Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 26 órája -1 0 34393

A kisebb ágak hervadtak le és ahogy leszedtem lyuk van bennük de nem néztem van-e kimenet rajtuk ,vagy épp ott ment be a vastagabb felé . Ha nem esne megnézném de egyenlőre esik .

Előzmény: The Dark Side of the Moon (34392)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 27 órája 0 0 34392

Ovalis a "szu szeru" kartevo kimeneti nyilasa?

Előzmény: kavicsos64 (34391)
kavicsos64 Creative Commons License 1 napja -1 0 34391

Ebben nincs semmi tapasztalatom ,de magát a rezet ismerem ,már kicseszett 1-2 alkalommal a fámmal ! Nekem Leylandi ,meg ezüst oszlop van . Tegnap szedtem le a Leylandiról az elszáradt lombot ,valami szú szerűség okozott rajta elszáradást ,mert luk van a szárban ,de nem jelentős a kár .

Előzmény: zsorsz (34390)
zsorsz Creative Commons License 1 napja 0 0 34390

Jó pár éve újgazdaséknak kertészkedtem. Az egyik 20 millát költött a kertre, úgyhogy odakellett figyelni a mindenféle drága növényekre. Egyszer aztán a thujákat megtámadta didimaszcella, ami ellen réz volt ajánlva. Valamelyik elemit (talán a championt) használtam, persze nem a napsütésben és nem az összest, először csak egyet. Bevált, nem volt perzselés és a betegség is elmúlt.

Nem a hasamra ütöttem, a rezet tapasztalatból mertem ajánlani. De ha valami rovar is, akkor rovarölő is kell.

Előzmény: kavicsos64 (34389)
kavicsos64 Creative Commons License 1 napja -1 0 34389

Rezet biztos hogy nem tennék rá !

Előzmény: ujbubo (34388)
ujbubo Creative Commons License 2 napja 0 0 34388

szia

igen értem ezt de a problémám most leylandi ciprussal van ami örökzöld

arra irták a rezet. nekem furcsa.

Előzmény: kavicsos64 (34387)
kavicsos64 Creative Commons License 2 napja -1 0 34387

Rezet semmiképp perzselő hatású ! A rezet csak rügy pattanás előtt szórd lemosásszerűen ! A rovarölőt is csak sziromhullást követően akkor jönnek a szurkálók ! Kombinálni szoktam az utolsó Chorussal . Ezt azért kell ha megszúrja a kis szilvát akkor seb is lesz azt meg fertőtleníteni kell máskülönben a monilia meglepi a seben keresztül .

Előzmény: ujbubo (34386)
ujbubo Creative Commons License 2 napja 0 0 34386

ok

kapni fog tebu-t meg bi58at

rezet zöldlevelűre lehet? azt hittem nem, a fákra sem nyomják ha már levelezik

Előzmény: kavicsos64 (34378)
zsorsz Creative Commons License 3 napja 0 0 34385

Itt most gyönyörű napos,szélcsendes reggel van 5 fok.Délelőtt talán kitart a felhős-napos idő, 9-10 fokig. Remélem a szőrös méheim előbújnak a tatai cserépből. Mert aztán délutántól az ég lehet hogy egy hétig megint be lesz deszkázva.

Előzmény: kavicsos64 (34384)
kavicsos64 Creative Commons License 3 napja -1 0 34384

Én mást olvastam róla aklimatizálódik és más növényeket is be vett a portfoliójába ((:!! Remek dérre ébredtünk ,amit netán sikerült megmentenem az is igencsak oda lett ! De hiába is mentettem meg a borult idő lerendezte a maradványt is nem repül a méh. És minden kinyilt már ,megint össze virágzik az összes fa !

Előzmény: The Dark Side of the Moon (34383)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 3 napja 0 0 34383

Inkább zöld az a kék, de nem ez a lényeg.

Magyarországon szinte kizárólag a tujákat károsítja, még a borókat sem, hiába van a nevében.

Valóban védett volt, annak ellenére, hogy idegenhonos. Bár ennek jelentősége nincs, mert kiirthatatlan. nem tudsz ellene védekezni, csak azt tudod elpusztítani, amit rajzáskor megszórsz Chemotox-al...

Előzmény: kavicsos64 (34382)
kavicsos64 Creative Commons License 3 napja -1 0 34382

Kék színű a bogárka ? Mert pont nem rég olvastam erről nem csak a thujákat károsítja ! Védett bogár volt sokáig de most már egy baj forrás lett !

Előzmény: The Dark Side of the Moon (34381)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 4 napja 0 0 34381

Teljesen felesleges a Mospilan rá. A leylandinak nincs olyan kártevője, amire hatna.

Valószínűbb, hogy valami környezeti probléma áll a háttérben. Nagyon igénytelen növény, én is ezekre fogom cserélni a tujasoromat. A tujával ellentétben a leylandinak nincs olyan károsítója itthon, mint pl a boróka-tarkadíszbogár, ami már szinte mindenütt jelen van és hamarosan egy darab szép és egészséges tuja nem lesz az országban.

Előzmény: kavicsos64 (34377)
kavicsos64 Creative Commons License 4 napja -1 1 34380

Ezt hiába írta akkor nem lesz semmi sem a monilia elviszi még a fát is ! De azt is írta nem ért a fákhoz ! Akkor hogy ad tanácsot ?

Előzmény: naivkezdo (34379)
naivkezdo Creative Commons License 4 napja 0 0 34379

Na de erre írta Van_Persil, hogy virágzásban ne mérgezzünk, ha jól értettem.

Előzmény: kavicsos64 (34376)
kavicsos64 Creative Commons License 4 napja -1 0 34378

Mert a stresz váltja ki ami lehet tápanyag hiány ,vízhiány ,le van ott írva a teendő is ,de ahogy írtam lehet rágó kártevő bogár is . Nemrég néztem a szomszéd tujáját is ez miatt .

Előzmény: ujbubo (34374)
kavicsos64 Creative Commons License 4 napja -1 0 34377

De nem árt rá a mospilan sem ,mert van rovar kártevője is ami hasonló tünetet okoz !

Előzmény: ujbubo (34368)
kavicsos64 Creative Commons License 4 napja -1 0 34376

A hideg miatt a chorust javaslom és legalább 3 szor ! Az első virág nyilásakor ,teljes virágzásban és amikor a szirom lehullott nagyrészt zárónak a harmadikat . Ehhez a harmadikhoz már tehetsz mospilant is szilvánál !

Előzmény: naivkezdo (34370)
zsorsz Creative Commons License 4 napja 0 0 34375

Szerintem vmi rezes jó rá.

Előzmény: ujbubo (34374)
ujbubo Creative Commons License 4 napja 0 0 34374

szia

Köszi

gyakorlatilag ez azt jelenti hogy menthetetlen

bár nem értem ha gomba akkor a gombaölő mért nem jó rá

Előzmény: zsorsz (34372)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 4 napja 0 1 34373

Biztatni senkit nem kell, de korrekt választ adni az nem ördögtől való.

Nem csendőrködésre gondolok, hanem a KORREKT válaszra. Tudok rá példát mondani, amikor Te sem tartod be az írott vegyszerhasználati szabályt és ráadásul teljesen megértem.

Amikor ezt leírtad akkor azzal biztatsz valakit a szabálytalanságra? Szerintem nem, éppenhogy ilyenkor pláne hasznos információkkal szolgálsz annak, aki Nálad kevésbé ért a növényvédelemhez.

Előzmény: van_Persil (34369)
zsorsz Creative Commons License 4 napja 0 0 34372
Előzmény: ujbubo (34368)
van_Persil Creative Commons License 4 napja 0 0 34371

Gyümölcsfákhoz nem értek, soha nem is állítottam, hogy értenék. A legjobb, ha valaki tényleges szakértőt kérdezel meg, hogy mit lehet tenni, de ők jellemzően nem a fórumokon szoktak tanácsot adni. És nem, nem permetezek.

Előzmény: naivkezdo (34357)
naivkezdo Creative Commons License 5 napja 0 0 34370

34357-re írnál kérlek?

Köszi

Előzmény: van_Persil (34369)
van_Persil Creative Commons License 5 napja 0 0 34369

Permetezésnél soha és soha senkit se bíztatok arra, hogy olyan szerrel permetezzen, ami vagy az adott kultúrára, vagy az adott kártevőre/kórokozóra nincs engedélyezve, ill. ha valamit ajánlok, akkor soha nem a saját fejemből kipattant ötletet mondom, hanem a mások által tudományosan bizonyított ÉS nálam bevált módszert.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (34360)
ujbubo Creative Commons License 5 napja 0 0 34368

na sikerült

linuxos gépről nem ment. már a forum.index.hu használatához is windows kell?

Így néz ki a leylandi ciprus. lásd kép. barnás. ez mi lehet? Köszi

ujbubo Creative Commons License 5 napja 0 0 34367

Sziasztok

nem enged képet betenni a rendszer azt irja az indafotora tegyem...

leylandi ciprus néhány levele barna , ez mitől lehet?

Köszi

gombászok Creative Commons License 5 napja 0 0 34366

Leginkább nem kellett volna megvenni, és főleg nem meleg helyen megnövesztni a hajtását 20 centisre, ez nem természetes!

Szoktasd hozzá szép lassan a kinti hőmérséklethez és napfényhez, majd kinövi.

Előzmény: brummedli (34364)
gombászok Creative Commons License 5 napja 0 0 34365

El tetszett téveszteni a címzettet!

Előzmény: CBNora (34362)
brummedli Creative Commons License 5 napja 0 0 34364

Kedves hozzáértők!

Vásároltam egy szilva csemetét (konténerest) március elején, most a levelek egy részén barnás folt jelentkezett mintha száradni kezdene.

Vajon mi lehet a probléma? Köszönöm a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!