Keresés

Részletes keresés

koffeinmentes sör Creative Commons License 45 perce 0 0 41245

Köszönöm, mit mondanál nekik tapadószernek?

Előzmény: kavicsos1964 (41244)
kavicsos1964 Creative Commons License 1 órája 0 0 41244

A Bi58 mehet rá de csak valami nedvesítővel keverve mert másként nem fog hozzájuk ragadni . Ha nem viszi le akkor egyébb kontakt rovarölő legalább kétféle összekeverve talán segít . De a nevikén lemosót is bepróbálhatod csak a zöld részekre ne kerüljön belőle csak arra a kis rerületekre koncentrálódjon minden kezelés . Nehét tőlük megszabadulni ,nekem évekbe tellett . Akár mit szórtam rájuk mindent túléltek  de egyszer a két legolcsóbb rovarölőt vettem és 2 literbe beledobtam kis kézi permetezővel és ahogy írtam csak a közvetlen a fertőzés helyére fújtam és nagyon fontos a tapadószer máskülönben a vattában nem éri el a kis tetveket !

Előzmény: koffeinmentes sör (41242)
kavicsos1964 Creative Commons License 1 órája 0 0 41243

Gondolom nagy volt a felháborodás és nem merték úgy hagyni !

Előzmény: lukacs89 (41240)
koffeinmentes sör Creative Commons License 1,5 órája 0 0 41242

Sziasztok!

Vértetű támadja két 6-7 éves alma csemetém törzsét. Egyelőre nem fogyasztunk róla, van itthon régről BI-58-EC és sárgaméreg por formában. Melyik alkalmas a kiirtásukra?

lukacs89 Creative Commons License 3 órája 0 0 41241

Mármint csak a 4g, de teljesen jó.

Előzmény: lukacs89 (41240)
lukacs89 Creative Commons License 3 órája 0 1 41240
Jancsimiska Creative Commons License 9 órája 0 0 41239

Ma reggel nálunk gyönyörű fehérek voltak a  háztetők és mesésen ropogós volt a fű!

kavicsos1964 Creative Commons License 11 órája 0 0 41238

Itt melegek voltak nemrégiben a27 fokot is elérte, volt aki rövidnadrág félmeztelen dolgozott !

Előzmény: van_Persil (41235)
kavicsos1964 Creative Commons License 11 órája 0 0 41237

 

Tudjuk de mint írtam is a baj az volt vagy az váltotta ki hogy a viasz réteg miatt a szer nem terült ki hanem olyan pöttyszerű gömbökben megállt kis területeken ,majd odaszáradt ott a levél mind kilyukadt .

Előzmény: van_Persil (41236)
van_Persil Creative Commons License 20 órája -12 0 41236

De a réz kifejezetten perzselö szer, pláne a réz-szulfát tartalmú szerek.

Előzmény: kavicsos1964 (41234)
van_Persil Creative Commons License 20 órája -12 0 41235

A perzselés nem szokott megállni a levélérnél, ill. ha túladagolás miatt is van a perzselés, ahhoz általában 25° feletti hömérséklet kell, valamint a polyram nem igazán híres arról, hogy perzselne.

Előzmény: kavicsos1964 (41232)
kavicsos1964 Creative Commons License 21 órája 0 0 41234

Rézzel én is jártam már így ,a levél visza miatt nem terült szét a vegyszer hanem cseppekben meggyült és ott megperzselte . Aztán én használtam hozzá tapadószert és nem volt vele gond akkor már vékonyan ráterült a szer .

Előzmény: freew30 (41233)
freew30 Creative Commons License 22 órája 0 0 41233

Igen, most már biztos vagyok, mert többen is ezt jeleztétek :(

Nem gondoltam volna hogy ennyire "kényes" ez a tőke. Előírás szerint kevertem, és mégis...

A hajtások meg  tt a ház déli oldalán ekkorák, sőt szép fürtöcskék is vannak már :)

Előzmény: kavicsos1964 (41232)
kavicsos1964 Creative Commons License 1 napja 0 0 41232

Inkább valami perzselés féle lesz . Micsoda hajtások itt még a szőlő nincs megmetszve várom a fütök megjelenését jó ha a legnagyobb hajtás elérte az 5-6 cm talán .

Előzmény: freew30 (41231)
freew30 Creative Commons License 1 napja 0 0 41231

Sziasztok!

 

Dél-Alföld csemegeszőlő (örökölt, talán Dunav). 04.15-én lett permetezve Polyram DF-fel (24 óra múlva jött az eső meg a hideg).

Most meg így néz ki a levél fonákja, de minrha egyre több levél lenne ilyen. Mi lehet szerintetek? 

 

kavicsos1964 Creative Commons License 1 napja 0 0 41230

A hideg eredménye lesz .

Előzmény: zoli1437 (41229)
zoli1437 Creative Commons License 2 napja 0 0 41229

Tegnap reggelre itt volt egy kis lehűlés. A szőlő is enyhén fagyott és az őszi levelek is megint tekeredtek. Úgy hogy valószínű.

Előzmény: Veszpremi (41228)
Veszpremi Creative Commons License 2 napja 0 0 41228

Nálam nincs semmiféle kártevő. Ez jobb hijján a hidegnek tudható be. A szomszédban is jelentkezett. Kivárás van, de nem néznek jól ki a fák. Jön most egy esősebb idő, majd végre melegedés, talán kiderül, mennyire maradandó ez a pödrődés.

Előzmény: trakisbandi (41227)
trakisbandi Creative Commons License 2 napja 0 0 41227

Nálam is jelentkezett ez a pödrődés, de itt tetves (is) volt, aztán hogy mi volt előbb a tetű, vagy a tekeredés ? Teppeki megoldotta viszont a levelek már nem egyenesednek ki.

 

Előzmény: Veszpremi (41221)
itya Creative Commons License 2 napja 0 0 41226

nálam a körtét és kicsit a szőlőt támadja ez a dög

utánaolvastam ez a szivarsodró eszelény

össze kell szedni és elégetni

Előzmény: Veszpremi (41208)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2 napja 0 0 41225

Ja hogy mi ellen?

Botritisz...

Előzmény: CBNora (41220)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2 napja 0 0 41224
Előzmény: The Dark Side of the Moon (41223)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2 napja 0 0 41223

Válaszként itt egy link. Ez a Score vagy Alfa Solo Romániában forgalmazott néven.

 

Na most nézd meg, milyen széles hatásspektruma van, azzal szemben amennyire megkérték az engedélyt nálunk!

 

Amúgy a málna és a szeder nálam már "összenőtt". Külön permetezni már nem lehet őket. Előbbi a kerítés előtt kordonban, utóbbi a kerítésen.

A málna "Polka" fajta, azaz folytonérő. Gyakorlatilag ilyenkor virágzásban tudom permetezni, onnantól már nem nagyon, mert folyamatosan szedjük a fagyokig.

Az Amistar Top mellett még kapott Mospilant is a málnaszúnyogok ellen, mert már megjelentek. Na és levéltetvek ellen is hatásos, bár azokat nem láttam rajta még.

Ugye azt hiszem írtam, hogy az Amistar Top két hatóanyaga az azoxistrobin és a difenokonazol. Ebből az azoxistrobin engedélyezett málnában, szederben, szamócában és még sok minden másban.

Előzmény: CBNora (41220)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2 napja 0 0 41222

Nyilván nálunk másik moníliagomba pusztít.... :-D

Egyébként nem tudom, mikor vehették ki az engedélyéből, mert az itthoni gazdaboltok ajánlásaiban benne maradt és szó szerint ugyanazzal a sablon szöveggel, tehát nem magánakcióról van szó:

 

"Őszibarackban:

Tafrinás levélfodrosodás, lisztharmat, levéllikasztó betegség ellen 0,2 l/ha dózisban 3 alkalommal 1–2 rezes lemosó permetezés után. É.V.I.: 14 nap
Megjegyzések, javaslatok az alkalmazáshoz:
A védekezéseket 8–10 naponta ismételjük meg 2–3 alkalommal a Score-ral. Őszibarackban tafrinán kívül monília, lisztharmat és levéllikasztó gombák ellen is jó hatású.
"

 

Külföldön meg tényleg elfogadott monília elleni hatóanyag, ahogy szőlőben is engedélyezett pl. lisztharmat ellen (nálunk nem). A Syngenta azért sunyi nem csöppet, mert a Dynali nevű szőlősöknek ajánlott gombaölő szerben a difenokonazol ott van hatóanyagként. Vagyis nem azzal van a baj, hogy szőlőben nem lehet használni a difenokonazolt, mert jujj! Kőkemény üzlet!

Mennyivel jobb (nekik), hogy az őszibarackban egy körben kifújod a Score-t és teszel mellé még valamit monília ellen... feleslegesen!

Előzmény: Jancsimiska (41219)
Veszpremi Creative Commons License 3 napja 0 0 41221

Erre én is gondoltam. Már a szomszéd fáján is jelentkezett ez a levélösszehajlás.

Több hajnalban is 2 fok környékéig hűlt, nappal tegnap a 9 fokot sem értük el. Még a vakond is leállt :) Még lesz sajnos pár hideg nap. Szerda a leghidegebb nap, Tmax 8 fok?

Előzmény: The Dark Side of the Moon (41217)
CBNora Creative Commons License 3 napja 0 0 41220

Málnát mi ellen?

Előzmény: The Dark Side of the Moon (41217)
Jancsimiska Creative Commons License 3 napja 0 0 41219

Ment a +1. Itthon nem látom, hogy a difenokonazol engedélyezve lenne moníliára - Unión belül is eltérőek az ajánlások!

Előzmény: The Dark Side of the Moon (41217)
kavicsos1964 Creative Commons License 3 napja 0 0 41218

Ha előtte megfertőzte akkor a tünet ott van a vegyszer ellenére is ! Majd kinövi . Tegnap reggelre fagy volt ,sajnos kaptam egy gerinc sérvet azt nyögöm ,jelnleg alig bírok menni ,nem tudtam kivédeni sem a hideget ,dér volt ,még azt sem tudtam megnézni milyen károkat okozott .

Előzmény: Veszpremi (41216)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 3 napja 0 1 41217

Szerintem a most beköszöntött hideg koratavaszi időjárás az oka.

 

A fa sokkal előrébb tartott. Nálam is van egy ilyen nektarin, teljesen le is állt a hajtásnövekedése. A szőlőnél is két tőke hasonló tüneteket mutat.

 

Nem kell pánikolni, ha meg mégis, akkor meg már minek? :-)

Mindent adtál már neki, amire szüksége lehet!

A lisztharmat a meleg időt szereti, ilyen hűvösben nem valószínű.

 

Az Alfa Solo-val vagy Score-ral (difenokonazol) semmi baj, az egyik legjobb gombaölőszer tafrinára, lisztharmatra, moníliára és levéllyukacsosodás ellen. Nem véletlenül elterjedt a difenokonazol hatóanyag önállóan és kombinációban. Én eredményesen használom mindenre, amire az itthoni és külföldi szakirodalom ajánlja (szőlőre is).

Tegnap permeteztem a szamócát és málnát, szedret Amistar Top-pal.

Előzmény: Veszpremi (41208)
Veszpremi Creative Commons License 4 napja 0 0 41216

6 nappal a folicur permetezes után?

Előzmény: kavicsos1964 (41215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!