Keresés

Részletes keresés

nmaxima6 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 83
Hali mindenkinek!

Segítségeteket szeretném kérni, a menyasszonyommal olaszországi üdülést tervezünk, és érdeklődni szeretnék, és uti tippeket kapni (árakról, lehetőségekről).
A terv az, hogy

-első nap korai indulás magyarországról, majd velencei célunk lenne, és itt jön az első kérdés (hogyan érdemes velncébe eljutni? egy szálloda mondjuk mestre-ben, majd busz, (én ezt láttam optimálisnak) de várom válaszaitokat a lehetőségekekről.
-második nap velence-maranelló (a Ferrari múzeumot meg szeretnénk nézni), majd ezt követően szeretnék a további napokat
(4-5 napot) egy kellemes tengerparti panzióban, (hotelben) tölteni , következő kérdésem ide csatlakozna (legszebb olasz tengerpart? bár tudom ez tág szubjektív fogalom, de tudni szeretnék a szép partok helyét, esetleg konkrét szállásajánlat is érdekelne). Nézegettem a neten Rimini-t de, lehet az nekem túlságosan (nyüzsgő város), egy szép tengerparti nyugis helyet, ha tudtok szivesen venném az ajánlatokat.
Előre is köszönök minden hozzászólást.

Üdv mindenkinek!
Borsooo Creative Commons License 2010.02.19 0 0 82

Mi Szardíniára megyünk, már voltunk kétszer, de még mindig nem unjuk.

Anyyi a látnivaló és olyan gyönyörű partok vannak ott!!

 

Pár kép:

 

 

 

 

 

 

 

 

Fittipaldi2004 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 81

Üdv.

 

Idén senki nem megy az olasz tengerpartra?

Az idei autópályadíjakról tud valaki információt adni?

(osztrák - olasz útvonalon)

Köszi.

tincsy Creative Commons License 2005.08.19 0 0 80

mi juliusban voltunk Riminben illetve attol északra egy kisvárosban.

A tengerpart marha hosszu, mi is besétáaltunk Riminibe, nekem tetszett, de kisgyerekkel örülök, hogy nem oda mentünk. A hotelek közötti sétány olyan mint egy városi utca, sok autoval bolttal. A tengerpart jo széles, starndok egymás mellett - sajnos mind fizető szerintem, igy megéri foglalásnál olyat választani, ahol adják a napernyöt és 2 napágyat.

Nekem Toszkánához képest olcsonak tünt, a napágyas dolog is 7-10 eur naponta, mig nálunk 20 körül van. A melegvizes zuhany is csak 20 centes zsetonnal metn, mig nálunk 1 eurossal (másfél perc meleg viz). A boltocskák nagyon drágák, ásványviy 1,50 -2 euro volt, mig a boltban 30-40 cent.

Ciao

Viki

www.gportal.hu/toszkana

Előzmény: Sands2005 (78)
Fondista Creative Commons License 2005.06.11 0 0 79

Rég írtál, talán nem késő:

Riminiben csak átutazóban voltam, igaz két alkalommal is egy-egy délután erejéig. Nekem tetszett, hatalmas homokstrand, de nem az a Bibionés kommersz, annál hangulatosabb. Ráadásul Rimininek múltja is van, római emlékek. Közelben van San Marino, kihagyhatatlan! Autópálya ügyben ez a honlap talán segít:

http://www.autostrade.it/

Árakról és részletekről nem írok, mert még líra volt akkor...

Valahol a közelben van egy Aquapark is, de lehet hogy az már kicsit messzebb van, Ravenna felé.

Ja és még valami: egyik irányban érdemes az autópályát feledve, Ravennától északra a Pó deltán keresztül jönni/menni. Nagyon szép!

Na és még egy hasznos lehet: http://www.camping.it/

 

Jó utat! Bon viaggio!

 

 

 

Előzmény: Sands2005 (78)
Sands2005 Creative Commons License 2005.05.30 0 0 78

HI All,

 

Nyáron mennénk kocsival Rimini -be.

Vannak tapasztalataitok???

Árak?

Maga a hely milyen?

Mire kell figyelni?

Útvonal? Autópálya?

 

Bármilyen hozzászólás érdekelne....

 

Köszönöm!

Sands

 

tincsy Creative Commons License 2005.04.01 0 0 77

vannak Toszkanaban is tengerparti apartmanok

nezzetek be a www.gportal.hu/toszkana weboldalra, egy kint élö magyar irja, azaz én :)))

natalyel Creative Commons License 2003.04.22 0 0 76
Olasz - Jesolo, Lignano stb. - apartman erdekelne ket szemely reszere. Tudtok segiteni, hol nezzek utana, esetleg szemelyes tapasztalat?
Natalyel
Ficium Creative Commons License 2001.09.22 0 0 75
Sziasztok!

Nagyon jo volt!
Remekul ereztuk magunkat!

A legfontosabbak:

Vatikanban a Szt. Péter Bazilikaba ferfiaknak csak hosszu nadragban, noknek csak nem kihivo (fedett dekoltazs) ruhaban lehet bemenni.

A Sixtusi kápolna 1/2 3 - kor bezar.

Romaban az Angyal var hetfon zarva.

Kenyer: 500Ft
Benya: 280Ft

A kozlekedes enyhen szolva fuggetlen a Kresztol.
A kozbiztonsagtol feltem, de minket semmilyen kár nem ert, igaz, hogy nem is volt semmi az autoban.

Romaba mi metroval mentunk be, akocsit kint hagytuk a vegallomason. Szerintem igy erdemes.
Nem erdemes nemzetkozi diakot csinaltatni.
viszont nehol azt hiszik, hogy Mo. Eu. tag igy olcsobb a belépő. :)

Ausztriaba a 10 napos autopalya matrica 2100Ft es itthon is kaphato. Ausztriaba erdemes benzint is venni, mert annyi mint nalunk es most mar en is elhiszem, hogy jobb minosegu.

Az utvonalunk:

Maranello - Pisa - Firenze - Szt. Benedetto del Tronto - Roma - Szt. Benedetto del Tronto - Szt. Marino - Bologna.

Syd Barrett Creative Commons License 2001.08.29 0 0 74
Mi Lignanoban voltunk, kaját csak diszkontban vásároltunk. Az árak (forintra átszámítva): kenyér: 500 Ft/kg, dobozos tej: 135, zsemle: 24/db habár kilóra adják, dobozos sör: 100, felvágottak: 1000 körül/kg, benzin: 280. Röviden ennyit. Átmentünk Velencébe, hazafelé Jesolot kellet érintenünk, ahol 20 km-t kb. 2 óra alatt tettünk meg. Dugig volt, szerencse hogy mégsem kaptunk ott szállást. A rengeteg medúza ami Jesolóban van, amiatt sem sajnálom.
Ficium Creative Commons License 2001.08.27 0 0 73
Köszönöm a válaszokat!

clark:
Egy kicsit megnyugtattál az árakkal kapcsolatban. :)

dokika:
Mi is San Benedetto del Tronto-ba megyünk. Csak ezt egyszerübb volt leírni, meg talán többen ismerik.
És megprobáljuk megnézni az általad javasolt helyeket.

szalapala:
Hopsz, akkor Euro-t nem viszünk. :)
Egyébként nincs is. Hisszük. :DDDD
Tavaly voltunk Velencében és ott mindenhova ki volt írva az ár Euroban is, innen gondoltam, hogy lehet azzal is fizetni.

Egy hétre megyünk, nem egy napra. Így remélem belefér még San Marino és Ravenna is.

Érdemes nemzettközi diákot (nem iskolást!) vinni, hogy olcsobb legyen a metrozás Rómában?

Sokan mondják, hogy nem érdemes autópályán menni, mert lemaradunk a látnivalóról. Ti hogy vagytok ezzel?

Már nagyon várom az indulást!

szalapala Creative Commons License 2001.08.25 0 0 72
Szia,Ficium!
Javaslom Euro-t ne vigyél, mert lecsuknak!
Euro készpénz csak 2002.január 1-től lesz ugyanis. Akinek már most is van, az csak lophatta egy központi bankból, vagy hamis.

Valóban kis útmenti diszkontokban kell vásárolni, ez hasznos ötlet, mert az üdülők boltjai sokkal drágábbak. Ami nekem viszont csalódást okozott, hogy ott csak hazai bankkártyát fogadtak el! Se VISA, se ECMC nem volt jó.
A kenyér az még ott is elég drága 700-800 Ft is lehet kilója. A sajt is eléggé drága, meg a húsnemű is. Víz az van 50-70Ft-ért is 1.5 literje, de van 200-250-ért is.
A fehér szőlő viszont olcsóbb, mint nálunk, én 2990ITL-rt is vettem, meg 4500ITL-ért is, láttam viszont 6000ITL-t.
Kellemes olasz vörösborok vannak 3-4000ITL körül is 1.5 literes palackokban.
Belépők 8-9000 ITL körül. A parkolás lehet kisebb gond, érdemesebb fizetőparkolókba beállni, mert beljebb is van ugyan néhol hely, de szinte mindenhol csak a rezidenseknek. (Pl. Bolognában keringtem vagy félórát, aztán rájöttem ,hogy biztosabb a parkolóház, vagy garázs. Franc, aki azt kockáztatja, hogy mire visszamegy a városnézésből, és indulna vissza 150km-re, ne találja a kocsiját, mert elvontatták.)

Ha már Pescarából elmentek Firenzébe,Pisaba - ami nem kis út egy napra - akkor ilyen távon belül van San Marino is, és kicsit odébb Ravenna.(Ez utóbbi egyik kedvencem, már harmadszor látogattam meg, San Marinot csak másodszor.)

Előzmény: Ficium (69)
dokika Creative Commons License 2001.08.25 0 0 71
Szia Ficium !

Mi tavaly voltunk San Benedetto del Tronto-ban.
Csodálatos hely, Pescaratól kb. 30 km északra.
Tele van pálmafával, leanderrel....
A tengerparton pálmafák árnyékában lehet hűsölni.
Pescara már kevésbé tetszett, bár itt csak átrohantuk.
Érdemes megnézni Loreto-t.Gyönyörű a Rivera del Conero is.Hatalmas tengerbe eső sziklája van.
Ha Firenze felé jártok nem szabad kihagyni Sienát,
gyönyörű fehér márvány dómja van.
Jó utat, csak győzd a rengeteg élményt...
Elba szigete ? Ha van időtök megéri....!!

Előzmény: Ficium (69)
clark Creative Commons License 2001.08.24 0 0 70
Hali!Vasárnap értem haza olaszból:
1,Csak lírát vigyetek, vagy bankkártyát mert sok az ATM.
2.Ausztria
3.Nem tudom
4.Sok minden van
5,Kis szupermarketben 65Ft-ért vettünk 1,5L hideg ásványvizet, 180Ft-ért 1,5L hideg Coca-Colat.Arra ügyelj, hogy ne frekventált helyen vásárolj(autópályabenzinkút, üdülőhely központja, városközpont stb.)mert 3-4-szer annyiba kerül minden!Üdv Clark
Ficium Creative Commons License 2001.08.22 0 0 69
Sziasztok!

Mi szeptember elején megyunk Pescaraba.

Szeretném a véleményeteket kérni, hogy :

1, Milyen valutát vigyunk? (Líra v. Euro)
2, Milyen utvonalon menjunk? (Ausztria v. Szlovénia)
3, Érdemes-e nemzetközi diákot csináltatni?
(Rómába vonattal akarunk bemenni, érdemes?)
4, Pisa-n és Firenze-n kivul mit nézzunk meg feltétlenul?
5, Kaja mennyivel drágább?

Köszönom

Szept 10 után majd leírom a mi tapasztalatunkat, de addig is nagyon örülnénk, ha megosztanátok velünk a Tiéteket.

Geonic Creative Commons License 2001.08.03 0 0 68
Sziasztok! Talán vkit érdekel még (bár kissé lecsusszant a topic), hogy Jesoloban béreltünk 4-en bungallót a tengerparton 90.000 líráért naponta, +személyenként 12.000 szintén naponta. Szerintem nem rossz, ahhoz képest, hogy csak úgy betoppantunk. Tovább nem is keresgéltem, a kempingekben zsúfoltság, itt kellemes volt a légkör, és csak faházak voltak.
szalapala Creative Commons License 2001.07.18 0 0 67
Igen, most már láttam, hogy csak átutazó voltál, görögök felé, nem olaszban üdülő.
Előzmény: Komárom- (66)
Komárom- Creative Commons License 2001.07.18 0 0 66
Azért Ancona, mert Görögországba mentunk és innen csak 20 óra a hajóút Patrasba ...
-- Camping címek, ill. egy:- www.camping.it -
itt részletesen lehet keresni egész Olaszország területéről. Tavaly Velencéből indultunk, idén Anconábol. Velence , .. igen idén is megnéztük. A jesolot csak képekről ismerem, de a tömeg tekintetében hasonlíthat az anconai partszakaszra. Az országúti autózásról !!! - Mivel az olaszoknál szabály, vagy szokás, hogy a becsatlakozó útról mindenkit beengednek... - mi vagy másfél órát álltunk, ill. döcögtünk a dög melegben Velence után és két-három rendőr segítségével, akik továbbintették az autósokat szabadultunk meg a dugóból. Utánna 120-al tovább-
-- Ha tehetitek autópálya mindenhol. Itt őrületes a tempó csak fizetni kell...
Előzmény: szalapala (62)
Geonic Creative Commons License 2001.07.18 0 0 65
Köszi a válaszokat! Szal úgy gondoljátok, semmi sansz ha csak úgy betoppanunk jesoloba vagy környékére? Azért remélem a kempingek nem telítettek annyira julius végén. A kempinges bungallókról tud vki mesélni?
Syd Barrett Creative Commons License 2001.07.17 0 0 64
Semmi esély :-( Én már a harmadik hete váltom az emileket kb. 20 "agenziával", de sehol sincs üres hely Jesolóban. Egyet végül is találtam Lignanoban, de előrefoglalás nélkül elindulni (főleg gyerekkel) nagy lutri.
Az árkülönbség az apartman és a kemping között 10-15%.
Előzmény: Geonic (58)
ovidiu Creative Commons License 2001.07.17 0 0 63
Sziasztok! Végre feléledt a topic, én már vagy egy hónapja feltettem azt a kérdést, hogy ismeri-e valami Roma és Nápoly közti partszakaszt. Mi oda mennénk aug. elején. Köszi
Előzmény: szalapala (62)
szalapala Creative Commons License 2001.07.17 0 0 62
Na ja, Ancona júniusban kontra Jesolo környéke augusztusban.
Van némi különbség a hónapok közt árban is, meg elérhetőségben is.

Az viszont érdekelne, miért mentetek le addig,- bár ezt a kérdést más kapcsán már feltettem a topicban, érdemes-e lejjebb menni Rimininél - előre terveztétek, vagy valahogy úgy alakult?
( Én a gyerekek miatt nem tudok olyan "mélyre" autózni, mert kitagadnak.:))
Szóval, írjál, ott milyen volt?

Előzmény: Komárom- (61)
Komárom- Creative Commons License 2001.07.17 0 0 61
Az apartman lehet, hogy tényleg nehéz dolog.
Főleg itthoni utazási irodákon kersztűl !!
Mi június 20-a környékén voltunk Anconaban, várva a Görög komp indulását... - Csodás öböl fehér vakító fehér köves,kavicsos tengerpart. 2 kemping a parton. Az egyik csordultig tele, a másikban volt még hely egy-két sátornak. A parton, mint a heringek " .." feküdtek a csodás lányok és deli legények, .. a parkolóban 3-4 sorban egymás mellett az autók, - ilyet még nem láttam. Azon a partszakaszon többen már nem is fértek volna el. A kempingben lakókocsi lakókocsi hátán, konyhákkal, ebédlőasztalokkal, hűtőkkel, gáztűzhelyekkel, parabolaantennákkal. ... - Szóval ŐK is leruccannak a tengerpartra és foglalnak szinte minden helyet, mert megtehetik. Az ár a kempingben 40.000 ITL volt 3 főnek + az autónak, szóval szupi ár. Szerintem inkább kempingeljetek, mint apartmanokban költenétek 5* annyit...
Előzmény: szalapala (60)
szalapala Creative Commons License 2001.07.16 0 0 60
Nem sok jóval tudlak biztatni.
Én múlt hét szerdán voltam Tensi Toursnál: Jesolótól Caorlén át Bibionén, Ca'Vasion keresztül mindegy lett volna, hol, kellene appartman aug elejétől. Néztek rám, mint birkára, hogy hát olyankor üdülnek az olaszok is, de megpróbálják.
Ma Tensiék visszahívtak, hogy sehol se találtak semmit,sorry.

Nade én az MSE-Toursnál is kértem ajánlatot, - igaz az Comacchio környékére szólt, Velencétől kb.110 km délre - és tíz perccel a TENSI sajnálkozása után telefonáltak, hogy meg is van az appartman, kell-e? Hogyne kéne. Mázlim volt.
Jesolo környékére ők is azt mondták, hogy valóban igen nehéz, ha nem reménytelen.
Tanulság: olaszokhoz július elején menni.(Megjegyeztem.) Nem beszélve arról, hogy a szállásnál az árkülönbség 25-60%! Van ahol 100% fölötti az eltérés!

Előzmény: Geonic (58)
ovidiu Creative Commons License 2001.07.16 0 0 59
Én arról nem tudok semmit, de úgy látom, hogy ez a topic teljesen halott.
Előzmény: Geonic (58)
Geonic Creative Commons License 2001.07.14 0 0 58
Sziasztok! Kb. két hét múlva indulnánk négyen kocsival Jesoloba vagy környékére. Itthon semmit nem foglaltattunk le. Ott van némi esély jó apartmant kifogni? Esetleg a kempingekben akad hely? Árkülönbség a kettő között? Előre is köszi!
ovidiu Creative Commons License 2001.07.13 0 0 57
Ok! És tusz is róla valamit?
Előzmény: pronto (56)
pronto Creative Commons License 2001.07.13 0 0 56
Sperlonga
Előzmény: ovidiu (55)
ovidiu Creative Commons License 2001.07.02 0 0 55
Sziasztok! Aug. elején készülünk Roma alá 100KM-re Terracina-ba ez valahol Terlonga vagy Perlonga mellett van. Járt-e már arra valaki és milyen az a környék?
Köszi
vacumalac Creative Commons License 2001.06.24 0 0 54
Olcsóbb (észak)olasz tengerparti kempinget keresek, kérlek segítsetek.

Előre is köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!