Keresés

Részletes keresés

naivkezdo Creative Commons License 30 perce 0 0 41157

Tavalyhoz képest eddig jó az év azért.

Előzmény: Flanell (41155)
Flanell Creative Commons License 1,5 órája 0 0 41156

A motoros háti permetező  légszűrőjét (olajos szivacs) szoktátok mosogatni, ha ránézésre teljesen tiszta?

Már vagy 3 éve nem nyúltam hozzá, de úgy néz ki, mintha a múlt héten gyártották volna. Használat során nem nagyon találkozik piszokkal.

Sok por nem megy bele, mint a rotációs kapa szűrőjébe. A földről se veri fel a levéltörmeléket meg a pitypangbolyhot, mint a fűkasza. Legfeljebb valami fáról lehulló, szemmel is látható dolog mehetne bele, gondolom (az meg látszódna), tehát semmi olyasmi, ami miatt ki kellene mosni.

Flanell Creative Commons License 1,5 órája 0 0 41155

Nálunk szépen mennek le az előrejelzéssel, a +5-ből mostanra +1 lett péntekre. 3 napos távlatban 3-4 fokot simán szoktak tévedni. Lefelé és felfelé is.

És még mindig van 3 hét, amikor fagyzugon kívül is lehetséges a fagy.

Előzmény: naivkezdo (41153)
Flanell Creative Commons License 2 órája 0 0 41154

Hát, igazából én se esküdnék meg rá, hogy az én fáim Magyar kajszik, nem pedig Gönci magyar kajszik.

Az eredeti nagy fát apám ültette '85 táján, és azonnal el is dobálta minden fa papírját, mert az volt a mániája, hogy ha papír marad a fán, akkor jobban ellopják a telekről. Az ő eszének meg elég volt annyi, hogy ez barack, ez meg szilva. A fajtákat is az alapján választotta, hogy pont ezek voltak a helyi faiskolában.

Ennek a fának a tetejét és egyik oldalát a gutaütés levitte úgy 8-9 éves korában, csak két oldalág maradt, akkor kezdtem én permetezgetni (hozzáértés nélkül, ami épp kezembe került). És életben maradt, de a törzsén még most is látni a korhadt csíkot, ami elhalt anno. Ezen a fán 3 vagy 4 éve kb. 5 mázsa termett, abban az évben, mikor nálunk a piacon kilózva olcsóbban adták a barackot, mint a nagybanin mázsára, mert szinte az egész országban elfagyott, nálunk is a laposabb részeken.

Erről a fáról oltottam 2 másikat is, ezek is már 20-25 évesek.

Előzmény: kavicsos1964 (41141)
naivkezdo Creative Commons License 2 órája 0 0 41153

Nem hogy túlbecsülik, nehogy még fagy is legyen péntekre...

Előzmény: öreg_néne_b (41075)
naivkezdo Creative Commons License 2 órája 0 0 41152
Előzmény: naivkezdo (41151)
naivkezdo Creative Commons License 3 órája 0 0 41151

https://www.youtube.com/watch?v=gpU0nn9q48U

Egy kis zöld vagy szerves trágyával a legjobb nyilván. 

Előzmény: kavicsos1964 (41149)
naivkezdo Creative Commons License 3 órája 0 0 41150

Csak idén fogom használni. 

De rengetegen írják, hogy bevált, magyar cég, nem kamut árul más termékkörben sem.

De fel is hívhatod őket:)

Előzmény: kavicsos1964 (41149)
kavicsos1964 Creative Commons License 3 órája 0 0 41149

Úgy látod hogy jól működik ? Voldüngert is használtam már meg nagyon sokáig Wuszált de azok se hoztak különösebb változásokat . A szénsavas mész miatt itt nem igazán működik vagy nem épül be az anyag .

Előzmény: naivkezdo (41148)
naivkezdo Creative Commons License 11 órája 0 0 41148

Próbáld ki a greenman agro-t.

Előzmény: kavicsos1964 (41147)
kavicsos1964 Creative Commons License 12 órája 0 1 41147

Egy időben alga kivonatot használtam de én nem láttam olyan hatást amiket akkor írtak róla ! Nagyrészt felesem igaz amit írnak . De nálunk a talaj nagyon rossz .

Előzmény: naivkezdo (41145)
Veszpremi Creative Commons License 12 órája 0 0 41146

Bárhol is nezem, akár 7-10 napos hideg idő jön. Hogy fogja ez befolyásolni a most még ígéretes termés kötődését? Aggasztó időjárás :( Ide áprilisban már nem mutat 20 fok feletti hőmérsékletet.

naivkezdo Creative Commons License 14 órája 0 0 41145

Kipróbálhatnál valamit stressz ellen, sokminden van rá, bár úgy rémlik amalgerolt is említetted már. 

Ezt figyeljétek, itt a legújabb találatom:

 

Hobbikertekben kipróbálásra érdemes például monília, tafrina, vagy varasodás ellen is.

 

Endofytikus baktérium, mely segíti a gazdanövényt a védekezésben gomba és baktériumos betegségek ellen. Egy speciális biofilmet képez, amely a növényt védelmezi.

Fengycínt, surfactint és iturint termel 5-8 napig. Ezek a lipopeptidek, amelyek széles fungicíd hatással rendelkeznek, a fytopatogén gombák ellen.

 

https://biokiskert.hu/bio/amazon-100g-bio-bakterialis-gombaolo-keszitmeny/

Előzmény: kavicsos1964 (41144)
kavicsos1964 Creative Commons License 15 órája 0 0 41144

Ma volt a régi főnököm és néztük hogy nem nagyon lesz sárgabarack itt ott látni párat ,eldobta a fa ,pedig kapott bórt az nem lehetett az oka ,hacsak a bór ki nincs hígítva már nagyon ! De én a melgre tippelek hírtelen lett meleg de nagyon . szinte egyik nap még téli kabát kellett két napra rá meg rövidújjúban járkáltam olyan meleg elett minden átmenet nélkül . Azt sem tudom a fák ezt hogyan viselték . Az őszibarackom az rosszul viselte az biztos még mindig alig van levele , kevéske termés kezdeménye van csak .

Előzmény: naivkezdo (41143)
naivkezdo Creative Commons License 21 órája 0 0 41143

Ja és még előtte rendesen meg is trágyáztam mindet, picit megkésve azt is, de legalább kész. 

Szerintem 1 évet ki is hagyok a szervessel, kezd jó lenni a föld, de ezt írtam is.

Szóval nálam csak a kis kajszi, ceglédi bíbor dobta el, az lehet a hideg miatt, őszik rogyásig, ritkítanom kellene. 

Előzmény: kavicsos1964 (41142)
kavicsos1964 Creative Commons License 21 órája 0 0 41142

Helyes én azt érzékelem itt mindent kimosott a talajból a téli állandó esőzések alig akarnak fejlődni a fáim ,sok elvesztette a termését pedig nem fagyott meg . Egyszerűen ledobta a termést pedig virág volt rogyásig . De szerintem a hirteln jött meleg tette be az ajtót nálam .

Előzmény: naivkezdo (41134)
kavicsos1964 Creative Commons License 21 órája 0 0 41141

Itt meg eddig csak a bergeron az ami barackot adott eddig ! A magyar kajszim elvitte a fagyos hideg szél abban az évben amikor azt tanácsolták a hóviharban hogy üljenek át a máik autókba akik az úton rekedtek . A szélvihar miatt nem tudtam felvinni a fára a vegyszert se a hidegtől védeni abban az évben már szinte ki sem hajtott ,ki kellett vágnom . Lett helyette egy Gönci magyar kaszi ezen volt tavaly kb két 10 literes vederrel ,de még kicsi fa pár éves . Épp kialakúlt koronával .

Előzmény: Flanell (41133)
zsorsz Creative Commons License 21 órája 0 0 41140

Az időzítés szerintem is jó volt.

Előzmény: naivkezdo (41139)
naivkezdo Creative Commons License 22 órája 0 0 41139

10-12 nap a forduló, még az is lehet kell egy kör. 

Na ez viszont tényleg távoli, majd kiderül. 

Előzmény: zsorsz (41137)
naivkezdo Creative Commons License 28 órája 0 0 41138

Szerintem jól döntöttünk. 

Még öreg_néne is meggondolhatja magát, talán ma kora estig van esély. 

Előzmény: zsorsz (41137)
zsorsz Creative Commons License 1 napja 0 0 41137

Folicur teppeki  cuproxat nem vesztek össze, este kifújtuk

Előzmény: naivkezdo (41132)
naivkezdo Creative Commons License 1 napja 0 0 41136

Sokféle fám van kiskertben, az a tapasztalatom pár év után, hogy igazából a cseresznye nem kér semmit, csak egy lemosót. 

Najó, ha esős rothadós idő van szüret előtt, az más.

Mind korai szerintem, nincs kukac:

Bigarreau, szomolyai, valerij

Van még magról kelt gagyi meggy, az is kibír mindent egy lemosóval, igaz az kukacos lesz.

És teremnek is.

Még van egy birs, ami szintén jó, végülis körte is jó. 

Az összes többi (őszi, kajszi, nemes meggy, szilva) sajnos vagy erre vagy arra fogékony, monília-tafrina-levéllyukacsosodás-stb, na és a fagy.

naivkezdo Creative Commons License 1 napja 0 0 41135

Ceglédi bíbor, 6 virág maradt a fagy után kis gyümölcs, 1 maradt fent, igaz az már méretes:)

Mondjuk a fa még fiatal, talán 3 éves. 

Előzmény: Flanell (41133)
naivkezdo Creative Commons License 1 napja 0 0 41134

Lombtrágyát tegnap adtam külön körben.

Mikramidot, lomb és öntözés. 

Előtte (talán 1 hete nem is tudom) meg amalgerol+ami akkor kéznél volt, talán kis kálium, vas, szintén lomb és öntözés.

Előzmény: kavicsos1964 (41131)
Flanell Creative Commons License 1 napja 0 0 41133

A pollen élettartamát erősen lerövidíti a meleg és száraz levegő, valamint a megporzás esélyét is rontja. (A pollen és a bibe részéről is.) Viszont  ilyen időben rengetegféle jószág járja a virágokat, tehát a szorgos munka következtében még így is rendben lesz a megporzás. Feltéve, hogy a bibe és a virágpor is rendben van.

Viszont nálam a Bergeron virágzásának 3/4-énél volt valami -3-4 körüli fagy. Ez már elég lehetett ahhoz, hogy ha a virágok nem is nyiffant ki (életben maradtak), de a bibe felszíne, vagy a magkezdemény már elfagyhatott, így nem lett sikeres a megporzás.

A nagyon korai Aurorán múlt héten, tehát több, mint egy héttel  a fagy után, még sokszáz 2 centis kis barack volt, tegnap viszont arra mentem ki, hogy a földön vannak, és ha minden jól megy, talán  jóllakok a terméssel. Itt is arra tippelek, hogy a magkezdemény fagyott meg.

Nekem amúgy már vagy 15 éve vannak Bergeronok, de jó termésem még nem volt rajtuk.

Amiken egyelőre jó termés néz ki, azok a Magyar kajszik, és egy kis Kioto, arról egész biztosan ritkítani kell majd. (Ez a fajta viszont csak eladásra alkalmas, semmirevaló ízű.)

 

Előzmény: kavicsos1964 (41123)
naivkezdo Creative Commons License 1 napja 0 0 41132

Nem volt vele gond, bírták egymást. 

Már leszámítva, hogy a teppekim lehet döglött volt, alig akart sima vízben feloldódni, a cuproxat is összeállt valami takony állagra, ott is ugyanaz:)))

Előzmény: zsorsz (41129)
kavicsos1964 Creative Commons License 1 napja 0 0 41131

Kettőnél én egyszerre sose keverek többet vegyszerből ,mert adagolok hozzá lombtrágyákat is 1-2 félét .

Előzmény: naivkezdo (41128)
IsKol Creative Commons License 1 napja 0 0 41130

Szőlőre 4-6 van 1 időben és alkalmanként gyümölcsfára megy a 4 de ezek mind biogazdálkodásban használható anyagok.

 

Vannak "savas" illetve "lúgos" fordulók a pH-t tekintve. 

Előzmény: naivkezdo (41128)
zsorsz Creative Commons License 1 napja 0 0 41129

Ezt jó lenne tudni, én is most este akarok permetezni.

Előzmény: naivkezdo (41128)
naivkezdo Creative Commons License 2 napja 0 0 41128

De, az a legjobb szerintem, de kontaktot is akarok.

Ezzel kapcsolatban kérdezném, egyszerre hány hatóanyagot lehet keverni?

Teppeki is kell sajnos a tetvekre, és score is ide-oda.

Tehát teppeki+folicur+score+cuproxat az belefér vagy sok?

Előzmény: Veszpremi (41127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!