Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2020.05.30 0 2 32851

Szerintem ennek gombaszaga lesz...

Előzmény: beetee (32849)
beetee Creative Commons License 2020.05.30 0 0 32850

Most mire gondolsz.. a paradicsom és a paprika virága elég védett és strapabíró, ellenben pl. az almák, cseresznyék, egyebek nyílt, hosszú bibéire könnyen juthat a szerből...

Előzmény: tibib520 (32847)
beetee Creative Commons License 2020.05.30 0 0 32849

nézd meg nagyítóval.. nincsenek kis 8 lábú lények azokban a hálókban? akkor atka. Atkaölőt vegyél.

 

Ha nincs, de elmorzsoláskor gomba szaga van, akkor meg lisztharmat... felszívódó pl Topas és kén Thiovit Jet.

Előzmény: rkozma (32848)
rkozma Creative Commons License 2020.05.30 0 0 32848

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget/tanácsot kérek. A múlt szombaton vettem észre a négy almafámon ezeket a tüneteket. Csak a külső fiatal levelek végein van ez. Ez milyen betegség? Milyen szerrel permetezzem?

Köszönöm!

tibib520 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 32847

Erre én is gondoltam, de egyrészt  a Wolldünger Linz, vagy a Fitohorm Komplex Plusz csomagolásán miért nincs ez irányú figyelmeztetés?
Más részt meg egy folyton termőnél hogy oldja meg az ember, mikor az folyton virágzik?
Például az Omex Ferti III. kálium túlsúlyos, amit az érés idején illik adni, de ugye a folyton termők ekkor is virágzanak?!
Szóval elég ellentmondásos a leírása.

 

Előzmény: beetee (32846)
beetee Creative Commons License 2020.05.30 0 0 32846

Mondjuk mert megégeti a bibét, ami extra érzékeny, és oda a termés...?

Előzmény: tibib520 (32845)
tibib520 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 32845

Maximum 1%-os töménységben lombtrágyaként is kijuttatható, tehát ha nem kevered erősebbre, akkor nem okozhat problémát!

Egyébként számomra elég zavaros a leírásában az a rész, hogy "Virágzásban nem használható!"
Vagy csak levéltrágyaként nem használható virágzásban? Vajon miért?

Erre nem bírtam még magyarázatot találni!

 

Előzmény: Debrin (32843)
Sinesol Creative Commons License 2020.05.30 0 4 32844

Mi lenne ha máshol vezetnéd le a felesleges energiáidat? Folyamatos kötözködésen kívül nem sok mindent látni tőled, az érvelésednek meg kb. nulla értelme van.

Előzmény: van_Persil (32840)
Debrin Creative Commons License 2020.05.30 0 0 32843

az lenne a kérdésem, ha vízben oldott műtrágyával(Omex Ferti Starter) öntözök palántákat, akkor figyelni kell, hogy a növényekre ne menjen,csak a tövéhez, vagy nem kell tartani az égetéstől?

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.05.29 0 5 32842

Kicsit tovább gondolva...

 

A Mister esetében oda van írva, hogy a "referenciatermék" az Amistar.

 

Ezt azért szeretem nagyon, mert bárki által megvásárolható III. kategóriás termékről van szó mindkettő esetében.

Na most jön az, egyáltalán elolvassa-e ezt sok vásárló? Vagy hogy érti-e az egyszeri egyszerű vásárló, figyelmezteti-e a "patikus" gazdaboltos, hogy mit jelent a "referenciatermék" kifejezés? Ott van-e az is, hogy a kettő egy és ugyanaz? Valamint a figyelmeztetés (azon túl, hogy ne nyelje le), hogy a maximális adott növénykultúrában lehetséges használatok száma a kettő esetében nem adódik össze!?

Az egyszerű gazdaboltban vásárló számára ennek evidensnek kell lennie?

 

 

De ugyanezt el lehetne mondani a Full 5 és Karate Zeon esetére. Korábbra meg ott volt a még III. kategóriás Actara és Venus esete...

 

Beszéltünk már a Sherpa és a Cyperkill engedélyében lévő ellentmondásokról is.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32841)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.05.29 0 4 32841

Onnan indultunk ki, hogy Amistar, vagy Quadris, vagy Mister.

 

Ezek szerint Te tudod mi a fizikai, kémiai különbség közöttük.

 

Szerintem semmi.

 

Az én véleményemet már hallottad. Szerinted?

 

Mennyiben okozhattam a strobilurinokra való rezisztenciát, ha egyiket a másik helyett, de a gyártói adagolásnak és használati előírásoknak megfelelően (pl használat gyakorisága, szezonon belüli száma) használom? Csakhogy tudjam a bűnömet!

Előzmény: van_Persil (32840)
van_Persil Creative Commons License 2020.05.29 -6 0 32840

Te akarod önkényesen eldönteni, hogy mit és mire lehet használni? Te akarod önkényesen eldönteni, hogy mennyit használsz fel belőle egy nem engedélyezett kultúrában? Pont az ilyen alakok, mint te, miatt alakult ki rezisztencia a strobilurinokkal szemben. Csak gratulálni tudok neked. Amúgy hogy gondolod, hogy másoknak adsz ilyen “tudás” mellett tanácsokat? Álljon meg a nászmenet!

(Nem vagyok se növényvédöszergyártó elkötelezettje, se másmilyen okból nem vagyok gazdasági kapcsolatban egyetlen növényvédőszer-gyártóval vagy forgalmazóval sem)

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32832)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.05.29 0 0 32839

Nem minden arany ami fénylik! Pont erről beszélünk!

50 ml 3.102,- forintért?

 

A Quadris 200 ml-es kiszerelésben 8.476,- Ft

Amistar 200 ml-es kiszerelésben 8.926,- Ft

Amistar Top 250 ml-es kiszerelésben 7.670,- Ft

 

10 ml kell 10 liter vízbe a Quadris-ból, Amistar-ból és a Mister-ből, 15 ml az Amistar Top-ból.

 

Egy 10 literes permetlé kerül Mister-ből = 620,40 Ft

Quadrisból = 423,80 Ft

Amistar = 446,30 Ft

Amistar Top = 459,30,- Ft

 

Előzmény: tibib520 (32838)
tibib520 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 32838

Akkor inkább ezt vedd!
https://www.farmmixgazdabolt.hu/mister-3732

Jóval olcsóbb, és ugyan az a termék más csomagolásban.

 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32837)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.05.28 0 0 32837

"amistar 4800 Huf, a Quadris meg 8800"

 

na ezért használok Amistar-t!

Előzmény: arsenalfan007 (32833)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.05.28 0 0 32836

Pont a Quadris mellé kell Topas, mert lisztharmatra elég erős rezisztencia alakult rá ki.

Ezt orvosolták az Amistar Top-nál, ahol tettek hozzá egy azol-t.

Előzmény: arsenalfan007 (32833)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.05.28 0 0 32835

Pontosan tudom, de a hatóanyag csoport alapján nyugodtan lehet használni és hatásos is kell, hogy legyen. Pont erre írtam, hogy a Score és hatóanyaga önmagában csak kevés kultúrában van engedélyezve. zöldségben nincs. Aztán ha ezt azoxistrobinhoz adják, rögtön csodaszer lesz, mert a zöldségekben is kiválóan hat?

 

Nem arról van szó, hanem a Syngenta el akarja adni a Topast és más nagyon rokon formációt is? Nem akar a saját termékének konkurenciát állítani és nem mellesleg Te megveszed mindkettőt, azaz többet költesz a gazdaboltban.

 

De igazad van, tegyél mellé Topast! És akkor máris három szert kevertél az Amistar Top + Topas-sal. Tuti hatás.

 

A Bayer nem trükközött ennyit a Folicur Solo-nál, ezt ajánlja lényegében az összes gomba ellen, még tán lábgombára is... :-) Na jó peronoszpórára nem, de az külön történet.

Előzmény: arsenalfan007 (32834)
arsenalfan007 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 32834

A score sajnos III. kategóriásként sincs engedélyezve szőlőre. Nem kötekedésképpen írom, mert én lennék a legboldogabb, ha mehetne. Az előző hozzászólásomban vázoltam is, h miért.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32832)
arsenalfan007 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 32833

Szia!

 

Köszönöm válaszod.

 

Némi kiegészítés:

 

Nem tudom, honnan jött a csemegeszőlő dolog (mármint, hogy nekem arra kell). Nem arra kell, hanem a Rizlingszilváni fajtára. Nem tudom, hogy ismered-e, ill. valaki ismeri-e. Azt kell róla tudni, hogy a nem megfelelő időben elvégzett rothadás elleni kezelés esetén akár 2 nap alatt is képes elrothadni közvetlen szüret előtt. Legalábbis nálam. Ill van még otellóm is, de az nem számottevő mennyiség, de hasonlóan tud járni...

 

Hát nem vagyok biztos benne, hogy a Topas elég nekem 4x. Idén már egyet permeteztem-nélküle. Most jönne a második, de eddig nem tudtam mert fúj a szél. De nagyon. Ha sikerült volna, még az is Topas nélküli lett volna. De ha most belecsúszok a virágzásba, akkor már azt is bele kell tennem. Ált. aug. első-második hetéig szoktam permetezni a szőlőt nagyjából 10 napos fordulókkal. Ha azt is beleveszem, hogy virágzástól fürtzáródásig (kb. 2-3 permetezés) Folicur Solot szeretnék használni (a rothadás elleni hatás miatt), ami ugye ugyanaz a hatóanyagcsoport, mint a Topas, akkor máris kilőttem a négy alkalmat. A kén meg nem elég, ezt sajnos tapasztalatból tudom. Persze, ha teszek bele Quadrist, amellé elvileg nem kell Topas.

 

Azér lenne fontos kérdés az Amistar Top/Quadris dolog, mert az amistar 4800 Huf, a Quadris meg 8800... Egy quadris árából meg van a két amistaros permetezés kb.

 

Rothadásra esetleg Corus/Folpet hatóanyagú valami? Van vele tapasztalatod/van valakinek tapasztalata?

 

 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32830)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.05.28 0 2 32832

A szabályok betartása nagyon fontos dolog. Ha a szabályokat nem üzletpolitikai okokból találják ki, akkor ennek van is értelme. Ha a szabály egyetlen értelme, hogy a Te pénztárcádat apassza... az azért érdekes jelenség. Ezeket a szabályokat nem a Nébih hozza, hanem az engedélyt kérők találják ki. A Nébih az engedély kérelmeket elbírálja fomai és biztonsági szempontból. Más lenne a helyzet, ha a Nébih határozná meg a paramétereket! Nem erről van szó!

 

Amúgy éppen azt vezettem le, hogy ha használja az Amistar Top-ot, akkor semmi, de semmi nem mutatja ki a "szabálytalanságot". Merthogy olyan szereket használ, amelyek így-úgy amúgy engedélyezettek és mire érésbe kerül, addig sokszorosan lebomlanak.

Én tényeket közlök, nem bíztatok a használatra, az saját fogyasztás esetén mindenkinek a saját ügye.

Azzal teljes mértékben egyet értek tehát, hogy ilyen hadi-kanyarokat csak saját fogyasztásra szánt szőlőnél szabad csinálni. Már csak azért is, mert az eladásra termeltnél rögzíteni kell a permetezési naplóban mindent. Ennek meghamisítására pláne senkit nem bíztatok.

 

De azért azzal Te is egyet értesz, hogy vicces, amikor két III. kategóriás szert betöltök a tankba amit senki nem tilt sehol. És II. kategóriás lesz belőle és olyan amit nem engedélyeznek olyan kultúrában, amire külön-külön III. kategóriásan mehet.

Előzmény: Tomo75 (32831)
Tomo75 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 32831

Nem szabad olyan szert használni, ami nincs engedélyezve. Futottam amistar ügyben pár kört én is, még a hivatallal is beszéltem. Saját fogyasztásra sem ajánlják a szőlőt ha ezzel permetezed, másnak adni vagy eladni belőle pedig tilos!

Csak azt használjuk, ami engedélyezve van, akár üzletpolitika, akár nem.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32830)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.05.28 0 1 32830

Az Amistar Top nincs engedélyeztetve a szőlőre, ahogy a Score sem.

Vagyis elvben nem mehet az Amistart Top szőlőben, gyakorlatban viszont igen. Ezekben az esetekben véleményem szerint kizárólag üzletpolitikai okok állnak a háttérben. Én is ezzel szórtam a múlt héten.

Vicces dolog ez, mert az Amistar Top szerkombinációt az engedélye alapján zöldségekre "találták ki". Közben meg látjuk, hogy a difenokonazol (Score) hatóanyag összetevője önállóan nincs is engedélyeztetve zöldségben... Kombinációban meg mégiscsak jó? :-)

Szóval az Amistar Top mindkét összetevője elég általános hatásspektrumú szer, nyilván gond nélkül alkalmazható szőlőben.

 

Szürkerothadásra felszívódó szerből az azoxistrobin hatóanyag jó, azaz ha az előbbi Amistar Top-ot használod, akkor az elvben megvédi. Ha már közeledik az érés, akkor pedig használhatsz Teldor-t, ami ugyan nem teljesen felszívódó szer, de a leírása szerint hosszú hatástartamú, mert részben azért transzlamináris.

Borszőlőnél a gombaölők használata külön fejszámolgatást igényel, de ha jól értettem, Neked a csemegeszőlőre kell kalkulálnod.

 

A 4x használható Topas bőven elégséges kell, hogy legyen lisztharmat ellen. Az úgy két hónap védelmet ad. Köztes időben rezisztenciatörésnek használhatsz kontakt szereket is: ként külön (Thiovit) vagy inkább célszerűen valami komplexebb formában, mint Rézkén 650 SC, vagy "Bordóilé + kén"-t vagy Karathan-t. Ennek azért bőven elégnek kell lennie!

 

Előzmény: arsenalfan007 (32828)
Tomo75 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 32829

Csemegeszőlő topicban azt ajánlották, nem szabad olyat használni, ami nincs engedélyezve. Én betartom. Szőlpőre vegyél Quadrist, ha arra van szükség. Szőlő és Csemegeszőlő topicban segítenek.

Előzmény: arsenalfan007 (32828)
arsenalfan007 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 32828

Szia!

 

Annyi kérdésem lenne, hogy az Amistar Top is jó-e a szőlőbe? Engedélyezve ugyan nincs, de a hatóanyaga egyezik a Quadriséval (bár ebben kevesebb van belőle) illetve a Score/Alfa Solo hatóanyaga is benne van, ami szintén nincs engedélyezve szőlőre.

 

Illetve mivel lehetne kiegészíteni szürkerothadás ellen?

 

Ill. még egy kérdés - talán tudsz, vagy tud valaki segíteni. Topast használok szőlőben lisztharmat ellen. De elvileg csak 4X engedélyezett a felhasználása. Milyen más hatóanyagú szert tudnál/tudna valaki javasolni, ami felszívódó, és alkalmas szerrotációnak/rezisztencia kialakulásának elkerülésére?

 

Köszönöm!

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32812)
beetee Creative Commons License 2020.05.28 0 0 32827

Ez nem lehet, hogy tetves volt? De leirtottad? És a deformáció megmaradt?

 

Előzmény: lapar (32824)
beetee Creative Commons License 2020.05.28 0 0 32826

6 lábuk van. Tetvek. Más faj.

Előzmény: lapar (32822)
beetee Creative Commons License 2020.05.28 0 0 32825

Levélpirosító levéltetű.Ribizlifajtától is függ, hogy mennyire pirosodik be... A ribizli tipikus károsítója. A dudorokban laknak egy ideig alulról a tetvek, de lehet, hogy már kiköltöztek... nem emlékszem mikor, de nyárra levonulnak a ribizliről egy másik (nem haszon) növényre.

 

Mivel nehéz őket kontakt szerrel eltalálni, felszívódó jó ellenük.

Hivatalosan szabad forgalomban a Mospilan van... viszont tervezd be, hogy mennyi idő van érésig, és belefér-e egy ilyen kezelés...

Előzmény: lapar (32821)
lapar Creative Commons License 2020.05.28 0 0 32824

És végül, kajszi. Nem sok ilyen van, de van.

 

lapar Creative Commons License 2020.05.28 0 0 32823

Dió.

Ez, ha jól tudom, atka:

 

 

Ezt viszont nem tudom mi. Olyan pajzstetű kinézete van.

 

lapar Creative Commons License 2020.05.28 0 0 32822

Ezek a tetvek a levél hátoldalán a fekete tetvek "kölykei", vagy más faj?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!