Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2021.04.08 -1 0 34280

A baj az nem olvad le mert olyan hideg van nappal is ,külön slaggal locsoltam le a jég jó részét !

Előzmény: granov (34279)
granov Creative Commons License 2021.04.08 0 1 34279

Anno azt tnultam fagyvédő öntözésről, hogy addig kell öntözni amíg a jég el nem olvad. Az olvadáshoz sok energia kell amit a környezetéből von el. És ez teszi tönkre a növényt. Ha folyamatosan kapja a kisadagú vizet akkor abból veszi fel az olvadáshoz szükséges energiamennyiséget és nem éri fagykár a növényt. 

Előzmény: kavicsos64 (34278)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.04.08 0 0 34278

Nem igazán nyerő a fagyvédő öntözés mert nem olvad le a fákról a jég ! Most próbáltam nagyadagú vízzel leöntözni róluk a jégtömeget de a jéggel pereg a virág is lefelé csak lefagyott egy része így is . Az a baj csak 4 fok van és nem olvad a jég még a vályúban is be van fagyva a víz .

CBNora Creative Commons License 2021.04.08 0 0 34277

Unalmas, de nyugalmas...

Alma, körte, bogyósok, kis luxusnak mirabolán, legnagyobb luxusnak eperfa, ez utóbbi gyakran lefagy, sokszor a mirabolán is. Ezek vannak nekünk, a többivel csak a bosszúság lenne.

Előzmény: naivkezdo (34276)
naivkezdo Creative Commons License 2021.04.08 0 0 34276

KB olyan lehetett, mint itt az előző nap, -6 körül.

De nekem ez már nem segített csonthejas ügyben. Meggy, alma ok, szomolyai itt-ott fehér, abban csak kicsi a kár egyelőre szerintem. Meggy, alma való ide, de az elég unalmas lenne.

Előzmény: öreg_néne_b (34273)
naivkezdo Creative Commons License 2021.04.08 0 0 34275

Én már nem vagyok versenyben, majd jövőre.

Előzmény: öreg_néne_b (34273)
öreg_néne_b Creative Commons License 2021.04.08 0 0 34274

Nálunk havazott, de a hó nem maradt meg.

Előzmény: öreg_néne_b (34273)
öreg_néne_b Creative Commons License 2021.04.08 0 0 34273

Jobb, mint a fagy. Ahogy olvasom, ahol nem esett a hó, ott komoly fagy volt ma reggelre is.

Előzmény: naivkezdo (34271)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.04.08 0 0 34272

A táj olyan mint a jégkirálynő országa lenne ! Mindenre ráfagyott a víz ! Már negyed 12-től megy a szivattyú pedig a hőmérő akkor még +2 állt ,de a slag megint majdnem elfagyott már jégdugós volt megint, percekig csak pisiltek a fejek ! Egész Európában szar a helyzet a Franciáknál parafin gyertyázzák a szőlőket ,Szlovéniában meg -20 fok hideg volt van ! Nagyobb hideg volt ma reggelre mint tegnap volt és még a szél is fúj némileg hozzá ! Még a föld is jégpáncélos !

naivkezdo Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34271

Nálunk ma érdekes állapotú hó esett. Daraszerű, de vizesen érkezett, mégis légies golyó, mint a pellet. Utána összeállt jéggé, a fákon is itt-ott, mintha ónos esővel jött volna. Ez biztos sokat segített a fáknak:))

k.ipse Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34270

Az időjárás előrejelzés szerint holnap hajnalban és pénteken is lehet majd tesztelni. Sajnos.

Nálam mára minusz 3 fokot jeleztek előre, mínusz 4,5 lett. Holnapra mínusz négyet jósolnak.

Úgy néz ki, hogy nálam korán lesz az idén a szüret. 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (34269)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34269

Nincs szerencsém, Murphy törvénye.... :-(

 

Sajnos éppen a locsolt területen elhelyezett mérő adta meg magát, nincs kinyerhető adat... :-(

 

A kontroll mérő viszont működött:

 

 

Eszerint az éjjel a telkemen -2,5 oC volt a legalacsonyabb hőmérséklet.

 

A mérés lényege sajnos nem sikerült, hogy mennyit tudok emelni a fák alatti terület locsolásával. Milyen jó lenne, ha lenne mivel összehasonlítani!

A locsolás rendben működött, látszik a fák alatti területen, alaposan át van ázva. A rendszer elfagyása tehát nem okozott gondot. Azért megfogant bennem, hogy jövőre módosítok, mégpedig rövidebb locsolási időket állítok be, sűrűbbre.

Szerettem volna okosabb lenni, de ez már sajnos (vagy inkább reméljem?) jövőre marad a teszt.

 

Szóval erre még visszatérünk!

Állítólag hamarosan nyitnak a boltok, így elemet is tudok a mérőkbe vásárolni, nem járok úgy, mint tegnap! Egyébként megnéztem, az elemek kb 2 évet bírnak a kütyüben, de ezek már 3-4 évesek voltak... :-(

kavicsos64 Creative Commons License 2021.04.07 -1 1 34268

Eddig nincs baja a virágoknak az előbb néztem ! Megemeltem kb 2 méterre a szórófejeket ,így  fentebb lévő virágok is jobban lesznek védve . De úgy tűnik hiába volt jég a fákon fentebb sem látni fagyás nyomot eddig ,pedig csak kb közép részig volt tiszta jégcsap a fa-fák ! A sprés fű öntöző fejek nem nagyon drágák slaggal is lehet a kert közepén kiépíteni szórófej állványokat . Kicsi vizet adnak csak de én felfúrtam a fúvókákat 4,5 mm-re és a sugár bontását is kitekertem így a két fej elviszi szinte az egész kertemet ! 3x6 tőke szőlőt ,két őszibarackot a cseresznyét ,sárgabarackot és a szilvát ,egy körtére nem megy de az úgy is csak 3 veder körtét ad ,törpe fa . Szélességben 18 métert tudnak ,megemelve még többet 20 métert terít egy egy fej ! Már csak a széllel kell megbeszélnem ne fújjon ! Ki fogok találni valami vas álványt amit jobban lehet tájolni ,meg még van egy 3 fejem is ,még azt is elbírná a szivattyúm ! Colos csövön van a fejekhez vezetve egy káma szivattyúról és kútból megy a víz . A fejek szektorosak de most ki van véve a szektorjuk és körbe járnak . Kb 7 órát ment a víz mire a jég lepotyogott a naptól meg a víztől .

Előzmény: k.ipse (34267)
k.ipse Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34267

Az előző hozzászólók használják a vizes megoldást. Ha lesz pálinkájuk, akkor működőképes módszert dolgoztak ki!

:-)

Előzmény: naivkezdo (34266)
naivkezdo Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34266

Két út van, vagy a jég vagy a fűtés. Az ötleted, ha működhet, azért jobb, mert nem kell kiepíteni a szórófejeket és nem megy el rengeteg víz.

Előzmény: k.ipse (34265)
k.ipse Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34265

Azt kellene megnézni, hogy a direkt erre kitalált parafin olajos hogyan működik, mekkora. Azt kellene lekoppintani.

Problémás lehet, hogy ezeket nagy területen, sokat kirakva használják, legalább is a képek alapján úgy tűnik. Gyakorlatilag befűtik vele az adott területet. 

Ha mozog a levegő, lehet, hogy az sem baj. Viszont az én néhány fámnál nem biztos, hogy működik.

Ebből a szempontból a vizes biztos jobb.

De lehet, hogy csak feleslegesen és hülyeségeket írogatok ide.

Nem tudom, hogy mit kellene csinálni, de eléggé lélekromboló, hogy évről évre lefagy a termés.

 

Előzmény: naivkezdo (34262)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34264

A molotovkoktél a T-34-est is felforrósította... :-)

Előzmény: öreg_néne_b (34259)
naivkezdo Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34263

Amúgy teszt jelleggel 2 fát körbefóliáztam és alá mécses:D

Majd kiderül a többihez viszonyítva mit ért:)

Előzmény: naivkezdo (34262)
naivkezdo Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34262

Igen én sem vettem, mert tényleg drága hazikertbe.

De az ötleted ha jó, az működhet bárkinek egyszerűen, és úgyis hulladék az olaj, keletkezik.

Ki kell próbálni:)

Előzmény: k.ipse (34261)
k.ipse Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34261

Nekem tapasztalatom nincs. A neten olvastam a fagyvédelmi lehetőségekről. Ott írnak a parafingyertyás ültetvényfűtésről a többi lehetőség mellett (vizes permetezés, füstölés). Csak azt írják, hogy drága megoldás.

Azért tetszett ez a megoldás, mert ennek kicsi az eszközigénye.

Ezért gondoltam tovább a használt étolajjal. Hogy kivitelezhető-e kiskertben, azt nem tudom megmondani. De valamit ki kell találni, mert nemhogy pálinkának való nem lesz, de még néhány üveg lekvárnyi sem.

 

 

Ezen a linken van róla szó:

 

https://agrarium7.hu/cikkek/537-fagyvedelem-a-gyumolcsosokben

Előzmény: naivkezdo (34260)
naivkezdo Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34260

Ha azt mondjátok ez jó irány, akkor ilyet bárki tud és egyszerűbb talán, mint a víz permetezés. Jövő tavaszra nekem is ki kell építenem valamit, vagy a víz vagy ez.

 

Előzmény: öreg_néne_b (34259)
öreg_néne_b Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34259

Arra gondoltam. Az olajhoz kell valami kanóc, hogy égetni lehessen. Biztosan lehet készíteni konzervdobozból is hasonlót.

Előzmény: k.ipse (34258)
k.ipse Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34258

Köszönöm az ötletet.

google az olajfáklyára a bambusz fáklyákat adta fel. Az is megfelelő?

Ad az akkora hőt, hogy értelmezhető legyen?

Vagy más típusú fáklyát keressek?

 

Előzmény: öreg_néne_b (34257)
öreg_néne_b Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34257

Olajfáklyában azt is égethetsz, nem okoz problémát.

Előzmény: k.ipse (34256)
k.ipse Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34256

Üdv. a fórumozóknak!

 

Nekem kiskertem van 20 fával, amiből 7 virágzik jelenleg.

Az időkép szerint minusz 3 volt hajnalban, de az 1m magasba kirakott hőmérő minusz 4,5 fokot mutatott. Fagyvédelmet nem alkalmaztam. 2020-ban kb. 80%-os fagykár volt, most meg ki tudja.

Jövőre már nem hagyhatom ezt, mert így semmi értelme nem lesz.

Olvastam a neten a fagyvédelmi lehetőségekről. Ezekből az egyik a parafingyertyás fűtés. Csak elég drága.

Mi a véleményetek arról, hogy pl. használt sütőoljajjal nem lehetne hasonló fűtést kialakítani néhány fa esetén? A háztartásban keletkezik évente elég sok sütőolaj, amit egyébként is összegyűjtök. Nem hiszem, hogy károsabb lenne eltüzelni, mint a parafint. Legfeljebb lenne  egy kis rántott hús illat a kertben.

Vagy ennek az agymenésnek nincs semmi értelme?

kavicsos64 Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34255

Még megy mindig, várom hogy a jégcsapok leolvadjanak vagy a naptól vagy a víztől !

Előzmény: Veszpremi (34254)
Veszpremi Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34254

Ha már nem locsolsz kiolvadáskor, akkor lefagyhat, mert az olvadás hőt von el. Egyszer én így hibáztam.

Előzmény: kavicsos64 (34253)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34253

Így néznek ki a fáim jelenleg is ,mindent beborít a jégcsap ! Mindenképp fentebb kell tegyem a szórófejeket ,mert van néhány fa a minek csak a közepéig van jégcsap ,az afelettivel nem tudom mi lett ! Szombatig valahogy jó volna túlélni a fagyokat .

Előzmény: öreg_néne_b (34252)
öreg_néne_b Creative Commons License 2021.04.07 0 0 34252

Az úgy semmit sem ér, de, ha folyamatosan kapja a vizet, az igen.

Előzmény: gkviiper (34250)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.04.07 -1 0 34251

2óra 20 tájékán ébredtem az ablakban lévő hőmérő 0 fokon állt de nem hittem neki és kimentem megnézni a macskák vályúját és már jéghátya volt rajta ! Azonnal indítottam a szivattyút de csak pisiltek a szórófejek percekig ,azt hittem felrobbanok hogy elaludtam ! De aztán némi fogdosásra tekergetésre elindult a víz bennük ! Ekkor már a fű keményre volt fagyva a talaj mentén már erősen fagyott ! Reggelre dér volt van ! a fákról jégcsapok lógnak még megy az öntözés ! Sajnos alá becsültem a fagyot és a szórófejek is alacsonyra hordanak a fagyás meg egészen a tető gerincig van felfelé ! Ma mindenképp fel kell emeljem a szórófejeket legalább 160-170 magasságba hogy a korona felső részét is érje víz ! Kpe csövet gondoltam a toldásnak . Úgy néz ki a jégcsapoktól a kertem mintha december lenne ! Mindenre ráfagyott az öntöző víz ! Az időkép szerint -3 fok van Valami mást kell kitalálni a hőmérőnek hogy pontosabban mérjen de le is tudjam olvasni bentről . Az ablak miatt becsap ,pedig kettő is van belőle az épület mindkét oldalán ,északi és a délin is !

Előzmény: The Dark Side of the Moon (34246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!