Keresés

Részletes keresés

Fagyosnapok Creative Commons License 1 napja 0 0 53557

És ezeket 1 db kályhával fűtenéd ?

Nem lesz komfortos !

Előzmény: SwissArmy (53556)
SwissArmy Creative Commons License 4 napja 0 0 53556

Ugyan ebben a helyzetben vagyok én is... Toldi 11kw kályha 130 ezer... vagy Kamino 8kw... 50 nm , 4 kis helység... ebben benne van a tetőtér is... ?!

Előzmény: Georgius36 (53547)
sabrinho Creative Commons License 2020.11.16 0 0 53555

Igen?

Nekem is ilyesmi van, ezt akarom lecserélni olyasmire, ami légoladoln iszonyú keveset ad le a vízoldalhoz képest. A cs. kályha esetében ez a működési elv miatt kizárt. Régebben járt ide kandallokazános nick névvel egy gyártó, az ő honlapjukon ilyesmi készülékek vannak, nem tudom más, pl. Edilkamin gyárt-e hasonlót. 

Előzmény: dakaros (53554)
dakaros Creative Commons License 2020.11.15 0 0 53554
Előzmény: sabrinho (53548)
Ofenbau Creative Commons License 2020.11.13 0 0 53553

Még jó hogy  így írod lesz !

Tehát nincs kész a bélelés.

Nos a furán flex bélelés az kanyargó - elhúzott kéményekre lett kitalálva. Oda ahová egyenes cső nem megy be.

A furánflexből is kétféle van. Az általánosabb gázra.. ritkán előfordul ugyan szilárd tüzelésre is, de semmi sem garantálja, hogy tartós lesz.

Szvsz  felesleges, fordítsd azt az összeget inkább tüzelőre.

Helyes tüzelés esetén egy tégla kémény 50 -60 évig tart.

Vagy  saválló acél lemez béléscsővel béleltessed.

40 nm fűteni csak intenzív tüzeléssel lehet, tehát  kondenz - kátrány lerakódás nem igen lesz.

A bélelőnek természetesen jó üzlet !!

Előzmény: Georgius36 (53552)
Georgius36 Creative Commons License 2020.11.13 0 0 53552

A kandalló beszerelésével együtt lesz bélelve furanflex technológiával. 

Előzmény: Ofenbau (53551)
Ofenbau Creative Commons License 2020.11.13 0 0 53551

Ha megengeded, mivel van bélelve a kéményed ?

Előzmény: Georgius36 (53550)
Georgius36 Creative Commons License 2020.11.13 0 0 53550

Több kisebb helyiségre oszlik a ház, de központi helyen kerülne kialakításra a kandalló, frissen bélelt régi 4 téglás kéménybe csatlakoztatva.

Előzmény: Téli nap (53549)
Téli nap Creative Commons License 2020.11.13 0 0 53549

Hatalmas a kínálat   az ilyen felső kivezetésű kályhákban.

Én igaz csak 30 nm -en  egy 48 eft -os kandallóval  és  a hozzávaló csövekkel, idomokkal együtt  60 eft oldottam meg.

A 40 nm egy tér vagy több helyiség ??

Előzmény: Georgius36 (53547)
sabrinho Creative Commons License 2020.11.13 0 0 53548

Sziasztok!

Már régen jártam itt, mivel a vízteres cs. kályhám pufferrel 10. éve tökéletesen üzemel, ezúton is köszönöm a beépítéskorabeli segítségeket. Most viszont szigeteltünk és úgy néz ki, a kályha lehet, hogy "sok" lesz légoldalon. Lassan már úgy is átrakásérett lenne, ez esetben viszont meggondolandó egy vízteres kandalló beépítése helyette. Tudtok olyan betétet, ami direkt a vízoldalra van kihegyezve, és összességében sem túl nagy teljesítményű? 

Georgius36 Creative Commons License 2020.11.12 0 0 53547

Sziasztok!

Szabadon álló kályha vásárlás előtt állok 40m2 es kis házikónkba. Eddig elektromosan oldottam meg a fűtést, de a tapasztalatok (kifűthetőség, költségek) alapján inkább minimális mértékben kiegészítő fűtésnek szeretném használni már csak az elektromos radiátorokat.

120mm es felső kivezetésű megoldásokat szeretnék találni.

Eddig a Wamsler Kamino 6KW os változata és a Toldi T8 illetve ha tényleg alkalmas felső kivezetésre TST032B modell szimpatikus.

Árkategóriában 100-150e FT os szegmenst céloznám meg. 

Van esetleg valakinek tapasztalata ezekkel a modellekkel vagy ebben az árkategóriában tud jobb alternatívát? 

Elsődleges szempont a megbízhatóság és minőség, utána az esztétika, esetlegesen a teljes öntvény konstrukció lenne.

Köszönöm a segítséget előre is! 

The Rocketeer Creative Commons License 2020.11.12 0 0 53546

Ez leginkább attól függ, hogy mi az eddigi tapasztalatod abban a helyiségben, ahol a kandalló van. Ha eddig sokalltad a hőleadást/hőingadozást, akkor lehet értelme, bár maga a burkolat is korlátozza némileg a hőleadást, továbbá bizonyos mértékű hőtároló képességével símítja a hőingadozást. Hogy mennyire, az nyilván tág határok közt változhat, mind a hőszigetelés, mind a burkolat esetében. Az égés szempontjából inkább javít, a vízteresek eléggé el tudják hűteni a tűzteret, úgyhogy szigetelve is ki tudod venni a hőt jó hatásfokkal.

Előzmény: Con_sole (53545)
Con_sole Creative Commons License 2020.11.12 0 1 53545

Sziasztok! Ha már vízteres kandalló. Most tervezem körbeburkolni az eddig naturan álló vízteres kandallónkat (EdilKamin H2Oceano 23). Mit gondoltok a külső burkolat és a kandalló közé érdemes hőszigetelést rakni, hogy a teljesítmény inkább a víz melegítésére koncentrálódjon, vagy hagyjam inkább? Egyébként 2 éve működik kifogástalanul és dolgozik egy 1m3-es puffertartályra.

The Rocketeer Creative Commons License 2020.11.11 0 0 53544

Hátrafelé vízszintesen álltak a csövek, kifolyt volna a homok. Nem volt gond vele.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (53543)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.11.11 0 0 53543

A hőtároló tömeg növelése okos ötlet.

Az üreg teljes lezárása (ledugózása) nem okos ötlet (levegő hőtágulás -> előfordulhat a tartály kihasadása, szerencsés esetben csak dugó kilövése)

Előzmény: The Rocketeer (53542)
The Rocketeer Creative Commons License 2020.11.11 0 0 53542

Testvéremnél feltöltöttük tiszta, száraz kvarchomokkal a vízteret a csöveken keresztül, kis ütögetéssel, döntögetéssel megoldható volt aztán dugó. Egy kis hőtároló tömeg pluszban. Használta így jópár évig. Az szabadonálló kisebb kandalló volt. Ha a tiéd már be van építve, az megnehezítheti a dolgot

Előzmény: kataraider22 (53536)
PTRNL Creative Commons License 2020.11.11 0 0 53541

Még annyi, hogy bekötésre került nálam a kémény, 200-as a 140-es négyzetalakú után... hát van némi különbség a huzatot tekintve.

Bedobtam egy kugli fát a kandallóba aztán a háztetőn koppant... :D

PTRNL Creative Commons License 2020.11.11 0 0 53540

Sziasztok! Írnék pár sort a Skamol kálciumszilikát lapról, hátha valaki úgy van mint én voltam...

Szóval a könnyűszerkezetes kis házikónkban fa födémen került kialakításra egy vízteres kandalló. Könnyű burkolatot kerestem, ami biztonságos, bírja a hőt, jött a kálciumszilikát lap. Skamolnak volt fent a neten videója a komplett rendszerről, kivitelezésről, meggyőzött.

A kb. 130 széles*230 magas*80cm mély hasáb anyagköltsége 230.000 Ft-ra jött ki mindennel. 

TELJESEN laikusként a video alapján sikerült az 5 cm vastag lapokat összecsavarozni, fél napos munkával állt a kandalló, megspóroltam némi munkadíjat.

Az anyag nekem nagyon tetszett könnyű vágni, nem kell fémszerkezet, teljesen merev hasábot kaptam a végére amit lehet glettelni festeni burkolni akár.

Két évig Ytongban volt a kandalló, most másik helyre került, hát az Ytong burkolat bontása 10 másodperc volt. Egyet vertem rá kalapáccsal, és széthullott az egész, elporladt, darabjaira vagy én nem is tudom. Emiatt váltottam az Ytongról.

Ha valaki szintén Skamolt/Skamotecet venne, minimális alapozót meg ragasztót vegyen. Nekem ehhez a mérethez 1 flakon alapozozó meg két tasak ragasztó kellett... 3/6-ot ajánlottak, annyit is vettem.

Ha kérdés lenne, és tudok, segítek.

peterch Creative Commons License 2020.11.10 0 0 53539

Szia !

Megnézted a gyártó mit ír ? Az egész 4mm-es tüzálló acéllemezböl van . Gondolod , hogy ez a lemez átég ? 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (53537)
kataraider22 Creative Commons License 2020.11.10 0 0 53538

Értem,köszönöm a vàlaszod,igen próbàlom eladni,és vennénk egy sima légfűtésest, most is hirdetem, de sajnos eddig nem sikerült még. 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.11.09 0 0 53537

Szerintem sehogy. A vízteres részek vas részei nem 5-600 fokos hőmérsékletre vannak méretezve, ha azt a részt vízteleníted és rendszeresen felmelegíted sok száz fokra, ott a vékony vasak összevissza fognak görbülni + kilágyulnak. Szerencsés esetben csak soha többé nem használhatod vízteresként, peches esetben az a rész egy idő múlva szétnyílik, egy nagy lyuk lesz ott, ahol kikukucskál a füstgáz + tűz.

Valószínűleg sokan boldogan megvásárolnák tőled egy NEM vízteres tűztér áráért.

Előzmény: kataraider22 (53536)
kataraider22 Creative Commons License 2020.11.08 0 0 53536

Sziasztok,segítséget kérnék ,hogy van egy Zuzia-Kratki 19 kw,-os vízteres kandallóbetétünk,hogyan tudnànk àtalakítani,hogy csak légfűtésesként hasznàljuk mint egy sima kandallót.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.11.07 0 0 53535

Ha a helyiségben nincs más (jelentősebb) egyéb fekete dizájn elem, akkor a nagy méretű mat fekete kandalló nem egy ott lévő tárgyként, hanem "negatív térként" (valaminek a hiányaként) lesz jelen a szobában. Ez ellen vagy erős megvilágítással lehet védekezni, vagy a szín megváltoztatásával, hogy ne legyen "fekete lyuk" érzete annak, aki nem kimondottan abba az irányba néz.

Nem tudom, hogy nálad illeszkedne-e a színvilágba, első gondolatom egy sötét meggypiros szín (az érintés ellen védő rács padig lehetne fekete).

Magas hőmérsékletű (>600 fok) piros hőálló festékhez feketét kevernék addig, amíg meg nem kapom a megfelelő árnyalatot. A nagy festés előtt a hőállóságot és az árnyalatot kipróbálnám egy kis felületen (villanyrezsó :) vigyaázat a 600 fokos fűtőfelület még csak tök sötétben láthatóan izzik nagyon halványan, amikor már jól látható az izzás, az már 600 fok felett van: https://apunked.files.wordpress.com/2017/02/39_tempchart_mod.gif

Előzmény: Sedicivalvole (53533)
Soros György Creative Commons License 2020.11.06 0 0 53534

én is ezt mondom.

Előzmény: Sedicivalvole (53531)
Sedicivalvole Creative Commons License 2020.11.06 0 0 53533

Minimál stílusú a ház,tehát teljesen vállalható ez a szín átfestés nélkűl.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (53527)
Sedicivalvole Creative Commons License 2020.11.06 -1 0 53532

Ez így igaz.Bizony kell a hely és az most annyira nem lesz.Tehát vagy egy design elem amit kályhának hívnak,vagy egy burkolatlan betét ami azért ki is néz valahogy és még fűt is.Mostani házamban Supra Temporis van...szuper a supra...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (53530)
Sedicivalvole Creative Commons License 2020.11.06 0 0 53531

Szerintem elférne alatta,ráadásul emelni is lehet picit a lábakon ha kell.

Előzmény: peterch (53526)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.11.06 0 0 53530

"Nem nagyon találok olyan kandalló kályhát,ami jól is néz ki és a hatásfoka is jó. Ami designban erős,az szinte csak dísz"

Mert a legtöbb olcsó+kis helyigényű dizájn elem mellékhatása a hőleadás, tehát a fűtési hatásfok rontása.

A legjobb hatásfokú burkolat a nulla burkolat, bármiféle burkolat ennél csak rosszabb lehet. Persze lehet kicsivel rosszabb és lehet sokkal rosszabb is.

Ha a tűztered köré építesz egy olyan díszburkolatot, amely szinte egyáltalán nem akadályozza a tűztér körül a fűtőlevegő felfelé áramlását (tehát pl minden irányban jó távol van tőle), az nem rontja a hatásfokot, viszont ez az építmény el fogja foglalni a nappalid felét :)

Előzmény: Sedicivalvole (53525)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.11.06 0 0 53529

"balesetveszélyes lehet !!"

Lehet csinálni a tűztér köré valami dizájnos rácsot.

Egy lehetőség a millióból: https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61BWN5yqaeL._SL1500_.jpg

De a kész (haidekker, ponthegesztett) rácsokat is lehet úgy alkalmazni, hogy modern+művészi hatású legyen.

Előzmény: eekeili (53523)
einohyl Creative Commons License 2020.11.06 0 0 53528

A hőálló ezüst talán jó. 

Igaz a kötőanyag ebből is kiég, de az ezüst por a felületen marad.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (53527)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!