Keresés

Részletes keresés

Yldiko77 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 3110

Szia! Megkérdezhetem,hogy az eltelt időben hogyan alakult a helyzet és melyik orvoshoz jársz? A kisfiamnak is elég bonyorult a helyzete. 

Előzmény: Ketrin9 (3096)
Rekuszaurusz Creative Commons License 2019.07.01 0 0 3108

Sziasztok! Ha Budapest városában kerestek megbízható és jól dolgozó szakembereket, akik értenek is a fogszabályozáshoz, akkor mindenképp a Fehér Dental-t ajánlanám! Budapesten az Örs vezér téren találjátok! 

KokszosKároly Creative Commons License 2019.03.10 0 0 3106

Szia!

Én a https://www.ejjelnappalifogaszat.hu/fogszabalyozas/ dokival csináltattam, és minden rendben ment. Ajánlom őket, bár nem vagyok rutinos fogszabályozásban. Rendesek voltak, mindenben segítettek, odafigyeltek rám.

Kérdésed van, írj.

Előzmény: KMarcsi91 (3094)
szabferi Creative Commons License 2019.03.08 0 0 3105

13 éves fiamnak hiraxos fogszabályzója van (a hirax már benn van egy ideje, most kapta meg a "drótokat" a fogaira"). 
1 hónap múlva mennénk búvártanfolyamra vele, de kétségeim vannak hogy lehet e fogszabályzóval búvárkodni (ugye a csutora miatt, meg találtam vmi cikket is hogy a nyomásváltozás amúgy is problémás lehet fogászati beavatkozások után). 

Van esetleg valaki aki búvárkodott fogszabályzóval? 

Mayauel Creative Commons License 2019.02.19 0 0 3104

Sziasztok

Most olvasom ezt és nem akarok átmásolni egy másik topikból, de az Art of Smile rendelőt ajánlom fogszabályozás + szájsebészet kezelésekre! Dr. Kis-Márton Huba a legjobb, leginkább lelkiismeretes orvos, akivel fogszab. ügyében találkoztam! És szájsebésszel közösen dolgozik (aki egyben arc, állcsont sebész is...) + esztétikai fogorvossal is, ha a fogak alakján kellene változtatni.

Előzmény: Judit S. (3088)
szasza_hungary Creative Commons License 2018.12.20 0 0 3103

az alsónál elég furcsán lóg a drót..

Előzmény: G. Peti (3098)
_chillout_ Creative Commons License 2018.12.20 0 0 3102
Szia, nekem porcelán van, eléggé feltöri a számat minden egyes aktiváláskor, de ezen a lagyviasz segít. A porcelán keszülék nagyobb és élesebb, ezért ennél fokozottabb ez a probléma. Amire minden típusú fogszabályzáskor számítsatok: a fogak ilyenkor elmozdulnak, ez az enyhe érzékenysegtől kezdve akár odaig is fajulhat, hogy a fájfalom miatt nem tud az ember harapni. En 5,5 hónapnál tartok, a változás döbbenetes, de az tuti, hogy ha kész lesz, nagyon fogok rá vigyázni, mert én ezt a tortúrát még egyszer végig nem csinálom.
A fog és a fogszabályzó tisztántartása nyilván nagyon fontos, erre vannak speciális fogkefék, stb.
Előzmény: sz.szilvi91 (3100)
Gabbra090909 Creative Commons License 2018.12.18 -1 0 3101

Számomra nem olyan rég kiderült, hogy akár tartós migrénes fejfájás is lehet a hülyén álló fogak miatt. Itthon ez még ráadásul alig ismert dolog, a legtöbb fogorvos csak bambán néz a problémára és agydaganatra gyanakszik.:(

Marhára elegem volt az egészből, a húzok, toldok, ide a pénzt dokikból.

Nekem ez jött be:

http://smileforyou.hu/esztetikai-fogaszat/

úgy tudom fogszabályzást is vállal:)

sok sikert!

sz.szilvi91 Creative Commons License 2018.11.29 0 0 3100

Sziasztok!

Azoktól érdeklődnék, akik most viselnek fogszabályzót, vagy esetleg már túl vannak rajta és így van tapasztalatuk a témában. Az érdekelne, hogy mennyire nehéz hozzászokni a felragasztott készülékhez, illetve a mindennapokban okoz e valami kellemetlenséget, amire érdemes felkészülni, mennyire macerás a tisztán tartása? Én nemrég vettem az egyik "kuponos oldalon" magamnak és a páromnak egy-egy mindkét fogívre szóló fogszabályzós kupont, és bár jövő év első negyedévéig érvényes, nem szeretném sokáig húzni a felrakatást, de addig szeretnék a lehető legjobban felkészülni. Nekem porcelán, a páromnak - akinek ez lesz a karácsonyi meglepije - fém készülékre szóló kupont vettem, így kifejezetten érdekel, ha valakinek ezekkel a típusokkal kapcsolatban van tapasztalata. Ja, és esetleg jár valaki a Kavics Dentálba szabályoztatni? Előre is köszi a válaszokat!

Agnesitov Creative Commons License 2018.11.22 0 0 3099

"Akiket nem tudok javasolni szaktudás és/vagy megfelelő hozzáállás hiánya miatt: Zaklanovics Helga, Abonyi Viktória, Keresztúri Márk."

Róla esetleg valami konkrétabb kritika?

Előzmény: KMarcsi91 (3094)
G. Peti Creative Commons License 2018.11.12 0 0 3098

Október elején rakták fel, múlt héten szorították meg először. Ma teljesen híg állapotú leves (!!!) fogyasztása közben lejött a hátsó rögzítő. Holnap reggel megyek vissza, de addig is nem lehet vele valamit kezdeni? Konkrétan nyelni se tudok anélkül, hogy ne harapnék rá. Ügyeleten esetleg leszedik, ami most ott szabadon lóg? 

G. Peti Creative Commons License 2018.11.12 0 0 3097

Október elején rakták fel, múlt héten szorították meg először. Ma teljesen híg állapotú leves (!!!) fogyasztása közben lejött a hátsó rögzítő. Holnap reggel megyek vissza, de addig is nem lehet vele valamit kezdeni? Konkrétan nyelni se tudok anélkül, hogy ne harapnék rá. Ügyeleten esetleg leszedik, ami most ott szabadon lóg? 

Ketrin9 Creative Commons License 2018.09.20 0 0 3096

ÉN nem sokára kapok fogszabályzót, ha sikeres a végeredmény mindenképpen megosztom veltek. Elég komplikált a helyzetem, nem egyszerű, már küldtek el orvosok,hogy ezt nem tudják megoldani. Volt aki 1 millió ft-os tervet rakott le elém... lassan két éve járok orvosokhoz, valaki azt mondta meg tudja csinálni , nem lesz egyszerű, két év a sikereig és műtétre is szükségem lesz. A fogaim egyébként nem állnak rosszul, harapási gondjaim vannak, ami nem a leggyakoribb,ráadásul elég speciális eset.

canyah Creative Commons License 2018.08.27 0 0 3095

Én Székesfehérvár fogszabályozás szakértőjénél volta. Dr. Csulak Fruzsina: https://varfokdental.hu/

Mindenképp őt ajánlom, mert mindenhez ért. Ott van egy szájsebész Székesfehérvár legjobbja ő is, de a nevét most nem tudom. A honlapon ott van.

KMarcsi91 Creative Commons License 2018.08.14 0 0 3094

Sajnos a hazai fogszabályozó orvosok közül nagyon kevesen értik jól a munkájukat és végzik azt becsülettel.

Akiket nem tudok javasolni szaktudás és/vagy megfelelő hozzáállás hiánya miatt: Zaklanovics Helga, Abonyi Viktória, Keresztúri Márk. 

Mindegyikőjükkel előfordult, hogy a szimpla fizika elvét nem értették.

Sajnálom a sok időt és pénzt, amit rájuk költöttem.

Kyra23 Creative Commons License 2018.03.05 0 0 3093

Sziasztok ! 28 évesen most keresek fogszabályzó szakorvost Nyíregyházán.Tudnátok segíteni, esetleg ajánlani valakit.Kinek van milyen tapasztalata van ezen a téren?

arrábia Creative Commons License 2017.11.30 -1 0 3092

Szia, meg tudnád adni az orvosodnak az elérhetőségét, akiről beszéltél? /Aki igazságügyi szakértő és fogszabályozó is./ 

Előzmény: aker23 (2500)
Cukorponty Creative Commons License 2017.11.22 -1 0 3091

A fogszabályzást általános suli óta halogattam, de végül a modern technikákat olvasgatva rászántam magam, hogy elmenjek megcsináltatni. Adok a körülöttem lévők véleményére, és a Smile Centerben tényleg elégedett lehettem az eredménnyel, kedvesek voltak, azonnal kaptam időpontot, a fogszabályzó pedig gyakorlatilag nem is látszik, és nem kell sokat sem hordanom :) örülök, hogy megléptem ezt, nektek is hajrá!

hot pepper Creative Commons License 2017.10.14 0 0 3090

Sziasztok! Én most vágtam bele a fogszabályozásba és minden tapasztalatom, változásaim szeretném megosztani egy blogon. Ha van kedvetek kövessetek.  :)

http://braceface.blog.hu

Szeszi50 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 3089

Tiszta szívből ajánlom a Hedent fogászatot Székesfehérváronon. A főorvosnő és csapata a legjobb orvosok! A foginygyulladas topikban most írtam róluk. Olvasd el nem akarom újból leírni. Náluk a beteg az első és végtelenül jó orvosok. A főorvosnő mindenre figyel, türelmes , elmagyaráz mindent amit írnak a honlapjukon az úgy is van! Budapesten is rendel a főorvosnő hetente egyszer. 

Előzmény: Füstkergető (3080)
Judit S. Creative Commons License 2017.09.19 0 0 3088

Szia Viktória, 

sikerült azóta orvost találnod és átesni a műtéten? 

Nálam is ilyen műtét jött szóba, és nagyon kíváncsi lennék a tapasztalataidra. 

"Az alsó állkapcsomat előre szeretném helyeztetni, és a felső fogívemre kettő fogat implantáltatni.

Már három külön fogászatban voltam, de sehol nem akart a szájsebész a fogszabályzóssal együtt dolgozni, illetve úgy éreztem, hogy nem szoktak ilyet csinálni. 

Akinek már volt alsó állkapocs műtétje fogszabályzással, légy szíves írjon nekem, hogy pontosan kinél csináltatta, és mennyibe került. Nagyon fontos ez nekem, tényleg egy hatalmas segítség lenne."

Előzmény: Glatz Viktoria (3009)
Uzer1 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 3087

Szia! :) Jelenleg hogy áll a fogaid szabályozása? Mit tapasztaltál?

Előzmény: chloequeen (3042)
ferkocd Creative Commons License 2017.05.04 0 0 3086

Ez a kérdés fölött kicsit elsiklott a topic. Budapesten szakorvost nem tudok, de az árak várhatóan kivehető 30k+, állandó 100k+. Kb havonta kell járni kontrolra, néhányezer forint.

Előzmény: SzEdit88 (3077)
Füstkergető Creative Commons License 2017.04.24 0 0 3085

Az első doki Budapesten a FullDentnél rendel Dórának hívják, elég alaposnak tűnt. Ő volt az akihez először mentem és mondta, hogy ne tekerjem tovább a hiraxot. Akkor Ő még nem jelezte hogy ez gond ahogy a fogam áll, mondjuk tapasztalata ilyenre még nem volt, mert Ő mindenképpen szájpadlás repesztéssel végzett volna tágítást. 
Dr Csulak Fruzsina, Ő Székesfehérváron rendel, első találkozásra jó benyomást tett rám, de nem tudok konkrét véleményt formálni róla, mert csak egy konzultáció volt, Ő rögtön jelezte, hogy parodontológussal kellene egyeztetni, mert nagyon veszélyesek lettek ezek a fogak, pedig nem is az miatt mentem hozzá hanem csak a felső fogszabályozóm miatt, de Ő rögtön kiszúrta és mondta, hogy kell CT és parodonotológus véleménye.

Amúgy ma megyek vissza a FullDentes Dórához, kikérem újra a véleményét, most már parodontológus szakvéleménnyel és CT-vel a kezemben.

A Parodontológus szintén FullDentes, kollégája a Dórának, jó lett volna ha akkor átküld hozzá, mert akkor lehet már nem vártunk volna ennyit, hogy még jobban kijöjjön a fog gyökere a csontból. Tehát fenntartásaim vannak vele szemben is, de ezt annak tudom be hogy nem volt még erre vonatkozóan tapasztalata.

A parodontológus azt mondta, hogy Ő most ehhez nem tud hozzányúlni félő, hogy az ínyt leszedve és csontot építve a gyökér köré, az íny újra nem tapadna vissza így nem mer most hozzá nyúlni, szerinte lassan vissza kellene mozgatni és ha beljebb kerül utána építene köré csontot.

Székesfehérváron Fruzsina viszont azzal kezdte, hogy ha visszamozgatjuk az egyenlő lesz egy foghúzással, tehát egyenlőre tanácstalan vagyok. Lehet a visszamozgatás mellett döntenék, mert így időzített bomba van a számban a parodontológus szavaival élve, mert bármikor átlyukadhat, vagy felhúzódhat rajta az íny és akkor rögtön elvesztem a fogamat.

Előzmény: Faterson (3084)
Faterson Creative Commons License 2017.04.21 0 0 3084

Szia! És ki volt a másik kettő?

Előzmény: Füstkergető (3082)
Aszépfogakért Creative Commons License 2017.04.21 -1 0 3083

Szeretnél hibátlan fogsort, de Neked is azt mondták nem tudják megcsinálni?

Szeretnél fogszabályzót megfizethető áron?

Nincs kedved a hosszú kezelés után éjszakai készüléket hordani, hogy meggátold fogaid visszaalakulását?

Itt a megoldás! :-)))

Patakfalvi Orsolya fogszabályozó szakorvos, aki helyére igazítja minden fogadat, legyen az ferde, félig kinőtt vagy a fogíny alatt. Orsi tudja mozgati a fogakat minden irányba és akár még helyet is varázsol nekik. :-)

A fogszabályzó levétele után a belső fogívre ragasztott sín kerül, így nem kell majd bajlódni az éjszakai készülékkel.

Az árak, ahogy a rendelő neve is mutatja empatikusak, megfizethető bárki számára és a fogszabályozó készülék megvételekor akár még kuponkedvezményt is felhasználhatsz!

Csábítóan hangzik? Hívd fel a rendelőt még ma! :-) Ne feledd az első konzultáció ingyenes!

Ui.: Páciensként mindenkinek  csak ajánlani tudom! :-))))))))

Honlap: http://www.empatiadent.hu/

Füstkergető Creative Commons License 2017.04.20 0 0 3082

Szia!

Igen Fehérváron Dr Szilágyi Andrea, Cmed. Amúgy SZTK alapon is rendel itt Fehérváron.
Kíváncsi vagyok mi lett volna ha nem a full fizetős magánpraxisára megyek el hanem az államira. Valószínűleg ugyan ez csak többet kellett volna várnom és nyomorognom a kis váróteremben a rendelője előtt (voltam egy alkalommal ott is, mikor a tágító gumicskákat helyezte fel a hyrax felrakása előtt egy nappal).
A bosszantó az, hogy magánrendelésén sem foglalkozik többet a páciensekkel és mint az összeszerelő üzemben a munkadarabok váltják egymást az emberek, egyedi eseteket teljesen figyelmen kívül hagyva, esetleges komplikációkkal nem törődve.

Előzmény: Faterson (3081)
Faterson Creative Commons License 2017.04.19 0 0 3081

Szia, ez nem Fváron történt? Ki az eredeti dokid?

Előzmény: Füstkergető (3078)
Füstkergető Creative Commons License 2017.04.18 0 0 3080

Jó fogszabályozó szakorvost esetleg parodontológust tudtok ajánlani Székesfehérvár vagy Budapest környékén. 

Előre is köszönöm a segítséget.

szasza_hungary Creative Commons License 2017.04.13 0 0 3079

nem irigyellek.

az orvosnak jobban együtt kellene müködni, csodálom, hogy engedted, hogy felragassza a készüléket, mert akkor már úgy olvasom nem volt nagy bizalmas benne...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!