Keresés

Részletes keresés

Dámdámdámdám Gurgugyin Creative Commons License 2014.12.20 0 0 3024

Olyan 1980. körül kb. 8-10 évesen kaptam egy fogszabályzót, de visszagondolva rá, egy KATASZTRÓFA volt az egész. A felső fogsorra kaptam, behelyezve éreztem, hogy funkcionál, nyomja rendesen a fogakat a helyesebb irányba. Eddig ok. DE. A műanyag "alaplap" része NEM  simult a szájpadlásra, hanem lefelé irányban, mint egy fordított hegy volt megcsinálva, nagyon kényelmetlen volt használni, nem is használtam sokat és beszélni LEHETETLEN volt benne. Emlékszem, amikor feltette az sztk. ban a fogorvos és mentünk haza, rám köszönt egy osztálytársam és nem tudtam válaszolni neki attól a rohadék fogszabályzótól. Sokáig itthon őriztem, de aztán sajnos mérgemben meggyújtottam. TEHÁT EGY NAGY SZAR VOLT.

varga003 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 3023

Sziasztok ! 

A 8éves lányomnak fogszabályzóra lenne szüksége. Január első hetére van időpontunk. 

Mire számíthatunk, mivel jár ez a fajta kezelés ? Mi ennek a folyamata ?

Na és ha valaki tudna egy mostani forint beli megközelítést írni , hogy még is mire számíthatok ? 

Előre is köszönöm a válaszokat : varga003

3m88LTX Creative Commons License 2014.12.17 0 0 3022

Sziasztok!

Egy számomra kétségbeejtő helyzetre keresném a megoldást, Ti itt már elég sokat láttatok/tapasztaltatok, hátha tudtok mondani valami okosat nekem. :)
Fogszabályozó kezelés előtt állok és kaptam a jelenlegi fogorvosomtól egy kezelési tervet amiben 6 különböző készülék volt megjelölve, köztük egy önligírozó fajta (in-ovation).
Erre rákerestem az interneten, hogy tulajdonképpen mi is ez és azt találtam, hogy ezzel sok esetben elkerülhető a foghúzás illetve a számomra ajánlott állkapocs műtét. Ehhez képest az én kezelési tervem mind a 6 opcióra jelzi, hogy foghúzás szükséges (két felső 4-es). :(
A kapott diagnózisom a következő:

Arctípus: ortognath
Bázis viszony - sagittális - protrudalt maxilla, retrudalt mandibula
Bázis viszony - vertikális - nyílik
Bázis viszony - transzverzális - felső, jobb oldali keresztharapás

Dento-alveoláris viszony - sagittális - protrudalt front
Dento-alveoláris viszony - vertikális - nyitott
Dento-alveoláris viszony - transzverzális - jobb o. keresztharapás

Kérdésem, hogy lehetséges, hogy nem értene a fogszabályozó szakorvos ehhez a fajta készülékhez és totál feleslegesen ki akarná húzatni két egészséges fogamat, vagy lehetséges olyan állapot, ahol ezzel a fajta készülékkel sem kerülhető el a húzás?
Sajnos gyermekkori szájhigiénia hiánya miatt rengeteg problémát kellett az eddigiek folyamán kezelni, 5 eltávolításon (4 elszuvasodott, bent maradt gyökér + 1 fekvő bölcsességfog) és 8 tömésen vagyok eddig túl és mostanáig nagyon meg voltam elégedve a klinika szolgáltatásaival ahova járok, de most kicsit elbizonytalanodtam a folytatást illetően. Illetve mentálisan is kissé megvisel ha arra gondolok, hogy még 2 fogamat kell eltávolítani. 25 éves vagyok, ha ez esetleg fontos a kérdés szempontjából.

A jelenlegi doktorom 20 éve praktizál aktívan egy magánklinikán. Meglepődnék, ha nem értené a dolgát, de most mégis kétségeim támadtak, mert ellentmondásos azzal amit erről a készüléktípusról - laikusként - olvastam.
Hálásan várok minden véleményt, mert nem szeretném szemtől szembe ezzel a buta kérdéssel megkérdőjelezni a fogorvosom hozzáértését, de picit elbizonytalanodtam most.

olajos2 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 3021

Szintén 30. Egy éve van fent. Nem annyira vészes, nekem napokig észre se vették. a gumizásra figyelj oda, állandó legyen.

Előzmény: csiszi78 (3020)
csiszi78 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 3020

Sziasztok!30 évesen most jutottam el

odáig,hogy úgy döntöttem rakatok fel magamnak fogszabalyzót!Nem tudom ez mennyire látszódik(mennyire észrevehető)ha csukva van a szám???Köszikr előre a választ!Ja és ha jó tanácsokkal is eltudnátok látni,hogy mire figyeljek oda majd a viselése alatt azt is szívesen veszem!Szép napot Mindenkinek!

PerfectSmile Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3019

Szia!

 

Március óta már lehet megtaláltad a megfelelő helyet számodra?! De ha mégsem, akkor itt egy kis segítség.:)

http://fogszabalyzas.hu/ Én itt kezdtem el nem olyan régen a kezeléseket. Egyenlőre a tapasztalataim nagyon jók, de még nagyon az elején járok, így az eredményekről még nem tudok beszámolni. 

 

Előzmény: Glatz Viktoria (3009)
hegyiaraszló Creative Commons License 2014.08.18 0 0 3018

Légyszi segítsetek!

Olyan fogszabályzó orvost keresek Budapesten, aki profi ÉS jófej is. Fogorvosok kíméljenek :)

Köszönöm

megan001 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 3017

Szia! Mikor megláttam, h te is Hubánál vagy, azonnal regiztem, h megkérdezzem, milyenek eddig a tapasztalataid a fogszabályozás terén nála? Én is nála vagyok, de eddig csak konzultációkon voltam, augusztus végén fogja felragasztani a fogszabályzómat.

Előzmény: V.Beus22 (3012)
pít84 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 3016

Mélyharapásom van és több helyről azt hallottam, hogy kétséges ennek a harapási formának a szabályozása. Pláne felnőttkorban nagyon bonyolult dolog.

http://a-fogorvos-orvosol.blogspot.hu/2013/01/letoredezo-fog..

"Persze ha kiderítettük, hogy igen, mélyharapás áll a háttérben, akkor jön a neheze, ezt hogyan lehet kezelni. A harapás emelés nagyon bonyolult fogszabályozási, fogpótlástani feladat, érdemes mérlegelni az előnyöket és hátrányokat, a beavatkozás nehézségeit és a várható eredményeket – ezek nincsenek mindig arányban. "

Problémás Fogorvosok Creative Commons License 2014.06.26 0 0 3015

Közérdekű felhívás!
Kedves Fórumozók!


Az orvos társadalom összezár! Ez sajnos köztudott.
A fogorvos társadalmora ez hatványozottan érvényes!
Persze, mindig a beteg a hibás, az orvos szent és sérthetetlen és persze az orvos soha sem hazudik, csak a beteg!

Tudtátok azt, hogy a fogorvosok akár meg is oszthatják egymással a "problémás" betegek adatait, szakmai anyagait, csak azért hogy a többi kollégájával összezárjon és közös erővel keressenek kibúvót, mindenféle fajta jogi következmény nélkül? Észrevettétek azt, hogy egyetlen egy rendelőben sincsen semmilyen "panaszkönyv", ahol esetleg el lehetne olvasni az adott orvossal kapcsolatos panaszokat? És azt, hogy ma Magyarországon egyetlen egy szakmai szerv és vagy felügyeleti szerv sem ad ki ilyen jellegű információt? Vajon honnan tudhatod, hogy  a (leendő) fogorvosod kezeibe biztonságban vagy, ha a fórumok, honlapok, közösségi oldalak többségét cenzúrázzák mindenféle röhejes "jó hírnév megsértése" címszóra hivatkozva, és csak a pozitív dolokat hagyják fent? Vajon honnan tudhatod meg a kínos részleteket? Vajon időben megtudod? Vagy már késő lesz? Szeretnél tovább zsákbamacskát játszani?

Legyen ennek vége, tartsunk mi is össze, és osszuk meg egymással a problémás (vagy éppen példás :-)) fogorvosaink történetét, hogy baráti körünkben más ne essen áldozatul!

Az utóbbi évek keserves tapasztalatai alapján lett létrehozva a problemasfogorvosok(kukac)gmail(pont)com  egy baráti közösség, ahol a problémás (vagy akár a példás) fogorvosaink sztoriait oszthatjuk meg egymással és egymás között, privátban mindenféle  "cenzúrázás" nélkül. Légy te is a baráti körünk tagja, hogy időben figyelmeztess másokat, vagy hogy időben információt szerezz az orvosodról!

 

Ha van egy sztorid...

A fenti címre várjuk a problémás fogorvosok történetét a következő formátumban:
- email tárgyában az: orvos nevének feltüntetése (szóköz) rendelő neve (szóköz) "problémás/példás" (pl: dr. Xxxxx.Yyyyy XY Kft. problémás ) (ha nem tudod a rendelő nevét ahelyett írd be a helység nevét)
- csatolt file: A4-es , *.doc formátumban, következő bontásban:
- 1. sor : PROBLÉMÁS/PÉLDÁS (szó közül értelemszerűen az egyiket írd)
- 2. sor: az orvos neve (dr.Xxxxx.Yyyyy)
- 3. sor: a rendelő neve (XY Kft.)
- 4. sor: város neve ( Pl: Debrecen) Főváros esetén kerület megadása (pl: X.ker)
- esetleírás: pl: mikor történt az eset, mi volt a baj az adott orvossal, mennyit fizettél nála, kaptál-e számlát, jelezted-e neki a problémát, hogyan reagált rá, történt-e valamilyen jogi lépés...stb.
- utolsó előtti sor:aláírás / név + elérhetőség (minimum email, ami működik!!!) (ha esetleg több páciens is jelentkezne egy adott fogorvossal kapcsolatosan panaszosként, tudjatok egymással kapcsolatba lépni pl: nagyobb az esélyed a hatóságoknál, ha tudsz magad mellé állítani legalább egy másik panaszost  :-) )

A levél elküldésével automatikusan hozzájárulsz, a történeted továbbküldéséhez privát levelezés útján, ezért legyél figyelmes: úgy írd meg, hogy  továbbküldésre kerül az adott dokumentum, ha arra az orvosra vonatkozóan az egyik barátunktól érdeklődés érkezik... :-) ...vagy ha te kérsz  az adott orvosról, azt fogod olvasni, amit a barátunk megírt! (cenzúra nélkül!)
A leveled és a történeted általunk nem kerül sehová sem feltöltésre, sem publikálásra, csak privát levelezés keretében továbbküldésre, viszont mások ezen irányú cselekedeteiért értelemszerűen nem tudunk felelősséget vállalni :(

 

Ha csak érdeklődnél...
Kérés esetén a tárgyban: fogorvos nevének feltüntetése (szóköz) rendelő neve (szóköz) "kérés" (pl: dr. Xxxxx.Yyyyy XY Kft. kérés )*(ha nem tudod a rendelő nevét ahelyett írd be a helység nevét). De ezzel a funkcióval várj egy kicsit, mert csak most indulunk.

 

 

 


Ha megosztod ismerőseid között ezt a lehetőséget akár a FB-on, vagy egy email-ben, azt nagyon megköszönjük, hiszen minél többen  vagyunk, annál hitelesebbek a beszámolók és annál eséllyel tudunk négyszemközt egymásnak baráti tanácsot adni!

Csatlakozz hozzánk, oszd meg a személyes történetedet, figyelmeztess, vagy éppen olvasd el barátaid véleményét leendő fogorvosodról! 

 

Légy tájékozott ingyen és bérmentve!

Beaboby Creative Commons License 2014.05.31 0 0 3014

Hello

Hello
Én hamarosan megkapom vagyis kb. 1 hónap és felteszik fentre a készüléket esetleg olyan kérdésem lenne hogy fehér ívről valakinek tapasztalata van-e vagyis hogy mennyire Koppik ilyesmi ?: Tudom Teflonos vagyis a fogorvosom mondta hogy az nem az igazi mert foltos lesz idővel de találtam egy oldalon ITT Fogszínű bevonatos fogszabályozó ív(nem teflonos) szögletes NiTi 1db vagyis ez lehet akkor pont azért nem teflonos mert az nagyon kopott vagy ilyesmi :) na jó esetleg ha valaki tud erről valamit kérem írja meg illetve ha valakinek tudok segíteni csak nyugodtan kérdezzen.....

Pandora2 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 3013

Sziasztok ! :)

Én egy Anyuka vagyok , a 15 éves fiamnak ma raktak fel Hyrax készüléket, alul-felül. Nagyon szenvedünk egyelőre. Hétfőn lesz alsó-felső állkapocs műtétünk. Ha vki tud megosztani ilyen nemű tapasztalatokat, nagyon örülnénk neki.

 

Köszönöm előre is !!!

V.Beus22 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 3012

Szia Viki! Nekem a szájsebész és a fogszabis dokim együttműködött a fogszabályozó kezelésem során, de implantálni nem kellett. Először a fogszabályzás konzultációra mentem, ahol csináltak röntgen, és azon lehetett látni, hogy be van nőve a bölcsességfogam, és az tolja előre a többit. Mivel ez műtétnek számított, beírtak a szájsebészhez, aki egy hét múlva kivette a rosszul növő fogat. Egy hetet kellett várni a varratszedéssel, és utána tudtam visszamenni a fogszabályzós orvoshoz folytatni a kezelést. Ez kényelmes volt, mert egymás melletti rendelőben voltak, így tudtak konzultálni is.

 

A fogszabályozós orvosomat Dr. Kis-Márton Hubának hívják, a szájsebész Dr. Vámos Dávid volt. A rendelő neve Egressy Dental, Zuglóban van. Mindkettőt ajánlom, nagyon szimpatikusak, és profik.

Előzmény: Glatz Viktoria (3009)
nzsofci Creative Commons License 2014.03.14 0 0 3011

Sziasztok!

 

Én is csatlakoznék Hozzátok. 24 évesen most lesz először és remélem utoljára fogszabályzóm. Bevallom nem túl nagy lelkesedéssel, inkább párom ösztönzésére vágok bele. Orvosom már van, és már a felragasztás időpontja is ki van tűzve - fém készülékem lesz, fogívtágítóval és valami herbszt zsanérral -, de érdekelne már gyakorló fogszabályzósok véleménye. Mennyire kényelmetlen visleni, evés, beszéd terén mennyire zavaró?

Flor92 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 3010

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy Miskolcon milyen árakon dolgoznak a magán fogorvosok? első alkalommal, ha csak kérdezni szeretnék fogszabályzással kapcsolatban, akkor is kérnek pénzt? Dr. Sógor Anikóról mi a véleményetek?

Glatz Viktoria Creative Commons License 2014.03.09 0 0 3009

Sziasztok

 

 

Az alsó állkapcsomat előre szeretném helyeztetni, és a felső fogívemre kettő fogat implantáltatni.

Már három külön fogászatban voltam, de sehol nem akart a szájsebész a fogszabályzóssal együtt dolgozni, illetve úgy éreztem, hogy nem szoktak ilyet csinálni. 

Akinek már volt alsó állkapocs műtétje fogszabályzással, légy szíves írjon nekem, hogy pontosan kinél csináltatta, és mennyibe került. Nagyon fontos ez nekem, tényleg egy hatalmas segítség lenne.

 

Nagyon szépen köszönöm.

arankaparanka Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3008

Sziasztok én is ebben a cipőben járok. Nemrég költöztünk Pestre és fogszabályzást szeretnék, de nem tudom, hogy kihez forduljak. Állítólag, van már valamilyen gyors fogszabályzás is, de nem tudom, hogy az mennyire ajánlott. Találtam egy oldalt:  http://www.docplanner.hu/fogorvos/budapest  ahol több fogorvos budapest van. Kit válasszak? Ha ismertek közülük valakit, ajánljatok. Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 3007

Hajra! en 34 vagyok, tobb mint masfel eve van fogszabim, es mar masodszor... sajna nem lakom mar Bp-n uhogy ajanlani nem tudok helyet :( 

 

Előzmény: Gitta78 (3006)
Gitta78 Creative Commons License 2013.06.28 0 0 3006

Sziasztok,

35 évesen szeretnék belevágni a foszabályzásba (előrször az alsó, majd a felső fogsoron is), sajnos kicsit össze vannak torlódva a  fogaim, azt mondta a fogorvosom, hogy ennek igy hosszú távon nem lesz jó vége.

Sajnos nincs nagy tapasztalatom az ügyben, fogalmam sincs hova lenne érdemes menni. Tud esetleg valaki ajánlani Budapesten olyan helyet (saját pozitív tapasztalata alapján) , ahol becsületesen, korrekt áron csinálják végig a teljes fogszabályzást? Úgy hallottam, hogy mindennel együtt, (fogszabályzó, felrakás, havi beállítás, végén levétel..stb) kb 450- 500ezer még elfogadható ár.

Előre is köszönök bármilyen hasznos információt

Gitta

 

sunshower Creative Commons License 2013.05.26 0 0 3005

szia,

 

sajna nem látok e-mailcímet az adataidnál,és már jó rég jártál erre,de tudnál dobni nekem egy e-mailt? vagy megadod a tiéd?

fogszabályozós kérdésem volna természetesen :)

köszi

Előzmény: Tekna (1699)
Fogszabályozó Szakorvos Creative Commons License 2013.05.08 0 0 3004

Kedves Nikolett!

 

Ha nem tud enni a lányod, akkor vegye ki a gumikat. Alapvetően azonban annál jobb,minél hosszabb időre be vannak akasztva a kis tappancsokba. Ezek a gumik azért kellenek, hogy az alsó és felső fogait egymáshoz képest beállítsa. Valószínűleg nem kell majd a kezelés egész ideje alatt alkalmazni őket, de ezt a fogszabályozó szakorvosotok dönti el!

Hogy viseli lányod a kezelést?

Sok kitartást és türelmet:

Boglárka

Előzmény: Molnárné Kovács Nikolett (3002)
szasza_hungary Creative Commons License 2013.04.17 0 0 3003

szia! evésnél én annak idején kivettem..

 

napi 18-20 óra használat kell, bár én a kezelés végén kaptam és 4-5 hónapot kellett viselnem.

Előzmény: Molnárné Kovács Nikolett (3002)
Molnárné Kovács Nikolett Creative Commons License 2013.04.17 0 0 3002

Sziasztok!

Kislányom pár napja kapott fogszabályozót ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem!Állandót kapott alul-felül és valószínű 2-3 év lesz amíg viselnie kell!Engem az érdekelne,h a két fogsazbályozót össze köti egy kis gumi amit elvileg fogmosáshoz ki lehet venni amivel mi élünk is mert nem bírja tőle kinyitni a száját,de ez az evését is nagyon lekorlátozza.Szeretném megkérdezni,hogy ez a kis gumi állandóan kell majd neki amíg fent van a fogszabályozó?Vagy csak átmeneti állapot,meg miért kell ez?Köszi szépen mindenkinek!

Bfulop Creative Commons License 2013.03.03 0 0 3001

Szia, gondolom azóta már voltál fogdokinál, hogy ívet (drótot) cseréljen neked, de ha nem és ez megynugtat, nekem ugyanez volt, hogy egy ívet pl 3 hónapig bent hagyott, és nem cserélt semmit. Ezen nem szoktam parázni, a doki tudja, h mit mikor kell, csak azt sajnáltam, hezért be kellett menni hozzá, mert ugye havonta ránézett, de ugye az azért nem buli, mert ugyanúgy fizetni kell, azért is. Szóval a te helyedben örülnék, h nem kéret be feleslegesen és, ha tudja, hogy az éppen aktuális ívnek mennyi idő kell, nem néz rá feleslegesen, mert amúgy se kezdene vele semmit. Remélem segítettem :)

Előzmény: Petrush08 (2997)
Juloo Creative Commons License 2012.11.20 0 0 3000

Sziasztok!

itt vagyokén is, csak sajnos nálam is allt a fogszabi tema..

Az én dokim szerint is tuti ki kene huzni a 4 bolcsessegfogamat, mert hogy nem fognak beferni a csálé fogaim a sorba! Ezenkívül még több fog kihúzásával is ijeszteget, hogy biztos legyen a dolgában kaptam egy harapásemelőt, ami gyakorlatilag hasonlóan funkcionál, mint egy kivehető fgoszabi, csak hát egen ez a gond velem hordtam is meg nem is:S

Azt mondta, hogy előbb a felső fogszabi fog felkerülni, és kb 2 hónap múlva teszi fel az alsót.

A felső bölcsességfogakat már kihúzattam, az alsókra még nem tudtam rávenni magam, mert azt mondták az kisműtéttel megy csak.

Most meg azon agyalok, hogy ha végre meglesz a hely felül és minden klappol, akkor szerintetek felteszik a felső fogszabit, vagy csak akkor ha már az alsó két bölcsesség is kint van...? Remélem nem, és elindulhatok végre decemberben:)

Van esetleg vkinek hasonló jellegű tapasztalata? puszi és kitartást mindenkinek!!!

 

Petrush08 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 2999

hát én örülök, ha szépen dolgozik és társai, de vannak furcsa dolgok és ezt nem tudom, hova rakni, na meg azért mégsem akarom, h úgy elhúzzák a kezelésemet, mikor rövidebb időbe is beleférnék :$.

Előzmény: kismazli (2998)
kismazli Creative Commons License 2012.11.06 0 0 2998

Igen, van olyan, nem az a fontos, hogy változtassák - örülj neki, hogy szépen dolgozik a szabályzód

Előzmény: Petrush08 (2997)
Petrush08 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 2997

sziasztok! nekem júliusban tették fel a fogszabályozóm. aug.-ban kellett visszamennem 1 hónappal később, amikor kicserélték a vasat 1 erősebbre. eddig oké. ismét 1 hónappal később kellett újra és akkor közölte az orvos, hogy nem kell cserélni a drótot és korrigálni sem, csak 2 hónappal később menjek ismételten controllra. 
normális az, hogy 3 hónapig nem állít rajta semmit és 2 hónapig pedig rá sem néz?

légyszi aki tud segíteni, az írjon. fontos!

köszönöm 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.28 0 0 2996

Na akkor csak tul vagy rajta :) 

Gondolom mostanra be is gyogyult mar. Mikor szerelik fel a femeket? 

En pont az orszag legmasikabb feleben, WA. Te valszeg napozol, itt meg szakad az eso es 5-10 fok van :)

Előzmény: Isabelespana (2995)
Isabelespana Creative Commons License 2012.10.22 0 0 2995

Szia! Koszonom az infot. Epp most jovok a fogorvostol, kihuzta mind a negyet es csak sima huzas volt ahogy mondod mert ki volt nove rendesen. A egyik furan allt de azt is gyorsan kiszedte. Most mar csak azt remelem elall a verzes hamar mert az egyik meg verzik, a tobbi mintha mar nem verezne..Meg remelem nem kapok dry socket-et csak ennyi a kivansagom :) FL allamban vagyok. Te merre?

Egyebkent nekem is szerintem loadag erzestelenitot adott mondta is hogy biztos ami biztos..

Előzmény: Törölt nick (2994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!