))
Előzmény: ataman (98)
ataman Creative Commons License 2001.07.20 0 0 98
No, "meginterjúvoltam" a forrásomat. Úgy tűnik, hogy mindkét félnek van takargatnivalója a telekhatárvitában, ugyanis a "romboló" telekhatárának megállapítása sem volt éppen vitától mentes ügy korábban. Sőt a falu többi polgára is megrökönyödve vette tudomásul, hogy meddig húzódik a határ. Így érthető Xavér részéről a jóhiszeműség. Az azonban igaz, hogy nem ártott volna előbb szakemberhez fordulni...

A mezsgye pedig tényleg a garázs közepét szeli át, és ~2,5 méterre lóg be a szomszéd birtokába. Ráadásul nem is kellett túl nagy hajcihő a garázs lebontásához, hiszen egy betontalapzaton álló, ideiglenes falakat húzott fel csak Xavérunk. Nem is falnak nevezhető a dolog, hanem valamilyen pala-szerű anyagnak. A tető is négy vascsövön nyugvott...

Előzmény: bajkon úr (97)
bajkon úr Creative Commons License 2001.07.20 0 0 97
"Bajkon ur irta, hogy a garazs/feszer nagy resze Xaver telken allt"

Ez így, ebben a formában sajnos NEM igaz. Scrollozz le!
Én nem láttam a helyszínt -tényleg, nincs egy fotója valakinek?- ezért nem vitatkozhatok a méretekről, én csak a két interjúban hallott ellentmondásokra világítottam rá.

Előzmény: Csokis (95)
Hitman_ Creative Commons License 2001.07.19 0 0 96
Aha, téged is bántanak! Jó ha tudod, engem is. Ettől még nézhetem tárgyilagosan a dolgokat.
Előzmény: bajkon úr (87)
Csokis Creative Commons License 2001.07.19 0 0 95
Bajkon ur irta, hogy a garazs/feszer nagy resze Xaver telken allt. Erre irtam, hogy ha az a 30 centis sav a nagy resze, akkor mennyi lehet az egesz? Lehet, hogy csak egy fedett stelazsi volt, amit VX (tiszta auto tipusjel, nem? :-) ) sirat? :-))) Egyebkent nem tudom, hogy lehet-e ugy megosztani telket, hogy csak az inkriminalt 12 nm-t veszed meg. szerintem a telekalakitasnak "epelmejunek" kell lenni, azaz egy egesz savot kell megvenni, a telek teljes hosszaban. Raadasul pluszkent belejon a kotelezo 3 m-es vedotavolsag az epuleted es a szomszed keritese kozt. Tehat egy 3*4 m-es garazsnal, amibol 30 centi van Xaver telken, ez minimum egy 5,70 m-es sav. Ez persze teljesen elmeleti fejtegetes, de magyarazza a telekresz arat.
Előzmény: Fürgeláb (90)
hmm Creative Commons License 2001.07.19 0 0 94
Xavér nemrég szerepelt a viasatos bár műsorban. Addig néztem, amíg rá nem akarta venni a maradék két fiút, hogy vetőzzenek meztelenre és úgy mászkáljanak. Végül nem tudom, hogy sikerült e neki.

Egy garázsépítéshez építési engedély kell. Ennek megszerzése során egyértelműen kiderülhetett, hogy hova épül a garázs. Ha 1,5 millióért épített garázst, akkor miért sokallta 200 e. forintot a kérdéses telekrészért?

A helyedben óvakodnék abból ítélni, hogy a sláger rádió hogy állítja be szubjektíven az esetet.

Előzmény: veron3 (79)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.19 0 0 93
ataman (85)!

"Mivel nem volt egyértelmű a telekvásárláskor, hogy pontosan hol a mezsgye, ezért csúszhatott át a szomszédhoz a garázs. "

Barátom, prevenciós célzattal ilyenkor használatos a földmérő szagember. Persze ha valaki a társadalomfeletti 5K-ekhez tartozik, akkor úgy gondolhatja: neki erre nincs szüksége. Akkor meg viselje a következményeket, ha a másik telkére épített.

mirminc Creative Commons License 2001.07.19 0 0 92
hááát, Somogy ide, Somogy oda, másfél milla azért sok 12 nm-ért. 125ezer Ft/négyzetméter? Azért Kaposváron lakást lehet kapni!
Előzmény: Fürgeláb (90)
Eazy Creative Commons License 2001.07.19 0 0 91
Kedves Zsóka !

"Gratulálok" a barátaidhoz...

Előzmény: ZSÓKA (56)
Fürgeláb Creative Commons License 2001.07.19 0 0 90
12 négyzetméter.

Miért másfél millió? Xavér híres a túlzásairól.

Előzmény: Csokis (89)
Csokis Creative Commons License 2001.07.19 0 0 89
Nem tudom, mekkor a az a garazs (vagy a hiradasok szerint feszer), amibol 30 centi all Xaverka telken, es a maradek "kis darab" log at, de akkor a 1,5 millas karteritesi igeny egy kicsit tulzottnak tunik, nem?
Előzmény: bajkon úr (87)
Fürgeláb Creative Commons License 2001.07.19 0 0 88
A garázs nagy része Subositsnál van, csak egy pici van Xavérnál.

Valójában itt egy 1000 négyzetméteres területről van szó, ami szögesdróttal el volt (vagy van, ezt nem tudom) kerítve, és a Xavér úgy vásárolta még 10 évvel ezelőtt. Aztán jöttek Subositsék, és közölték, hogy az az övék.

Előzmény: ataman (85)
bajkon úr Creative Commons License 2001.07.19 0 0 87
Pancho:
Igazad van a Fülemülét Arany írta, de én arra gondoltam ami utána jött - a dolog politikai részére! Lehet, hogy a forrásjegyzéket elfelejtettem kitenni?

Hitman:
Már vártam, hogy a zsidózás ebben a topicban is felmerüljön, csak nem tudtam miképpen. Neked sikerült igen szellemesen megoldani a helyzetet. Gratulálok!

Ataman:
Valóban csak egy kis darab lógott át, de a felek erről sem tudtak megegyezni, ezért tartom fülemüle pernek!

Előzmény: pancho (81)
ataman Creative Commons License 2001.07.18 0 0 86
... aztán lehet, hogy mégiscsak több méter???
Előzmény: ataman (85)
ataman Creative Commons License 2001.07.18 0 0 85
Nem tudom, hogy kiderült-e - nem olvasva el a teljes fórumot - de azért az így nem állja meg a helyét, hogy Xavér másnak a telkére építtette a garázst.

Közeli forrásból tudom, hogy a garázs nagy része Xavér telkén van (volt), csak kisebb része "lógott át" a szomszéd telkére. Mivel nem volt egyértelmű a telekvásárláskor, hogy pontosan hol a mezsgye, ezért csúszhatott át a szomszédhoz a garázs. Pontosan nem tudom megmondani, hogy mekkora területről van szó, de úgy emlékszem talán fél méter vagy talán egy? ...

Előzmény: Hitman_ (83)
Hitman_ Creative Commons License 2001.07.18 0 0 84
Még egy gondolat eszembe jutott. Teoretikusan.

Engem bántanak mert "más" vagyok. Kikérem magamnak. Aztán olyat teszek, amit senki sem engedhet meg magának, az sem, aki nem "más". Amikor számonkérik, persze azt mondom, azért bántanak megint mert "más" vagyok. Ha nem lennék "más", nem bántanának. Aki bánt engem, mindegy miért, az csúnya rossz!

Senkinek nem ismerős a magatartásforma?

"Más" kinek-kinek tetszés szerint behelyettesíthető.

Senkinek nem mozdul meg az igazságérzete?

Ma a világon nem igazságszolgáltatás, hanem jogszolgáltatás van. Egy barátom úgy fogalmazta meg, hogy a jog egy olyan elfogadott játékszabály, melynek keretein belül én úgy akarok kiszúrni veled, hogy a szabályok szerint ne lehessen felelősségre vonni érte.
Jó játék.

DURVA PÉLDA: A zsidók a "holokauszt" óta érinthetetlenek.

Hitman_ Creative Commons License 2001.07.18 0 0 83
Én csak az alábbi dolgokon csodálkozom (függetlenítve a témát a szereplőktől):

1. X garázst épít más telkén, és amikor azt mondják neki, hogy ez nem szép dolog, a bíróság(!) kimondja, hogy talán mégis szép.
2. Y felháborodik, hogy X javára döntöttek és a saját telkén lévő építményt lerombolja.
3. Erre X kártérítést kér.

Azt, hogy más telkére építkezett, sosem cáfolták sehol. Akkor mi a kérdés?

Ez kb. annyi, mintha odaszarnál a szomszéd ablaka alá, majd beszólnál papírért, és amikor válaszképp a nyakadba öntenek egy adag hidegvizet akkor a szomszédot bepereled és neked adnak igazat.

De mi van ha te a szomszéd vagy?

Manu Chao Creative Commons License 2001.07.18 0 0 82
E nyomorult kis garázs
csak nyáron lehet parázs
vita melegágya: bagatell
mit felfújt a média bagázs
:-)
pancho Creative Commons License 2001.07.18 0 0 81
Arany Jánosnak hívták azt a fülemülés Mikszáthot.
Előzmény: bajkon úr (78)
pancho Creative Commons License 2001.07.18 0 0 80
Ember, itt nem azzal van baj, hogy VX buzi, azzal, hanem azzal, hogy
1., építési engedély nélkül
2., más telkére
építkezett. Ha a te telked lenne, te mit tennél? Belenyugodnál? Én biztos nem.
Előzmény: veron3 (79)
veron3 Creative Commons License 2001.07.18 0 0 79
Hallottad a két féllel a beszélgetést a Sláger Rádióban? Mert ha nem, akkor jogosan gondolod úgy, hogy a híres VX mindent megúszhat és megérdemelte. De a Subosits füle mögött is sok a vaj, csak VX-et, mivel művész, jobban ismerik, és sajnálják a "kisembert" aki nem is olyan kicsi.

Más: a tavalyi hozzászólásokat elolvasva, hozzáadva a Sziget szivárványsátra közti huzavonát, elkeserít a tudat, hogy Mo-n mennyire intoleránsak az emberek a mássággal szemben. A meleg emberek szerintem egyrészt nem magamutogatóak, hogy ezzel rossz példát mutassanak a környezetüknek, másrészt ha látja is egy gyerek, szerintem sokkal kisebb esélye van a rossz befolyásnak, mint pl Barátok közt, üsd végd nem apád akciófilmek, és a kegyetlen, erőszakos rajzfilmek (Pokémon, Dragonball stb).

Elnézést az offolásért

Előzmény: mrcsaba (77)
bajkon úr Creative Commons License 2001.07.18 0 0 78
Xavérka mindig is híres volt arról, hogy sok mindent megengedett magának. Ha ezért támadták, akkor arra hivatkozott, hogy azért támadják, mert ő más.
Most valaki jól a tyúkszemére lépett. Ha a fickót elítélik és Xavérka megússza akkor nincs igazság a földön.
Én is hallgattam mindkét interjút és X egy percig sem tagadta, hogy idegen birtokra építkezett. Sőt, a tetőt a garázsra már akkor tette fel amikor az új tulaj már megvolt. Mi ez ha nem nagyfokú pofátlanság?

Egyébként tiszta mikszáthi eset, hogyan lesz egy fülemule perből politikai botrány.

Előzmény: pancho (74)
mrcsaba Creative Commons License 2001.07.18 0 0 77
Te mit csinalnal, ha valaki bekoltozne a lakasodba? Es a kilakoltatasi vegzest a birosag valamilyen uruggyel felfuggesztene?
Előzmény: veron3 (76)
veron3 Creative Commons License 2001.07.18 0 0 76
Szia Mindenki!

Az egész telekügyről csak annyit, hogy aki hallotta a tegnapi ill. ma regelli Bumerángot a Sláger Rádióban, az hallhatta mindkét fél verzióját. És aki ezeket hallotta, az levonhatja a maga következtetését. (pl a beszélgetésekből kiderül, Subosits utálja VX-et, mert nem tud partner lenni az intelligens szóváltásaival, és mellesleg rendőrségi körözés is szólt ellene. Visszatartó bírósági határozat ellenére rombolni ész nélkül és szakember nélkül pedig abszolút felelőtlen.) Én nem kedvelem VX-et, de az intelligenciáját, művészetét elismerem és tisztelem. Bárki mást is megvédenék egy ilyen f...kalap Subositscsal szemben.

Üdv:

V.

Csülök Creative Commons License 2001.07.18 0 0 75
gauloises, írod: "Nem vagyok MIÉP-es, gyűlölöm őket a populizmusukért"
Hát ez nyilvánvaló, ki lehetett találni a hozzászólásodból... :)
Előzmény: gauloises (68)
pancho Creative Commons License 2001.07.18 0 0 74
"Garazst epiteni csak ervenyes epitesi engedely birtokaban lehet."

Tévedés. Úgy szabad. De mint az ábra mutatja, anélkül is lehet.

Én egyébként mint orgonistát kedvelem, a magánélete nem érdekel, de ebben a garázsügyben szerintem is bűzlik valami. És nagyon valószínű, hogy VX oldalán.

Előzmény: mrcsaba (67)
mirminc Creative Commons License 2001.07.18 0 0 73
mondjuk Somogyban tényleg túl alacsony. még legelőárnak is. fura...
Előzmény: mrcsaba (71)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!